Атопичен дерматит при голямо дете

  • 16 931
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Синът ми е на 8 години и от няколко години на палеца на крака му, ту се образуват, ту се скриват лющещи се  места, които прерастват в много болезнени дълбоки пукнатини. До скоро беше само на единия крак,  след като започнах да го водя по кожни лекари премина и на другия. Мазала съм с какво ли не...  Диагнозата е "Атопичен дерматит", а лечението което ми предлагат е кортикостероиди. Повлия се добре единствено от Целестодерм, но като го спрем до два дни се появяват отново пукнатините. Понякога го боли толкова, че не може да стъпи. Може ли да ми препоръчате крем, който да повлиява добре на такива състояния?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 618
Кортикостероидите са тежката артилерия, аз не бих ги използвала, защото след тях по-слабите не действат

# 2
  • Мнения: 5 790
Намерете от САЩ или от Англия да си купите това http://www.eucerinus.com/products/aquaphor/aquaphor-healing-ointment.html
Действа много добре на атопични дерматити.

# 3
  • Мнения: 2 755
 Анна-мария, по-слабите не действат, за това съм прибегнала до това лекарство. За момента е единственото от което се повлия.
 В България няма ли нещо, което да помогне?

# 4
  • Мнения: 2 755
Намерих ето този крем на Юсерин http://apteka.framar.bg/30039513/%D0%B5%D1%83%D1%86%D0%B5%D1%80% … -40-%D0%BC%D0%BB-   да се продава в България. Има ли някой впечатления от него?

# 5
  • Мнения: 21
Моята дъщеря е с диагноза атопичен дерматит,който и се появява само когато е много студено,като прекали с цитрусите и шоколада.За лечебен крем когато и се появи петно използваме адвантан и действа,през другото време като излиза зимата маже лицето с крем от серията на a-derma.

# 6
  • Мнения: 93
Все пак си мисля, че лекарите знаят повече от нас, едва ли му се е влошило състоянието след посещение при лекар. При атопичния дерматит често е необходим и антибиотичен крем към кортикостероида, тъй като почти всички екземи от този тип са с вторична бактериална инфекция без лечението, на която няма траен резултат. Отидете при добър дерматолог.

# 7
  • Мнения: 2 755
 Аз мога да гарантирам, че детето не се е подобрило от мазилата изписани от лекарите, че и е по-зле. Водила съм го при трима, които се водят от най-добрите, и съм спазвала лечението до където сметна, че е приемливо - като например абсурдното да мажа един месец с Дермоват. Колкото повече мажех, се влошаваше, а препоръката бе да продължавам....
 Питах някой дали има личен опит в лечението, Невелинка, ако вие не знаете, може друг да знае.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 618
Знам, че обикновено лекарите изписват кортикостероиди според тях леки,за да се подобри бързо състоянието на пациента. Аз от лекар знам, че последното нещо което трябва да използвам е кортикостероид. Моя близка приятелка имаше кожен проблем и тя ползваше такива препарати. След това беше необходимо много време за да й подейства нещо по-леко. Лекаря който й каза , че стероиди се ползват когато всичко друго е изчерпано и обясни , че е необходимо време другите неща да подействат,като през това време нещата се влошават и обикновено пациентите отново прибягват към стероидите. Получава се омагьосан кръг. При моята приятелка се стигна до там , че стероидите спряха да и действат. Потърси друг лекар. Може да изпише и някакво вътрешно лечение или диета.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 816
Здравейте. И двете ми деца са с АД. Каката е вече на 20, малкият на 12г.  На приливи и отливи са. Единия се оправи, другия става зле. Обиколили сме всички дерматолози и алерголози във Варна , ходихме в София при Мустаков, сменихме двама хомеопати, ирисова диагностика Нищо не помага. Сега малкия е с рани по краката, страшно го сърбят, мазах 4 дни с КС. ( от 3 години не бяхме го мазали с КС ). Снощи пак се е разчесал до кръв. Мажем го с А дерма в момента, но сме ползвали всичко на българския пазар.  Каката се влоши при влизане в пуберитета. Беше с плаки по сгъвките на ръцете и под очите години. След това разбрахме , че се влошава при стрес. 7 клас кандидатстване, 8 клас много учене, 12 клас. Сега е в Германия и е добре. По рано винаги беше с хрема, там нищо и няма . Като се прибере носа и пак потича. Може би единственото , което помогна преди много години беше санаториума в Момин проход. Малкия беше с рани по ръцете и лицето, там имаше една процедура при която се пръскаше мин. вода и раните се оправяха. Ходихме два пъти за по 10 дни през 6 месеца. Помага и морето.  При моите деца АД е тежък - когато се влошат стават на рани. Последния дерматолог при който бяхме каза, когато се женят половинките им да бъдат без алергии и АД, че  за децата им ще стане страшно Laughing Май с нищо не помогнах , само се полаках.

# 10
  • Мнения: 2 755
Преди 4 дни спрях кортикостероида и пръстите вече са дълбоко напукани, а бяха се изчистили до гладкост. При нас повече боли, сърбежа е по-малко, алергични прояви няма.
fani34 опитвали ли сте този крем, който го показах по-горе?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 816
Аcer, точно този крен не сме опитвали, ползвали сме нещо друго на същата фирма. А дермата свършва, да видим какво ще купуваме. Забравих да спомена и какво друго сме опитвали  - високопланинско лечение над 2000м Надморска височина. Два пъти за по месец високо в планината. Фото лечение - Дъщеря ми беше една от първите , която се подложи на такаво лечение във ВМБ Варна. Ефект нямаше.
На малкия кожата му също се напуква , много е суха , той се чеше и стават рани. Сега отивам да го мажа. АД го свързват с алергии. Той винаги е със запушен нос. Купихме от Германия назален  душ - за пречистване на носа и всяка авечер си промива носа. В къщи веднъж месечно се чисти с рейнбоу. Опитваме всичко, но нищо не помага.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 704
Ох, любимата ми тема. Синът ми е на 4, с АД.
Бяхме на планина, още по-зле стана.
На 30 сме на сериозен дерматолог, ще докладвам.
И ние мажем с кремчета и кортикостероиди - обичайните неща.
Зимата беше много зле, сега е малко по-добре, но то е от сезона.

# 13
  • Мнения: 2 755
Утре ще купя крема и ще пиша дали има ефект. Моят син  се повлиява добре от почивки, много добре му действа минералната вода, за 3 дни се оправя, но не можем само по курорти да сме. В Девин водата му действа чудесно.  При него казаха, че проявата е на нетипично място, но бяха сигурни, че е това.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 618
 Щом му действа добре водата в Девин не  можете ли да купувате минерална вода от магазина и да си топи краката поне да облекчава,

# 15
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 38 704
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

При кой доктор бяхте в Токуда?

# 17
  • София
  • Мнения: 10 325
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

И щерката(на 10) е с атопичен дерматит. За сега единственото което ни оправя е морето. Биодерма -Атодерм е чуден крем, който за съжаление след известно време, спира да действа. Май всичко което сме използвали действа за максимум месец-два.
Кортикостероиди не сме използвали от както беше на 3-4, тогава положението беше трагично, сега е в доста по-лека форма.

Ей това мисля да е следващото кремче.

# 18
  • Мнения: 679
дъщеря ми е с атопичен дерматит, но по-лека форма. Кожата и е много суха и сърхбяща, но слава богу няма сериозни зачервявания и нацепвания. Кортикостероидните кремове изобщо не и повлияха. Много добре и действа А Дерма.
А сигурни ли сте, че няма и гъбична инфекция?

# 19
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

При кой доктор бяхте в Токуда?
Д-р Тодор Петков.

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте, Подарявам ЕЛИДЕЛ крем http://apteka.framar.bg/30005085/%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5% … D0%B0%D0%BC%D0%B0
Тубичката е отворена, но е ползван 1-2 пъти. Предписаха го за малкото ми бебе, но на не действа. Понеже е мн скъп, може някоя майка и бебок да имат полза от него. Ако е някой от Варна може лично да му го дам, иначе само да си поеме пращането до офис на Еконт

# 21
  • София
  • Мнения: 38 704
Бяхме на Дерматолог. Нищо ново не ми каза или аз вече съм изчела всичко възможно.
Продължаваме с Протопик.

# 22
  • Мнения: 2 755
Напоследък, изненадващо, при нас има голямо подобрение от хомеопатичен вазелин "Хомеоплазмин"

# 23
  • София
  • Мнения: 38 704
Не е изненадващо, пролет е, слънце грее, подобрението идва и само.

# 24
  • Мнения: 2 755
До започването на Хомеоплазмин имаше цепнатини до кръв, за една нощ имаше подобрение. При моето дете са засегнати пръстите на краката, слънцето още не може да им влияе.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 816
L'Agent, има ли ефект от протопика?
Дъщеря ми  е на 12 г., проблемът го има от няколко години. Водих я на няколко консултации. Проблемът при нея е по лицето в долната част на бузките, ситни червени пъпчици, като грапавини. Едната дерматоложка каза. че било гъша кожа...С какво ли не се е мазала вече, само с кортикостероидни кремове не.
Единствено лятото на морето се подобряват нещата. Мисля да я заведа при Ангелова, при нея не сме ходили досега. Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 38 704
Ефектът е бавен и докторът каза да изчакаме две седмици поне.
Аз зимата го започнах на своя глава, ама като не видях ефект за седмица и спрях.
Освен това те на едно място зараснат, той на друго се разчеше и е трагедия.
Освен него мажа и с емолиенти и давам капки за чесането вечер.

# 27
  • Мнения: 11 405
Здравей,

Ако пак ви се напукат пръстчетата пуснете едни изследвания за гъбички. Познавам голям човек със същия проблем и си е гъба, която лекуват успешно с Певарил. Обувките и чорапите го презаразяват  Peace

Правете вечер бани с разтвор на калиев пермаганат.

Не ви ли изписаха да мажете с Протопик 0,03?

Пръскай с термална вода.

Хомеоплазмина отначало помага и после спира. Явно се свиква с него  newsm78

Обяви война на акарите в къщата Wink

# 28
  • Мнения: 2 755
Да Хомеоплазмин наистина спря да действа. Гъбички няма. Няколко седмици беше добре, но един ден отиде по сандали и пак се напукаха страшно краката. Пък като какво е мнението на хората за сандали с чорапи... но няма друг начин.  Протопик не са изписвали. Сама, след много изписани мазила открих Целестодерм и само от него мина, но той е кортизон. Другите кортизони, които изписваха не помагаха. Ще опитам и Протопик-а.

# 29
  • Мнения: 11 405
Баба ми имаше алергия към прах - на петите и се появяваха големи пукнатини и кървяха. Обуеше ли отворена обувка и на следващия ден бяха там  newsm78

Сандалките с чорапки или без сте носили?

# 30
  • Мнения: 2 755
Когато обуе сандалите бос се появяват пукнатините. Няма значение дали е естествена, изкуствена кожа или гума. Болката започна  2-3 часа след като ги обу и до вечерта се бяха напукали. Преди това 20 дни  краката бяха напълно чисти   и няма  какво друго да ги е провокирало.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 428
Привет, при моя син 12г от миналата година се получи нова проява на АД по клепачите. АД беше в ремисия последните 3-4 години, за съжаление обаче сега пак ни тормози. Кортикостероидите помагат за малко, с протопик/елидел не смея да мажа... Пробваме сега с хомеопатия, за 1 месец 2 лекарства сменяме, без особен успех. Откриха му поленова алергия и към акари. В момента съм на вълна шуслерови соли  комбинация за атопичен дерм., от 1-2 дена.  Някой постигал ли е резултати с тези соли?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 816
Шуслерови соли не сме ползвали, но SVR имат крем за около очите при АД. Дъщеря ми го ползва. През седмицата ходи на  кожен лекар в Германия , но и там лекуват с КС за съжаление. Борбата продължава.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 428
Да, ние ползваме топиализ на svr, но полза не съм видяла, пихме и капсулите топиализ... Сума пари струват и нищо. Ще пиша за шуслеровите, дават ги поне 3 мес да се пият. Смятам и крем от шуслерови соли да пробвам.Дано има полза! А за лекарите в Германия, ако отиде при хомеопат илу натуропат няма да даде КС. Иначе на този линк има инфо за ШС при екзема- на немски е http://www.schuessler-salze-verzeichnis.de/krankheiten/Ekzeme.htm

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 16:56 от Yee

# 34
  • Мнения: 1 092
Здравейте! Търся съвет за атопичен дерматит  - дъщеря ми е на 2г и 3 месеца и от месец е с петна по целите крачета. Най-големи са на сгъвките на колената, уверено пълзят по прасците и бедрата, има и сърбеж. Започнахме с козметика за атопична кожа - SVR, Neuroderm, сега RESCUE крем и какво ли още не, скъпо и прескъпо. Резултатът - 10 секунди след намазване детето започва да плаче, петната пламват, аз веднага измивам и нещата се успокояват. Обяснявам това на всички лекари, аптекари, хомеопати, които посещавам вече почти ежедневно, мъкна и все по-голямата колекция от кремове - не може да бъде, опитайте това и онова. И пак същото. Единственото, от което няма такива ракции е Судокрем, петната сякаш загарят. Изписват й кортикостероиди, обаче как да я мажа, когато знам, че ефекта е временен.
Диагнозата също е неясна - говорим за контактна алергия, накакъв атопичен дерматит. Днес изписаха Флуцинар и още нещо, което все още не съм видяла. Междувременно давам и хомеопатични капки - Калцарея нещо си. Моля за съвет, трябва да намеря начин да я облекча, а не мога дори да я намажа с медицинска козметика.

# 35
  • София
  • Мнения: 728
При дъщеря ми имаше подобен епизод - що мазила измазахме не е истина  Confused, при нея имаше и напукване на пръстите на ръцете и краката, също петна и сърбеж, по сгъвките на ръцете и краката, основно на краката. Не е имала непоносимост към мазилата, обаче, само че не й помагаха. Мазах я и с конопено олио - някой ми беше  казал, че много помагало, също с масло от вечерна иглика на засегнатите места. Накрая отидохме на море /беше лято/, там като че се успокоиха нещата. Истината е,  че незнам кое от всичко й е помогнало и не мога да съм ти полезна  Sad
Сега е добре, но пак се чеше от време на време, например като обуе вълнен чорапогащник. Изобщо АД продължава да съществува, само е заспал  Cry

# 36
  • София
  • Мнения: 38 704
Здравейте! Търся съвет за атопичен дерматит  - дъщеря ми е на 2г и 3 месеца и от месец е с петна по целите крачета. Най-големи са на сгъвките на колената, уверено пълзят по прасците и бедрата, има и сърбеж. Започнахме с козметика за атопична кожа - SVR, Neuroderm, сега RESCUE крем и какво ли още не, скъпо и прескъпо. Резултатът - 10 секунди след намазване детето започва да плаче, петната пламват, аз веднага измивам и нещата се успокояват. Обяснявам това на всички лекари, аптекари, хомеопати, които посещавам вече почти ежедневно, мъкна и все по-голямата колекция от кремове - не може да бъде, опитайте това и онова. И пак същото. Единственото, от което няма такива ракции е Судокрем, петната сякаш загарят. Изписват й кортикостероиди, обаче как да я мажа, когато знам, че ефекта е временен.
Диагнозата също е неясна - говорим за контактна алергия, накакъв атопичен дерматит. Днес изписаха Флуцинар и още нещо, което все още не съм видяла. Междувременно давам и хомеопатични капки - Калцарея нещо си. Моля за съвет, трябва да намеря начин да я облекча, а не мога дори да я намажа с медицинска козметика.

И моят син плаче от медицинската козметика. Щипе и това е.
Купуваме един крем от интернет - Psocalmin, горе-долу сме доволни.
От лекар най-после сме доволни от Стефанова от 29 Кожен диспансер.
Изписа ни едно правено лекарство. Да, има и кортикостероид в него, но петната намаляват и кожата се изчиства полека.

# 37
  • Мнения: 1 092
Благодаря за споделеното! От препоръката за лекарката ще се възползвам ако се наложи да я водя до София. Няма да крия, че съм малко предубедена за Флуцинар-а, струва ми се много олд скул, но не съм доктор все пак. Притеснява ме и голямата област, която трябва да се третира - нали кортикостероиди се ползват на малки участъци. Лекарката, която го предписа винаги е реагирала много адекватно при други проблеми, пенсионерка е и може би от там идва и вкусът й към по-старите методи. Тя казва, че това е нищо, а за мен е ужас...
И аз обмислям разни билкови мазила, уж Бах кремът беше такъв, но и там започнаха реакции. Не знам как ще я добутам до лятото.

# 38
  • София
  • Мнения: 38 704
Потърси добър кожен лекар. И аз си мислех какво е това чудо с АД, а се оказа, че върху АД сме лепнали и краста. Понякога се залепват бактерии и гъбички и повишават сърбежа и пречат на зарастването.

# 39
  • Мнения: 7 106
И моята дъщеря е с тази отврат от бебе, сега сме в дълга ремисия от 2-3 години. Само при смяна на времето или сух студ се обажда за кратко, но овладяваме бързо. А е стигала до рани и плач от чесане  Sad. При нея петната  са по бузите на лицето и дупето, имало е дни, в които не е могла да си седне на задника Confused. Естествено всички мазила сме изпробвали, в началото с видим ефект, после като че ли кожата свиква....следващото мазило. Най-грубата ми грешка беше да я мажа с кортикостероид. Опряхме до него след невъзможността да се справим с друго, а положението беше трагично. За момента положението бързо се подобри, но след спирането, нещата станаха още по-трагични - обрива стана троен, една огромна сърбяща и боляща рана. Добре че не мазах лицето тогава, а само дупето.
Така че НЕ мажете с кортикостероид, каквото и да ви обясняват!!!
Това, което много бързо овладяваше положението при нас е смрадликата. Варях и и правех вани със смрадлика и много бързо завяхваше обрива.Когато е много обострено  положението и по 2-3 бани на ден сме правили. Може да опитате, поне няма да навреди, смрадликата има дезинфекциращо и противовъзпалително действие и няма да позволи разчесаните места да се инфектират.

# 40
  • Мнения: 1 092
При последната консултация с добър кожен лекар й изписаха Локоид и Биодерма. Тогава беше на 8 месеца и имаше само няколко петна. Само след две намазвания най-голямото изчезна сякаш никога не е било там. След седмица обаче се появиха нови огнища по вратлето и лицето. После хомеопатия и времето се стопли - така всичко изчезна. До преди месец. Мога да избирам между 2 дерматоложки, само там не съм била. За мен всичко се върна заради едно клинче, купено от Германия със състав полиестер и найлон. Винаги проверявам етикетите, не се усъмних, нали е немско  - качеството ще е супер. Ето ти сега една мода.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 704
Не се обвинявай за клинчето. От всичко може да е. Наскоро ми обясниха за смесените фактори - от 1 нещо може нищо да не стане, но като се смесят 2-3 и става. И не знаеш точно какво е.

# 42
  • Мнения: 18
И ние имаме АД от бебе ..Мазах я с какво ли не за момент имаше подобрение.Преди няколко месеца  моя позната ми каза едно вълшебно кремче,,,CORESATIN.Само че го няма в България а само в Турция.Цяла серия са,не съдържа кортикостероид ние ползваме розово,става и за малки бебета.Две три намазвания и забравяме за сърбежа и лющенето. Grinning Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 38 704
Мажа старателно от правения крем и наблюдавам.
Да ви кажа, това нещо вече не ми прилича на АД!
Останали са 5-6 петна, които са на точки и заздравяват.
Останалата кожа е супер, нищо и няма, не е суха.

Но пък се появиха 1-2 мокри петънца по врата и лицето. Sad

# 44
  • Варна
  • Мнения: 428
При нас с хомеопатия като че ли има някакво леееко подобрение, но доста непостоянно. Има дни, когато екземата - при нас е АД по клепачите - избледнява, не сърби, а кожата е с почти нормален вид. След няколко дни обаче пак се зачервява и започва да се лющи.
Не знам и аз вече, 3 лекарства сменихме за 3 месеца и няма особен напредък. Май ще сменям хомеопата. Някой може ли да препоръча хомеопат, лекувал успешно АД?

# 45
  • Мнения: 11 405
Момичета, имаме голямо подобрение /пу-пу-пу/ като включих Марсианци, Пробиотик, костен бульон и ленено семе.

Имам и обяснение. Според някой лекари АД не е кожен проблем, а реакция от нарушената пропускливост на червата. А с червата работата е даже по-сложна отколкото с кожата. Появата на малки пробойни, които допускат преминаването на по-големи молекули храна водят до силна реакция на имунната система, изразяваща се с алергии и астми. Флората на червата също е прецакана, което допълнително влошава проблема. Червата поставят началото на имунната система, те са важен фактор от нея и не просто като приемат правилните молекули, а като синтезират елементите на имунната система. Затова и реакцията е имунна - атопичен дерматит.

Марсианците съдържат витамин В - който се отделя и усвоява от храната именно в червата и при проблеми с флората и пропускиливостта не бива приет в организма. Витамин В комплекс е от ключово значение за кожата.
Пробиотиците - възстановяват правилната флора.
Костния бульон - затваря пробойните в пропускливите черва. Готвя го в голяма тенджера и го слагам във всяка манджа. Според ползващите го има огромно значение за имунната и опорно-двигателната система.
Смляно ленено семе /отвара/ - то също запълва пробойните в червата, но и премахва вътрешните паразити. В човешкия организъм има много паразити, за които ние дори и не подозираме но при много хора единствения признак е именно атопичен дерматит. 

Мисля да включа и малко завишени дози Витамин Ц, но се колебая ...  ooooh!

Приемам съвети и оборване на логиката на мислене.  Mr. Green

Подобрението е около 50 - 70 % в рамките на седмица без допълнителни ограничение. Най-добре се повлия лицето. По ръцете обаче грубите петна си стоят и се червенеят, като явно я сърбят.

Имахме алергия към шоколад, мляко, млечни, цитруси и моркови. Сега имаме към домашен прах и котки /макар да усещам, че има и още нещо, но не мога да хвана кое е/

 

# 46
  • Варна
  • Мнения: 428
Аз също съм давах пробиотик около 2-3 седмици, но не видях да се повлияе АД. Тази отвара от ленено семе как се приготвя?

# 47
  • Мнения: 11 405
Аз също съм давах пробиотик около 2-3 седмици, но не видях да се повлияе АД. Тази отвара от ленено семе как се приготвя?

О, 2-3 седмици е изключително малък период. От пробиотик промяна може да очакваш след 2-3 месеца упорито даване. Има и значение какъв е пробиотика и дали има точно време на даване. Има пробиотици, които се унищожават от стомашния сок. Аз давам Био-Култ /30 лв. за 30 таблетки ако не греша/.

Карам дъщеря ми да пие чай от невен, който също има страхотно влияние върху стомаха и червата - унищожава вредните бактерии и маха възпалителни процеси и ранички. Та чая купувам на дрога и слагам в едно уредче , в което заедно с чая слагам и щипка две смляно ленено семе. То пуска нещо като слуз, което било полезното.

Иначе противопаразитно се вари ленено семе. В нета има доста статии.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 428

О, 2-3 седмици е изключително малък период. От пробиотик промяна може да очакваш след 2-3 месеца упорито даване. Има и значение какъв е пробиотика и дали има точно време на даване. Има пробиотици, които се унищожават от стомашния сок. Аз давам Био-Култ /30 лв. за 30 таблетки ако не греша/.

Карам дъщеря ми да пие чай от невен, който също има страхотно влияние върху стомаха и червата - унищожава вредните бактерии и маха възпалителни процеси и ранички. Та чая купувам на дрога и слагам в едно уредче , в което заедно с чая слагам и щипка две смляно ленено семе. То пуска нещо като слуз, което било полезното.

Иначе противопаразитно се вари ленено семе. В нета има доста статии.

Благодаря, Дорис. Може би си права за пробиотика. Аз давах синбиотик, вечер. Ще го подновя пак. Радвам се, че при вас са се случили нещата. Аз също четох доста, че храносмилателната система оказва голямо влияние на кожата.Ще пробвам и отварата с ленено семе. Много е упорит този гад - АД.

# 49
  • Мнения: 18
при нас проблема се реши с coresatin...и все по рядко се появяват петънца,може би от 3..4 месеца сме нямали

# 50
  • Мнения: 2 755
 Миленита! от къде купуваш крема? Кортикостероид ли е?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 428
при нас проблема се реши с coresatin...и все по рядко се появяват петънца,може би от 3..4 месеца сме нямали

http://www.coresatin.com/en/products/2/coresatin-nonsteroidal-cr … py-for-dermatitis

Това ли е?

# 52
  • Мнения: 18
 да точно...реших ме проблема с Атопичния дерматит.Лекар го е изписал.На мен ми помага за херпеси Wink Wink Wink

# 53
  • Мнения: 18
НЕ не е това му е хубавото..от Одрин последно мисля че ми го донесоха.Тук сме близо до Турция и винаги се намира някои познат да ходи до там..

# 54
  • Мнения: 18
ние ползваме розовото

# 55
  • Мнения: 11 405
Помага при херпеси  Shocked

Гледах му състава - алое, масла, пантенол и тайна съставка. Не намирам отзиви. Някой намира ли да е писано за него.

# 56
  • Мнения: 18
няма го тук в България как да намериш...на нас АД ни се получи от ваксина мазах я с какво ли не ноо не видях кой знае какъв резултат пак излизаха сега е на 5 годинки и проблем няма.Тук го ползваме доста мами и не знам да има недоволни Wink

# 57
  • Мнения: 11 405
Ами аз не търся отзиви само в България  Laughing Видях, че е продаван и през ebay.

# 58
  • Мнения: 18
верно ...там не съм се сетила че може да го има...от аптека ми го купуват....каква е цената там

# 59
  • Мнения: 11 405
верно ...там не съм се сетила че може да го има...от аптека ми го купуват....каква е цената там

Има го за 50-77-100$ Но в Английския е-бей няма, а от американския ще стане прескъпо.

# 60
  • Мнения: 18
https://www.globalpharmacyplus.com/buy-coresatin-usa-nonsteroidal-cream     тук има отзиви за синия от серията ..виждам че се продава доста скъпо 40 долара аз го взимам за 36 турски лири или към 20 лв

# 61
  • Мнения: 18
какви са тия цени божеее...

# 62
  • Мнения: 18
https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=tr&u=http … n&prev=search  виж намерих го в лири ...бяха го спирали за смяна на опаковката ...там е с новата Laughing Laughing Laughing

# 63
  • Мнения: 2 755
https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=tr&u=http … n&prev=search
 По-  точно кой от тези, нещо не се ориентирам?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 428
https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=tr&u=http … n&prev=search  виж намерих го в лири ...бяха го спирали за смяна на опаковката ...там е с новата Laughing Laughing Laughing

Миленита, аз го намерих в същия сайт, питах ги даже дали доставят до БГ, че няма кой да ми го купи от Турция. Ще видим дали и какво ще отговорят.. Търсих го и немски онлайн аптеки, но няма. В няколко английски го има, но няма доставка до БГ.

# 65
  • Мнения: 18
стискам палци дано може да пратят.. Wink Wink

# 66
  • Мнения: 18
                    4 на втория ред аз него ползвам..мойта мома е 5 годишна и върши работа

# 67
  • Мнения: 11 405
Възможно е да успея да намеря човек да ми го достави от Турция. Иска ли някой да поръчам и за него и после да му го пратя с куриер? Предполагам, че ако го донесат ще е около Нова година.
Цената и дата ще ми кажет следващите дни.  Peace

# 68
  • Мнения: 18
оранжевото и то ще върши работа не мога да му намеря превода обаче  Thinking newsm78

# 69
  • Мнения: 2 755
Миленита, а каква е цената не крема в Одрин?

# 70
  • Мнения: 18
последно ми го донесоха за 36 лири или около 18..20 лева.За това се учудих за цената в тези сайтове  Wink

# 71
  • Мнения: 2 755
Много ти благодаря bouquet

# 72
  • Варна
  • Мнения: 428
Възможно е да успея да намеря човек да ми го достави от Турция. Иска ли някой да поръчам и за него и после да му го пратя с куриер? Предполагам, че ако го донесат ще е около Нова година.
Цената и дата ще ми кажет следващите дни.  Peace

Дорис, аз бих искала да се включа, искам жълтия, че моя момък е голям вече. Много ще съм благодарна!

Онзи турски сайт на който писах, изобщо не отговори.

# 73
  • Мнения: 18
Много ти благодаря bouquet
  Grinning Grinning Grinning няма за какво надявам се да ви помогне

# 74
  • Мнения: 18
Възможно е да успея да намеря човек да ми го достави от Турция. Иска ли някой да поръчам и за него и после да му го пратя с куриер? Предполагам, че ако го донесат ще е около Нова година.
Цената и дата ще ми кажет следващите дни.  Peace

Дорис, аз бих искала да се включа, искам жълтия, че моя момък е голям вече. Много ще съм благодарна!

Онзи турски сайт на който писах, изобщо не отговори.
  и аз се замислям за жълтото вече но дано да не ми се наложи.

# 75
  • Мнения: 2 755
Жълтия по-силен ли е? Аз също ще се включа

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 06:03 от acer

# 76
  • Варна
  • Мнения: 428
Жълтия по-силен ли е? Аз също ще се включа

Розовия е педиатричен, би трябвало да е по-слаб от жълтия.

# 77
  • Мнения: 18
Жълтия по-силен ли е? Аз също ще се включа

Розовия е педиатричен, би трябвало да е по-слаб от жълтия.
Точно розовото става за малко бебе,но на нас още ни помага.Жената която ми го донесе последно ползва синия за псориазис и каза че има подобрение.Иаз мисля да си взема жълт за мен Wink Wink Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 3 816
Дано скоро го пуснат и тук в България. Да пробваме и това. Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 11 405
Миленита, много благодаря че сподели.
Внесох си и вече се мажем. Не смея много по лицето да мажа, но така или иначе нещата са по-добре /пу-пу-пу/

# 80
  • Мнения: 2 966
Нещо ново newsm78

# 81
  • Мнения: 18
Миленита, много благодаря че сподели.
Внесох си и вече се мажем. Не смея много по лицето да мажа, но така или иначе нещата са по-добре /пу-пу-пу/
   Мажи и по лицето няма проблем  Grinning Grinning Grinning Grinning Много се радвам за вас  Heart Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 3 816
Поръчах да ми донесат жълтия крем, поредното мазило което ще пробвам. Как е при вас, има ли ефект от мазането?

# 83
  • Мнения: 1
И ние го ползваме на 9 месечно бебе, което има екземи под колената само, но бяха станали доста червени по едно време. От около 4 намазвания за сега изчезнаха, препоръчваме го.

# 84
  • София
  • Мнения: 38 704
Ние сме много зле - каквото и да хапне се изрива, освен основните петна.
Предпоследния крем, който купих беше на SVR - и той му щипе.
Само от кокосовото масло му е добре горе-долу.
Давам и Кларитин за сърбежите.
Абе трагедия. Чакаме морето...

# 85
  • Мнения: 11 405
Ние сме много зле - каквото и да хапне се изрива, освен основните петна.
Предпоследния крем, който купих беше на SVR - и той му щипе.
Само от кокосовото масло му е добре горе-долу.
Давам и Кларитин за сърбежите.
Абе трагедия. Чакаме морето...

Тест за хранителни алергии имате ли?

Опиши ми до най-малка подробност какво ядете последните 3 дни примерно  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 215
Моето дете страда от атопичен дерматит,който се изразява не толкова в кожни прояви,колкото до алергичен конюнктивит и алергична задна хрема.Имаме алергия към домашен прах и бобови храни.
Аз лично съм много доволна от доктор Дърленски в болница Токуда. По негова молба, когато има кожен обрив мажем мястото с Протопик по определена схема .

# 87
  • София
  • Мнения: 38 704
Ние сме много зле - каквото и да хапне се изрива, освен основните петна.
Предпоследния крем, който купих беше на SVR - и той му щипе.
Само от кокосовото масло му е добре горе-долу.
Давам и Кларитин за сърбежите.
Абе трагедия. Чакаме морето...

Тест за хранителни алергии имате ли?

Опиши ми до най-малка подробност какво ядете последните 3 дни примерно  Peace

Каним се да ходим на тест, но проблемът е, че всяка вечер се чеше, аз давам Кларитин, а на тест трябва да отиде чист от антихистамини.

За храната - вече съм се видяла в чудо. Знам, че трябва да го сложа на картофи и ориз примерно. Каквото и да хапне различно, се обрива - плодове, салам, шоколад, домат и всичко останало.

Бяхме в Токуда, 29та, Александровска, Медицинска.... Навсякъде.
От Протопика прави мокри екземи.

Тестът ми е последната надежда. Но и той какво ли ще помогне, не знам...
Докторите явно не могат да ни помогнат.

# 88
  • Мнения: 5 711
Free Agent, аз не съм дете но от пубертета съм с атопичен дерматит, който се мести по тялото и е бил и с мокрещи рани и с цепеща се кожа... В последните, може би 5 г. храната много силно взе да ми се отразвяа, както си писала по - назад е точно така, в определен период нещо може да не навреди, но когато се съберат n-фактора нещата стават страшни. В последно време забелязвам колко зле и силно ми влияят доматите. Всичко друго също. Колкото по-изкуствено толкова по-зле. Не мога да дам съвет за храните, но се включвам основно за да споделя какво ползвам в последно време-смес от кокосово масло + чаено дърво. Леко на водна баня разтопявам маслото, капя капките , разбърквам и изсипвам в сухо буркан. Пропорцията ми е 5капки на 1с.л. кокосово масло. (харесвам това  МАСЛО ОТ ЧАЕНО ДЪРВО- АРЕОН, с алтея не си допаднаме Wink). Това е мазно кремче но бързо попива, не цапа дрехите но мирише силно. ДА НЕ СЕ ПОЛЗВА ПО ЛИЦЕТО, да се пазят очите. Обикновенно вечер преди лягане се мажа на засегнатите места. За няколко вечери има подобрение и спирам да се мажа до ново обостряне. Не препоръчвам за бебета!

# 89
  • София
  • Мнения: 38 704
Благодаря, аз ползвах Чаено дърво с бадемово масло зимата, сега ще капна в кокосовото.
Не е бебе, на 5 и половина е синът ми.
Както бебе беше горе-долу, но в последно време нещата стават все по-зле, каквото и да правим.

# 90
  • Мнения: 11 405
Каним се да ходим на тест, но проблемът е, че всяка вечер се чеше, аз давам Кларитин, а на тест трябва да отиде чист от антихистамини.

За храната - вече съм се видяла в чудо. Знам, че трябва да го сложа на картофи и ориз примерно. Каквото и да хапне различно, се обрива - плодове, салам, шоколад, домат и всичко останало.

Бяхме в Токуда, 29та, Александровска, Медицинска.... Навсякъде.
От Протопика прави мокри екземи.

Тестът ми е последната надежда. Но и той какво ли ще помогне, не знам...
Докторите явно не могат да ни помогнат.

Действаш на посоки и хаотични. Не е нужно драстични ограничения в храните.  Но не е лесно.

Спираш млякото /трябва да си намериш източник на селко козе мляко, сирене само на Тертер е наистина козе/, кашкавал пак козе. Спираш цитрусите - портокали мандарини като плод и като сок. Никакви салами, кремвирши, никакви вафли - имат соя, а тя е много вредна. Спираш пилешкото - обезателно. Никакво домати. Яйца само готвени и никога пържени и панировки /при пърженето белтъка не се прекъсва достатъчно и лесно преминава през червата. Ако можеш не давай шоколад - прави сладкишите у дома. Вече си в потрес какво да готвиш нали Simple Smile Свиква се, а като спре да се чеше детенцето направо се окриляваш.  Hug

Храните се протичко - готви доста.
Четеш етикетите и не купуваш нищо с мляко, суроватка, краве масло, Е-та.

Ето меню:
Закуска: филийка с шунка, сиренце, орехчета, мед, мармалад, зехтин,козе сиренце, козе кашкавал, чайче от шипки.

Обяд: салатка от краставички, моркови /моята дъщеря и към тях е алергична/,  зеле. Супичка от зеленчуци. Готвено със свинско, пуешко /идеално замества пилешкото/, заешко, агнешко. Телешко - НЕ то е към кравето мляко.

Следобедна закуска - парче домашен кекс/сладкиш. Плодове като череши, кайсии, нектарини, сливи, пъпеши, дини.

Вечеря: месце на фурна, салатка без домати, зеленчуци на фирна или скара. Картофки на фурна. Ориз с месце, мусака и всичко само със свинска кайма /аз си я меля от избрано месо/, спагети, макарони, кюфтенца. Всякакви печени зеленчуци, грах, леща, боб

Ако иска сладко да е правено у дома.

Свиква се, но ти гарантирам, че ще спрете да се чешете и раните ще изчезнат  Hug

Трябва да правиш и готвиш с костен бульон.
Трябва да приемате пробиотик /но чети че в много от тях има лактоза и млечна суровина/ Ние сме на Био Култ
Ако искаш включи Марсианци Имунактив, за да приема бетаглюкан - контролира алергиите. По 1 табл. на ден.

Малко шоколадче, вафличка, бонбонче все едно диетата си я занулила. Диета 3 седмици без прегрешение води до пълното изчистване.

Никакъв полар, нищо вълнено в дрехите и дома.
За да предодвратиш акарите - сменям чаршафите на 3-4 дена, като постилам по 2 чаршафа отдолу. Пръскам всяка седмица с ПИП Алерджифрии против акари - безопасно и пробиотично е.

В остра фаза аз давам Фенистил. Кларитина е по-подходяш за дихателни алергии.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 704
Благодаря за съветите.
Доста от нещата ги спазвам.
Спряла съм цитрусите и яйцата.
Останаха само млечните и пилешкото - ще спра и тях.
Чаршафи така или иначе пера почти всеки ден, заради петната от раните.

# 92
  • Мнения: 11 405
Млечните са обикновено основния проблем. Тяхното спиране е най-най трудно. Това прави неъзможно купуването на каквато и да е храна от магазин и яденето в заведение. Който е бил на такава диета само той може да разбере ...

Пуешко охладено има в Кауфланд. Има и пуешки шунки. Заек ако нямаш селски пак има в Кауфланд.
МЕТРО пак предлагат пуешко и заешко.

Агнешко аз не готвя но то е от транжорна.  Агнешко месо може да ядете, но овче мляко не.

Пробвай! Наистина помага  Hug

Или давай детето тука при мен, така и така изтезавам моето с недаване на вкусотии та ще ги мъча двечките Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 38 704
Ох, много е тежко. Вчера бяхме на някакъв празник. Успях да го уговоря за захарния памук и поничките, но накрая раздаваха едни сокчета /портокал и ананас/ и не можах да му откажа. А човека със сокчетата ме гледа в почуда защо мърморя - нали всички деца пият такъв сок.

Всъщност май основният ни проблем е пиенето, за ядене - готвя. Той обича много сок, айран.

# 94
  • Мнения: 11 405
Козето мляко трудно става гъсто като се прави на кисело, та айран ще имате колкото щете Simple Smile

Прясно козе мляко /френско/ има в МЕТРО. Има и кисело мляко, но опита ми показва че щерката се чеше от него. Квася мляко и НИКОГА мялкото не става гъсто, а и от баба си знам, че козето мляко не става гъсто, а в магазините го продават много стегнато. Според мен това означава, че му слагат още нещо - например сухо мляко. А няма козе сухо мляко, това значи, че не е чисто и има краве примеси.

Намери си дилър на козе мляко  Mr. Green Някъде от близките села. Козето мляко смъква хемоглобина, не е алеггезиращо - най-близко е до човешката кърма, не е слузообразуващо и не променя човешкото РН. Реално то е единственото подходящо за човека мляко. Заради хемоглобина обаче трябва да повишите консумацията на месо, цвекло, чушки и фъстъци.

Относно сокчетата - има много сокове без цитруси. Трябва да обясниш на детето си, че всеки си има някакво заболяване или проблем - неговия е алергията и НЕ БИВА ДА яде тези и тези неща. Детето само трябва да преценява и да се въздържа. Няма как ти да го спираш, а то да напъва. Случвало се е в детската градина да рева като гледам как другите деца ядат торта, а моята щерка само я гледа тъжно. Sad
Имам позната, която следи менюто в детската градина и носи абсолютно същото меню на детето си, но със храни, кото може то да яде. Всяка нощ готви по амнайсет манджи.

# 95
  • Мнения: 24
Някой който ползва кремчето coresatin може ли да ми снима състава? Дъщеря ми е на 3ги6м с АД само по ръцете. Сега се мъчим с хомеопатия, но обривите станаха много и нямаме мн резултат. . Мисля да пробвам това кремче , не е костикостероид нали?

# 96
  • Мнения: 11 405
Някой който ползва кремчето coresatin може ли да ми снима състава? Дъщеря ми е на 3ги6м с АД само по ръцете. Сега се мъчим с хомеопатия, но обривите станаха много и нямаме мн резултат. . Мисля да пробвам това кремче , не е костикостероид нали?

КОресатина вече не изглежда така, както на дадените линкове. Вече не е в тубички за крем, а в едни кутийки. Не мога да ти снимам съдържанието, защото е на няколко плата етикета един върху друг + това е на кръгла кутийка. Ако разгледаш линковете в темата има сайтове, където има съдържанието.

Трябва да направя едно уточнение - много турски кремове и лекарства не изброяват всички съставки в тях. Така е и с Коресатина. Изброени са част и пише ТАЙНА СЪСТАВКА. Консултирах се с кожната ни лекарка и тя ме посъветва да не го ползвам, защото имала големи резерви към турските "тайни съставки". Но така или наче нямам много избор и го внесох пак.

Вариантите в момента за лечение с кремове при нас са Кортикостероид, Протопик и Коресатин. Ами май не искам да избера и мазвам като се налага с някой от тях Sad

# 97
  • София
  • Мнения: 38 704
Чували ли сте за Непролизин и дали е подходящ за АД?
Аз ще отида до БАН да се консултирам де.

# 98
  • Мнения: 24
Нашата джп е туркиня и зяъова исках да й пока жа садържанието и тя да каже дали е ок. А вие защо пак с кортикостероид? Не се повлияеа от coresatin?

# 99
  • Мнения: 11 405
Нашата джп е туркиня и зяъова исках да й пока жа садържанието и тя да каже дали е ок. А вие защо пак с кортикостероид? Не се повлияеа от coresatin?

Не прави чудеса. Помага до толкова, че да не си убеден дали помага или не.

Защо не я помолиш да погледне в Интернет съдържанието?

# 100
  • Мнения: 98
Здравейте,моля да ми препоръчате добър дерматолог, гр.София . Синът ми , има поленова алергия и му се появиха преди месец петна по лицето,които се увеличават.Водих го на двама дерматолози,мазахме няколко различни кремчета (антибиотични,с кортикостероиди и обикновена Gingira).,но нещата не се подобряват.Благодаря Ви

# 101
  • Мнения: 11 405
Здравейте,моля да ми препоръчате добър дерматолог, гр.София . Синът ми , има поленова алергия и му се появиха преди месец петна по лицето,които се увеличават.Водих го на двама дерматолози,мазахме няколко различни кремчета (антибиотични,с кортикостероиди и обикновена Gingira).,но нещата не се подобряват.Благодаря Ви

Ние ходим при Мустаков. Доволна съм. Чете и знае доста. Не е краен и връзва нещата.

# 102
  • Мнения: 98
Благодаря,Дорис.Ние също ходим при Мустаков ,но той е алерголог.Търся добър дерматолог,защото предишните доктори смятат,че петната по лицето са провокирани от алергията,....но те се увеличават,разпространяват се и не се повлияват от предписаният крем.Съмнявам се,че може да има бактериална инфекция на кожата или друго....
Ще консултирам и с Мустаков ...дано вземе отношение.

# 103
  • Мнения: 11 405
Благодаря,Дорис.Ние също ходим при Мустаков ,но той е алерголог.Търся добър дерматолог,защото предишните доктори смятат,че петната по лицето са провокирани от алергията,....но те се увеличават,разпространяват се и не се повлияват от предписаният крем.Съмнявам се,че може да има бактериална инфекция на кожата или друго....
Ще консултирам и с Мустаков ...дано вземе отношение.

Дай да ги видим тези петна. Има ли снимки?

Извини ме - прочела съм алерголог и дадох препоръка за такъв.  Peace

# 104
  • Мнения: 98
Здравейте,качвам снимките...дано някой му е позната ситуацията.Петната,приличат на лишеи,които се възпаляват,съответно стават по-червени ...бяха само под окото,сега има и над горната устна.
http://prikachi.com/images/530/8810530Q.jpg
http://prikachi.com/images/529/8810529v.jpg
Междувременно запазих час при друг дерматолог.

# 105
  • Мнения: 11 405
Прилича на контактна алергия.

Какво каза Мустаков при тестовете?

# 106
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен, моето момиченце вече е на 7 годинки, а с АД сме от бебе - изписаха ни крем с кортикостероиди и от тогава няма отърване. Първоначално беше от млякото. с Много усилия успях да я изчистя, захраних я на 1 и 2 месеца. Постепенно започна и млечни продукти, беше чиста продължение на 4 години. Почнах да и давам рибено масло и АД се появи. Тогава по препоръка на една приятелка пробвахме пяната на Dexem. Всичко много бързо се оправи в рамките на месец бяхме абсолютно чисти. До преди 9 месеца от когато не можем да се оправим. Купих крема на същата фирма, ползваме адерма за къпане и още куп други кремове от които полза няма. Заминахме на море малко се оправи, но след прибирането всичко пак се повтаря. Тъй като много антибиотици изпи, реших да пробвам с изчистване на организма от тях с хомеопатия. Имаше ефект намляха сърбежите и раните намаляха, но не изчезнаха. Разболя се от стомашно-чревен вирус, 2 дена без никаква храна освен вода и на третия ден ръцете и бяха абсолютно чисти. Бях най-щастливата, че най сетне се махна, но уви със захранването той се появи отново. При нас е на с гъвките на ръцете и крачетата. Сега ще я сложа на диета, ще и пусна и тестове за хранителни алергии, но по ме притеснява друго. От години тя все си има една суха кашлица, по един два пъти кашля на ден и носа винаги и е запушен. Все я чувам как подсмърча, а като я накарам да духа няма нищо. Това може ли да е от АД? или по скоро от алергията. Може ли двете да са свързани? Водя я на лекар и нищо здрава, а кашля и суха хрема. Вече се хванах за главата. Моля посъветвайте ме къде да я заведа. Давам още Алое вера концентрат, пробиотици.

# 107
  • Мнения: 11 405
Bozena Tucznio, най-вероятно имате хранителна алергия + алергия към акари и прах.

Спри млечните продукти /определено не е лесно, тъй като мляко има във ВСИЧКО в магазина/, премахни соята /соя има вкл. в колбасите/, намери си доставчик на козе мляко и добро козе сирене и наблюдавай какво става след 2-3 седмици. Голямо готвене пада ама пусто няма как.

При вас вероятно алергията се задълбочава и се опитва да мине към астма. Огледай къщата за плесен и прах, за завивки, килими и пердета които не са от памук. Сменяй чаршафите на 3 дена /аз слагам по 2 наведнъж/ и пръскай леглото с препарат против акари.

Ако детето обича да лежи и играе на пода чисти без препарати и и намери постелка като за йога да лежи на нея за да няма допир с праха по земята.

Пиши след тестовете  Peace

# 108
  • София
  • Мнения: 38 704
Дорис, а какво мислиш за краве мляко без лактоза?

# 109
  • Мнения: 11 405
Дорис, а какво мислиш за краве мляко без лактоза?

Да ти кажа оставила съм си за задачка да разбера и почета какво аджеба имат предвид като пишат, че в продукта има само лактоза и какво е това мляко без лактоза.  newsm78 Ти наясно ли си какво точно е махнато от млякото? Пробвахте ли и къде има такова мляко?


# 110
  • София
  • Мнения: 38 704
Купих го от Хит. Производство си е на Реве груп. На нормална цена за мляко. Пише, че е махната лактозата, а има лактАза. Прочетох малко и доколкото разбирам, добавя се ензима лактаза, който изяжда лактозата. Лактазата се прави от някаква мая. Леко по-сладко е самото мляко.

# 111
  • Мнения: 679
тези безлактозни млечни продукти са много популярни в Европа отдавна. Използват се главно от хора с непоносимост към лактоза и наистина съдържат лактАза. Не съм лекар и специалист и не зная какъв ефект би имало това върху организма, но мои близки в Италия с проблеми с млякото взимат такива и нямат оплаквания.
Моето дете, което е с лека форма на АД няма непоносимост към лактозата, но само избягва млечните продукти. Забелязала съм, че започне ли да ги употребява повечко, се появяват леки кожни проблеми и секрети от носа. За това, за всеки случай взимам козе мляко и сирене.

# 112
  • Мнения: 5


Здравейте отново, направихме в петък тестовете. Вчера излязоха резултатите и на 10 алергена всичко е отрицателно и се чудя лабораторията ли е лоша или наистина няма алергии? Направихме ги в Цибалаб, взеха кръв от вената. Ограничила съм я сега не яде млечни продукти и я закарах при баба и на чист въздух. Чистя през 3 дена основно, но в къщи ли е кашля. Преди години имаше проблеми много с ушите и ангини правеше често. Преди година след мое настояване и направиха тест за мононуклеоза и излезе положителен. След терапията, тя е много по добре. Тази зима изкара няколко вируса, но сравнение с предишните години е слънце, но тази кашлица и нос не ми дават мира. Сега се чудя да я заведа ли при Уливинов или при какъв друг лекар за да разберем от къде идва това.

Последна редакция: вт, 26 юли 2016, 09:46 от Bozena Tucznio

# 113
  • София
  • Мнения: 38 704
И ние се каним за тестове в Сибалаб, но за хранителни алергени.

По принцип съм противник на хомеопатията, но за тази странна суха кашлица може и да подейства.
А пробвали ли сте чай /от мащерка примерно/?
Килими и завеси нямаш, нали?

# 114
  • Мнения: 5
В цибалаб избрах един тест които е смесен основни хранителни и основни др. (треви, полени, акри и т.н) Завеси нямам, но имам щори които редовно се мият всека седмица. Килим имам от тези тънките с нарисувана писта за коли. Не съм противник на хомеопатията, но за разлика от брат си на нея не и помага. Каквото и да съм пробвала не действа. В началото давах черна ряпа, чай от орехи и още много други имаше ефект но за кратко. Ще пробвам чай от мащерка - нещо по специално за него или не? Мерси за отговорите Simple Smile

# 115
  • Мнения: 7 106
А с пулмолог правена ли е консултация? Астма отхвърлена ли е като вариант? Питам, защото атопичен дерматит  -> трета сливица  ->  астма, обикновено са свързани и преминават от едно в друго. Моята , когато беше на 6г. след евин вирус зимата остана с една безкрайна кашлица. Правихме снимка и дробовете бяха чисти, слушаха я през това време няколко лекаря без да чуят нищо на слушалката, докато не опрях до пулмолог, който чу свиренето характерно за астмата. За щастие много бързо я израстна и да чукна на дърво, от тогава не сме имали проблеми. Но дерматита си остана, въпреки че е с дълги ремисии и обривите се изместиха от бузите на дупето към пищяла на левият крак. И тъй като вече е в пубертет и я дразнат косми по краката, се налага да ги махаме, обаче по този начин дразним дерматита и се активира след процедурата. А бе, гадна и отвратителна работа, горките деца  Confused

# 116
  • Мнения: 5
Не съм я водила на пулмолог, белодробната лекарка каза, че проблема е горе в гърлото - ларинкса и гласните струни. Все си мисля, че е алергия защото като и давах 10 дни зиртек, тя не кашляше и носа си беше добре. Спрях зиртека и всичко се върна. Педиатърката ми каза да не съм го спирала 6 месеца, но за мен това е ужасно много време да я тровя Sad Вие в коя лаборатория сте правили тестовете за алергия? Още не мога да повярвам, че тестовете са отрицателни. Баткото ми направи алергичен шок когато беше на 10 месеца от белтъка на яйцата. Тогава Мустаков ни прати в някаква лаборатория и там излезе, че от почти всичко има слаба алергия, а от яйца беше 4 това май беше и най-високото. Сега в Цибалаб и неговия тест е отрицателен. Може и да го израснал сега е на 10 г. ама пак не мога да съм сигурно. и дерматита пак е цъфнал по цялото тяло, до скоро не я сърбеше, но сега пак само го чеше.

# 117
  • София
  • Мнения: 38 704
Ако можете отидете на море или поне на минерален басейн някъде.

# 118
  • Мнения: 2 966
 Bozena Tucznio, би ли споделила за  изследванията в  Цибалаб - доволни ли сте, имайки в предвид че са към 500лв и за всякаква непоносимост ли се изследвахте? Не препоръчвам басейн - два пъти вече ставам свидетелка на това как с кофа се хвърлят препарати - единия басейн беше във Велинград, другия на морето. Хлора е много вреден за кожата, на нас даже ни казаха да не чистим с препарати съдържащи хлор.

# 119
  • Мнения: 5
Сиси, аз направих тестовете само за 10 алергена. Лично ми се струва подозрително всички 10 да са отрицателни - това са 10 основни. Както писах и по-горе имам и син които имаше много силна алергия от яйца с годините я кара много по леко, но в цибалаб излезе и за него отрицателна. Може да я е израснал, но ми е странно. Преди 2 години още си я имаше. Може да са алергични към нещо друго което не е в тези десет, но съм със смесени чувства. Ако някои знае къде праща Мустаков, адреса на лабораторията моля да сподели. Аз ще направя контролни тестове. За хлора съм съгласна, само морето помага при нас Simple Smile

# 120
  • София
  • Мнения: 38 704
Мустаков, вероятно, праща в Геника.
В Сибалаб не са 500 лв изследванията за алергии. 75 лв е пакет за 20 алергена.
Малкият вчера е бил при поредния дерматолог по настояване на майка ми. Както и казах, нищо ново не и е казал. Освен че няма особен смисъл да правим тест, тъй като АД е много изменчива болест. Детето може да не реагира на алерген в храната, а на някакъв замърсител - пестицид, оцветител, нещо такова.
Аз дадох малко домати и яйце тия дни - няма реакция!
А зимата правеше реакции с червени пъпчици по гърба от всичко!

# 121
  • Мнения: 2 966
Тази цена я знам от колега на мъжа ми, който е правил там изследвания, включвайки и тест за непоносимост към храни . ето и линк към ценитеhttp://www.cibalab.com/products-department.php  секция Алергология

# 122
  • Мнения: 6
Коресатин е уникален крем! Заедно с него и биорезонансна терапия излекувах детето си за 3 дни след 3 години жесток атопичен дерматит! Биорезонансът беше имаго сенситив. Успех на всички с борбата на тази "чума"! Имайте вяра, лечимо е!

# 123
  • Мнения: 11 405
А каква е тази биорезонансна терапия. Разкажете повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт