Хроничен салпингит и оофорит

  • 2 259
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 042
Здравейте. Миналата седмица ходих на гинекологичен преглед без никакви сериозни оплаквания, а просто профилактично. Гинеколожката при първичния преглед ми каза, че имам срастване от лявата страна, затова като съм в менструация, да не го търпя и да пия обезболяващи. Поглеждайки, че на листа от прегледа в графа "Придружаващи заболявания и усложнения" има записано Хроничен салпингит и оофорит, се шашнах, защото не ми беше обяснила нищо и реших на своя глава да поровя в интернет и да видя за какво иде реч. Изплаших се и затова на вторичния преглед реших да я попитам. Отговорът ѝ беше - Не се притеснявай, няма ти нищо, това ще си стои цял живот, няма как да се излекува, евентуално като тръгнеш да забременяваш, може да се направи цветен скрининг." Съответно не ми изписа нищо, за да го лекува.

Та, ще предоставя снимки на всичките си резултати, само ми кажете това нещо опасно ли е и трябва ли да отида на друг гинеколог, за да потвърди наличието му? И съответно трябва ли да се страхувам за стерилитет?

# 1
  • Мнения: X
Съветвам те да намериш по компетентен специалист, защото така само се плашиш се вкарваш в небивали истории, а всичко се лекува по мое мнение. Това за цветен скрининг за 1 път го чувам, и ми звучи абсурдно. На теб как точно ти казаха диагнозата , някакъв преглед , ехограф - потърси второ мнение веднага , не за потвърждение а за отхвърляне. Не трябва да се страхуваш и да мислиш че ти има нещо.  Peace

# 2
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Интересно ми е как въпросната лекарка е разбрала само чрез ехограф, че имаш срастване. Доколкото ми е известно срастванията се установяват само чрез операция.
Салпингитът и оофоритът могат да се видят на ехограф, но срастване...  Shocked



П.П. Ооо, сега видях коя е въпросната лекарка от друга тема, в която си писала. Била съм нейна пациентка няколко пъти през далечната 2007-ма. Наговори ми много плашещи неща и на мен, никое от тях не беше вярно.

Съветът ми е да отидеш на друг лекар за второ, дори трето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт