Акушерската пареза

  • 71 007
  • 599
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 409
megan@,

За съжеление си права Sad Има много тежки случаи на АП. Не ми се иска да мислим за такива варианти и затова не го и коментирах в постинга! Наистина понякога резултатите идват много бавно! Но важното е, че идват!  Hug

В случая момиченцето е много, много мъничко, за да се правят генерални изводи  и щом си мърда пръстчетата според мен има голям шанс нещата да са далеч по-леки   bouquet

# 91
  • Мнения: 16
Здрвейте!
Ние сме от Враца и към момента никой доктор не иска да се ангажира с диагноза!

# 92
  • Мнения: 2 494
Керацудка, дано се оправи малкото детенце, аз исках най-вече да ви вдъхна кураж и да ви кажа, че нашата Поли, която беше едва ли не на прага и после с много тежка АП вече е много добре!!!  Praynig
miho_tati и аз знам че е много важно да започнете регхабилитацията веднага!!! Успех!

Моля се и вярвам , че всички дечица ще се оправят !!!
Прегръдки!!!  Hug

# 93
  • Мнения: 2 494
Вчера говорих с майчето на малката Поли и се оказа за съжаление, че напоследък ми е спестила някой неща  Sad

Тяхната пареза е на рамото, което е по-лошия вариант според лекарите, почти няма шанс да се оправи напълно.
Аз не знаех някой неща до вчера, защото тя не е искала да ме притеснява.
Значи при техния случай ръчичката вече я ползва малката,може да се облича и обслужва сама, което до скоро не можеше,  но не може да я вдига над главата и няма да може ooooh!
Освен това на последната комисия са я мерили и е с 2.5см по-къса от другата  Cry И това ще продължава с растежа, нямало начин да се оправи.
Правят масажи ежедневно, ходят на физиотерапия сега вече 2-3 пъти годишно, до 4 годинка ходеха 6-8 пъти.
Дали има нещо, което не знаят, а могат да направят, с растежа ще стане видима тази разлика, а това е страшно. Моля , ако знаете нещо да ми споделите!

Моля се всички дечица да се оправят!  Praynig Hug

# 94
  • Мнения: 7 497
              Здравейте,момичета.Прочетох за Поли и за това искам да обясня - разликата в дължината на ръчичката не е задължително да се задълбочи с възрастта на детето.Ръката расте когато се ползва /без значение дали може да вдига ръчичката над главата/ което значи,че ако активно "се работи" с нея може даже да се намали разликата.За да е по-ясно ще дам един хпример: На активно трениращите тенис /дори шампиони/ е измерено растояние от около 4-5 см  - по-дълга ръка е тази , с която държи ракетата .
              Така,че проблема с дължината на ръчичката е по-малкото зло.Основния проблем според мен е пълното въстановяване на функциите.Каква е ползата ако ръцете са еднакви ,а детенцето не може да си служи с ръчичката. 
              Като видя,че темата е на първа страница направо ми се плаче.Не искам да има повече мами и дечица с нашия проблем.             

# 95
Здравейте аз съм с акушерска пареза на дясната ръка. Искам да ви кажа да не се отказвате от рехабилитацията, но и да търсите други алтернативи. В годините, в които съм родена (1984г.) моите родители са нямали особено големи алтернативи. Въпреки всичко днес аз съм инвалид само по документи:) имам две операции и не спирам да вярвам, че ще се оправя напълно. Наскоро чух за лечение на парези и парализи чрез присаждане на стволови клетки. Живо се интересувам от темата и Ви обещавам всичко, което науча да споделя с вас.
Обичайте се и се усмихваите!

# 96
  • Мнения: 409
Благодаря ти, Magdalena23 , че споделяш с нас ! Hug

Бих искала да те помоля (ако не се притесняваш да говориш по темата) да разкажеш малко по-подробно от къде си и какви рехабилитации са ти правели, най-вече какви операции и къде. Ще бъде от полза за всички нас!   .. и какво имаш предвид под "алтернативни методи" newsm78

Момичета, ... това до всички, който се интересуват от темата... днес чух по радиото, че в Германия се прилага метод на рехабилитация с озон за лечение на парези и че сега този метод ще се прилага във Варна....има ли някой инфо....чувал ли е..?  Thinking

# 97
  • Мнения: 16
Честит празник на всички мами и нека дечицата ни да са живи и
здрави. Искам да поитам кога започва да се прилага пароафино-терапията и как влияе на ръчичката.

# 98
  • Мнения: 7 497
                  Парафино-терапията ни препоръчаха и на нас,но не сме  я правили защото когато отидохме в центъра на Овча купел ни обясниха , както и в Горна баня,че ако не се направи на точно определеното място - няма ефект.Това между другото важи и за йонофорезата /вече съм го писала/.На мястото на парафинотерапията ни препоръчаха луга-особен резултат не видяхме,но поне няма опасност от изгаряне /ако е много топъл парафина/,че вече много се съмнявам в уменията на сестрите,правещи процедурите.
                   При нас всички постижения са резултат НА МАСАЖИ И ГИМНАСТИКА .Дори за 2 дни да ги спрем и усещаме промяна в ръката.Понеже сме големи вече работим и за фина моторика на ръката и е особено трудно заради пръстчетата,но избор нямаме.Само с тези упражнения можем да стимулираме движенията,както в пръстите,така и в лакътя и рамото.

# 99
  • Мнения: 409
Ние също не сме правили никога парафино терапия и не мога да помогна с мнение! ...но даже не са ни и споменавали да пробваме  newsm78

# 100
  • Мнения: 16
Здарвейте!!
Интересувам се има ли някой родител завел дело срещу родилният екип за нанасяне на телесна повреда?
Иска ми се да се разкарат некадърниците от болничните заведеия. #2gunfire!!!!
Стига сме си мълчали и преглътвали грешките на другите. #Cussing out

Приемам всякакви напътсвия.

# 101
  • Мнения: 7 497
                  Ние.Съдим и болницата и екипа.И наказателно дело ,и гражданско сме завели за да не изпуснем сроковете защото се моткат.Решила съм,че няма да ги оставя каквото ще да става.С намерение съм да съдя и държавата и по нашите закони ,и в Страсбург ако се наложи.
                  Ако те интересуват подробности пиши на ЛС,защото на кю-то трудно сядам с бебоците.
                  Аз също съм на мнение,че всеки трябва да си плати за грешките.Като погледна малката и получавам нов заряд от сили и търпение ,защото е адски изнервящо и трудно.Но да предопределиш бъдещето на едно дете с твоята некадърност просто не трябва да ти се разминава.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Момичета, направо се изумих, че още се случва това. Знам, че е имало практика, по-едрите бебета да се вадят с форцепс през 70-те години, но все си мислех, че вече не е така. Аз съм с акушерска пареза. Но съм много по-голяма и тогава алтернативите не са били кой знае какви. Ще ми се да ви успокоя, че при всички случаи могат да се оправят нещата, но не винаги е така. При мен парезата е била пълна първоначално. От родилното в Д-град са ни изпратили във ВМИ Пловдив за 45 дни. Знам, че са ми правили масажи. Лежах по болници и санаториуми, доста дълго време. Всички изброени процедури за физиотерапия съм ги минала, плюс тангентор. Най-силна степен на парезата ми е в рамото и до днес, вече 36 години не мога да вдигам ръката си по-високо от нивото на гърдите, а настрани почти никак. Но от това което са ми разказвали знам, че и движенията в китката ми са били неконтролируеми. Сега ги контролирам макар и трудно. Майка ми казваше, че сегашното ми състояние е направо цветущо в сравнение с преди. Значи и на онези години е имало нещо което да ми помогне. Искрено се надявам днес медицината да предлага повече и по-добри възможности.
Относно свикването да си служи детенцето с ръчичката (нещо наистина много важно), може да ви прозвучи грубо, но аз помня, че в някоя болница ми връзваха здравата ръка. За да не я използвам като си играя и да свикна да върша определени неща и с болната.
И за да внеса оптимизъм в поста си, да ви кажа, че брат ми който също е роден с акушерска пареза, претърпя доста сложна операция за усукване в правилната посока на коста.
Вярно огромен кичур коса побеля на майка ми за броени часове още на 30г., но той се оправи.
Желая на всички с такъв проблем да доведат борбата си с него до напълно успешен край. И колкото по-скоро, толкова по-добре!

П.П. Извинете ме за дългото излиание, но много се развълнувах.

# 103
  • Мнения: 16
Никъде не съм чул за Тангенератор,  би ли разказала нещо повече.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Мише, тангентор се казва. Ама съм била много малка тогава и нямам никакъв спомен. За тази процедура знам само от "разкази на очевидци". Стоиш във вана и с нещо като маркуч, който изхвърля силна струя ти правят подводен масаж. После като ми го описваше майка ми си мислех, че би трябвало да е приятно, но на времето съм опищявала света. Доста време ми трябваше да харесам водата отново. Не помня и в по-късна възраст да ми е правена тази процедура. Мисля, че това го правихме в Павел Баня. Може би в санаториумите го прилагат.

Общи условия

Активация на акаунт