Как отстоявате позиция сред роднините си?

  • 8 433
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Недейте изкарва другото дете виновно. Тоз манипули онзи, невинното ангелче страда и пр. Където има деца, съм забелязала, започва едно типично поведение на закрила, протекция, мерене и изкарване на жертви и още по-големи жертви. Това се случва особено при навлизане в чужда територия. В случая авторката е навлязва в територията на сестра си.
Играх го тоя филм и ми е ясен.

# 16
  • Мнения: 438
Благодаря за съвета Криси,
Тепърва ни предстоят много сблъсъци знам Sad. По принцип, когато се сами по площадките с него, а и като цяло винаги го оставям сам да избира с кого да играе, как, дали се отстъпва, дали да се бори за нещо, никога не се меся, общо взето си ги подбира много добре, надушват се Simple Smile Имаме и приятелка на неговата възраст, с която играят заедно, когато се засечем, дори и с родителите се сприятелихме.
При нашата братовчедка, нещата идват от това, че тя самата има нужда от повече родителско внимание, а те и нея я хокат доста, или седнала накриво, или не искала да яде, подиграват й се, усвоила е това модел и сега прави същото. Аз също съм "възпитавана" в критики и подигравки, добре че поживях доста в чужбина та ми се отвориха очите, попаднах на места където доверието и подкрепата се предават от поколения и научих много. Видях защо американци и западняци са много по-естествени в подевението си и как лесно им се получават нещата, колко много свобода дават на децата си и как ги уважават като личности от малки.

# 17
  • Мнения: 10 547
Твоят син идва на територията на твоята племеница. Съвсем, ама съвсем в реда на нещата е, особено като е по-голяма, да го работи и да се пробва да му налага психо-атаки, ако и дори да не осъзнава какво върши. Ако беше момче, вероятно щеше да му спретне един як пердах.
Нищо ново под слънцето.

# 18
  • Мнения: 438
Каси, в интерес на случая с гостуването те спаха вкъщи, а после ние спахме при майка ми - в родния ни дом. Незнам, сигурно има и борби за територия, но по-скоро, тя просто е усвоила много меко казано грубо отношение, което от някъде идва. Сестра ми е така, все го раздава подиграветелно към нея, гледат и бая баби...Хвалят я уж най-възпитана, ама към тях, а към по-малките и по-слабите възпитанието преминава в друго - един вид подигравка.

# 19
  • Мнения: 10 547
Цвети, ако щеш вярвай, но днес се наслушах на подобни на твоята история от две различни дами. И двете били на гости на роднини тея дни.

# 20
  • Мнения: 438
Но мисля, че тя не го осъзнава, какво прави, просто така й идва отвътре, усвоен модел от родителите и 2 баби. Те тъпчат него, то тъпче по-слабите Sad Порочен кръг.

# 21
  • Мнения: 4 416
Касита, много точно казамо  bouquet

Цвети, ти имаш грижата за твоето дете. Как е възпитано детето на сестра ти, си е нейна работа. Ако малката иска внимание от теб, дай й го. Покажи й нежност, гушни я. Иначе в тяхната игра не се меси, освен с помощ към сина ти, ако видиш, че нещо не може да разбере. Не си мерете децата кое е по-по-най  Peace Не давай вид на сина ти, че е потъпкан, а го научи как да реагира в такива ситуации.

# 22
  • Мнения: 438
Цвети, ако щеш вярвай, но днес се наслушах на подобни на твоята история от две различни дами. И двете били на гости на роднини тея дни.

Хаха, май трябва да направим клуб за дами с травматични преживявания от родниски събирания.Wink

# 23
  • Мнения: X
Разбирам, че са те подразнили, но така ли иначе се виждате рядко, опитай се да не им обръщаш внимание.
Децата са си деца, твоето е още малко и не може да си отстоява възгледите, нормално е по - голямата братовчедка да "го действа", може и да се поскарат, може да се разсърдят - деца са. Когато е необходимо се намесвай, но не винаги.
Мен повече биха ме подразнили забележки от големи хора, от сестра ти, майка ти, хич не обичам да се крещи за всяко нещо по децата "Не прави това!" и т.н. и бих направила забележка.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 349
Щом си на гости какво има да отстояваш  newsm78 newsm78 newsm78 просто си тръгваш  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 802
Твоят син идва на територията на твоята племеница. Съвсем, ама съвсем в реда на нещата е,...

Съгласна съм. Вие отивате на гости, така че се предполага, че вие трябва да се съобразите с отношенията там.Няма как да им промениш мисленето и възпитанието за 2 3 дни гостуване,нали? Ти смяташ,че са ти натоварили детето, но не мислиш ли, че и то е натоварило тях? Щом се възпитават в ред и дисциплина, нормално е едно палаво дете да ги извади от релсите. Просто не им гостувайте и готово.

# 26
  • Мнения: 918
Ако мога да те успокоя, всички момичета са такива - манипулаторки и си остават такива до края на живота си.
Настроена съм зле към момичетата, като бъдеща свекърва.
Хубава работа, може ли така да говориш за по-добрата част от човечеството  newsm78
Момчетата пък да не са по-голяма стока?
Повечето деца са си съвсем добрички, ако подходиш с добро отношение към тях.
Към детето на авторката не са се отнесли добре от самото начало, после невъзпитано било.

# 27
  • Мнения: 10 993
Въпреки че съм жена, не харесвам жените. Много са зли и се нараняват съвсем умишлено. Момчетата може и да се сбият и след това все едно нищо не е било, докато жените мълчат и после ти забиват нож в гърба по елегантен начин.

# 28
  • Мнения: 8 898
Контактите ни на живо с роднини са сведени до минимум. Дъщеря ми е най-малката в кръга първи братовчеди. Родена е късно, от което следва, че задължително е много по-разглезена от всички. Това е категоричното мнение на сестра ми и зълва ми и те не пропускат повод да го кажат. Не ми е приятно и не се старая да го крия, защото не мисля, че детето ми е чак толкова по-разглезено от техните. Най-малката племенница е на 10 години, дъщеря ми я обича много. Момиченцето /каката/ го осъзнава и прекалява с това. Майка му не вижда никакъв проблем в това.

# 29
  • Мнения: 3 228
Аз забележки на чужди деца не правя, ако има проблем се опитвам да извадя моето дете от ситуацията, обяснявам и т. н. С възрастните, които се предполага че са ми близки се опитвам да говоря ако нещо ме е наранило, останалите които не чувствам близки просто се опитвам да игнорирам и да разредя контактите. Относно децата-според мен е много важно с какви деца общува моето дете. Опитвам се да подбирам средата, ДГ с. нормални родители, игри с деца на приятелски семейства и т. н. Никога не сме ходили на произвокни детски пкощадки да играе с непотнати деца. Дъщеря ми е на 6 и мисля че вече и тя успешно успява да избира с кой да играе

Общи условия

Активация на акаунт