Има ли храни, които предизвикват контракции?

  • 25 163
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Мерси за отговорите - мен ме притесни не толкова друго, колкото това за ананаса - често похапвам компотец от него и си викам да не взема да направя някоя беля. Ама вие ме успокоихте.
Май наистина понякога прекаляваме с това, дето се ровим и четем какви ли не неща. newsm78
Това за чая от листа на малина го обсъждахме с бъдещите априлски мами, та за него ми е ясно. Hug

# 16
  • Мнения: 4 362
За първи път чувам/чета за такова нещо  Rolling Eyes

buble тя и колата е вредна ама я пием  Wink  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 641
Чувала съм за по-пикантните храни, демек люто и подправка - канела. Ама колко е вярно Thinking

# 18
  • Мнения: 7 803
преди да ме предупредят да не ям плодове с костилки zащото предиzвикват контракции няколко дни ядях само череши по 2 кила на ден  Embarassed е оzовах се в болницата с опасност от раждане в 29 седмица прекарах нощта в родилна zала z очакване е не родих но повече не хапнах костилкови плодове до края на бременността си

# 19
  • София
  • Мнения: 897
Със сигурност чая от мащерка предизвиква контракции и се препоръчва когато започне раждането.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
Тъй като имам спомени, че когато аз бях бременна отново четох тук, че не е хубаво да се яде ананас и пие сок от него, сега реших да се разровя в любимата си книга: "Плодолечение и плодокозметика". Та ето какво намерих:
Наличието в свежия плод и в пресния сок на ензима бромелин (който разлага белтъчините) определя предписването им при лениви черва, както и за стимулиране на храносмилателния процес...За съжаление обаче този ензим се разрушава при консервиране на плода.
Моето тълкуване на това е, че ананасът е опасен, дотолкова, доколкото предизвиква перисталтика на червата, а това може да предизвика контракции. Но както пише с консервираният плод, нещата стоят съвсем по друг начин.

# 21
  • Мнения: 94
Чувала съм  за ананаса.

# 22
  • Мнения: 1 655
Много странно това с храаните!
За лутото малко се у4удих, какжо да кажат индииците  и арабите които ядат доста луто, особенно индииците, само от миризмата на някои техни храни могат да ти се насалзят о4ите!Дори всяка втора индиика споделя 4е много и се яде луто докато е бреммена а вижте ги колко са като население!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 23
  • Мнения: 468
Тоник, заради хинина.

# 24
  • Мнения: 660
А аз съм чувала това за канелата - имам приятелка, която бременя в Англия - тамошният лекар специално я предупредил, че навремето с канела предизвиквали помятане. Не знам на какъв принцип.

# 25
  • Мнения: 3 423
А какво ще кажете за дъвките?
Airwaves например? Не са ли много силни?

# 26
  • Мнения: 5 183
Чаят от листа на малина е доказано средство за предизвикване на контракции. Дори се препоръчва да се пие, когато започне раждането.

Да, тук го продават в опаковка, на която то4но така пише 4е е при бременност - към края, да облек4и и улесни раждането и т.н. Нещо подобно.
Моя лекар ми беше казал да не ям ананас. Всъщност, не помня той ли ми го каза или някой друг  Embarassed, но не ядях, де:)

# 27
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ананасът със сигурност предизвиква контракции!

# 28
  • Мнения: 694
Абе аз и това за лютото не го вярвам. Преди няколко дни ходихме на индийски ресторант, е скъсах се да ям и то от най-лютото и нищо ми нямаше.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 947
Ананасът със сигурност предизвиква контракции!
   Добре де, ама защо и как, да му се не види, много ми се ядеее!!! Shocked

А какво ще кажете за дъвките? Airwaves например? Не са ли много силни?
   Аз много папам бонбоните Airwaves, не съм усетила нищо.

   За лютото не е вярно!

Общи условия

Активация на акаунт