Ултиматуми

  • 9 671
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ако оставим ултиматума настрана, то каква е причината, да не искаш да се преместиш при приятеля ти?
Добър въпрос.
Детето ми ще пътува доста повече до училище. Това ми е важно, но не е определящо.
Освен тази малка подробност, други причини нямам.
Трудно ми е да възприема ултиматума, това е. Аз не бих използвала подобен метод, но това нищо не означава, аз не бих други биха използвали...
Извинявай, че го казвам и това е лично мое мнение, базирано върху два-три поста, но ти не искаш да живеете заедно и сега си се хванала за този ултиматум като удавник за сламка. Просто си търсиш причина да не се местиш.
Не са нужни извинения. На форума гледам чисто терапевтично, в смисъл че понякога на мене ми убягват очевидни неща, като това което ти казваш. Може би.
Обмислям изключително внимателно всяко мнение което е публикувано.

# 16
  • Мнения: X
Смятам, че човекът се е видял принуден да постави ултиматум, защото не вижда нищо в твоите действия, което да подсказва, че държиш на него. Чакал, чакал, па му писнало, иска да види дали въобще имаш намерение за нещо повече. За вашата възраст, имам предвид големи хора сте, да живеете отделно след 3 г. връзка е абсолютно несериозно. Явно е, че той иска семейство, а така му се струва, че ти искаш нещо по-така необвързващо.

За жилищата няма какво да се мисли, щом неговото е по-голямо, ясно е кое е подходящото. Ако бяхте само двамата, може да се колебаете, но в този случай предполагам става дума за 2-ст. и 3-ст. или 1-ст. и 2-ст., и в двата случая по-голямото печели предвид това, че детето расте и иска свое пространство.
Мястото не е от такова значение, ще се справите, ако детето е малко - училища има навсякъде, ще го преместите, ако е голямо и е в гимназия, значи е достатъчно пораснало да пътува самó.

Не оправдавам действията му, но в крайна сметка всеки има право да получи отговор, чакал е 3 г. и явно вече иска да решиш, иначе можеш да си се помотваш цял живот  Simple Smile

Подозирам, че сте 30+, затова го разбирам, ако бяхте на по 19-20 нямаше да дава зор, но е прав, животът си върви, няма време за губене.

Не си длъжна да си с него, ако така чувстваш нещата, но е прав, че е време да вземеш решение Peace
Аз съм написала че сме над 35 в първия пост. Аз не търся заклеймяване на действията му и оправдаване на моето колебание. Намирам това което искам - различни гледни точки, различни от моята, моята си я знам. Благодаря за мнението.

# 17
  • Мнения: 46 597
Аз съм написала че сме над 35 в първия пост..

Извинявам се, не съм видяла.
Ами явно му се иска да свие гнездо, щом е на тези години и се плаши, че ти само си запълваш времето до нещо по-сериозно.
В крайна сметка какво губиш? Имаш жилище, ако не се получат нещата винаги можеш да си хванеш чантичката и детето и да си тръгнеш. Ако той дойде в твоето ще е по-сложно, в по-изгодна позиция си  Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Аз съм написала че сме над 35 в първия пост..

Извинявам се, не съм видяла.
Ами явно му се иска да свие гнездо, щом е на тези години и се плаши, че ти само си запълваш времето до нещо по-сериозно.
В крайна сметка какво губиш? Имаш жилище, ако не се получат нещата винаги можеш да си хванеш чантичката и детето и да си тръгнеш. Ако той дойде в твоето ще е по-сложно, в по-изгодна позиция си  Simple Smile
Така е. Аз не искам да идва да живее при мен. Наясно съм че това е невъзможно. Искам да си запазя достойноството да реша кога това да стане и не говоря за години. Но си права. Абсолютно. Разбира се че не искам с детето да се размотаваме нагоре надолу на принципа на проба упс.. Грешка. Той иска семейство и сигурност която да у дам аз местейки  се при него. Това го разбирам. Плаши ме начинът по който постига целите си. Вероятно няма друг избор или най малкото смята че няма друг избор, тук е моята грешка че е останал с такова впечатление....
Благодаря за мнението.

# 19
  • Мнения: 22 516
Или искаш да живееш с него, или не искаш...
В случая да мислиш ултиматум ли ти поставил, или трябвало да ти постеле червеното килимче и да те помоли....ами безсмислено е.
Сигурно те е и молил човека, като не си кандисала...обърнал е другата страна.

# 20
  • Мнения: 46 597
Не знам дали това може да се нарече ултиматум или гонене на цели.

Пита и иска прост отговор - искаш или не да сте семейство. Нормално е да няма среден вариант за сериозните неща.

И както ти към момента не желаеш семейство (примерно), така той го иска. И всеки от вас има право да си следва т.нар. цели. Твоето бездействие не е по-различно от неговото действие, и двамата правите едно и също, но в различни посоки  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 877
Аз мисля, че може да поговориш с него и просто спокойно да му обясниш, че те притеснява начина, по който ти поставя нещата. Попитай го защо е този ултиматум? Може наистина да иска повече сигурност, което е напълно нормално. Но внимавай, защото понякога "изясняванията" водят до скандали, особено ако се задълбае. От личен опит ти го казвам. Опитай се да изслушаш и не съди прибързано. Успех!  Peace

# 22
  • Мнения: X
Скрит текст:
без увод..освен двете или трите чаши коняк, благодарение на който все пак реших да пиша. Допитването до форуми ми е изглеждало странно, но дойде моментът в който се загубих в собствените си мисли и преценки, приятелите не искам въвличам, те са общи и са просто свидетели.
Драмата: имам връзка от три години с човек, когото обичам. Имам дете, разделени сме с баща му от три години.
Опитвам се да бъда кратка, иначе се чувствам сякаш мога да повторя одисеята на джойс Simple Smile.
Живяхме с човека под наем, в последствие бащата на детето се погрижи за нас и ни купи жилище. Приятелят ми също има жилище което стана годно за живеене горе долу по същото време. Той настоява да живеем при него. Разбирам го. Чувства се некомфортно в апартамента купен от бившия ми съпруг. От седем осем месеца аз съм в моето жилище, той - в неговото.моето е по удобно от гледна точка на логистика на детето ми свързана с училище и прочие, не че няма да се справи с пътуването и в другото. Моето жилище е неудобно за приятеля ми защото е по малко и защото не е негово (предполагам). До тук няма драма, всичко е логично и разбираемо дори за мен. Живеех с мисълта че ако двама души се обичат някак ще се разберат, до момента в който той постави ултиматум, или се пренасяме при него или късаме. Бях шокирана. От месеци се водят тези разговори, аз нямам против да отида при него в определен момент, но смятам че това трябва да е мое решение а не изпълнение на ултиматум, защото ми звучи абсурдно. Драматично намалихме времето през което се виждаме защото той идва при нас с неудоволствие и доста ясно го показва. Аз не съм готова да се изнеса при него заради ултиматума. Обидно е.
Разбирам че разлика между това да отида по собствено желание и усмотрение и заради неговия ултиматум е все едно като резултат, но във втория случай мисля че ще се чувствам зле, поне така мисля като си го представям.
Разбирам че в даден момен човек стига дотам че трябва ясно да каже какво иска и при какви условия , това е поставяне на граници, но аз се чувствам зле да се преместя поради тази причини.
Губя се в мислите си, губя реална преценка кое е нормално и кое не. Не че нормалното е критерии. Чувствам се като жертва на емоционално насилие. Преигравам? Може би, не знам.
Срокът за местенето изтича скоро.
Отношенията ни? Доста обтегнати защото аз ходя при него с неудоволствие, това ми е вменено като задължение, той идва при мен със същите чувства. Напрегнати сме. Аз повече, той е спокоен донякъде защото ясно е казал какв иска.
За мене е неразбираемо постигането на целите да се прави с тези методи: или..или. Може би греша. Може би има мъжка и женска психика и гледна точка. Губя се.
За това пиша.
Помогнете да се ориентирам.
Какво казва върнеш мия глас ? късай, той е емоционален насилник.....

Трудно ми е да си представя да живея там само за да запазя връзката... Каква стойност има тя ако е запазена с цената на ултиматум.....
Какъв емоционален насилник?    Shocked
Заедно сте от три години, а ти още не си готова да живееете заедно.
Ти ходиш при него с нежелание, той хич не умира от кеф да идва при теб....Защо се мъчите?
За това си много права
Цитат
Живеех с мисълта че ако двама души се обичат някак ще се разберат,
Ако наистина имаше дълбока и истинска любов между вас и искахте да градите живот заедно, досега сто пъти да сте намерили решение, което да удовлетворява и двама ви.
МОже би е добре да се замислиш не дали той е прав, като поставя ултиматум, а дали изобщо има чувства между вас и дали си струва още губене на време с човек, с когото не сте на една вълна.

# 23
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                 Първият въпрос на който трябва да си отговориш-искам ли да изживея живота си с този човек,обичам ли го,държа ли на него,ако се разделиме,ще ми липсва ли.А колкото до срока на ултиматума,големи хора сте-помоли го да изчака лятната ваканция на детето и така по-плавно ще се наредят нещата.Подозирам обаче,че се страхуваш да си нарушиш личната неприкосновеност и някак си свикнала сама да си вземаш решенията за всичко и ти е трудно да се решиш на ново семейно съжителстване.Така че,може би трябва да се консултираш с психолог за самата себе си.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 499
                Първият въпрос на който трябва да си отговориш-искам ли да изживея живота си с този човек,обичам ли го,държа ли на него,ако се разделиме,ще ми липсва ли.А колкото до срока на ултиматума,големи хора сте-помоли го да изчака лятната ваканция на детето и така по-плавно ще се наредят нещата.Подозирам обаче,че се страхуваш да си нарушиш личната неприкосновеност и някак си свикнала сама да си вземаш решенията за всичко и ти е трудно да се решиш на ново семейно съжителстване.Така че,може би трябва да се консултираш с психолог за самата себе си.

Аз писах назад мнението си. Но по повод твоя пост ще добавя, че усещам по-дълбок проблем при авторката и той е бившият й мъж. Не иска да го нарани или обиди - все пак, купил й е апартамент, както сама се изрази в началото - погрижил се е за тях с детето...

# 25
  • Мнения: 1 384
Аз съм написала че сме над 35 в първия пост..

Извинявам се, не съм видяла.
Ами явно му се иска да свие гнездо, щом е на тези години и се плаши, че ти само си запълваш времето до нещо по-сериозно.
В крайна сметка какво губиш? Имаш жилище, ако не се получат нещата винаги можеш да си хванеш чантичката и детето и да си тръгнеш. Ако той дойде в твоето ще е по-сложно, в по-изгодна позиция си  Simple Smile
Така е. Аз не искам да идва да живее при мен. Наясно съм че това е невъзможно. Искам да си запазя достойноството да реша кога това да стане и не говоря за години. Но си права. Абсолютно. Разбира се че не искам с детето да се размотаваме нагоре надолу на принципа на проба упс.. Грешка. Той иска семейство и сигурност която да у дам аз местейки  се при него. Това го разбирам. Плаши ме начинът по който постига целите си. Вероятно няма друг избор или най малкото смята че няма друг избор, тук е моята грешка че е останал с такова впечатление....
Благодаря за мнението.

А какво му е на начина?
Казал е, че не му се чака повече.
Поне е честен.
Детето колко е голямо? И моят приоритет е децата да са близо до училище, и да не губят време в път и да се изкривяват от тежки чанти, но пък съм склонна да местя в друго училище, защото смяна на среда (особено, ако са се задържали дълго на едно място) е двигател, нужен и на децата (не следвам принципа да не "травмирам" с местене, защото това не е травма никаква, поне за моите деца) Та-по-скоро помисли дали детето не би приело радушно и смяна на училище (освен, ако не е току-що влезнал в гимназия и кара подготвителен)

# 26
  • Мнения: 36 120
ще ти напиша аз какво бих направила: ще стисна зъби и ще отида при него; няма да му натяквам защо съм се пренесла при всеки възможен случай, но никога няма да си позволя да забравя какво ме е принудило да взема това решение; ще запазя жилището си поне за година празно - вратичката, резервният вариант и крачката ми назад; след това бих го дала под наем, но не бих го продала; дори ако е на мое име бих го приписала директно на детето - все пак жилището е от баща му и това малко или много би туширало друг ултиматум - например да бъде продадено


Ако наистина имаше дълбока и истинска любов между вас и искахте да градите живот заедно, досега сто пъти да сте намерили решение, което да удовлетворява и двама ви.

така е на теория, на практика най-често не се получава толкова лесно  Grinning

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 10:05 от bubanka

# 27
  • Мнения: 4 841
Подкрепям напълно мнението на Човечето и Сесил  Peace

Три години са достатъчно дълъг срок (за мен лично - прекалено дълъг), за да реши човек какво точно иска от една връзка.
Хубаво е двамата да имате общи цели и идеи за бъдещето, а вашите очевидно се разминават. Поне аз като чета между редовете, ти предпочиташ по-"лека" връзка, в която ти да си контролираш твоята част от нещата, а той да е някакъв приятен придатък.
Но явно него това не го задоволява. Това, което ти наричаш "ултиматум" аз го виждам по-скоро като желание за поемане на отговорност, за равнопоставено участие в семеен тандем и изграждане на едно цяло. Това не го прави емоционален насилник, а мъж с мнение.

За мен е достойно за уважение това, че той се държи точно като мъж - предлага ти сърцето си и дома си, не идва да се свре наготово под твоята пола. Чисто символично, това е много важен жест - на поемане на отговорност, на поставяне на начало.

Не знам дали си даваш сметка, при така описаните обстоятелства колко много мъже биха се пренесли при теб с една торба дрехи, биха хапвали, дремвали и чуквали, без изобщо да си дават много-много зор нито за теб, нито за детето ти, нито за реномето и положението ти в обществото. 

Ако не си готова и нямаш желание да бъдеш с този човек, по-добре наистина да го освободиш, за да търси щастието си другаде.

# 28
  • Мнения: 1 610
Какво ще направи една жена :
1.Простата - ще вземе детето +майка и ...и още някоя роднина...и ще се настанят удобно в големия апартамент на любимия...
2.Умната...естествено ще се обади на баба си, че се мести при гаджето...
3.Начетената - чела излишно много психология и посетила пет кабинета на Мадлен алаФанари ме за шлифера, завършила международни УтнУшения или публична администрация+психология и човешки ресурси...ще направи точно като тебе...ще пие сама...и ще се чуди над дилемите..Права и ултиматуми, Феминизъм или егоизъм, Патриархат  или матриархат, Правата на детето , Бежанец или емигрант съм в дома на мъжа си.... newsm78....

АКЪЛА ПРЕЧИ....

ПС: Дай координати на приятеля ти/ докато се чудиш...хич не ма да го бавим човека  pletka /

СОРИ   bouquet опитах се да съм искрена и кратка

# 29
  • Мнения: X
Какво ще направи една жена :
1.Простата - ще вземе детето +майка и ...и още някоя роднина...и ще се настанят удобно в големия апартамент на любимия...
2.Умната...естествено ще се обади на баба си, че се мести при гаджето...
3.Начетената - чела излишно много психология и посетила пет кабинета на Мадлен алаФанари ме за шлифера, завършила международни УтнУшения или публична администрация+психология и човешки ресурси...ще направи точно като тебе...ще пие сама...и ще се чуди над дилемите..Права и ултиматуми, Феминизъм или егоизъм, Патриархат  или матриархат, Правата на детето , Бежанец или емигрант съм в дома на мъжа си.... newsm78....

АКЪЛА ПРЕЧИ....

РС: Дай координати на приятеля ти/ докато се чудиш...хич не ма да го бавим човека  pletka /

СОРИ   bouquet опитах се да съм искрена и кратка


Simple Smile разсмя ме, благодаря
благодаря на всички които са писали, във всичко казано има верни за мен неща и неверни - било поради липса на достатъчно информация или различен житейски опит на пишещите.

Общи условия

Активация на акаунт