Зеленчуково пюре

  • 1 068
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 150
Ами аз намалявах млякото и добавях пюрето,ама колко точно ще те излъжа, май слагах 1 мерителна лъжичка мляко по-малко

# 16
  • Мнения: 680
Направо ме стреснахте с мненията си. Аз затова и поставих темата, защото това което съм прочела и чула от други майки се различава от мнението на нашия доктор, но го слушам, нали за това е учил, а и минава за добър... Но май ще променя режима. Как точно приготвяте плодово пюре + АМ ? Какъв процент да е пюрето, като се има предвид, че тя сега изяжда от 160 до 180 мл /казвам количеството на водата/ АМ на едно хранене.



Аз правих така:100гр. плодово пюренце(домашно)+100мл.АМ
ти можеш да го правиш 100гр.+ 80мл.АМ
а когато купувах на хип те са по 125гр. го слагах цялото

# 17
  • Мнения: 2 587
Аз още не съм започнала захранването и затова се ровя навсякъде.Ето погледни тези линкове и дано да ти помогнат.

http://ilianas.hit.bg/Schemes.htm#bg
http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

# 18
  • Мнения: 8 505
Плодовото пюре не замества хранене.Давай зеленчуковото на негово място,а плодовото между храненията.

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Плодовото пюре се дава между храненията, а зеленчуковото на обед и на вашата възраст трябва да пиете основно мляко, к'ви са тия "педиатри", бе, еййй аман от идиоти  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 70
Хей, не знам как може педиатър да посъветва такова нещо! Навсякъде в литературата относно захранването пише, че в храненията трябва да присъства мляко. Аз на обяд давам вече само зеленчуково пюре, но то си съдържа мляко. Вследобедното хранене също има мляко. РЕжимъг ни е следният:
6,30 - кърма
10,00 - кърма + плодово пюре
13,30 - зеленчуково пюре
17,00 - каша, кисел
20,30 - кърма

# 21
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз също съм чувала че някой мами дават плодовото като основно.аз лично го давам като десерт след млякото в 10 и в 18.след седмица ни предстои захранване със зеленчуково.педито ни каза да започнем със домашно приготвено картофено пюре със прясно или кисело мляко.на мен ми се струва странно да давам кисело мляко от сега,та дори и в този вид.как го правите вие.сега се чудя дали дали да спра плодовото защото от два дена ми прави страшни фонтани след храненето.педито каза че било нормално.а ето и нашият режим.в 6-150ам:10-120ам+пл.:14-150ам:18-120ам+пл:22-150ам

# 22
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
знам че е глупаво но ще ми каже ли някой как да си изпратя от lilypie графиката за месеците на бебо във форума. Embarassed

# 23
# 24
  • Мнения: 2 957
...картофено пюре със прясно или кисело мляко.на мен ми се струва странно да давам кисело мляко от сега,та дори и в този вид.как го правите вие.


Аз го правя с АМ.

# 25
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а сирене и масло слагаш ли?

# 26
  • София
  • Мнения: 15 219
mama moni , твоето педи направо ме убива. Какво прясно мляко, какво кисело? Тя да не ти е обяснила как да правиш пюре за мъжа си Laughing
Ето една тема за приготвянето на картофено пюре:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41661.0

# 27
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
vivi и на мен направо ме шашна.този месец за първи път сме при нея и съм отчаяна.нито ми обесни за масажи за хранене за нищо.претупа нещата на бързо и това беше.аз сама си търся информяциата в нета.сигурно другият месец ще я сменям

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 404
Благодаря на всички мами, бяхте много отзивчиви и ми помогнахте с мненията си. Реших да давам на моята беба зеленчуково на обед /от днес я захранвам/, а плодовото с АМ в 16 часа. Другите 2 хранения сутрин и вечер са чисто АМ. Тя така или иначе тя яде само 4 пъти на ден, но не плаче и не се събужда нощно време, значи и стига храната. Успех на всички!

# 29
  • Мнения: 403
Нашите хранения са:
6ч.- 160 АМ
10ч.- 180 АМ
14ч.- зел. пюре
18ч.- плодово пюре или каша
21.30ч.- 180 АМ

Общи условия

Активация на акаунт