Кога децата отказват следобедния сън?

  • 8 323
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
За какво да сте скептична?
Пак повтарям всяко дете е различно, затова са уникални.
И да не иска да спи, държи си на нейното нищо, че все още е бебе.

# 16
  • Мнения: 5 259
Скептична съм да повярвам, когато майката казва, че детето не можело да бъде приспано, защото тя не успява да го приспи, а то е просто защото... обясних го по-горе. Често майките са много плахи, не смеят да се наложат, особено ако детето се разплаче и му прехвърлят отговорността на самото него.

# 17
  • Мнения: 282
Синът ми е почти на 5. Току що ставаме от обедното спане Simple Smile. Няма хън-мън, наобяд се спи както в детската градина, така и в къщи. Само дето вкъщи лягаме към 2 и ставаме към 4, а в градината са малко по-различни часовете.
Винаги е спал, и определено има нужда от този сън, за да е спокоен и да играе пълноценно следобед.(Аз също Simple Smile ). Вечер лягаме към 9.30, ставаме сутрин към 7.30.

# 18
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Определено не съм плаха, но не искам да навлизам в спорове, все пак темата не е за това.

# 19
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Винаги е спал следобеден сън сина ми. Вече е на 6г. и се случва да пропуска, но смятам, че не е фатално.
А, по повод искането и не искането съм съгласна с всичко написано от allana Peace
Срещала съм трудности със слагането в някакви моменти от израстването на детето ми, но съм го слагала да спи, въпреки тръшканията му.
По принцип през зимния сезон трудно се слагахме, защото не се играе много на вън, денят е къс и така...
Но, лятото винаги спи/без да се налага да го слагам със зор/, така си разделя дългият ден на две части и се чувства много отпочинал и готов за игри.
За мен лично, осъзнала съм го докато си гледам детето сънят е много важен за психичното му състояние.
Когато детето ми спи следобед, след това имам едно спокойно и свежо дете..
И, обратното,когато и имало редки/сигурно 5-10 случая/ да не е спал следобед, имам едно тръшкащо се и кисело дете. Пълен ад! За това го слагах винаги да спи - иска или не иска.
Вече на 6г. е по-друго, пропускаме по често.

# 20
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Първо да изясним количеството сън, от което се нуждае едно дете на 2-3 години- то има нужда средно от 12-13 часа сън на денонощие.

Второ- и двете ми деца рано отказаха следобедния сън. Първото дете на 2.5 години спря да заспива на обед, но затова пък почнах да го слагам рано да си ляга вечерта, към 19- и 30, 20 часа.Спеше поне до  7 часа сутринта на другия ден. Случвало се да заспива понякога на обяд сам, но спрях да го притискам по 1 час само и само да спи.
С второто схемата се повтаря- легне ли си в 19 и 30 е в състояние да спи до 8, 8.30, дори до 9 часа на другия ден. Взема си порцията сън наведнъж и нуждата от дневен сън отпада. През деня признаци на умора не проявява, дори когато сме час- два на път с кола по обедно време също не заспива.
Ако се събуди в 6 и 30 сутринта, както днес, ще  е 100% по-изморен на обяд и сигурно ще вземе един обеден сън.
Води се по детето! Hug
Аз съм повлияна от немския ред в това отношение, в Немско(където живеем) децата рано спират със следобедния сън, няма го това натискане да се спи непременно следобяд, но от друга страна децата вечерно време рано се слагат по леглата- дори и в 18 часа. Детето си спи до до другата сутрин без проблем.

Алана, не всички деца на 2 заспиват по обяд като хипнотизирани- и в колички, и у дома. Peace

Последна редакция: пн, 27 апр 2015, 12:06 от .Бибит.

# 21
  • Мнения: 5 259
Аз не съм казала, че трябва да е точно в количка Simple Smile Това беше просто един пример. Всяко си има своя начин. Въпросът е, че заспива. Ако не го оставиш да си мисли, че е въпрос на искам или не искам.

# 22
  • Мнения: 2 156
Към три отказа да спи.
В началото ми беше свръхсилите да отметна деня без паузата на обяд, но се приспособих.
Слагам го рано да спи вечерно време - към 8 се започва с банята и приказките преди сън. Към 9, 9 и нещо е заспал. На обяд не почиваме, но пък вечерта е моя. Сутрин спи до 8, така че между 9 вечерта и 8 сутринта, детето си отспива добре. Аз се чувствам добре при тоя режим, детето - също.

# 23
  • Мнения: 263
За мен лично, осъзнала съм го докато си гледам детето сънят е много важен за психичното му състояние.
Когато детето ми спи следобед, след това имам едно спокойно и свежо дете..
И, обратното,когато и имало редки/сигурно 5-10 случая/ да не е спал следобед, имам едно тръшкащо се и кисело дете. Пълен ад! За това го слагах винаги да спи - иска или не иска.

И дъщеря ми (на 2 г. без 10-тина дни е) става голям киселяк, когато пропусне следобедния сън. След това даже и вечер едва заспива - то е тръшкане, рев... Затова и аз не давам избор. Ако се налага, просто отделям по-дълго време, за да я успокоя и приспя.

# 24
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
Синът ми  е на 2г и 10м и заспива без проблем на обед, но и бързо се събужда, спи около 1ч-1,5ч.
Сестра му е на 6г и 11м и от 1г вече не спи, въпреки че виждам че понякога много и се доспива и дреме над детското или рисунката отказва да легне. Тя спеше повече 2-3ч.

# 25
  • Мнения: 94
На 2 г. и 2м., започна трудно и все по-трудно, да заспива след обяд, но спеше по 3 часа в иначе нормално време. Вечер заспиваше ужасно късно, понякога след 12, нищо че е в леглото от 10. Сутрин го събуждахме след 8 и 30 ч.. Беше раздразнителен, плачеше често и без повод.
Приятелка ме попита, защо и на детето и на себе си причинявам това. Защо непременно трябва да се следва схемата за следобеден сън.  Замислих се. Допусках грешка. Детето само ми казваше какво иска, а аз действах абсолютно праволинейно, съобразявайки се с неговите предишни нужди и общоприети рамки.
И така, оставихме го да се наспива сутрин. От тогава той си спи по 12-13 ч. непробудно. Весел и спокоен е. Вечер заспива в нормално време и се събужда когато се е наспал, никаква сила от този момент нататък не е в състояние да ме накара да го слагам след обяд да спи насила. Това се случва само ако той пожелае.

# 26
  • Мнения: 69 190
Моят е на 4г, спи си следобед. Сутрин става в 6-6.30-най-късно в 7ч. Вечер ляга съм 21ч..

Почивните дни, когато се опитвам да го сложа да си легне , се опъва, защото му се играе, но щом легне-отнася плувката Laughing.

Та според мен има разлика от това дали му се ляга и дали му се спи.. Peace И моят ако го питам-ми вика, че не му се ляга, ама няма такива положения-ляга и спи.

Също ми е странно,когато майки казват, че детето им, което е още малко, не му се спяло. По-вероятно е да не могат да го сложат да легне..

# 27
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Моята само да я сложа в леглото и тя става и почва да реве.
Какво да направя такава си е.
Днес спа 2 часа, доволна съм.  Crazy

# 28
  • Мнения: 69 190
Моята само да я сложа в леглото и тя става и почва да реве.
Какво да направя такава си е.
Днес спа 2 часа, доволна съм.  Crazy

Лягайте заедно, разтривай гръбчето.. Peace

# 29
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Така правя, откакто не пожела да спи.
Няма кой знае какъв ефект, лежи, играе си с косите ми и се хили.
Много време ми отнема да я приспя, но като заспи отнася за час-два макс и става. Пак по-добре от нищо.
Вечер заспива нормално, проблема ни е на обяд, малка е още и не знам какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт