Отговори
# 720
  • Мнения: 197
момичета ,здравейте,преди време писах в темата по повод моята конизация.Тъй като се наложи хистеректомия-заради микроинвазия 1,2мм-аз се прехвърлих в темата за хистеректомията.
сега имам вече епикриза -микроинвазивен рак стадий 1а1.лекуващия лекар каза след 6мес на контролен при него и да се диспансеризирам  в онкото .Личния лекар пое ангажимента с продължаване на болничните,но никой от тях не ми каза как да живея-хранителен режим-кои храни са позволени,кои-не,какви добавки да пия(аз попитах за изопринозина,който пиех заради откритото НРV-ОТГОВОРА БЕШЕ ДА СИ ГО ДОВЪРША,макар и с прекъсване от 20дни,заради операцията.
предполагам,не е тук мястото да пиша,но в коя тема да отида-за да получа съвет.благодаря ви.С пожелание за здраве и добри резултати на всички

# 721
  • в Низината
  • Мнения: 705
Имам нов проблем. Tired Няма общо с темата, но не знам в коя друга тема да попитам. Можете ли да ми препоръчате добър мамолог, онко хирург в София? Нужно ми е второ мнение.
Благодаря ви!
Сега се връщам малко назад да ви прочета.

Намерих къде да си задам въпроса. Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 1 040
Момичета, някой има ли който е имал проблеми в цервик.канал да разкаже какво следва? Искам да съм подготвена, така да се каже.

# 723
  • Мнения: 197
Момичета, някой има ли който е имал проблеми в цервик.канал да разкаже какво следва? Искам да съм подготвена, така да се каже.
за конизация ли става дума

# 724
  • Мнения: 68
Благодаря Ви момичета, Али.. доктор Максим Яков ще прави операцията, а каква точно ще бъде не разбрах когато ме преглежда на колпоскопа, понеже не бях много на себе си тогава а днес само уточнихме  ден се конизацията, днес направих всички изследвания и в четвъртък ще е операцията. В Майчин дом не се ли правят скалпелни...?

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 23:30 от ice coffe

# 725
  • София
  • Мнения: 12 013
Имам нов проблем. Tired Няма общо с темата, но не знам в коя друга тема да попитам. Можете ли да ми препоръчате добър мамолог, онко хирург в София? Нужно ми е второ мнение.
Благодаря ви!
Сега се връщам малко назад да ви прочета.

Намерих къде да си задам въпроса. Simple Smile


Кажи, ако са ти препоръчали лекар. Аз ходя от време на време при д-р Спирдонов в ИСУЛ, но нямам идея колко добър е, както и да ли оперира.

# 726
  • в Низината
  • Мнения: 705
Змия, имам няколко имена. Ще избера някой от тях. Благодаря ти!

# 727
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Момичета, стискайте палци - вчера ми пуснаха изследавне за всички видове ЧПВ. При цитонамазка Втора група "С" , което така и не разбрах какво означава, доки препоръча да се изследвам и за вируси.  Ужасно ме е страх какъв ще е резултатът.

Стискам палци на всички ВАС !!! И при ВАС всичко да е добре !  Hug

# 728
  • Мнения: 68
Buffu, стискам палци  Peace Hug

Момичета аз искам да Ви питам усещането след конизацията нещо като след аборт ли е? Глупав въпрос но да знам какво ще чувствам след това-утре ми е конизацията....

# 729
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Не мога да помогна с инфо, защото не знам , но искрено ти стискам палци ! Успех !!!  Hug

# 730
  • Мнения: 2 544
Момичета аз искам да Ви питам усещането след конизацията нещо като след аборт ли е? Глупав въпрос но да знам какво ще чувствам след това-утре ми е конизацията....

Поне при мен усещането беше тежест ниско в корема, едно такова...иска ти се да седнеш и ми беше много некомфортно да стоя права, но не беше болка кой знае каква.

# 731
  • София
  • Мнения: 12 013
Не знам какво е усещането при аборт, но нямам спомен за нещо конкретно след конизацията, значи не си е заслужавало да му се обръща внимание. Гадно беше до махането на тампонадата, после всичко беше ок. А ако не бях видяла как пада един от вътрешните конци, нямаше и да го усетя.

# 732
  • Мнения: X
Усещането при мен беше като адски болезнен цикъл. Катетъра и страха ме тормозиха повече отколкото болката.
Buffu, стискам палци  Peace Hug

Момичета аз искам да Ви питам усещането след конизацията нещо като след аборт ли е? Глупав въпрос но да знам какво ще чувствам след това-утре ми е конизацията....

# 733
  • Мнения: 1 168
Buffu, стискам палци  Peace Hug

Момичета аз искам да Ви питам усещането след конизацията нещо като след аборт ли е? Глупав въпрос но да знам какво ще чувствам след това-утре ми е конизацията....

Здравей ice coffe,
Преди 3 седмици ми правиха кюретаж и биопсия за да се установи дали трябва конизация. Кюретажа, доколкото знам, е същата процедура като при аборт. Имах жестоки болка в корема, 2 седмици след него. Болка като при менструация - силна и ниско долу, а понякога спазми и в цялата област на таза.
Конизацията ми я направиха във вторник. За сега няма болка. Имах неприятно усещане първото денонощие, заради катетъра, който ми бяха сложили и тампона, който се поставя. Трудно ми беше да сядам - катетъра ми пречеше и ме дразнеше. В болницата ми слагаха аналгин - веднъж през системата, веднъж инжекция. Може би това е била причината да не изпитвам болка. Сега изпитвам лек дискомфорт при сядане. Няма болка.
Надявам се да мине успешно твоята конизация днес.
Стискам ти палци и пиши после как е минало.
Поздрави!

# 734
  • Мнения: 1 168
Здравейте момичета,
пиша Ви след моята конизация, която беше във вторник. Днес се чувствам добре и отидох в болницата за да си взема болничния. На него пишеше следното: ЕРОЗИО И ЕКТРОПИОН НА ШИЙКАТА НА МАТКАТА.
Веднага сърчнах в Гугъл за да проверя какво означава това. Ето какво открих:
"Ерозио и ектропион на шийката на матката при този процес се наблюдава преминаване към плоскоклетъчен метаплазия и трансформация в стратифициран плоскоклетъчен епител. Въпреки че състоянието не е аномалия представлява неразличимо от ранен стадий на рак на маточната шийка; Следователно, допълнителни диагностични изследвания като например, цитонамазка или биопсия трябва да се използват в случаите на диференциална диагноза"
Моята цитонамазка беше РАР 4 към РАР 5. Първото, което прочетох за това е, че се свързва с наличието на тежка дисплазия и единични ракови клетки към наличие на множество ракови клетки и инвазивен карцином.
Пиша всичко това, защото от прочетеното до този момент ми става ясно, че не винаги РАР 4 към РАР 5 означава задължително КАРЦИНОМ и е възможно да се сбърка с Еразио и Ектропион на маточната шийка. Хората са го написали, че еразио и ектропион представлява НЕРАЗЛИЧИМО от ранен стадий на рак на маточната шийка.
Надявам се, че това ще успокои много от Вас, на които им предстои конизация или са преминали през такава. Мен ме успокоява и ми дава надежда да смятам, че биопсията, която ще излезе след 10-тина дни няма да потвърди карцином.
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ. СЛЕДЕТЕ ЗДРАВЕТО СИ И БЪДЕТЕ ОБИЧАНИ!

Общи условия

Активация на акаунт