Бият се

  • 1 005
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 352
Не съм очаквала такова нещо от мойте деца Embarassed
Започнаха да си посягат. Митко бие кака си. То тя че е драка, спор няма. Непрекъснато го дразни, взима му играчките, дърпа го, да го облича и съблича и той милия се нерви. Но това да се бият - не мога да се примиря. Имам брат със 7 години по-голям от мен и не си спомням някога да ме е ударил или аз да съм му посегнала.
Как да процедирам???  newsm78 Да наказвам ли? Да ги оставя ли сами да се оправят?  newsm78
Как се справяте вие?

# 1
  • Мнения: 1 883
Разликата в годините им е голяма така ,че ги остави да се оправят сами. Митко най вероятно иска да се "докаже " като мъж. Мъжа ми и девер ми са по на 30г и още се дърпат и бият  hahaha

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Опитай се да обясняваш, обясняваш...
Едно време с брат ми се биехме много жестоко, за най-малкото, но разликата ние 1г7м. Разликата на твоите деца е голяма, но оставянето да се оправят сами едва ли ще реши проблема.

# 3
  • Мнения: 7 821
При нас нещата протекоха по същия начин. Малкия започна, а в един момент баткото започна да отвръща. В началото и аз се чудех какво да предприема, даже пусках тема. Но сега вече се опитвам да не драматизирам излишно , защото при малката разлика е неизбежно да делят територия. Докато не загрубеят нещата не се намесвам, а когато се наложи просто ги разделям в различни стаи или взимам това за което се бият.
Мен ме радва това, че въпреки че всеки ден се намира нещо за което да се сдърпат, всъщност много се обичат и хубаво си играят.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
vikuna, Ели Тотева аз си мислех че това е малка разлика - 3г.и 4 м. и че проблемите идват от там.
Ellypr, те и мойте се обичат и се търсят когато не са заедно, но се страхувам малкия да не я удари лошо, щото тя не знае да се пази.

# 5
  • Мнения: 7 821
vikuna, Ели Тотева аз си мислех че това е малка разлика - 3г.и 4 м. и че проблемите идват от там.
Ellypr, те и мойте се обичат и се търсят когато не са заедно, но се страхувам малкия да не я удари лошо, щото тя не знае да се пази.

Ами тъкмо ще се научи да се пази  Wink. Виктор също не знаеше как да се пази (не е ходил на ясла, а в началото не ходеше и на градина), но се научи.
При нас трябва да ти кажа, че в дъното на свадата почти винаги е баткото  Sad. Опитвам се да не му правя забележки непрекъснато, но такава е истината  Wink.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 833
Ние с брат ми също се поплясквахме като малки, ту единя ронеше сълзи, ту другия, може би по-скоро аз.
Обясняваш, ако не вдяват, пак обясняваш. Наказание в краен случай.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Ellypr - мда, при нас също свадите май започват от каката. Винаги и се доиграва внезапно точно с тази играчка, която е взел Митко.
AnMary - това и правя, обяснявам, обяснявам... Вчера дори ги заплаших, че ще ги накажа да не играят заедно.  Rolling Eyes Май не ги уплаших особено  Laughing

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 605
Разликата между моите деца е 3г.3м. и свадите вече започнаха.
Обикновено причина е баткото. Малката посяга само, когато е провокирана. С наказания или без, случките продължават.
И аз се лутам в ситуацията и дори на моменти си мисля, че е по-добре изобщо да не се намесвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 488
Сигурно и на мен ще се случи- така че ще следя с интерес, но засега нямам опит/ дано и да не проимам, но...../

# 10
При нас положението е отчайващо.Те даже не могат да играят заедно.Баткото винаги иска да го мачка и бори,а малкия тъкмо се е заиграл с нещо .И обратното-бати си намери занимавка/рисува,пише и т.н./ и тогава естествено другия отива да му взима всичко.На моменти се чувствам като звероукротител.И да обясняваш и да се караш все тая-мир и любов за 10 минути.Но от 2 седмици малчо е на ясли и като се прибере явно са се затъжили един за друг и положението е по-добро.Надявам се да го израстат и като пораснат да си помагат и подкрепят.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
На моменти се чувствам като звероукротител.И да обясняваш и да се караш все тая-мир и любов за 10 минути. Но от 2 седмици малчо е на ясли и като се прибере явно са се затъжили един за друг и положението е по-добро.Надявам се да го израстат и като пораснат да си помагат и подкрепят.
Мда, и мен това ме крепи, че ще израстат и ще си бъдат близки приятели.  Praynig
Но за момента положението е неспасяемо. И това с писането и рисуването е кошмар - каката рисува, малкия дърпа моливите, къса листата. Христина по тази причина още не знае да пише буквите - ами предпочитам да не я уча да пише, вместо да се бият и скубат заради едни лист и химикал #Cussing out
Може би след години ще ми е смешно, но сега си се ядосвам Sick

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Уф,ако знаеш удома каква война е,не минава вечер без да се ступат.При нас проблемите идват от малкото.Кака му си играе мирно и кротко малката отива до нея и я тупва с нещо по гърба и тръгва да бяга.Познай какво се случва след това.Пробвахме с говорене,с наказание,с пляскане през ръцете-нищо не помага.Сега съм казала на каката,като я удря да удря и тя smile3511.Може да не е правилно,но вече се изчерпах.

# 13
  • Мнения: 481
Не се притеснявай и не драматизирай излишно!
Ние с моята сестра редовно се биехме като бяхме малки. Даже баба редовно ни навикваше и ни се караше с репликата "Те хорските деца как добре си играят, а пък вие....!!!".
Всичко отминава с времето. Сега сме много добри приятелки и се разбираме идеално. За мен това си е от възрастта.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Мисля, че това е така при всички деца с малка разлика. Моят брат е с 2 години и 4 дена по-малък от мен и наистина се поступвахме яко като малки. За това и по време на ваканциите първо в детската градина, после в училище бяхме разделени при двете баби. Войната продължи някъде докато аз навърших 10-11 години. След това мир и любов. Mr. Green Не мога да кажа, че не сме се обичали във войнствения ни период, напротив. Когато бяхме разделени винаги се затъжвахме един за друг и съберяха ли ни играехме спокойно около час и след това старата песен на нов глас. Но извън дома винаги се защитавахме, отначало аз като по-голямата го пазех от другите деца, после той започна да стърчи над мен една глава и влезна в ролята на пазителя. Имаше дори един случай като по-малки, може би брат ми е бил 1-ви клас, не се сещам точно за причината/трябва да е било нещо сериозно, защото по принцип много рядко родителите ни прибягваха до шамари, при мен даже изобщо/, но изяде здрав бой от баща ми, а аз плачех в детската, че бият брат ми. А точно същата вечер отново бяхме на топка двамата. Спасение от този период няма, наказвали са ни, говорили са ни, но полза от това никаква. Просто го израстнахме в един момент. Сега сме в чудесни взаимоотношения, знам, че винаги мога да разчитам на него и той на мен също.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз и сестра ми също доста се поступвахме, но когато гледам децата да се бият, това не ме успокоява. Дори допълнително се натъжавам, като си спомня, как майка ми се измъчваше заради нас. Сега съм на нейното място - разбирам едното дете, жаля другото и искам да им спестя неприятната емоция.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
da_bo - и аз пляскам през ръцете, че иначе ставаааааааа... #Cussing out
Веселина, gmsvetla - Благодаря ви! много оптимистично ми подействахте, сигурна съм че и при нас с възрастта ще се променят нещата. Въпроса е как да преодолеем кризата сега.
raika - Не се натъжавай, мойте деца са с разлика като твойте и честно да ти кажа не изпитвам нито съжаление, нито тъга. По-скоро се ядосвам, че имат такова отношение един към друг #Cussing out Ми те само като застанат един до друг и почват да се дърпат или удрят... Sick

Общи условия

Активация на акаунт