Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 125-та тема

  • 219 828
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 279
Благодаря на всички за пожеланията  Heart Eyes.Яйца по панагюрски

# 61
# 62
  • София
  • Мнения: 15 485
Ризото!



# 63
  • Мнения: 636
След апетитното ризото на Тайна аз идвам с:
пица

пърленки от същото тесто:

скумрия на скара:

с гарнитурата - картофена салата:

и едни хлебчета на тиган:

# 64
  • Мнения: 4 369
Симидчета

# 65
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 510
 Агнешко с картофи

 Много хрупкави соленки с пушена Гауда

# 66
  • Мнения: 8 163
Ванила, колко красиво!

***

Покълнала спелта, сурово червено цвекло (мариновано в цитруси и зехтин), авокадо, медена мандарина, магданоз, хималайска сол, 4 вида пипер

# 67
  • Мнения: 9 123
choppi, ще кажеш ли повече за хлебчетата на тиган? Рецепта?
Capt_Flint, нареждам се за парченце от този прословут сладкиш   bouquet
Жармен, честит рожден ден на патерица!   bouquet Здраве и късмет!

аз приключих с рожденниците, торти и бонбони за този месец  Laughing



по желание - чийзкейк с ягоди



печен боб с наденица



шаран плакия



печено пиле по гръцки



с остатъка от пилето и варени яйца - картофен гратен с ...



и лучена яхния със суджук. Последния домашен за сезона  Laughing

# 68
  • Мнения: 636
Пеп-4о, за тези хлебчета на тиган идеята ми даде преди време rossonera, само че този път ги правих с тесто за пица. Моето е от 250 мл вода, суха мая , лъжичка сол, лъжичка захар, 4 с. л олио, 1 с л оцет и брашно ,колкото поеме. С това тесто правя и хляб понякога, пърленки, пици, мекици и прочие, но според мен ще станат с всякакво тесто с мая. Аз го държа в хладилника, то си втасва там и ползвам, когато ми трябва. Разточвам тънко, режа кръгчета и пека на сух тефлонов тиган, те си бухват по време на печенето. ( Е, доживях да дам рецепта на Пеп-4о  Laughing)

# 69
  • София
  • Мнения: 2 702
choppi страхотни са ти хлебчетата, много ми се приядоха със сиренце и домат  Heart Eyes
И аз правих такива хлебчета за яйца по Бенедиктски, наскоро ги показвах. Вкъщи много ги харесаха, някак си ми напомнят на хлебчетата на баба ми, които печеше директно върху печката на дърва.


Ето рецептата, която аз ползвах
Скрит текст:
Английски мъфини, продукти за 10 броя:
285гр пшеничено брашно
1 чаена лъжица захар
1 чаена лъжица сол
1 и 1/4 чаена лъжица суха мая
1 супена лъжица разтопено и охладено масло
220мл прясно мляко + 1/2 чаена лъжица ябълков оцет
царевично брашно за овалване


Смесваме прясното мляко и оцета и оставяме за 10 минути да си взаимодействат. През това време пресяваме брашното, слагаме го в купа и при него – захарта, солта, маята. Разбъркваме ги добре и прибавяме разтопеното масло и млякото с оцета. Разбиваме с миксер, приставки за тесто, на ниска скорост около 5 минути. След като тестото с оформи на топка, го прехвърляме върху набрашнен плот и месим 10 минути, до гладко, меко и нелепнещо тесто. Поставяме го в намаслена купа и покриваме със свежо фолио. Оставяме на топло за час и половина, или докато уголеми обема си тройно.
След като тестото е втасало го режем на 10 еднакви парчета и оформяме на топка. Овалваме в царевично брашно от двете страни. Загряваме тиган с дебело дъно и капваме няколко капки мазнина, които разпределяме равномерно. Поставяме мъфините в тигана на разстояние (аз ги пекох на два пъти) и печем на среден огън около 6-8 минути от всяка страна. Трябва да имат твърда, златисто-кафява коричка.
Охлаждаме върху метална скара.

# 70
  • Мнения: 79
Страхотни сте! Винаги има какво да се научи от вас!      Аз ще ви покажа една торта , която направих за рождения си ден:

и тутманик, по същия повод:

Мезенца:

# 71
  • Варна
  • Мнения: 202
Жармен ЧРД  newsm51,Алмег и за теб ЧРД  newsm51...чудни тортички сте направили
Мими грабвам си мъфинче
Иланг агнешкото ти е трепач...макар,че не хапвам..ще обера картофчетата
Светлето,Мамика,Миши,Ванила,Тайна,Чопи,Мери Попинс...много апетитно е
Карт отнасям ти чорбичката с на Росонера хлебчето
Пеп...честито ти рожденици...всичко е страхотно
За днес леща чорбичка,пилешко с ориз и пържолки...със зелена салатка довечера





# 72
  • Мнения: 79
Трябваше да отбележа ,че от рожденият ми ден минаха няколко дни ,но сега публикувах снимката!megansg , много мило -благодаря ти!
Риба във фолио и пържени картофи:

# 73
  • София
  • Мнения: 15 485
Кюфтета с бял сос.

# 74
  • Мнения: 9 123
Пеп-4о, за тези хлебчета на тиган идеята ми даде преди време rossonera, само че този път ги правих с тесто за пица. Моето е от 250 мл вода, суха мая , лъжичка сол, лъжичка захар, 4 с. л олио, 1 с л оцет и брашно ,колкото поеме. С това тесто правя и хляб понякога, пърленки, пици, мекици и прочие, но според мен ще станат с всякакво тесто с мая. Аз го държа в хладилника, то си втасва там и ползвам, когато ми трябва. Разточвам тънко, режа кръгчета и пека на сух тефлонов тиган, те си бухват по време на печенето. ( Е, доживях да дам рецепта на Пеп-4о  Laughing)

 Laughing и аз съм човек де   bouquet благодаря ти, скоро гледах в Мастършефа правиха на тиган за яйцата, но не разбрах какво е тестото. Значи  ще си ползвам моето универсално тесто за пици, пърленки и сие, което е долу горе като твоето, но е вода/прясно мляко в равни части.

Общи условия

Активация на акаунт