Шарка?

  • 2 697
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Ох, дано всичко да ти се размине!!!  Praynig
Стискам ти и аз палци...  Hug

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Мерси много на всички за подкрепата Hug
И аз много се надявам всичко да е наред и се опитвам да не мисля много много за това ама ми е мн притеснено и другия Четвъртък ще видиме как ще се развият нещата, надявам се по най-добрият начин  baby_neutral

# 17
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравей Aetera
в третия месец от бременността ми имах контакт с болен от рубеола. Тогава последиците за плода са фатални, но има много голямо значение дали си карала шарката като дете. Правят се изследвания за рубеола като се изследват показателите IGg и IGm. Единия е за наличието на антитела, а другия за наличието на зараза. На мен ми ги правиха на всеки 5 дена. Нормално е антителата ти да са с високи стойности ако си карала шарката. Препоръчвам ти да ги направиш в добра лаборатория, защото на мен първите изследвания ми ги бяха сбъркали, та за малко да си махна бебето. Аз носих изследванията в ХЕИ при епидемиолог. На мен там ми разчитаха всички изследвания и ме увериха, че всичко е наред. Освен това можеш да се поинтересуваш за консултация и изследвания и в патологията в Майчин дом - 13 или 14 етаж. Аз и там ходих за диагностика и отхвърляне на опасността.

Иначе наблюдаващят ме гинеколог като разбра че съм в контакт с рубеола веднага поиска да махнем бебето. Разрових се в нета, говорих с други лекари, епидемиолози, дори със специалисти по патологична бременност. Всички бяха единодушни че трябва да се проследят антителата във времето. Отидох и на 4 измерен ехограф, за да видим дали няма малформации. Ако не бях го направила, сега Пепи нямаше да спи в креватчето до мен. Да чукна на дърво всичко завърши благополучно.

Не се тревожи преди да са излязли изследванията. Ако все още имаш притеснения драсни едно лично съобщение и ще се разровя да ти кажа точно при кои лекари съм била и ще изровя телефони.

Успех!

# 18
  • Мнения: 1 258
Мами,нормално ли е една лаборатория да бави при такъв случай едно изследване 1 седмица?
Или се прави някаква посявка,за която е нужно време?

# 19
  • София
  • Мнения: 11 711
Дано всичко да е наред и да няма опасност за теб и бебчо!Но и аз като Trislon мисля,че този срок от една седмица е много голям!Но най-важното е всичко да е ОК!
И един съвет може би не е лошо да повториш някъде изследването!

# 20
  • Мнения: 1 425
Милата, дано не си се заразила. Стискам ти палци всичко да е наред с теб и бебето. Пиши като знаеш резултатите  Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Направо нямам думи! Толкова да съм изкарана от нерви, че не знам просто...
Друг път не ми се беше налагало да ходя по лекари и да се занимавам с изследвания (и слава богу) .. ама направо се отчаях..То бива бива такава некадърност ами и безотговорност.. на никои не му пука дали си болна или не, дали си бременна или не .. и изобщо как си. Представяте ли си мили мами днес отивам след 1 седмица да си взема изследванията за Робеола.. и тая от частната лаборатория ми казва "Еми съжелаваме обаче лабораторията на която трябва да пратим серума нещо имат проблем и ще ви върнем парите" И аз какво? 1 седмица треперя и чакам и се моля да са ми отрицателни резултатите за Робеолата.. и да се успокоя за бебо... не можаха ли 1 телефон да звъннат и да кажат да отида другаде да ги направя.. ми изгубих цяла седмица..
Сега на нов ред отидох в ХЕИ и от там питах "За бременни няма ли експресни поръчки ако трябва ще си платя нали.." и те ми каза " Аааа ми ние.. ги пращаме в Бургас и от там когато си пратят тогава ще ви звъннем на докторката" и .. сега пак сигурно отиде 1 седмица. На 11 Април ще пътувам за София за да се убедя, че бебо е добре защото само там правели такива иследвания и гледали на 3Д.. и така.. само стрес и глупости.. всеки ти увърта и си гледа неговата никой не се заминава да ти обеснява нищо.. нито му пука дали детето ти е наред и как е .. гледа да си свърши на 2 на 3 работата и това е .. даже не я вършат като хората.  smile3511 smile3515

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 605
Изобщо не се занимавай с ХЕИ Бургас. През януари там чаках 2 седмици резултат за заушка. А нормалният срок е 1 ден. Не мисля, че имаш време да чакаш.
Освен това си провери в картона, дали имаш имунизация против рубеола. Аз съм набор 77 и нямам, но зная, че няколко години след мен, тази имунизация е станала задължителна.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Изобщо не се занимавай с ХЕИ Бургас. През януари там чаках 2 седмици резултат за заушка. А нормалният срок е 1 ден. Не мисля, че имаш време да чакаш.
Освен това си провери в картона, дали имаш имунизация против рубеола. Аз съм набор 77 и нямам, но зная, че няколко години след мен, тази имунизация е станала задължителна.

Аз хубаво няма да се заминавам .. ама при нас работят само с Бургас.. там е проблема по принцип моите изследвания трябва да излезнат до 1 ден максимално 2.. аз вече 1 седмица чакам.. сега сигурно още 1.. ужас е просто аз съм 86 и задължително трябва да съм имунизирана в 6ти клас до колкото знам, но някъде по личните доктори и по училища ми се изгубен имунизационният паспорт..   smile3514

# 24
  • Мнения: 5 391
Жалко, а аз очаквах, че днес ще ни зарадваш с хубавата новина, че всичко е наред с теб и бебчо.Продължаваме да стискаме палци Praynig, дано по-скоро имаш резултати от изследването, тия от лабораторията наистина са за #2gunfire

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз съм набор 77 и нямам, но зная, че няколко години след мен, тази имунизация е станала задължителна.
Аз съм 72 и си спомням как ни имунизираха точно в 9-ти клас, раздадоха ни едни картончета и ни казаха момичетата да си ги пазим много добре, че ще ни трябват като забременеем. Вече не пазя картончето, но знам че съм имунизирана. Така, че и ти се успокой! Не е важен толкова имунизационния паспорт, а това че най-вероятно си имунизирана. А и вече е минала седмица - имаш ли някакъв обрив? Колко време е скритият период?

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз съм набор 77 и нямам, но зная, че няколко години след мен, тази имунизация е станала задължителна.
Аз съм 72 и си спомням как ни имунизираха точно в 9-ти клас, раздадоха ни едни картончета и ни казаха момичетата да си ги пазим много добре, че ще ни трябват като забременеем. Вече не пазя картончето, но знам че съм имунизирана. Така, че и ти се успокой! Не е важен толкова имунизационния паспорт, а това че най-вероятно си имунизирана. А и вече е минала седмица - имаш ли някакъв обрив? Колко време е скритият период?

Нямам никакви симптоми с приятелят ми имахме контакт последно преди 2 седмици значи към 14 дена, че и малко повече. Скрития е 20 дена..колкото и да си викам "Споко ти си имунизирана... няма нищо не мога да се успокоя искам да си видя иследванията!! не.. само да ме разкарват като луда по болници и т.н  ooooh!

# 27
  • Мнения: 607
Пожелавам ти всичко да е наред.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
Тия от лабораторията направо са за убиване. Как може такова нещо?!! Как се ядосах, сливи ли имат в устата.... егати хората.  smile3515 Пожелавам ти всичко да е наред  smile3525

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Мила, пожелавам ти всичко да е наред  smile3525
Би трябвало да не си заразена - минало е доста време, поне искрено се надявам да е така. А относно докторите и изследванията - нямам думи - да не ти се налага да ги потърсиш за нещо ... #Cussing out
Аз самата в момента съм с шарка - варицела и няма да описвам как се чувствам. Анито се зарази в детската градина, от нея бебето пред три дни и сега и аз. А ми обясняваше педиатърката, че такова малко бебе има естествен имунитет, при условие, че кърмя и пр. ... Ама не би.
А бебето се нашари 11 дни след каката, а аз - 14 дни.
Всичко най-хубаво и успех!

Общи условия

Активация на акаунт