Частни училища - информативна тема 6

  • 64 497
  • 808
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 121
Ние още сме в чуденка, кое училище да изберем, а местата се заемат със скоростта на светлината. Явно набор 2009 наистина е най-голям.
Освен това, от едното ЧУ ми казаха, че под натиск на родителите тази година кампанията е започнала много рано. Още след нова година са започнали да звънят и да искат да подават документи. И ме посъветваха догодина за първи клас да направя същото.
Лошото е, че голяма част от ЧУ-ща попълват първите си класове от ПУК на самото училище и остават само някакви  единични места за външен прием, които обаче не се обявяват официално и трябва да се интересуваш сам и да звъниш постоянно.
Кафе с мед, вие минахте ли събеседването с детето в КО или само отиде " на разузнаване".
Това ли е вашето училище?
И можеш ли да споделиш, кои ти бяха другите фаворити и с какво точно това училище те спечели?

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 15:48 от дани-д

# 796
  • София
  • Мнения: 38
Привет на всички !!! Искам да питам някой има ли инфо за гимназията на Веда ? И като цяло добре ли е обучението, базата и т.н-всяко мнение ще ми е от полза благодаря предварително на всички !!!  Peace

# 797
  • Мнения: 5 259
Един съвет от мен, ако се колебаете. Извинете за наставническия тон.
Ходете на дни на отворените врати и на пробен ден с децата си и така ще имате максимално точна информация, преди да вземете решение. Не трябва да се стреля в неизвестното. Изборът на училище е много сериозно нещо, а после местенето е трудна работа. От една страна детето може да е свикнало и да не иска да се разделя с класа, от друга, в произволен горен клас може да няма свободни места в избраното за преместване училище.
Така че голямото мислене е преди записването, опитайте се да получите възможно най-пълна информация и не се доверявайте изцяло на чуждата преценка. Далият мнението може да няма същите критерии като вас.

# 798
  • Мнения: 3 181
Аз днес леко се ядосах, и утре смятам да имам разговор не само с класната, но и директорката.

Отивам да взема синът ми, учителката, която ми го предава, ми обяснява, че е имало инцидент в час по футбол, и леко е контузен. Има ожулено в единия край на едното око. Стига до веждата, неприятното е, че е в меката част, леко се е подуло окото, може да посинее и отече. Ок, случва се, деца са. Това, което ме подразни е, че не са го почистили и намазали с нищо. Малкия ми обясни, че го е парила кожата на окото. Попитах, защо лекарката не си е изпълнила задълженията, нямало я. Мен дали нея я има или няма не ме вълнува, искам когато има проблем, като днешния, да бъде отреагирано.
Обадих се на класната по телефона, лоша беше връзката, синът ми казал, че нищо му нямало, не го боляло. Ок, той може така да каже, не обича да се оплаква и е търпелив, но тя нали е възрастен и може да прецени ситуацията.  Започна да ми обяснява, че като я нямало лекарката, нямало ключ за стаята където били лекарствата........това не ме вълнува. Аз държа на адекватни и своевременни действия при подобни ситуации, това е. Оправданията не ме интересуват, щом лекарката я няма, техен проблем е как да отреагират при проблемна ситуация.
Просто ожулването е на неприятно място.

Тази лекарка ми е само проформа.

# 799
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля някой да пусне нова тевал защота аз в момента нямам възможност

# 800
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Един съвет от мен, ако се колебаете. Извинете за наставническия тон.
Ходете на дни на отворените врати и на пробен ден с децата си и така ще имате максимално точна информация, преди да вземете решение. Не трябва да се стреля в неизвестното.

  Бих добавила, че рискът никога не може да бъде сведен до нула, тъй като и от един пробен ден не може да се придобие пълна представа, като се има предвид, че родителите не присъстват заедно с детето и накрая всичко се обобщава от неговата преценка дали му е харесало. Има голяма доза късмет в това, детето да попадне в подходящ за него клас и  класен ръководител едновременно.

# 801
  • Мнения: 5 259
Хм, аз присъствах заедно с детето си в класа и наблюдавах всички уроци, поведението на децата и учителките, методите и подходите им, интерпретациите на случващите се в часа ситуации и т.н. Не бих могла да взема решение без такава информация. Едно малко дете изобщо не може да направи нужния детайлен анализ, че да замести личното мнение.

Иначе рискът никога не може да бъде сведен до нула. Избирате си училище и страхотна класна, която след няколко месеца забременява и я сменят с такава, която не е участвала във формирането на избора ви. Или както при нас стана, в първи клас всичко беше от хубаво по-хубаво, но във втори се появиха проблеми, за които не сме предполагали и за решаването на които класната използва подходи, които ме втрещиха. Има ситуации, които докато не ти се случат, няма как да се сетиш да ги предвидиш и обмислиш.

# 802
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Хм, аз присъствах заедно с детето си в класа и наблюдавах всички уроци, поведението на децата и учителките, методите и подходите им, интерпретациите на случващите се в часа ситуации и т.н. Не бих могла да взема решение без такава информация. Едно малко дете изобщо не може да направи нужния детайлен анализ, че да замести личното мнение.

 Чудесно е, че са ви дали такава възможност, но мисля, че не е масова практика родителите да присътват с децата на пробния ден. Поне при нас това не беше допустимо.

# 803
  • Мнения: 5 259
Това малко обезсмисля пробния ден. Ако единственият отзив, който ще получа, е как се чувства детето, то не ми носи кой знае каква информция.
Дъщеря ми тогава беше 5-годишна. Ако я бях завела на някое детско клубче, щеше да се чувства прекрасно, но това нямаше да е добро училище за нея  Laughing

# 804
  • Мнения: 3 181
Получих полезно инфо след вчерашния инцидент, подписан е, или скоро ще бъде  подписан договор с Токуда за медицинско обслужване в училището.  
Сега разбирам защо вчера майки  обсъждаха в двора на училището, кои болници им харесват, от кои са доволни и от кои не, коментираха основно Токуда.

# 805
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз бих пуснала нова тема, тъпото е, че ако не ви харесва, няма как да я редактирате Confused.

П.П. Пуснах я, пишете на лични, ако трябва нещо да се променя.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=845874.new#new

А също и как става номерът с линка, който изглежда като текст. Никога не съм си правила трува да разбера как става Embarassed.

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 10:02 от 'Кафе с мед'

# 806
  • Sf
  • Мнения: 978
'Кафе с мед' , пускай, няма какво да не ни харесва. А и бързо се изписват.  Hug

# 807
  • София
  • Мнения: 121
Аллана, кое е това училище , в което можеш да останеш с детето и да проследиш заниманията и ситуациите?

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 10:21 от дани-д

# 808

Общи условия

Активация на акаунт