Астрология - 6 тема

  • 39 132
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 215
Аз, както знаеш тепърва се уча и не съм спец изобщо...  Blush

Нали на 19-ти юни ще е операцията в 9 сутринта?

Чела съм, че най-подходящото време за операции е 5 дни преди или след новолуние, а то е на 16-ти юни.
Луната е без курс от 8:52 до 9:22. В 9:22 влиза в Лъв.
Най-успешни и с леко възстановяване са операциите, когато луната е в тези знаци - Телец, Лъв, Скорпион и Водолей.
Дали не е по-добре да се премести часът на операцията за 9:30?

п.п. може ли направо дата, час и място на раждане, да го видим този Сатурн и аспектите

# 691
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
22.12.1975г., 11:45 (преди обед), Стара Загора Simple Smile Благодаря Peace

Аз в 9ч трябва да съм там, което означава - да се настаня, да ме подготвят, упойки и т.н. - преди 9:30 - рязането няма да започне. Да не говорим, че първо се реже моста, т.е. няма кръв и рязане на тъкани .... Същинската касапница очаквам да е след 10ч, но при този хирург не съм била и не познавам стила му. Въпреки това - очаквам да е така, защото друг начин - не мисля, че има Simple Smile

# 692
  • Мнения: 5 215
След 10, значи няма от какво да се притесняваш за луната Grinning

Четох, че тр.Марс отговаря за хирургичните операции, а тр.Слънце за виталноста на пациента.
Тр.Марс е в опозиция с н.Слънце /по-кротко да го даваш с околните/, но по-важното е, че е в съвпад с тр.Слънце, което го дават за много положителен аспект при операции.

Охоооо, Марсов възврат ли виждам?! Честито!!! Party Party Party
Тр.Марс в съвпад с н.Марс дава сила и носи успехи. Ако си се чувствала без сила, сега ще си като новородена. Перфектното време да поемеш инициативата и да действаш. Даже и за нов бизнес може да помислиш. 2 години супер енергия  Party

Лоши аспекти с нат.Сатурн показвали усложнения и здравословни проблеми, което при теб го няма.

п.п. Имаш ли проблеми в отношенията с партньора или близък човек?

# 693
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Проблемите са с ММ основно. И на него не му е леко - тр.Плутон в квадрат с натална Венера  Crazy Неговата Венера е в съвпад с моя Юпитер. Транзитния Плутон ги е хванал за гушите и двамата Sad Явно едновременно ще си отдъхнем Simple Smile

За "2 години супер енергия" - по марсовия възврат ли съдиш?  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 5 215
Може ли и неговите данни да погледна?
По-назад дадох линк за един тест-правила ли си го за вас двамата?

Нещо лошо ли чела за марсовия възврат?
Аз само хубави неща и нямам търпение да стане септември за моя Crazy

п.п. сега пак погледнах 23 1/2 месеца отнема на Марс да мине целият път.

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 02:19 от Барелина

# 695
  • Мнения: 3 922
При мен марсовия възврат е бил в началото на януари. Засега годината ми е противоречива - имах и хубави, и ужасни моменти. През март започнах нова работа /след три години бездействие поради майчинство/ и действително важи това, че живота ми стана много по-динамичен, изпълнен с нови предизвикателства и запознанства с различни хора. Но най-важното е, че съм доволна и засега се справям доста добре  Blush

Тук има повече за картата на Марсовия възврат и как се тълкува: http://jotracey.com.au/how-to-read-a-mars-return-chart/

# 696
  • Мнения: 5 215
живота ми стана много по-динамичен, изпълнен с нови предизвикателства и запознанства с различни хора. Но най-важното е, че съм доволна и засега се справям доста добре  Blush
Много се радвам за теб Grinning И аз на нещо такова се надявам... Последната година нямам желание за почти нищо Blush
Мерси за линка, запаметявам го за някой друг ден да го погледна  bouquet

Аз със едно питане... Не знам дали е защото не съм спала, но наистина не ми става ясно : как да разбера къде са на картата и какви са аспектите:
-Северен възел
-Южен възел
-полупункта Слънце/Луна
За първите две разбрах, че това са лунните възли. Гледах в едни таблици, че за 1983/03/17 - 1984/09/11 са в Близнаци/Стрелец и до там. Как и къде са разположени? В астро.ком не ги намирам, а вече на няколко места четох, че са доста важни.  smile3547

# 697
  • Мнения: 3 922
Това в твоята карта или текущата транзитна?
Ето една произволна картинка на натална карта от нета построена в астро.ком:
Скрит текст:
Северния възел е в 11 дом в съвпад със Сатурн на 11гр.56мин. в знак дева. Южният възел е точно срещу него т.е. на 11гр56 мин. в знак риби, но на тази карта е изключен от настройките и не се вижда.

Мидпойнта Слънце/Луна е средната точка между позициите на двете светила.
Ето тук е написано как да го изчислиш: http://www.cafeastrology.com/sunmoonmidpointrelationship.html.

И един полезен калкулатор за мидпойнти с интерпретацията им: http://teachmeastrology.com/midpoint-calculator/

# 698
  • Мнения: 3 118
От 12 юни ретрограден ще е Нептун.  Grinning
Чета за него в момента и честно казано ми се струва, че ретрограден е по-добре Laughing
От 12 юни до 18 ноември:
1. Ще започнем да действаме, а не само да мечтаем.
2. Ще спрем самозаблудите за лошите си връзки.
3. Ще започнем да мислим и "виждаме" по-ясно.
4. Ще можем да планираме и изпълняваме заплануваното.
5. Ще можем да разграничим реалното от илюзията
и т.н.
Накратко - ще ни се отворят очите, ще спрем със самозаблудите и ще започнем да действаме.
Баш ти благодаря, БаРелинке, за тея хубави нещица!  bouquet

# 699
  • Мнения: 5 215
Значи през цялото време този северен възел е бил пред очите ми, а аз не съм знаела ooooh!
Тепърва уча кое какво е и до true node не съм стигнала още.
Реших да пробвам този тест за съвместимост, уж за да разбера по-добре положителни и отрицателни аспекти и от там излязоха.
Търсих в нета, но не намерих, че true node=north node Joy
Много ти благодаря Greene за разясненията, супер ясно ми стана   bouquet

Пит, така ги разбрах аз нещата  Flutter

# 700
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Може ли и неговите данни да погледна?
По-назад дадох линк за един тест-правила ли си го за вас двамата?

Нещо лошо ли чела за марсовия възврат?
Аз само хубави неща и нямам търпение да стане септември за моя Crazy

п.п. сега пак погледнах 23 1/2 месеца отнема на Марс да мине целият път.

Нищо лошо не съм чела за Марсовия възврат, т.е. нищо не съм чела по принцип Simple Smile

Предстои ми много динамика, защото се връщам на работа, а всички други ангажименти, които имам с дома и децата си остават. Работата ми е изключително динамична и напергната и майчинствата - с цялото им неудобство, като недоспиване и т.н. - направо ми идват, като ваканция за тялото и душата. Всеки ден намирам време за спорт, разходки, срещи с приятели .... да си поглезя душичката ..... Всичко това, като тръгна на работа, че е сбутано някъде между другите неща  Crazy и когато остане време  Sad Минавам на възможно най-заден план и оборотите ще се забързат много  Party Но аз съм така от малка  Stop Нищо ново под слънцето - просто ваканцията свърши и се връщам в джаза Simple Smile

Хубавото е, обаче, че ще имам сили и енергия да върша всичко това  Hug

Неговите данни ще ти напиша на ЛС, защото все пак са негови. Ако някой друг иска да погледне - няма проблеми - само да ми пише  Peace

За лунните възли - имаше една книга, към която някой бе дал линк - виж в първия пост или в следващите няколко страници. Защото, след като бе пусната темата имаше предложения за допълване на библиотеката, но времето за редакция на пуснат пост е 24 часа и не всичко е добавено Simple Smile

Теста за съвместимост от последния пост ли да проверя?

# 701
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
....
И един полезен калкулатор за мидпойнти с интерпретацията им: http://teachmeastrology.com/midpoint-calculator/

Tова е феноменално  Crazy Crazy Crazy   bouquet  bouquet  bouquet bowuu

# 702
  • Мнения: 364
Алена, звучи много добре, а и от утре Меркурий не е ретрограден Grinning
В кой знак ще е транзитната ти Луна?

Интересен въпрос - точно в петък в 9ч, когато трябва да съм в клиниката - ще бъде в 5 дом (съзидателния) на последния градус от Рак - (29 гр 48' 10'') в съвпад с моя натален Сатурн - 1 гр 43' 04'' в Лъв. А 2-3 часа по-късно (предполагам, че операцията ще продължи толкова, ако съдя по предната такава) - ще се доближи в почти пълен съвпад със Сатурн - на 1 гр 22'41''  Rolling Eyes
Щом ще има операция - гледат се аспекти към 8 дом и към господаря на 8 дом - хирургията.
Върха на 8 дом - Везна,Венера ти транзитира в 6 нат. дом / там е в падение Венера /  и прави квадрат към Уран......Тр. Луна в Овен - горни зъби и във 2 нат. дом - долни зъби.

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 13:09 от marbeq

# 703
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Хм, 8 дом при мен се управлява точно от хирурга Плутон и възпалителя Марс Simple Smile

започвам от МАрс, че го споменаваме край възврата, та - освен, че се е върнал, наталният Марс прави два добри аспекта:

1.) Секстил между нат.Марс и тр. Уран
(1 дом, Овен). Предполагам Уран дава този обрат и неочакваност .... Аз водех кореспонденция с французи и не очаквах, че тук може някой лекар да се наеме да прави каквото и да е - всички вдигат ръце ....

Отчитам аспектът, като позитивен и провокиращ действията Simple Smile Точен е - 60 гр 27 мин.

2.) Секстил между нат.Марс и тр.Юпитер (в 6 дом, Лъв) - 59 гр и 5 минути. Юпитер е в съвпад с наталната ми Луна.

Интересно е, че Юпитер лежи на транзитния асцендент в деня и часа на операцията

И .....

3.) като следващ аспект ще отбележа, че наталния Плутон прави секстил с този съвпад на тр. Юпитер и натална Луна.

Т.е. имаме 3 верижни аспекта:

тр.Уран=>нат.Марс=> тр.Юпитер+натЛуна=>нат.Плутон

Става нещо, като трапец Simple Smile



Транзитният Плутон прави квадрат с натален Юпитер  Rolling Eyes Rolling Eyes

От 8 дом - нат. Венерата е в квадрат с тр.Юпитер и нат.Луна - то е ясно, че ще съм обезобразена, с отоци и т.н.. Може би и за пари иде реч в този аспект  Thinking

# 704
  • Мнения: 364
Хм, 8 дом при мен се управлява точно от хирурга Плутон и възпалителя Марс Simple Smile

започвам от МАрс, че го споменаваме край възврата, та - освен, че се е върнал, наталният Марс прави два добри аспекта:

1.) Секстил между нат.Марс и тр. Уран
(1 дом, Овен). Предполагам Уран дава този обрат и неочакваност .... Аз водех кореспонденция с французи и не очаквах, че тук може някой лекар да се наеме да прави каквото и да е - всички вдигат ръце ....

Отчитам аспектът, като позитивен и провокиращ действията Simple Smile Точен е - 60 гр 27 мин.

Нали утре / 12.06 /  е операцията. Rolling Eyes

2.) Секстил между нат.Марс и тр.Юпитер (в 6 дом, Лъв) - 59 гр и 5 минути. Юпитер е в съвпад с наталната ми Луна.

Интересно е, че Юпитер лежи на транзитния асцендент в деня и часа на операцията

И .....

3.) като следващ аспект ще отбележа, че наталния Плутон прави секстил с този съвпад на тр. Юпитер и натална Луна.

Т.е. имаме 3 верижни аспекта:

тр.Уран=>нат.Марс=> тр.Юпитер+натЛуна=>нат.Плутон

Става нещо, като трапец Simple Smile



Транзитният Плутон прави квадрат с натален Юпитер  Rolling Eyes Rolling Eyes

От 8 дом - нат. Венерата е в квадрат с тр.Юпитер и нат.Луна - то е ясно, че ще съм обезобразена, с отоци и т.н.. Може би и за пари иде реч в този аспект  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт