Атопичен дерматит при голямо дете

  • 16 901
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 38 518
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

При кой доктор бяхте в Токуда?

# 17
  • София
  • Мнения: 10 310
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

И щерката(на 10) е с атопичен дерматит. За сега единственото което ни оправя е морето. Биодерма -Атодерм е чуден крем, който за съжаление след известно време, спира да действа. Май всичко което сме използвали действа за максимум месец-два.
Кортикостероиди не сме използвали от както беше на 3-4, тогава положението беше трагично, сега е в доста по-лека форма.

Ей това мисля да е следващото кремче.

# 18
  • Мнения: 678
дъщеря ми е с атопичен дерматит, но по-лека форма. Кожата и е много суха и сърхбяща, но слава богу няма сериозни зачервявания и нацепвания. Кортикостероидните кремове изобщо не и повлияха. Много добре и действа А Дерма.
А сигурни ли сте, че няма и гъбична инфекция?

# 19
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте, детето ми преди няколко месеца изведнъж по цялото тяло и се появиха такива лющещи се петна. Ходихме в Токуда, изписаха и 2 пасти и хапчета противогъбични и нищо не се случваше. Накрая я заведохме при д-р Ангелова в 29-та поликлиника (София). Даде ни рецепта за лекарство, което да ни направят в аптеката до входа на поликлиниката. Мазахме 7 дни и всичко изчезна. Препоръча ни и крем на Биодерма -Атодерм  интезив да мажем всеки ден по цялото тяло.
Препоръчам тази лекарка!  Peace

При кой доктор бяхте в Токуда?
Д-р Тодор Петков.

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте, Подарявам ЕЛИДЕЛ крем http://apteka.framar.bg/30005085/%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5% … D0%B0%D0%BC%D0%B0
Тубичката е отворена, но е ползван 1-2 пъти. Предписаха го за малкото ми бебе, но на не действа. Понеже е мн скъп, може някоя майка и бебок да имат полза от него. Ако е някой от Варна може лично да му го дам, иначе само да си поеме пращането до офис на Еконт

# 21
  • София
  • Мнения: 38 518
Бяхме на Дерматолог. Нищо ново не ми каза или аз вече съм изчела всичко възможно.
Продължаваме с Протопик.

# 22
  • Мнения: 2 755
Напоследък, изненадващо, при нас има голямо подобрение от хомеопатичен вазелин "Хомеоплазмин"

# 23
  • София
  • Мнения: 38 518
Не е изненадващо, пролет е, слънце грее, подобрението идва и само.

# 24
  • Мнения: 2 755
До започването на Хомеоплазмин имаше цепнатини до кръв, за една нощ имаше подобрение. При моето дете са засегнати пръстите на краката, слънцето още не може да им влияе.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 816
L'Agent, има ли ефект от протопика?
Дъщеря ми  е на 12 г., проблемът го има от няколко години. Водих я на няколко консултации. Проблемът при нея е по лицето в долната част на бузките, ситни червени пъпчици, като грапавини. Едната дерматоложка каза. че било гъша кожа...С какво ли не се е мазала вече, само с кортикостероидни кремове не.
Единствено лятото на морето се подобряват нещата. Мисля да я заведа при Ангелова, при нея не сме ходили досега. Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 38 518
Ефектът е бавен и докторът каза да изчакаме две седмици поне.
Аз зимата го започнах на своя глава, ама като не видях ефект за седмица и спрях.
Освен това те на едно място зараснат, той на друго се разчеше и е трагедия.
Освен него мажа и с емолиенти и давам капки за чесането вечер.

# 27
  • Мнения: 11 358
Здравей,

Ако пак ви се напукат пръстчетата пуснете едни изследвания за гъбички. Познавам голям човек със същия проблем и си е гъба, която лекуват успешно с Певарил. Обувките и чорапите го презаразяват  Peace

Правете вечер бани с разтвор на калиев пермаганат.

Не ви ли изписаха да мажете с Протопик 0,03?

Пръскай с термална вода.

Хомеоплазмина отначало помага и после спира. Явно се свиква с него  newsm78

Обяви война на акарите в къщата Wink

# 28
  • Мнения: 2 755
Да Хомеоплазмин наистина спря да действа. Гъбички няма. Няколко седмици беше добре, но един ден отиде по сандали и пак се напукаха страшно краката. Пък като какво е мнението на хората за сандали с чорапи... но няма друг начин.  Протопик не са изписвали. Сама, след много изписани мазила открих Целестодерм и само от него мина, но той е кортизон. Другите кортизони, които изписваха не помагаха. Ще опитам и Протопик-а.

# 29
  • Мнения: 11 358
Баба ми имаше алергия към прах - на петите и се появяваха големи пукнатини и кървяха. Обуеше ли отворена обувка и на следващия ден бяха там  newsm78

Сандалките с чорапки или без сте носили?

Общи условия

Активация на акаунт