Отговори
# 690
  • Мнения: 1 073
Хич не мисля да събирам гости за РД. Ще си му направя торта и това е. По моите критерии най-близки хора означава само ние 4-мата Simple Smile Не ми трябват излишни главоболия. То на кака му е 5 дни след неговия, та тогава ще е партито. Иначе подаръци няма да откажа де Simple Smile
Честити ни едногодишни бебчета на всички!  newsm38 newsm38  ura
Днес го водихме за паспорт и му се измести малко съня, че и обяда та чак сега заспа.
Зъби няма! Simple Smile

# 691
  • Мнения: 519
Ижинка, нищо не съм пробвала още като ДК. Имам да повъведа още това - онова,  че да ми е мирна главата. Чета, за да се насоча. Личен опит ще трябва да се трупа явно....а и все пак последната дума е на бебата. Страхотно иначе за тези, които готвят и така решават проблема с бебовското ядене. Ние лятото караме на салати, плодове, а на беба си и трябва манджа и туй то Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 390
Хех, салати и плодове и ще трябва да си търся нов дом hahaha то при нас проблема са постните манджи, щото аз постно готвя веднъж годишно и пак със страх го предлагам Joy но като ви гледам как се притеснявате за съдържанието на храната аз съвсем айляк го давам - яде всичко вече, е, гледам да няма полуфабрикати или готови подправки, да няма прясно мляко и ягоди, малини и подобни плодове. Иначе си му давам от нашето, вчера ядохме пиле със зеленчуци и днес дребния намаза. Хареса ги горе-долу, ама не му е от любимите.

А аз колко съм бясна....толкова съм бясна....нямам думи да опиша, направо газ пикая и пушек ми излиза от ушите. Ходихме днес на народния. Дребния заспа с хиляда зора към 3 часа и аз кротко си седя на една пейка и си чета нещо в нета. И изведнъж от Гранд Хотел София се разнасят едни мили звуци на човек, който усърдно удря метал с чук. Ядосах се, ама викам - ще съм човек. И отидох да им направя забележка. Тоя идиот не само не се съгласи, че да вдига такъв шум в 3.30 следобяд е незаконно, ами и продължи да дрънчи докато бях там. Естествено, че събуди дребния. И накрая ми вика "благодаря за разбирането", защото аз се изнесох да приспивам пак диването, което ест не заспа. Обаче разбиране от мен не срещнаха, защото пуснах оплакване. Дано ги одръстят с глоба проклетниците! А тоя конкретно съм го проклела да му се роди някой ден дете, което да не спира да реве и да не спи въобще! Ааааа!!! Край! Повече спане навън - не. Ще си спи в леглото, ако ще да реве до припадък. Страшно съм бясна, то бива, бива идиотизъм, но чак пък толкова ли!

# 693
  • Мнения: 1 390
И да допиша, и аз искам тия 30+ хора, дето ни четат и гласуват, да се включат, темичката позамира лека-полека.

Пф, диването не яде гриса за следобедна закуска, но пък как намила една хартия сега....целулоза му се яде на детето hahaha

# 694
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
Ох, да се похваля и оплача...Взех на Зайо Уокър  Embarassed Исках най-евтиното, но в крайна сметка беше 69 лв...Но само той ми се видя стабилен и удобен с големи гуми (ако не друго, поне с гумите ще си играе) Simple Smile) И напазрувах био храни, некви неща, които никога не бих взела за нас- сухари от спелта, хляб от лимец, гризини от спелта и т.н...И от бурканчетата на Хип Лека нощ, единствените, които яде (и ме спасяват ако трябва някой друг да го храни). И шише със сламка и АМ и разни други дреболии. Таа в крайна сметка излизането ми мина 200лв ей така...без нищо супер важно. Успокоявам се, че това ще му е подарък за РДто. Не знам защо обаче ми е гузно и ме гложди, може би, защото беше спонтанна покукпка- влязох в магазина за съвсем друго...Друг път и по-скъпи неща съм купувала и не ми е било гузно. Абе ще ги пускам в продавалник като наближи.

Нямам търпение да му го покажа, ей сега разопаковам, дано му хареса.

Такъв ни е:

http://www.flipkart.com/toy-mall-hippo-toddler-walker/p/itme23gkzeghhvzt

# 695
  • Мнения: 519
Нека си четат хората:)
Аз колко изчетох докато пропиша. ....че и всичките теми от бременността даже. Ще си я поддържаме темичата жива, пък който когато се присети ще драсне.

# 696
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Пипи, къде ги откри тези сухари от спелта?

# 697
  • Мнения: 1 390
Е, то и аз така... Simple Smile

Пипи, познато Simple Smile Аз съм казвала и преди, никога в живота ми не ми се е случвало да изляза от магазин като по филмите с хиляда торби във всяка ръка, ноооо....за дребния вече няколко пъти го правих hahaha
Кашите Лека нощ и аз ги харесвам, особено за следобедната закуска, защото имат повече мляко, някои имат и грис. Докато останалите каши са 90% плод и 10ина процента ориз и нещо подобно. Все едно плодово пюре да давам.

Май в дм имаше сухари от разни интересни неща, аз само им се слюнча Simple Smile Simple Smile

# 698
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
Пипи, къде ги откри тези сухари от спелта?

Магазин "Хит", до Био щандовете (към касите). Ръж и спелта били. Има всякакви такива гъзарии.

Уокърът е истински хит! Не спира да ходи, да се усмихва, пада, става...Не съжалявам за нито един лев, щом така се радва детето, ако ще и за 2 дена да е  Heart Eyes

# 699
  • Мнения: 616
Момичета,вече приготвяте ли на бебоците храна,която не е само варена?Чудя се какво мога да му направя на фурна,като че ли да разнообразя малко,защото и вечер като вечеряме почти всичко си хапва,от това ,което сме си приготвили,но по малко,да прави компания  Grinning.А като казвате,че им задушавате месце примерно-със зехтин ли?

# 700
  • Мнения: 1 390
Аз не съм много за пример, но все пак - яде препечени филийки във фурната; също е ял лазаня, пиле с картофи....не мога да се сетя за друго, защото аз предимно готвя на котлона и рядко във фурната, но все пак си хапва и печени манджи.

Ох, защо всичко все с рев трябва да става. Приспиването тази вечер пак беше ревливо. Гушнах го да се приспиваме - взе да шава и да реве. Сложих го в леглото - ревна и се изправи - все пак съм горда, от легнал до съвсем прав си е новост. После го гушнах пак - пак рева. Върнах го в леглото - пак рев. И накрая го гушнах и го стиснах да не шава много, издържах малко ритане и след три опита каталяса и заспа. Ама все с рев значи! Кога ще започне сам да си ляга Simple Smile Simple Smile съседката днес разправя за нейната внучка - правела "чао чао" когато й се спяло и искала да ходи да спи. Била на годинка и 4 месеца. А дано!

Пипи, честито за уокъра! Сега и мен ме замисли Simple Smile

# 701
  • Мнения: 519
Пипи, не е ли рано за шишето със сламка? Моята беба още се дави чат пат от чашата 6+ на томи типи. Вече се чудя аз ли бъркам....тя ли? И с други чаши пробвах. Едната изобщо не я възприема като чаша, а като гризалка. Ще се научи де, то няма човек, дето не може да преглъща вода без давене, ама сламката ми се струва, че сме мнооого далече от нея.

# 702
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
И при нас има проблем с чашата, използва я основно да си чеше венците, но като пие вода пие от шише с биберон, от чашата е трудно, все се заиграва с капака отгоре и не пие като хората. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 390
Има, има Simple Smile аз мога и от въздуха да се задавя, а с вода само стой и ми гледай сеира Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Не би трябвало да са малки за сламката, но аз имам тайна надежда да се научи да пие от нормална чаша и не мисля да купувам.

Тази нощ пак фиести, май беше гладен. Но не е сигурно, защото изяде 100 мл през нощта, но сега сутринта пак само 100 мл изяде. Странно е това дете тия дни.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 740
Имаме едно приятелче в парка 3 месеца по-малко, което идеално пие със сламка. Кърмено е и отказва всякакъв биберон, но е приело сламката. Не виждам защо да са малки за нея т.к. то си е баш смукане. Аз нямам такова шише, но съм го пробвала да му отрежа сламка и да му дам с нея. Не се оправя, но то не мисля, че е задължително да мине през всички видове шишета. С мекия накрайник и ние го дъвчем основно...трябва да е много жаден, за да пие от него. Лейката от ИКЕА с трите дупки ни е ОК ако аз му я държа. Научи се да отпива от нея, защото в началото само си пълнеше устата и после го изливаше навън т.к. явно не знаеше как да преглътне, все пак цокането с биберон е на съвсем друг принцип. Редовно се задавя, като му дам така вода, но както беше писал някой, щом кашля всичко е ОК Simple Smile все пак най-много вода си пие от обикновено шише с биберон и не смея да му го пенсионирам т.к. е топло и искам да пие вода. Все повече вода пие и се случва пълно шише от големите да ми свърши докато сме на преди обедна разходка.
Днес пак съм в чуденка какви да ми манджоря......трябва да ходя да купя някой неща де, а днес го дават доста жега. Може и да дам някое готово днес. Сега сварих яйце и ще го пробутам за закуска, че с това неядене на обедните поне да съм сигурна, че желязото си е взел. Кога пак ще ни пускат кръв знаете ли?

Общи условия

Активация на акаунт