Ген, поддръжка или козметика...

  • 1 727
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 382
Уау,доста мазила ползваш...
Бих заложила на почистващо средство,тоник(само ако кожата е мазна),дневен и нощен крем,дневния да е някакъв тип (all around protection),а нощния успокояващ.Маски-на 10 дни две маски - една почистваща и една подхранваща.Мисля,че това е достатъчно за един добър вид на кожата.  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 155
Аз съм забелязала, че почна ли да се мацам често с кремове започват да ми избиват пъпки и т.н. гадости.Моето решение е по- малко мазила ...

И при мен е същото.  Confused Колкото повече си мацам лицето - толкова повече пъпки. Като не мажа с нищо е чудесно Wink Затова съм само на лек хидратиращ дневен крем и розова вода. Почистваща маска - 1 в седмицата.

nad_tab , според мен ползваш повече кремове, отколкото имаш нужда Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 7 430
Над, аз съм те виждала - на снимки де Wink и не мисля, че ти трябва толкова много мазила Mr. Green
Аз направо се почувствах зле с моите 3-4 маски, които имам от Н време и които ползвам един път на седмица и едно кремче дневно -ползвам един път на месец Embarassed Е, аз съм с проблемна кожа (остатъци всякакви от стикането на пъпки, пори), но пак мисля, че не толкова кремовете играя роля в това, кожата ни да изглежда добре Wink

# 18
  • Мнения: 3 447
Раждането сигурно оказва влияние с тия бушуващи хормони... мойто лице се обели например след като родих. Твърде възможно е и ЕГН-то да си казва думата - и на мен след 30 ми се разшириха порите на бузите- около носа, иначе кожата ми е суха и чиста. Можеш да пробваш наистина да я поразтовариш откъм козметика - само нещо за измиване, дневен и нощен. Като крема е някакъв по-лек - на мен ми действаше много добре един на Гарние с вит. А и С (мисля).  Вместо маски можеш да изтриваш лицето с розова вода - също действа хубаво. И на Клиник 3-те стъпки са страхотни, ама са повечко пари.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Почвам да си мисля, че колкото повече козметика ползва човек, толкова по-зле става положението като цяло. Без значение дали козметиката е евтина или скъпа. Подозирам конспирация на козметичните гиганти.
Над, пробвай една седмица да не ползваш нищо Wink
Това все едно аз съм го писала  Mr. Green
Над, според мен доста прекаляваш с козметиката, наистина си дай малко почивка и сама виж какъв ще е ефекта  Peace
Аз ако тръгна да се мажа с толкова много неща, първо няма да ми остава време за нищо друго и второ едва ли ще мога да разбера с точност кое как ми действа  Crazy

# 20
  • Мнения: 302
Според мен хубавата кожа е въпрос на ген, а козметиката подпомага да се поддържа това, което ти е дала природата  Wink В твоя случай ми се струва, че използваш доста козметични средства. Опитай да ги намалиш, да видиш как ще е...
Иначе аз също имам смесена кожа, но използвам само дневен крем и от време на време скраб.
Харесвам си кожата  Wink

# 21
  • Мнения: 3 777
Според мен, понеже и моято кожа се промени и се лющи, голямо влияние оказват климатиците, които изсушават въздуха.
В офиса, в кола, вкъщи, парното също.
Като сложим и гадания мръсен въздух на вън и картинката става сива.

# 22
  • Мнения: 2 407
И аз мисля ,че ползваш доста мазила.
След като се родих кожата си ми остана същата, може и да е ген, майка ми също не се е променила след раждането ми.
Кожата си и е била същата!

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Много мазила, много нещо ooooh!
Аз ограничвам ползването на козметика, колкото по-малко, толкова по-добре.
Освен ген и козметика, начинът на живот също е мноого важен за излъчването, здравия вид на кожата Peace

# 24
  • Мнения: 35 968
Тоник:
...
Ейвън за мазна кожа

Маски:
...
Ейвън с морските минерали

тези двете със сигурност са със спирт - изхвърли ги; спиртът в момента на почистването ти свива порите, но после предизвиква свръхомазняване и от там идва и част от проблема; за тоник използвам вода с маточина на БГ Роза - Карлово /по-лека е от розовата вода/ и синия тоник за суха кожа на Ейвън - много е лек, нищо, че го препоръчват за суха кожа; всички глинени маски, които съм ползвала са със спирт и за това си слагам маска с хума домашноправена; изобщо - избягвай козметика, в която има спирт  Naughty

# 25
  • Мнения: 1 934
Почвам да си мисля, че колкото повече козметика ползва човек, толкова по-зле става положението като цяло. Без значение дали козметиката е евтина или скъпа. Подозирам конспирация на козметичните гиганти.
Над, пробвай една седмица да не ползваш нищо Wink
Май наистина така ще направя  Mr. Green ама ще трябва поне месец да издържа само с кремче и измиващ гел  Embarassed
А да не е от ЕГНто... все пак съм на 30  newsm78

Едвали е от егн мисля че си попрекалила с процедурите.

# 26
  • Мнения: 2 922
И според мен си е до ген. Аз например забравям да се мажа. А то и нямам свестен крем за лице - имам един овлажнител с Алое на Орифлейм и един крем с праскова на Ейвън - това е. Все си казвам, че трябва да си купя хубав крем да се погрижа за кожата си, но тя и така си е добре. Имам и околоочен крем, хубав е на Oil of Olay - сложила съм си го на видно място, но пак го забравям  Mr. Green Майка ми не помня да е полагала извънредни грижи за лицето си, да е ходила на козметик или да е ползвала кой знае каква козметика, така че всичко си е до наследство.

# 27
  • Мнения: 364
Според мен е начин на живот, хранене и правилно съчетаване на морето от козметика.

 и в добавка гените също са от значение!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 483
Е, ама, тя, Надето, е изброила наличната комзетика. Аз не вярвам, примерно, да използва и трите дневни крема на веднъж?! Wink
Съвсем добра ти е козметиката, Наде Peace, не виждам обаче, защо и трите дневни си отворила наведнъж, ама ти си знаеш Wink.
Говориш за лющене и за ексфолиращ тоник Thinking. Ами те са взаимосвързани, май. Тоника предизвиква лющенето.
Аз съм те виждала и смятам, че кожата ти  е много хубава. Не вярвам нещо в нея да се е променило драстично. Wink
Все пак не бива да се прекалява с козметиката- прекалено ползване на ексфолиант напр. Редуцирай ползването на ексфолиращият тоник до 2-3х седмично.
Защо слагаш и почистващи маски?- няма нужда. Допълнително изсушават кожата само. Тоника върши идеална работа сам по себе си. Няма нужда от друго почистване- физическо.

Не ти трябва друго, освен:
дневен и нощен крем, хидратираща маска и ексфолиращ тоник 2-3х седм. Peace

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 11:16 от kopche

# 29
  • Мнения: 1 195
Здрасти:)
и моята кожа е проблемна но съм забелязала че спра ли сладкото всичко е ОК така че ако като мен обичаш да преееекаляваш със сладкото и пробвай да го спреш за седмица две:) А относно козметиката:)) аз съм я ограничила и ползвам само пяна за измиване на мазна кожа на AVON Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт