Помощ за избор на лаптоп

  • 137 508
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Е то и i5 да натовариш пак ще дръпне честотата. Това не е аргумент.
От всичко написано излиза, че трябва основно да търсим добро охлаждане

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Е то и i5 да натовариш пак ще дръпне честотата. Това не е аргумент.
От всичко написано излиза, че трябва основно да търсим добро охлаждане
Ако ще има тежки изчисления, доброто охлаждане е задължително.
 i5, в сравнение с най-мощните модели i7, не прегрява така жестоко и охлаждането на повечето лаптопи се справя със задачата. Миналото лято изчетох и изгледах една камара тестове и стигнах до заключението, че няма смисъл да набивам 700 лева повече за лаптоп, чийто мощен i7 е мощен само за секунди, след което честотата му бива скопена и става 30-40% по-слаб, до равнището на отлично представящ се i5, който поддържа дълготрайно високи честоти със същото охлаждане.

# 497
  • Мнения: X
Нещата в реалността са малко по различни от това което се върти по клиповете в YouTube, но нямам никакво желание да го доказвам. Само за ваша информация
Скрит текст:

Линк към пълния размер на скрийншота
Core i7 на пълно натоварване след 15 мин. продължава да работи на 99% от макса на процесора. Трота е ясно видим. Машината е Lenovo ThinkPad. Нищо че може да имам проблем с пантите.

# 498
  • Мнения: 1 882
Моят е HP Probook 450 G6, никакви забележки. Ползвам го основно за браузване, текстообработка, облачни услуги, музика, филми. Не ползвам графични програми, но би трябвало да се справи и с тях.
Единствено му трябва SSD. Освен това е с допълнителна застраховка, която покрива мноого рискове.

https://support.hp.com/bg-en/document/c06191146

# 499
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Моят е HP Probook 450 G6, никакви забележки. Ползвам го основно за браузване, текстообработка, облачни услуги, музика, филми. Не ползвам графични програми, но би трябвало да се справи и с тях.
Единствено му трябва SSD. Освен това е с допълнителна застраховка, която покрива мноого рискове.

https://support.hp.com/bg-en/document/c06191146
На тая машина ако знаеш как заспива една MacOS... Heart Eyes

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Нещата в реалността са малко по различни от това което се върти по клиповете в YouTube, но нямам никакво желание да го доказвам. Само за ваша информация
Скрит текст:

Линк към пълния размер на скрийншота
Core i7 на пълно натоварване след 15 мин. продължава да работи на 99% от макса на процесора. Трота е ясно видим. Машината е Lenovo ThinkPad. Нищо че може да имам проблем с пантите.
Обсъждаме нови модели лаптопи със съвременни процесори. Твоят i7-7500U е 2-ядрен модел на 3,5 години и е средно около 35% по-слаб от моя 4-ядрен i5-8300H при повечето стари приложения и игри, които не са оптимизирани за многоядрени процесори. При по-нови приложения и игри, използващи всичките ядра/нишки на процесорите, i5-8300H е 109% по-бърз, т.е. двойно по-бърз от i7-7500U.
 Горе писах за това, че най-мощните варианти на i7 (съвременни 6-ядрени) прегряват много и охлаждането не може да се справи с това, поради което тактовите им честоти биват намалявани сериозно и на практика след известно време работят като значително по-евтините i5-ци.

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 15 585
Горе писах за това, че най-мощните варианти на i7 (съвременни 6-ядрени) прегряват много и охлаждането не може да се справи с това, поради което тактовите им честоти биват намалявани сериозно и на практика след известно време работят като значително по-евтините i5-ци.

Дори и при нормална работа с лаптопа ли? Или само при играене на игри / пускане на по-тежки програми?

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 18:32 от Blаck Cat

# 502
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Добри и при нормална работа с лаптопа ли? Или само при играене на игри / пускане на по-тежки програми?
Дори? Най-мощните процесори са добри за всичко, просто при по-тежки и продължителни натоварвания и лошо охлаждане стават бавни като двойно по-евтините процесори i5. Има лаптопи с толкова калпаво охлаждане, че след 30 секунди един наглед много мощен процесор работи по-зле от двойно по-евтин такъв.

# 503
  • Sofia
  • Мнения: 15 585
Да, да, "дори" съм искала да напиша. Laughing

# 504
  • Мнения: X
Колко време @Игриви крачета? В офиса ми се търкалят няколко съвременни i7, утре ще натоваря една. Само кажете след колко време на фул лоуд да направя засечката!
Вие може да натоварите вашата i5 за бързо сравнение

# 505
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
След 10-30 минути пълно натоварване е обичайното време за засичане.

# 506
  • Мнения: 1 882
Моят е HP Probook 450 G6, никакви забележки. Ползвам го основно за браузване, текстообработка, облачни услуги, музика, филми. Не ползвам графични програми, но би трябвало да се справи и с тях.
Единствено му трябва SSD. Освен това е с допълнителна застраховка, която покрива мноого рискове.

https://support.hp.com/bg-en/document/c06191146
На тая машина ако знаеш как заспива една MacOS... Heart Eyes

Не съм фен на никакви Apple-ски неща за съжаление. Windows 10 за лаптопа и 2013-та офис пакет.

# 507
  • Мнения: 115
Здравейте,

Нуждая се от съвет за избор на компютър и по-скоро лаптоп. Трябва ми нов домашен компютър - голямото ми дете е 10 клас в профил математика и информатика - и ми трябва такъв компютър, че да може да го ползва за училище, интернет и евентуално гледане на филми и клипчета. Игри по принцип не играем.
Ако може да ме посъветвате към какви параметри да се насоча при избора на компютър.
Благодаря!

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 15 585
Не си споменала най-важния елемент – какъв бюджет си определила за целта?

# 509
  • Мнения: 115
до 1000 - 1500 лв.максимум

Не си споменала най-важния елемент – какъв бюджет си определила за целта?

Общи условия

Активация на акаунт