Отговори
# 15
  • Мнения: 1 258
Темата е много обширна всяко място си струва.
Ние сме вечни пътешественици.
Миналата седмица ходихме до Никополис Ад Иструм.
Римски град на 330 декара място, естествено неразкопани всичките заради иманяри.

Страхотно място, никъде в Европа няма такова нещо като размер. Но сме кофти народ, не си ценим нещата и не ги показваме. А чуждениците умират за такива места.


Аз това имам предвид.Да разкажем нещо повече за последното място,където сме били.
Разкажи още малко за Никополис Ад Иструм.Виждам,че си от София.За един ден ден ли отидохте или с нощувка някъде.Как са пътищата до там?Знам,че се намира някъде около Велико Търново

# 16
  • Мнения: 3 777
Отидохме на 10 дневна почивка, там бяхме около 3 дена, гледахме много неща.
След Велико Търново е, няма как да се пропусне табели има.
Пътя е леко казано ужасен, ако има път, но стискаш зъби караш с 5 км в час и за 20 минути минаваш път който се минава за 2, ако е нормален.

Има широк римски път, на който си личат колелата от колесниците.
Страхотна каналация - разбрали че от оловните тръби умират и ги сменили.
И всичко това построено 102 година.

Навсякъде къде са могли са копали иманяри, и са потроши хиляди съдинки, защото тях златото ги вълнува.
Друг е въпроса че злато там няма.
Просто там е имало мед и бронз, секли са монети, украшения от злато почти са нямали освен донесени от другаде.

В България като цяло има много римски пътища, крепости и останки. Но са оставени на произвола.

# 17
Все по малко остават дивите местата . А иначе в България красоти на всяка крачка . Едно време имаше 100-те национални туристически обекта , макар че имаше много такива с пропагандна цел . Сега всеки може да си го актуализира както иска .
За мен местата за релакс и диалог с природата са по диагонал - Камен бряг и Тевното езеро(точно в средата на Пирин)
Slavi как е с усамотението на Дуранкулак , че на Камен бряг взе да се събира много гмеж  #2gunfire. Преди време там имаше само един къмпинг и много птици  Hug

# 18
  • Мнения: 1 258
Aaaaa,има си ги още книжките със 100-те национални обекта.Дъщеря ми събира печати с голям кеф.Миналата седмица бяхме в природо-научния музей(в който аз до сега не бях ходила Embarassed),защото покрай бебето не може да пътуваме много и сега да обиколим каквото е в София.

# 19
Агушвите конаци и Кръстова гора, - в Родопите
Еменския каньон с водопада - Балкана Peace

# 20
  • Мнения: 36
гр.Баня Карловско

# 21
  • Мнения: X
Роженския манастир-над Мелник.Там съм се чувствала близо до Бог...и толкова горда,че това място е в България.И в Троянския балкан, и в Пирин...абе не може да се отговори еднозначно.... newsm12

# 22
  • Мнения: 1 258
Агушвите конаци и Кръстова гора, - в Родопите
Еменския каньон с водопада - Балкана Peace
Разкажи,моля те, повече за тези места.Кога си била,как се стига...

# 23
  • Мнения: 2 242
Ето ги 100-те национални обекта http://www.dechica.com/sto/

Капитане, от Шабла нагоре е самото спокойствие newsm53, само по някой заблуден чужденец или група студенти (че излиза по-евтино морето). Ние бяхме там за два дена, по-миналото лято, и по-скоро се чувствахме на село, от колкото на море.

Ето и Никополис Ад Иструм http://digilander.libero.it/koprivets/Nicopolis%20ad%20Istrum/nicopolis_bg.html. Ако пазача е там помолете да ви покаже къде са подгрявали котлите на ‘топлофикация’, шахтата на площада (разклонения на тръбопроводите) и вълчицата Wink.

Ако ходите в тази посока гледайте да е покрай национални празници и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО проверете дали ще дават ‘Звук и Светлина’ на Царевец. Това определено е едно от нещата които всеки трябва да види. В света има още две подобни – на Египетските пирамиди и на Френски замък. Гледала съм първото – мога да кажа просто че е интересно и хубаво. А Търновското е потресаващо – ту те полазват тръпки, ту на моменти да се разплачеш. Идеята е със игра на звук и светлина да се разкаже БГ история. Например идването на Аспарух и заселването на прабългарите е направено с приближаващ се звук на галопиращи коне и запалването на огньове. Шоуто го пускат по поръчка на тур.групи, но и когато са национални празници. Ние го гледахме на 24май.

# 24
  • Мнения: 1 493
Мусала, седемте рилски езера, Триград, Ягодинската пещера, Дяволското гърло , Боже край нямат красотите ни !!!

# 25
  • Мнения: 1 258
Просто разкажете за последното си вълнуващо пътуване.Кога е било,с какво сте пътували,от къде сте минали,на какво сте се изкефили най-много...
Не изреждайте разни градове.Всеки може да се разтърси в интернет и да намери кое в България си струва да се посети.Споделете вашето пътуване!!!!
 smile3523

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 10:36 от Trislon

# 26
  • Мнения: 2 242
Извинявай че ти развалих темата...

# 27
  • Мнения: 1 258
Виж,аз не се заяждам,така че е неуместно и ти да го правиш...
Просто има много теми,в които може да се прочетат изредени разни места.
Много ми хареса това,което си написала за Езерния град.И на мен ми доиска да съм била там,"да си пийваме домашнячка пред една схлупена барака и до нас седи истински добруджанец и разказва за своя край".
Бих отишла там с удоволствие и това ми желание е провокирано от твоя разказ.Само че ми се вижда доста далечко от София и ще трябва да е едно дълго пътуване,а не някой ден просто да прескочим... Peace

А и,Slavi между другото,знаеш ли,дали всяка година на 24 май правят "Звук и светлина"?

# 28
Агушевите конаци са в Родопите- на границата с Гърция. Много красива постройка строена преди по-вече от 100 години от ага. Тук се намира-найголямата изба  в страната ни. Природата е страхотнаПо-зелена трева не съм виждала.Значи ние бяхме там лятото - юли, но конаците бяха в ремонт, тъй като от дъждовете имаше аварии. Това лято казаха че ще бъде отворено. За там се минава през Смолян - на около 100 км. е. А, да - в близост до конака е  най-красивата пещера - Ухловица - но е доста високо в планината и си е страшничко , ако не сте свикнали.
 За Кръстова гора няма да коментирам - имаше тема за нея . Ще кажа само - трябва да се види- да почувстваш Родопите, да усетиш въздуха, да докоснеш Бог. Колкото и да си невярващ те побиват тръпки от това място.
Еменския каньон - преди седмица бяхме там .На 20 км. от Търново е. Аз живея от 20 год. тук и не бях чувала за тази красота толкова близо до града ни. Невероятна природа, страхотен водопад, пешера , екопътека,доста стръмна,. Като погледнеш от Каньона - ти спира дъха. Невероятно място е . Селото е Емен, затова каньона се нарича така. Елате и вижте.

# 29
  • Мнения: 1 258
Еменския каньон - преди седмица бяхме там .На 20 км. от Търново е. Аз живея от 20 год. тук и не бях чувала за тази красота толкова близо до града ни. Невероятна природа, страхотен водопад, пешера , екопътека,доста стръмна,. Като погледнеш от Каньона - ти спира дъха. Невероятно място е . Селото е Емен, затова каньона се нарича така. Елате и вижте.

Това звучи супер!Кажи,моля те,откъде започва и колко дълга е екопътеката.Става ли за деца?

Общи условия

Активация на акаунт