Отговори
# 675
  • Мнения: 2 141
Флауърче и ние сме със същите найкчетаи на Мони са му много удобни Hug
Да вметна само, че когато попитах ортопеда за обувките и какво по-специално да търся, той ми отвърна "нищо по-специално". Каза да си му купуваме каквото решим, маратонки, кефове, сандалети и го попитах по-специално за найка, понеже ние у дома само найк носим от спортните марки (най-ни допадат като модели и са ни най-удобни) и каза, че найка е една от най-добрите обувки не само за възрастните, а и за децата.
Та... мисля, че избора (и твоя и моя) е много добър Peace Hug

Ние се завърнахме от Бургас и след има няма 2 часа сме пак на рожден ден ooooh! Laughing
Не де, не че се оплаквам, ама малко каталясах с толкова пътувания, празнувания и т.н.
Хубава вечер от мен на всички ви и... честит празник   bouquet

# 676
  • NE
  • Мнения: 11 001
Аз също съм доволна от марки като Адидас и Найк и вече само такива обуща му търся.

Айде направихме прощъпулника. newsm44
Питката не се получи много, но пък хвана с двете ръце книгата и фотоапарата, предполагам че може да стане някой блогър. Joy

Скрит текст:

# 677
  • Мнения: 642
Честити крачета на Вили Simple Smile страхотно призвание си е избрал.

Къти, радвам се, че са те успокоили Simple Smile

Аз минавам на бързо да ви почерпя писмено за рд на мойто майче Simple Smile че съм през телефона. Ако можех да съм поне наполовина жената, която е тя, нямаше да си имам проблемите.

А и да споделя - пие вода и краве мляко от шише за минерална вода с накрайник дето е. По 200 мл изльоква. Махнах следобедното кърмене.

Хубава вечер и честит празник Simple Smile

# 678
  • Мнения: 1 482
Браво на Вили-добре се е ориентирал!  Hug
Копче,ама големи постижения при вас-браво! И честит РД на майка ти-да е жива и здрава и много да я радвате !   bouquet

Ние тази вечер ходихме на ресторант по случай празника и малката се държа много прилично!  CrazyЕ,пообиколи масите,но нямаше мрънкате и рев!  Whistling

# 679
  • Мнения: 591
Момичета, не ви бях чела от една седмица. Сега ви изчетох на един дъх и усмивката ми беше до ушите!!  Hug Hug Дано не забравя нещо, от всичко, което прочетох   bouquet
ФрауСт, много, много се радвам за номер 2! Пожелавам ти лека бременност и здраво януарче на финал  Heart Eyes
Къти, страхотни новини за Мони и за кредитите!  Hug
Честит ви блогър, Феичке  Grinning Heart Eyes Много хубави сандалки си има Вилито.
Честит рожден ден на Копчелиновата мама! Да е много здрава и обичана!   bouquet
Честит празник!
ииии вече забравих какво още имаше  Grinning
Ние се загубихме, понеже бяхме 5 дни в София. Ходихме при доц, Буева и изпращахме брат ми на бригада в САЩ. Бях със сестра ми и Бобка, с количка пълна с багаж и огрооомен куфар из цяла София, метрото иии накрая се прибрахме с автобус. Детето се държа повече от добре, но аз се натоварих психически...и физически  Laughing Иначе нашия "проблем" вече не е такъв и доцентката каза, че "не иска да ни вида повече при нея"  ooooh! Blush
Вода пием от шише със сламка на Бертони. Яде от кухнята храната вече (че първата седмица всичко отиваше за кучето  Crossing Arms), яде и от общата храна, яде и тук-таме някой боклук, но не мога да я възпра вече. Е, пак ме обявиха за егоистка и не знам к'ва беше, че не съм давала ФаФлички на детето  Laughing ама не им обръщам внимание.
Спим по цяла нощ, но ляга към 21-21:30. Към 6-7 иска да цока, но не и стига сутрин, а не иска КМ или АМ. Вечер я кърмя час след като е вечеряла, но усещам, че много ми намаля и ако не се научи на друго мляко ще е тегаво.
Гърнето не го иска. Не иска и памперс. Не иска и да се преобличаме. Изобщо любимата и дума е "НЕ"..или заповядай (яяядай) и на всичко вика заповядай  Laughing Тези дни ще търся ново гърне.
Сандалки взех едни на Angel Baby, но не мога да намеря да ви ги покажа. Много странно обаче и излиза крака от гуменка или висок кец и то все левия.  И някак странно стъпва навътре със самото стъпало, но не се забелязва толкова. Да я водя ли и аз на ортопед, не знам. newsm78

Ух, много писах, извинявам се.  bouquet
За следващата тема казвайте какво да почвам да помагам  Blush

п.п забравих да кажа, че от една седмица яде мнооого сирене. На обяд и вечеря без него не иска да яде супата или готвеното. Почва "тити? тити? тиитиииии!!" - не знам защо така му вика. Слагам на всяка лъжичка заедно с манджата и отделно си бута кубчета сирене в устата  Laughing От три дена е на домашно, но нещо не се обезсолява хубаво  Crossing Arms
спирам вече  Laughing

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 21:40 от duceto

# 680
  • NE
  • Мнения: 11 001
Копче Честит рожден ден на майчето ти.  bouquet
Дуче радвам се че се отби,че залипсва сериозно. Пробвай да смениш обувките. Радвам се че всички страхове са били напразни.

Днес моето ме подлуди. Рева и беше безкрайно крив. Срвщнах го с морският пясък. Честно казано само на плажа ще го пускам - изяде пясъка.

# 681
  • Мнения: 1 416
Дуче радвам се да те видя отново на линия. Страхотни новини, дано ние не сме те наплашили излишно.
Сиренце и малката много обича и яде по много и кисело мляко също обича. Дадох черешки, хапна си. Но от ягоди ще се въздържа тази година.
Копче ЧРД на майка ти, много да е здрава и пожелавам!
Браво на Вили, на мен ми звучи като писател-фотограф. Например да пътува да снима и после да пише за пътешествието  Laughing
Малката много харесва тези колички дето се бутат с крака и като види някъде и се мята отгоре. Засега ползваме чуждите, защото си мисля, че ако и купя няма да я ползва  Thinking Другото, което много обича е пясъчници  ooooh!
И ние сме с шише на Бертони с мек накрайник, много си го обича, иначе купихме Нук, Мам, но не ги възприе. Но на това шише му смуче накрайника и нещо не ми харесва и ще го сменям. Дори спи с него  Joy

# 682
  • NE
  • Мнения: 11 001
А добро утро!



Фрейда Ей такова чудо сме подарявали на 2-годишна бамбина и много се изкефи. В Джъмбо ги има също.
Дуче Миличка, пиши на Sahasrara за темичката. Hug

По този повод моля да пращате предложения за заглавия.
Нещо ягодково трябва да е, а аз ще кача анкета. Peace

Ние пак, за пореден път не спахме. ooooh! Този път промоцията беше само 3 дни със спокойствието. Пак са явно зъбки. Сега гледа Маша и Мечока и мога да си изпия кафето на спокойствие.

# 683
  • Мнения: 932
Добро утро!;)
Мерси за кафетата. След малко отивам да си правя...
Къти, радвам се! Wink Не съм и очаквала друго, освен добри новини!
Дуче, ти си майка-героиня!;)
Копче, честит рожден ден на майка ти! Весел празник и да ти е жива и здрава!
Флауър, честит блогър!;)

Друго, друго... Понаизлезнаха зъби - предкътници. Скоро бройката на пробилите ще е 12, но всичко се случва с много рев и киселеене. На всичко казва не-не-не-не-не... Научи се да пищи и го прави по цял ден и по цяла нощ.
Опитва да влиза в нов режим, който не ме радва, но се надявам, че е от пътуването тези дни и ще си влезнем пак в ритъм.
Благодаря на Гери за инфото за лидл - накупих ГАЩИ и тези дни ще започвам махането на дневния памперс. Имаше и други хубави дрешки, доволна съм.

# 684
  • NE
  • Мнения: 11 001
Аз пратих сестра ми да вземе от Лидл каквото е останало в четвъртък вечер и беше всичко изграбено. Успя само потници да ни вземе, че лятото в жегата ми се струват удачен вариант. Слипчета ще взема май от Некст. Шортите на Лидл бяха чудни, но се добрах само до големите номера и му висяха като на рапър. Ще го мисля от къде ще се сдобия с още.
Иначе в Декатлон има хубави цели и половинки бебешки бански на сносна цена. Имат и онлайн магазин вече.

# 685
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Аз пък относно думата 'не' имам друга техника-не я употребявам, освен при наистина опасни ситуации, при които няма време за обяснение. Така съответно и детето не я използва, поне на този етап. Бях попаднала на някаква статия, казваха, че е е добре да го разсеем или обясним. Например-опасно е да си играем близо до контакта, искаш ли да се преместим. Ако направи някаква беля обяснявам, че така не е хубаво, че мама трябва да чисти вместо да си играе с теб и т.н. За по-големите подходяща тактика също е да предложиш две алтернативи-коя рокля искаш да облечеш-синята или червената, сега ли искаш да ядеш или след 5мин, с мечо ли ще си играеш или сам...Аз от сега съм започнала, и с алтернативите, и с избягването на думата "не", тъй като този маниер на говорене не ми е присъщ и иска трениране.

# 686
  • Мнения: 932
Ана.ана, чудесно е това, което правиш. Прилагам същата "техника", но с идеята за създаване на положителна нагласа у детето. Около себе си виждам и чувам само - недей това, не можеш така, малък си, ще паднеш и т.н., което за един малък и ентусиазиран изследовател е... стресиращо?!... Преставям си как на всяко мое ново начало някой ми каза, че няма да стане или пък не... Опитвам се максимално да избягвам НЕ-тата, но не винаги ми се получава + това имат контакт и с други членове на семейството. На свеки й казвам всеки път. Тая за тая жена няма спасение. Толкова е зле!! Само й крещи и вика акано-не-акано... Ще я застрелям някой ден сигурно...
Когато се храни и не желае повече съвсем съзнателни бута и казва не. А като предлагам и не го харесва е категорична - не и повече не го поглежда.
В тази връзка, май ми падна пердето - давам всякакви храни, без боклуците. Кайсии, ягоди, череши... Каквото има. Детето яде избирателно. Онези "гмо" ягодки не ще и да чуе, но от градината на бабата - ела да видиш...

# 687
  • Мнения: 932
Флауър, в нашето село има останали момчешки неща от промоцията. Искаш ли да ти купя и пратя? Ще се радвам, ако ти услужа. Пиши ми на лични - кое и какъв размер. Довечера ще погледна в магазина...

# 688
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте,

Ние се записахме вече на яслата и вече съм спокойна до 1 клас Simple Smile. Много съм щастлива  Party

честит блогър на Фейчка Simple Smile

Дуче ти голямо премеждие си имала, как си се решила така не знам. Браво на теб.

На ЛИДЛ нещата са много хубави верно. Аз хич не стъпвах в този магазин, но майките тук ме научиха. Взех му от шортите и тениски и са страхотни.

При нас малко ще е сложно с това гърне и махане на памперса, да видим как ще стане  newsm78. Казват (и в това има много логика) че махнеш ли го веднъж не трябва да го слагаш пак. А ние с тази ясла объркваме нещата. Мисля да взема да говоря с тях да видим дали ще са съгласни да им занеса гащички и те също да го дебнат за гърне.

И ние сме много нервни вече, почти е избил единия кучешки, другия е след него. Слава богу поне излизат почти заедно, че поне на един път да е екшъна.

Хубав ден на всички Simple Smile

# 689
  • NE
  • Мнения: 11 001
Фрау Хиляди благодарности, но не искам да те притеснявам. Аз вече взех разни други шорти.

Общи условия

Активация на акаунт