Помощ за избор на лаптоп

  • 136 795
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 6 548
Имам един тъп въпрос. Гледам този лаптоп. На техническите х-ки, какво ще рече това?
Твърд диск:      Без твърд диск
SSD диск:      256 GB M.2 NVMe SSD
Реално лаптопът има диск, с обем 256 гб, но няма HDD?

# 1 261
  • Мнения: 1 494
Имам един тъп въпрос. Гледам този лаптоп. На техническите х-ки, какво ще рече това?
Твърд диск:      Без твърд диск
SSD диск:      256 GB M.2 NVMe SSD
Реално лаптопът има диск, с обем 256 гб, но няма HDD?
Да.

# 1 262
  • Мнения: 1 230
Относно хардовете - на Запад са им такива различни номенклатурите, разграничават ги разните видове.
За офертите намерени от amg_20 - нито един от трите, това са си доста обикновени машини, за перспектива от няколко години е безмислено да се говори. Имат някои попадения но не са достатъчни.
1. Търсете такива със по-добра видеокарта, най-добре ,,външна", че после е много трудно да се слага друга, ако не и невъзможно и безмислено.
2. Рам 8 Гб е някакъв минимум, хайде да речем че може да сложите допълнително.
3. Предпочитайте със ДВД - ако няма място за втори хард, ще може там да се постави.
4. Двуядрена тройка(I3 ) не е кой знае какво, но за вашите изисквания става. Все пак аз бих предпочел тези със по-високата базова честота. /Тези с по-ниската се водят по-икономични от друга страна./

# 1 263
  • Мнения: 11 932
Скрит текст:
В момента Dell Latitude 5520, Intel Core i5-1135G7 (8M Cache, up to 4.2 GHz), 15.6" FHD (1920x1080) AG IPS 250nits, 8GB DDR4, 256GB SSD PCIe M.2, Intel Iris Xe, Cam and Mic, Wireless AX201+ Bluetooth, Backlit Keyboard, Ubuntu, 3години гаранция струва под 2000лв без Windows. Купи си ключ за 15-20 лв от Emag или други подобни сайтове за Windows 10Pro или Home и щастието ти ще бъде пълно. Търси парт. номер N002L552015EMEA_UBU. Трябва обаче да знаеш, че е без букви по БДС на клавиатурата ...
Включвам се, за да благодаря на TorbaLan1 за съвета. Взех си точно тази машинка и направо хвърчи. Свърши се с мъката Леново. Доставчикът бе така любезен, да ми надпише клавиатурата срещу съответното заплащане, разбира се. Сега остава и да е здрава.
Още веднъж благодаря, TorbaLan1!

# 1 264
  • Мнения: 180
Скрит текст:
В момента Dell Latitude 5520, Intel Core i5-1135G7 (8M Cache, up to 4.2 GHz), 15.6" FHD (1920x1080) AG IPS 250nits, 8GB DDR4, 256GB SSD PCIe M.2, Intel Iris Xe, Cam and Mic, Wireless AX201+ Bluetooth, Backlit Keyboard, Ubuntu, 3години гаранция струва под 2000лв без Windows. Купи си ключ за 15-20 лв от Emag или други подобни сайтове за Windows 10Pro или Home и щастието ти ще бъде пълно. Търси парт. номер N002L552015EMEA_UBU. Трябва обаче да знаеш, че е без букви по БДС на клавиатурата ...
Включвам се, за да благодаря на TorbaLan1 за съвета. Взех си точно тази машинка и направо хвърчи. Свърши се с мъката Леново. Доставчикът бе така любезен, да ми надпише клавиатурата срещу съответното заплащане, разбира се. Сега остава и да е здрава.
Още веднъж благодаря, TorbaLan1!
Със здраве да си го ползвате и бързо да си възвърнете инвестицията!

# 1 265
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Здравейте. Моля и аз за съвет при избор на лаптоп. Ще се ползва основно от дете 8 клас, което учи системно програмиране, а в бъдеще мисля, че ще учат и илюстратор и фотошоп, в момента е Леново тинк пад Т430, като му сложихме SSD 1T и за сега върши работа, но все пак е доста стара и използвана машинка. Ще се ползва и за някакви игри, като едната е Sims, демек не от най-тежките мисля. Бащицата също може би ще играе нещо, като той бил фен на AMD. За съжаление имаме и ограничен бюджет към 2000 лв, та картинката става чудна Wink. За сега сме се спрели на https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-strix-g17-g713ic-amd- … 008/pd/DQ52NPMBM/ , като идеята е РАМ да се увеличи след време, защото знаем, че е малко в предлаганата конфигурация. Това, което ни харесва в този е големината на дисплея и е матов, както и звъможността за добавяне на РАМ и разбира се заради процесора. Идеята ми е поне до университета да може да се ползва или искам много за тези пари Wink

# 1 266
  • Мнения: 180
Здравейте. Моля и аз за съвет при избор на лаптоп. Ще се ползва основно от дете 8 клас, което учи системно програмиране, а в бъдеще мисля, че ще учат и илюстратор и фотошоп, в момента е Леново тинк пад Т430, като му сложихме SSD 1T и за сега върши работа, но все пак е доста стара и използвана машинка. Ще се ползва и за някакви игри, като едната е Sims, демек не от най-тежките мисля. Бащицата също може би ще играе нещо, като той бил фен на AMD. За съжаление имаме и ограничен бюджет към 2000 лв, та картинката става чудна Wink. За сега сме се спрели на https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-strix-g17-g713ic-amd- … 008/pd/DQ52NPMBM/ , като идеята е РАМ да се увеличи след време, защото знаем, че е малко в предлаганата конфигурация. Това, което ни харесва в този е големината на дисплея и е матов, както и звъможността за добавяне на РАМ и разбира се заради процесора. Идеята ми е поне до университета да може да се ползва или искам много за тези пари Wink
С този бюджет и изисквания по-добре си купете настолен компютър с 24" монитор. И удоволствието ще е друго, и скоростта, и възможностите за ъпгрейд!

# 1 267
  • Мнения: 12 567
Ако не държите непременно да е лаптоп наистина горният съвет е на място. Само като си помисля за игри с часове на лаптоп и  предполагам на неговия си екран и ме заболяват врат, гръб и сигурно ако пробвам и главата... плюс и ученето на него освен това.
Ако е предвиден просто вкъщи да се ползва, не бих взела преносима машина. Единственото предимство би било ако искат да може кой когато го ползва да си го вземе в неговата стая, щом ще го използва повече от един човек.
Одъртявам явно вече, искам си удобното бюро, клавиатура, хубав монитор - и всяко с правилната височина че да не се кривя и привеждам.

# 1 268
  • Мнения: 1 230
Това със гърбенето пред компове отдавна съм го изпробвал, не ми понася. Настолните примерно изобщо не ме устройват защото искам да съм мобилен когато потрябва.
Моето решение - лаптопа задължително с външна клавиатура и мишка ; ползвам го легнал, а него го слагам на поставка ; при наличието на хубав монитор ползвам него, а лаптопа въобще е някъде встрани, задължително с охлаждаща подложка / никога в/у легла, завивки, в/у мен примерно (както съм виждал много младежи да го правят, и естествено всичко прегрява яко ), ако нямам подложка в момента го повдигам на нещо - 4-и капачки или химикалки или др., въобще нещо което помага по-лесно да се охлажда.

# 1 269
  • Мнения: 6 548
Да се включа съботно с няколко уточнващи въпроси, които ме вълнуват.Innocent
Антивирусната в самата ОС достатъчна ли е за защита или трябва да се инсталира допълнително?
Какъв офис пакет мога да инсталирам за Windows 10 Home, за да знам, че няма да прави проблеми? Ключ за активация ли трябва да си закупя?
И последно - какво е златното правило за зареждането на батерията на лаптопа и държането на зарядно? На нов лаптоп как следва да третирам - предполагам, че е редно като при телефоните - карам на батерия докато падне, зареждам и давам на ново без да се държи на зарядно.
Извинявам се за тъпите въпроси, цял живот карам с настолен и сега искам да съм изрядна...да не го говорим, че още не знам как ще свикна с тази 10-ка.
Хубав съботен ден! Flowers Hibiscus

# 1 270
  • Мнения: 1 230
Вградените антивирусни на 8-ици и 10-тки общо взето се справят с нещата и няма нужда от допълнителни. Все пак при необходимост/проблем : 1. Спирате нета и правите дълбоко сканиране (за настройките е по-сложно ). 2. Пускате някой онлайн-скенер, който да помогне за момента (по-принцип се предпочита пълно сканиране, но си е доста бавно, от друга страна бързите не винаги откриват зарази ). 3.Инсталирате си някоя програмка за почистване и отвреме - навреме я пускате.
Принципно добрите АВ са платени, и скъпи, някои имат трайъл период с различна функционалност.
За батериите - мненията са различни, но правилото е че те не са тел. или таблети - след първоначални няколко пълни зареждания и разреждания (според някои препоръки ) , дръжте винаги лаптопа включен в контакта (дори и когато не се ползва ).
Иначе това което съм виждал на практика, на такива машини, ползвани като телефон им заминават батериите бързо. Същото е със разни неползвани, но стояли на склад/респективно невключвани в ел. мрежа.

# 1 271
  • Мнения: X
Да се включа съботно с няколко уточнващи въпроси, които ме вълнуват.
Антивирусната - да!
Всеки ритейл офис пакет на Майкрософт може да се активира по втория начин. Включително и 365 може да се активира като 2019.
Колкото по-рядко използвате лаптопа на батерия толкова по-дълго ще живее батерията.
10 вече "остаря" Сега 11 е на преден план

# 1 272
  • Мнения: 8 868
Защо лаптопът трябва винаги да е включен в контакта?

# 1 273
  • Мнения: X
Трябва да се ползва на батерия само когато е необходимо.

# 1 274
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Торбалан, Натка, благодаря за препоръката. Имаме настолен компютър и тъй като е необходима мобилност се насочихме към лаптоп и за това помолих за препоръки, като реално гейминга не е задължителен, може и да е без допълнителните екстри като видеокарата и т.н за игри, но бюджета на този етап е около 2 000 лв за съжаление, иначе сме наясно, че за тези пари няма кой знае какво да получим. Просто исках препоръка в тази тема за оптималното съотношение цена/качество с бюджета, който имам.

Общи условия

Активация на акаунт