Килата ще стопим с дюканския режим - 278

  • 47 966
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21
Здравейте дами, отдавна(2 месеца) ви следя, но не съм писала.
След рекордните 78-79 кг. (ръст 173, обикновено се държах около 72) си казах, че е крайно време!
Започнах диетата на 28 февруари с 8 дни на първа фаза. Бях малко разочарована, че свалих само 3кг. Продължих с по-нестандартния уикенд вариант на диетата 5 дни първа фаза, 2 дни втора. В момента съм 69кг. На половината път общо взето. Искам да сляза до 58-60.
Освет това започнах от началото на диетата тае бо, по 5 тренировки седмично. Много съм доволна, но май май истината си е в диетата.
Ще се радвам да споделите вие от какво отслабвате повече? Аз забелязах, че е от риба и през седмицата си хапвам предимно риба, а сутрин яйце с 1-2 лъжици трици.
Поздрави! Simple Smile   bouquet

# 76
  • Мнения: 5 459
Олеее, Пиратче, каква трудна задача ми поставяш! Офффф пуста лакомия, а определено спешно трябва да отслабна, защото мнооооого ми тежат вече килцата. Ама след 8 дни, ще се връщам към Дюканската, че поне разнообразието е по-голямо, пък ще залагам на яйца и извара.

# 77
  • Плевен
  • Мнения: 369
neferet, добре дошла! Като не пишеш и не си получила поздрави за влизане в режима! Веднага познавам, че си младо момиче!?! (от мойта гледна точка!) Няма да те разубеждавам за целта ти, но под 63 защо ти е да слизаш, мило? Няма да гониш анорексия пък сега?!? И видя ли как излишно си се мъчила с тези 8 дни ударна - първа фаза! Виж сега - Ударната се нарича първа; Втората фаза се редуват пак тези чисти протеинови дни като при ударната и дни на протеини със зеленчуци по схема 1П/1ПЗ; 2/2; 3/3; 5/5 (най-популярна и ефикасна за много наднормени кила, а не като теб)... така, че дните на чисти протеини в месеца да са равни на дните с протеини и зеленчуци!!! - но не може, както хубаво си я нарекла "уикендвариант" - 5П/2ПЗ - гооооляма грешка!!! ooooh!  Може обратното - 2П/5ПЗ! Внимавай в картинката, сладур! Ще се натровиш с белтъчини! То как не си се натровила до сега?!? Ужас! Защо започвате неподготвени, незнам!!! Промени веднага схемата си! Да, правилно си открила, че с рибата бързо се сваля - най-отслабващо действа! Вареното пилешко, бих наредила след нея, но най-важно е редуването и то правилно - с разнообразие в зеленчуците. Наблегни на спанак, броколи, зелении, зелена салата... и каквото предпочиташ от зеленчуците! Но не се лишавай от тях! Добре си тренираш, но и там внимавай да не залитнеш с претрениране!!! Обобщавам - отслабва се с правилно прилагане на режима, много вода, стриктност и разнообразна храна от разрешената!!!
Пиратченцеее, мерси за кафенцата - взех си едно малко късо, ударно горчиво - италиано (те са още по-късички, но нищо!) Hug
Алинката ще яде бой! Още в началото на интерпретациите й казах, че яде, какво яде, ходи - къде ходи по чужди диети, пак тук ще кацне и рИве на нашите рамене!!! newsm45  love001  love001

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 14:05 от ArhMih

# 78
  • Мнения: 5 459
Аааааааа, сладурано, аз още като кацнах на монодиетата заявих, че пак ще се върна тук, обаче картофките много ми допаднаха, та затова още се мотам тук.

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 369
Да, душо моя, така си беше! Ама тез картофки са с висок гликемичен индекс... и незнам как се слабее с тях, амъ...

# 80
  • Мнения: 41
Здравейте Simple Smile

Първо да попитам относно това:

но вече има добри подходящи клинове за тази цел, така, че не се опаковайте като куфар на летище!

Това някакви специални клинове ли са и ако да, има ли големи размери?  Embarassed

Alinna, защо не пробваш някакви различни рецепти от тези, с които си свикнала? Може да помогне за режима.. Аз много добре те разбирам, защото по принцип мога 1 седмица без никакво месо да изкарам идеално - дай ми на мен ориз, царевица и сладки неща и няма по щастлива от мен. НО .. няма как. Пробвай с някакви рецепти и използвай сосове, да прекарват. Домашно направени режимни сосове имам предвид. А за яйцата Тери има един фиш бургер - пробвай. Поне звучи стил МакДоналдс Simple Smile
А за дисковата херния - и аз съм с такава диагноза... Преди 4 години имах ужасно тежка криза, една седмица не можех да мърдам сама изобщо. Оправих се с хомеопатия, масажи и леки упражнения/ходене пеша. Сега имам слабост, но такава повторна криза, за сега, не съм имала.

Пиратка, ще ти следя постовете за трета много внимателна, че мен това ми е големият страх. Ти колко дни трябва да си в трета?

meri66,  аз не съм разбрала, че успяваш да влезеш в тесните дрехи изобщо. Мислех си, че положението е обуване на панталон до колената.. Щом влизаш, носи ги с възпитателна цел, аз същото го правех преди  Grinning

v.r.i. Сега още повече се радвам на дънките Simple Smile

Довечера продължавам да ви чета, че голяма лудница днес.

Аз влязох днес във втора фаза. Резултатът от първа е - 3 кг.  Мисля за сега режимът да е 1/1, а после (другата седмица) 4/3. Какво мислите? Ще пиша повече довечера.



# 81
  • Мнения: 5 459
Здравейте Simple Smile

Първо да попитам относно това:

но вече има добри подходящи клинове за тази цел, така, че не се опаковайте като куфар на летище!

Това някакви специални клинове ли са и ако да, има ли големи размери?  Embarassed

Alinna, защо не пробваш някакви различни рецепти от тези, с които си свикнала? Може да помогне за режима.. Аз много добре те разбирам, защото по принцип мога 1 седмица без никакво месо да изкарам идеално - дай ми на мен ориз, царевица и сладки неща и няма по щастлива от мен. НО .. няма как. Пробвай с някакви рецепти и използвай сосове, да прекарват. Домашно направени режимни сосове имам предвид. А за яйцата Тери има един фиш бургер - пробвай. Поне звучи стил МакДоналдс Simple Smile
А за дисковата херния - и аз съм с такава диагноза... Преди 4 години имах ужасно тежка криза, една седмица не можех да мърдам сама изобщо. Оправих се с хомеопатия, масажи и леки упражнения/ходене пеша. Сега имам слабост, но такава повторна криза, за сега, не съм имала.

Пиратка, ще ти следя постовете за трета много внимателна, че мен това ми е големият страх. Ти колко дни трябва да си в трета?

meri66,  аз не съм разбрала, че успяваш да влезеш в тесните дрехи изобщо. Мислех си, че положението е обуване на панталон до колената.. Щом влизаш, носи ги с възпитателна цел, аз същото го правех преди  Grinning

v.r.i. Сега още повече се радвам на дънките Simple Smile

Довечера продължавам да ви чета, че голяма лудница днес.

Аз влязох днес във втора фаза. Резултатът от първа е - 3 кг.  Мисля за сега режимът да е 1/1, а после (другата седмица) 4/3. Какво мислите? Ще пиша повече довечера.




Благодаря ти много за съвета. Макар, че съм голям фен на хомеопатията, изобщо не се бях сетила за такъв вариант. А иначе, аз изобщо без сосове не мога да преглътна никакво месо, та точно това правя. Ако беше допустимо агнешкото, щеше да е добре, че това е единственото месо на, което съм фен. Ами трябва да се настроя психически и да се стегна, че всичко ме изкушава, особено царевица с майонеза и кетчуп  Wink
Архмихче, права си за картофите, обаче и аз не мога да си обясня-снощи си изпържих 1 кг бланширани картофи и с кеф си ги омахах, а днес съм половин килце минус.........нооооо здравословно никак не ми се отразяват добре. Просто изчаквам да мине Гергьов ден и 9 май, че тогава ставам на 45 и като поумнея с още една година вече ще спазвам сериозно режима, макар, че жеги и месо хич не ми се връзват, като по принцип лятото, обикновено карам само на шопска салата. Mr. Green

# 82
  • Мнения: 226
Здравейте девойки Simple Smile
Нещо ме е налегнала пролетната умора Cry,чувствам се много изморена,разконцентрирана,непохватна и т.н,може би защото не ми остава много време за спане.....Тези дни имах доста нощни дежурства и това май ме изтощи,но пък от четвъртък ще почивам 5 дни Grinning Като цяло диетата си върви за сега-един ден задържам,един ден -200 -300,което ме устройва,важното е да няма дълги задържания.Само че ми става все по трудно в П-дни,много ми се хапват доматки,краставици,салатки Embarassed ,и точно тук помагат тесните дрехи-обличам нещо,което ми стяга,за да не мисля за глупости.Остана още сравнително малко-няма да се излагаме накрая я Grinning
АрхМих е обяснила,но и аз да повторя за затвърждаване- момичета не си правете експерименти Naughty,Неферет -по твоята схема може и бързо да си свалила,но е много,много опасно това,което правиш,можеш да си навлечеш сериозни проблеми,както много други дами които са правили разни интерпретации на режима.Режима има няколко основни правила и те трябва да се спазват,за да се получи здравословно отслабване,без да си навредиш.Едното от тях е П дни=ПЗ дни,другото е мнооого вода,за да се изхвърлят токсините и да се избегнат усложнения.Извинявам се ако на някого му е прозвучало назидателно,но наистина не ми се иска някои от нас да се разболее,защото нещо не е доразбрал,не е това целта ни,нали?
Пиратка
2006 г. за постепенно влизане в трета фаза
Идеята е да се изкара по-предпазлива трета фаза, особено в случаите, когато има покачване на теглото след вкарването на третофазните храни. Да благодарим на Vani nik за това, че го издири и сподели с нас!

Привет, съмишленички!
С тези няколко реда ви предлагам одобрената от Дюкан прогресивна трета фаза.
Този вид трета фаза се разделя за три периода:

Примерно ако сте свалили 10 кг., третата фаза трябва да продължи 100 дни. Тези 100 дни ги разделяте на 3, т. е.  по 34 дни на период. През всичките 100 дни трите лъжици овесени трици всекидневно са задължителни както и протеиновия четвъртък.
Първи период
Разрешените храни са всички протеини и зеленчуци разрешени през втора фаза плюс
– 1 хранене с тестени продукти, ориз, картофи, бобови, а не 2 на седмица
– 1 гала хранене, а не 2 на седмица
– 2 филийки пълнозърнест хляб на ден /40 до 50 гр./
– 1 плод сутрин и 1 плод вечер или компот без добавена захар
Втори период
Добавяме към първия период
– 1 хранене с тестени продукти, ориз, картофи, бобови т.е стават 2 за седмица
– 40 гр. сирене 20 % масленост всеки ден или 40гр. сирене масленост 40% през ден.
Трети период
През този период преминаваме на пълна трета фаза
Протеините и зеленчуците на втора фаза, плюс
– 2 хранения с тестени продукти, ориз, картофи, бобови на седмица
– 2 гала хранения на седмица
– 40 гр. сирене 20 % масленост всеки ден или 40гр. сирене масленост 40% през ден
– 2 филийки пълнозърнест хляб на ден /40 до 50 гр./ – 1 плод сутрин и 1 плод вечер или компот без добавена захар.
Обръщам се към Пиратка,защото за сега само тя е в трета,дано скоро и други се присъеденят към нея Peace,та на мен този вариант ми харесва и може би един ден,след около 7 кг.,ще го приложа,като определено не мисля да включвам в менюто неща,които преди това също не ядях.А докато доите този момент и аз стриктно ще следя как се развиват нещата при теб и ще трупам опит Party
ВРИ,честито дънки Grinning,правила ли си скоро мусака с тиквички?-става страхотна Crazy
Алинка аз пък се надявам за рож.ден да имам право на гала вечеря Crazy,ноооо както се казва-а дано,ама надали Laughing
Приятна вечер на всички и сутринта с много минуси Peace

# 83
  • Мнения: 5 128
Здравейте, банда  Grinning
Бях тръгнала да пиша по-рано тази вечер, но малката показа кой е шефа вкъщи и изцяло се занимавах с нея. Сядам за малко, нямам с какво да се похваля, днес кантара пак, пак, пак, за н-ти път пак не показа надолу, хмммм, поизнервям се сериозно Confused Но знам, че каузата си заслужава, че всичко е за мое добро и не се отказвам  Crossing Arms Знаете ли аз какъв допълнителен стимул имам обаче? Чисто по женски, сигурно ще се разсмеете с мен, но имам една колежка в работата, с перфектна фигура, която на всичкото отгоре демонстрира по всякакъв начин своята външност. Е, обещала съм си, че докато като се върна на работа, и аз ще заприличам на нещо по-така, просто съм си го решила, а тая ми ти колежка - не ми е пример, а някакъв особен вид стимул, не знам дали ще ме разберете  Embarassed Crazy
Неферет, присъединявам се към призивите за разумно подхождане към режима! Без експерименти, има много подробна информация за всяка фаза, спазвай и здравословният резултат няма да закъснее  Peace
meri66, отлична идея за мусаката, още утре ще я пробвам, докато съм в ПЗ.  Simple Smile И браво за полезната информация за трета фаза! Въпреки, че тя при мен ще е в много далечното бъдеще, ще си запиша това, да го знам, като ми дойде реда  Wink
Алинка, какво беше туй нещо картоф ? Забравила съм вкуса му, а така го обичах, еххх. Връщай се в правата вяра, тука е истината  Party
Обикновена, успех в новата фаза  Peace Относно редуването както прецениш, че ти е най-добре, респективно най-добре сваляш  Wink Аз съм правила само 5/5 и така за няколко месеца свалих 25 кг. Мисля така да си продължавам  Wink
Пиратка, вярно, че иска търчане и много готвене, но явно това му е майката. Само на пилешки филета и варени яйца не става.  Thinking Ще си спретна едно меню утре, само малката да ме остави за малко да си събера мислите и да почета повечко рецептите пак   chef
Спокойна вечер на всички!   bouquet

# 84
  • Мнения: 41
Хора,

Минавам само да се отчета за вчерашното си меню.

Закуска: кисело мляко с трици;
Обяд: телешки стекове със зелена салата
Следобяд: рулца от раци
Вечеря: аншоа с домати и краставици

И тук искам да направя две уточнения - телешкото го направих на фурна, печено под фолио, намазано с дижонска горчица и соев сос на Кикоман. Нали не съм грешила, че това са разрешени съставки?

Аншоата - според мен беше голяма, но вкусна грешка. Първо беше адски солена - изпила съм 1 литър вода с нея. Второ беше в олио - отцедихме я на филии хляб, но пак си беше мазна. Всички ли сте с две ръце против яденето й в бъдеще?

Днес съм - 100 гр, обаче трябва да се има предвид, че май съм в цикъл (дълга тема, ама си смущения).

Относно редуването на П и ПЗ - аз избрах 1/1, защото ми дотежава да ям само месо и има голяма вероятно да проваля всичко. Но ако може 2/2 или 3/3 ще се замисля. Всъщност схемата на редуване колко често може да се сменя?


meri66 благодаря за насоките за 3та фаза, записах си ги на мейла. Много разумно звучат. Контрол му е майката, контрол. 

И да, v.r.i. разбирам те за колежката Simple Smile  Embarassed И аз съм си избрала като кого искам да се фръцкам Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 апр 2015, 08:08 от Обикновена___

# 85
  • Мнения: 171
Здравейте, племе дюканско!
Успях да намеря време за вас в графика си, щот' съм звезда, нали и... съм мноу зает, хахахаххахаха. xD
(май не ми отива много да говоря така, пък и се шегувам, нали знаете :3)

И все пак минавам набързо, че след малко трябва да посетя една лекция, която ми е важна, но тези дни ще бъда по-свободен и ще ви изчета всички писания.
Тъпо е да пиша само да се оплача, но какво да се прави... Та, аз съм си вече в София, ама се чувствам нещастен, защото за тези две седмици, в които нямаше кантар около мен не съм свалил абсолютно нищо. Така де, тръгнах си 108,9кг. а когато се прибрах бях 107,6. Много, много, мноооогооо малкоооо. :/
Ама баба ми е виновна. Защото тя ми приготвяше храната и докато ми изпичаше месото все слагаше по няколко капки зехтин без мое знание. Това го осъзнах накрая, когато я хванах на местопрестъплението и побеснях, но при свършен факт какво да правиш... повече няма да допусна тази грешка, когато съм там сам ще си готвя и това е! А сега ще направя всичко възможно отново да си засиля свалянето... от днес съм само на протеини отново и мисля да направя тази петичка разделна:

1. Пилешко
2. Телешко
3. Риба
4. Извара
5. Яйца

А после когато пак започна със зеленчуците ще ги хапвам само на обяд.

ОТСЛАБВАЙТЕ, ДАМИ!
Защото един ден когато освен актьор стана и режисьор, възнамерявам да направя постановка по мотиви от мюзикъла Чикато. И ще ви извикам на кастинг, ще подлудите мъжете в публиката, ако изтърпите строгите ми режисьорски изисквания! Ще ви карам да правите това:

https://www.youtube.com/watch?v=KA6R1DMb-Z8

Сега ви казвам чао и ще се видим много скоро. Heart

# 86
  • Мнения: 41
Zahir, аз предлагам да направим първо репетиция с нещо в този стил, а след това да минаваме на твоята постановка, а?

# 87
  • Мнения: 5 128
Здравейте! Днес нещо много тихо из темата, защо така  newsm78
Захирчо, злато, обожавам "Чикаго" и особено тази част от мюзикъла, разтопи ме  Hug
Впрочем, ние си заслужаваме главните роли, бъди сигурен, малко ли подкрепа сме ти тук  bowuu
Обикновена, аз горчица не обичам, съответно не консумирам, соев сос почти също не използвах преди режима, и не съм се интересувала, така че не мога да ти бъда полезна. Знам само, че в колкото по-чист вариант се приемат протеините, по-добре. Всичко толерирано си е допълнителен "лукс", който всеки си позволява с голямо наум  Wink А олиото - е, знаеш си, не бива  Peace
Аз днес най-накрая мога да се похваля с нещо свалено, колкото и минимално да е то - минус 800 г. Пак е нещо, аз си се радвам  Mr. Green
Хайде пишете как е при вас, а ако Тери реши да се включи, хич няма да й се разсърдим  Hug

# 88
  • Мнения: 171
Ооо! Радвам се, че има любители на мюзикълите... < 3
Съжалявам, че е малко извън темата, но не се стърпявам... v.r.i., в НАТФИЗ на изпитите ще пея Big Spender... само да отслабна още дотогава и да бъда и аз тъй секси, да видиш к'во ще стане...  Naughty
https://www.youtube.com/watch?v=8e6pDJJFO98

Обикновена, ще ви мъча да пеете и да танцувате, за да отслабвате по-бързо. Може мацките в моята постановка да са бивши дебелани, да заснемем видео на all about that bass и да го пуснем на мултимедия в моя ''Чикаго''... xD

# 89
  • Мнения: 226
Да бе,много тихо днес,къде изчезнаха всички Rolling Eyes,само средата на седмицата е.
Обикновена чесно казано незнам да има някакво правило за това колко често може да се сменя схемата на  редуване,аз се придържам към 5/5,но 2-3 пъти се наложи да променям,по различни причини,просто следя П да са павни или по-малко от ПЗ.Не съм забелязала това да стопира отслабването.
Ври е как ще е малко 800гр? -аз  на това му казвам огрооомен минус Party (ама рядко ми се случва)
Браво,продължавай все тъка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт