баща неизвестен

  • 6 296
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 425
Драги, Panther , толерантност от обществото може да очаква един инвалид или човек в неравностойно положение, ние от твоята или нечия чужда помощ нямаме нужда и това е най-същественото в този форум....
Драга geniba, толерантност от обществото може да очаква всяко малцинство което действа/мисли/живее по начин различен от мнозинството. Толерантноста определя дали приемаш добронамерено различните от теб и няма нищо общо с помощта от която се нуждаят хората в неравностойно положение.
Радвам се че нямате нужда от помощ. Макар че никъде не съм писал, че имате нужда от такава, още по-малко пък съм предлагал моята.

# 31
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Хей момичета, не се дразнете, не се ядосвайте. Винаги ще има хора, които не са на вашето мнение. Вдигнете носовете нагоре.Майка ми /бог да я прости/ винаги казваш - по-добре на хората в устата, отколкото в краката. Страхотен принцип, използвам то винаги, и никога не съм съжалявала. А сега усмихнете се на съкровищата си, и да бъдем щастливи, че ги имаме  newsm51

# 32
  • Мнения: 2 327
Поредната тема, която се е изродила. Момичето няма нижда от съвет. Така като гледам решението е взето наистина. Също така звучи добре премислено.
Кое е добро и кое не за някого - не другите ще решат.
Освен това като гледам с каква скорост расте тоя форум - ами скоро мнозинството ще са самотни родители и тогава не знам как Пантер и МегиX ще успеят да се адаптират към обществото Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 629
Аз пък не разбирам госпожата MegiX защо се включва, дава определения, че и нова тема в Дом и семейство пуска newsm78 Момичето пита за името, кой, защо и как е забременял, освен неуместно за обсъждане ми се вижда и много грубо.

# 34
  • Мнения: 1 413
Ей, освен мен някой предложи ли вариант за име?

Спрете да разводнявате темата и си чешете клавиатурите на лични, жената си е поставила въпроса ясно.
 Peace

# 35
  • Мнения: 918
може Вилиан или Вилианов Peace

# 36
  • Мнения: 1 006
Здравей, Нез!

Според мен с малко изменение в името можеш да слжиш твоето собствено.
Имам позната, на която бащиното е Маргаритова и понеже я познавам от дете още, все се чудех как може баща й да се е казвал Маргарит( нали по принцип има такова име) и майка й да е Маргарита! Чак като порастнах взех да се сещам, че тя никога не говори за баща си и живеят сами с майката........Но позната ми е наистина прекрасен човек, умее да се радва на живота, на красотата и е изключително борбена личност!
За мен лично никога не е имало значение с брак или без брак, с баща или не, е родено едно дете- интересува ме дали го обичат, грижат ли се за него, щастливо ли е то!
Щом така си решила и си преценила, че ще се справиш - БРАВО!
 Поздравявам те за смелостта, ако искаш, можеш да ми пишеш и на лични Heart Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 3 123

Жалко че не разбрахте (и не коментирахте) основното, което исках да кажа - за отговорността към детето/децата. Вместо това си разсъждавахте по собствените си мисли, които ми ги приписахте на мен.

чакай сега,ако ти си омъжена и имаш 2 деца и мъжът ти те бие и живеете в яки скандали ,ти ще предпочетеш децата ти да имат баща и няма да се разведеш така ли?

# 38
  • Мнения: 885
Здравей миличка.Тук мога и аз дасе включа защото и в нашият акт за раждане пише баща неизвестен и макар че съм от малък град хич ми не пука.Даже когато отидох в социални за да кандидатствам за еднократната помощ,служителката там ме изгледа като че ли имах рога на главата.Важното е че детенцето ми е живо и здраво.Разликата в случая е ,че аз живея с бащата на детето.В крайна сметка не плащаш данък обществено мнение,нито ще дойдат хората да ти гледат детето.Така че наслаждавай се на бебока като се роди ,а сега се постарай да си максимално спокойна и не се тревожи за такива неща.

# 39
  • Мнения: 910
Нез, ще се справиш, както си го правила досега. Ще видиш, че можеш да бъдеш още по-мобилизирана и ефективна. Ще дадеш на детето си много повече от много други хора. Така мисли, не падай духом и ще се справиш. А що се отнася до името - подкрепям идеята да дадеш твоето име на детето.

Меги, пак си измъкнала нещата от контекст според мен. Аз знам какво е да се страхуваш как ще отгледаш детето си сам, дали ще можеш да му дадеш това, от което има нужда, дали ще го възпиташ добре, как ще се отнасят към него хората... Ей това знам аз, считам че това притеснява жената и и давам подкрепата си там.  Другите решения са вече минало.

Милк, тук не става дума за излишна доброта, според мен такава няма. Аз наистина не пожелавам на никого да му се налага да премине през страховете на самотна майка. И ти си в кюпа, знаеш за какво става дума, трезво мислеща жена си. За мен в това се състои темата. Самотна майка може да се стане по 100 начина, и кой е морален и кой не - тях не ги обсъждам тук. Но предпочитам да мисля, че аз и ти примерно, можем по-добре да разберем Нез от жените, които не са в нашата ситуация.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 16:10 от Kisha

# 40
  • Мнения: 6 167
Низ, аз съм много изненадана, че в България има още такова нещо с имената.  Ще префасонираш нещо от твоето име - няма проблем с това. Пиша ти , за да ти кажа, това, което казах и в новопуснатата тема на Меги, с което искам да изразя подкрепата си към теб.

Никой не може да бъде съден за решението си да даде живот.
това е човешко право, което не се дава - човек се ражда с него.

И никакви обстоятелства тук не могат да бъдат изтъквани.

Родителите не са самотни,виновни, невинни и тн.Те са родители.

Нищо няма значение за детето, което ще се роди, освен да бъде щастливо.

Това пожелавам на него и на теб. Сигурна съм, че детето ти никога няма да пострада емоционално от факта , че е Виолинов.


  bouquet


 
 
 

# 41
  • Мнения: 1 023
офф.
LOL. MASS LOL.
нез, май всички ш ти купуваме обувки - и тез дето си им виолета и аз дето си ми незабравка  Laughing
баси как не мож на мен да се слу4и, ма аз ш си поискам едни кубинки от елито!

милк - пак спусна авантата (аз съм 38, ако ти дойдат в повече - прехвърляй) Laughing Laughing Laughing

*киша, не съм и зложелателна в принцип, обаче като много се наврат да разбират с декларативни "не разбирам", някак не мога да се сдържам. в крайна сметка затова са форуми по интереси или проблеми или каквото и да било. всеки си намира мястото, а който не е на мястото си, по-културно и човешко би било да не навлиза във вода от която му се повдига. и тук не иде реч за изолиране или за обособяване на определени групи. а за човечност. щото аз примерно не разбирам защо жени които не могат да забременеят се забременяват инвитро - за мен тук е силата на природата или си индивид който може да се размножава или не, обаче не обсъждам това и не отивам да им обяснявам как не разбирам аз тази "вманиаченост" тяхно право е да направят това което сметнат за необходимо, за да задоволят желанието си да бъдат майки на собствените си деца и след като има начин да го направят, никой няма право да им обяснява как не разбира или намира това за неестествено или каквото и да било там. аре спирам, щото много далече ше ида. не е с лошо.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 910


*киша, не съм и зложелателна в принцип, .....

Подкрепям всичко, което си написала.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 918
От мен е потника Laughing

# 44
  • Мнения: 934
Низ, от собствен опит мога да ти кажа, че вече няма никакво значение, дали детето има записан баща ли няма. Голямата ми дъщеря е на 11 години ученичка е в 4 клас и 1/3  от съучениците и са  деца на разведени родители или на семейство от двама както казва milk. И не се чуства нито изолирана нито пък различна поне в това отношение, макар да имам брак с баща и.Колкото и да е неприатно и в разрез на това мнение
..... всяко малцинство което действа/мисли/живее по начин различен от мнозинството..........

и от наблюденията ми в родилния дом кадето от стая с 8 родилки само 2 бяха омъжени, въобще няма да има значение дали детето има баща или няма. Колкото за ситуацията в кочто е заченато детето напълно те разбирам, била съм на крачка от същатата история и само някаква случаиност забременях /непланирано/ с второто си дете докато БНД времено се беше разделил със съпругата си. Това дали и как ще родиш дете решаваш ти. На който не му харесва да си ходи, всеки има право да решава за себе си как да живее, след като искаш и детето е планирано сигурно си преценила и обмислила последиците за теб и детето приела си лишенията за теб и детето които ще има, но си осъзнала, че все пак си заслужава.
За името също мислех доста по време на моята бременост, за мои късмет моето име става и за мъжко, но това беше един вариант детето да носи моите имена и щях да съм адски горда от това, но ситуацията за моя изненада се промени. За съжаление ти ще трябва да избираш име което да е корен от твоито име. Няма да ти позволят да го запишеш на вуйчо ти.
А на тези които мислят като МегиХ, ще кажа, че моногамията действа само и изклютелно при някой по примитивни животни и птици, а при човека е наложена и несвойствена. Човекът като почти всеки бозайник НЕ Е МОНОГАМЕН, заложено е в гените ни и природата го е изисквала да се размножаваш колкото се може повече. Така, че МегиХ дръж здраво и подоко мъжа си и се надявай да не го хване нагона него или теб.
Нез, ако искаш пиши на лични!

Общи условия

Активация на акаунт