А вие имате ли зъбче?

  • 1 874
  • 60
  •   1
Отговори
мога ли да попитам всички ,мами.кога ви излезе първото зъбче?моето момиченце е вече на 11 месеца,а дори не са и набъбнали венците.чувала сам,че има някакво лекарство именно за тази цел.ако имате и вие същия проблем,пишете тук. Wink

Последна редакция: нд, 26 мар 2006, 18:20 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 8 505
Спокойно,ще излязат,няма къде да идат.За пръв път чувам за лекарство,но дори да има (нещо не ми се вярва),не бих го давала на дъщеря си.

# 2
  • Мнения: 2 494
Ние още нямаме, но сме малки. Както казва нашата педиатърка - без зъби никой не е останал. На мои роднини момченцето се роди със зъбче  Mr. Green а на една приятелка пък първото изникна на година и 5 месеца!

# 3
  • Мнения: 78
Спокойно. Дъщерята на моя приятелка е на 1год и 2 мес и още си няма зъбче. Като му дойде времето ще си излязат

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
По въпроса ти на 5 месеца и 20 дена и на двете ми деца.А тебе какво те притеснява че все още нямате зъбче.Лекарство за какво ?По бързо никнене на зъби? Не съм чувала за такова нещо. newsm78  Колкото по-късно ви почнат мъките по-добре Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 83
Със зъбките е строго индивидуално. На Марти първото зъбче проби много рано. Спомням си че на 7 месеца имаше 8 зъба - четири отгоре и четири отдолу, а аз го кърмих до 10 месеца. Можеш да си представиш на моменти колко екстремно изживяване беше. Но пък всички тогава казваха, че много рано му били излезли - така че няма угодия. Ако няма зъбки - защо още няма, ако има - защо толкова рано.  Laughing Не се притеснявай на много мои познати хлапетата се сдобиха с първо зъбче около годинка. Не се престаравай с медикаменти затова. Stop Има време ще излезе.

# 6
  • Мнения: 125
На дъщеря ми първото зъб4е проби на 6 месеца.Сега е на 1г.8м и има 18 зъба,в момента пробиват последните два!!! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
В края на четвърти месец се появиха долните два.Няма дете останало без зъбки,не се притеснявай!А за такова лекарство...май няма  Blush

# 8
  • Мнения: 107
На моята дъщеря първия зъб и излезна на 4 месеца и 5 дена, спомням си много добре защото, втория и излезна след два дена, на РД на сестра ми! Сега е година и 2 месеца и е с 12 зъба! При всички деца е индивидуално! На моята приятелка, с която родихме в един и същи ден сина има 4 зъбчета! А на друга, която детенцето е на година и месец няма още нито едно! Но няма начин, зъби ще има! Спокойно!

# 9
благодаря ви много момичета.знам,че няма да остане без заби,но се притеснявам малко или много.

Последна редакция: нд, 26 мар 2006, 18:20 от Аурелия

# 10
  • Мнения: 442
на мила, първият зъб се показа няколко дни преди да навърши 1 година.
а радост вчера (точно в деня, в който навърши 1г и 2м) й се показа първото зъбче.
не се притеснявай!

# 11
  • Мнения: 3 537
На 7 месеца

# 12
  • Мнения: 2 407
На нас ни излязоха 2 зъбчета наведнъж точно на 9 месец!

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 839
мога ли да попитам всички ,мами.кога ви излезе първото зъбче?
Моето първо зъбче е излезнало на 6 месеца, каза майка ми. Вече имам 32  newsm47




На дъщеря ми първите зъбчета излезнаха в първите дни на 5 месец.

# 14
  • Мнения: 3 423
На мене ми падат вече зъбчетата.
Вече имам 3 мъдреца извадени и
още два от другите. А спомени нямам
кога са ми излезли.

# 15
  • тук-там
  • Мнения: 5 757
На мен на 6 мес., на мъжа ми на 4, на бебата на 3  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 427
Йоана след 5 дни ще навърши 11 месеца.Все още няма зъб.Все някога ще излезе Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 927
На мен на 1 год. Crazy, а на сина ми на 10 месеца.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В края на 3 месец излязоха първите 2.Строго индивидуално е за всякоп дете.Не се притеснявай, ще излязат  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 3 787
Първия ни зъб излезе на 9 месеца.Това добре,но зъбните мъки започнаха от 6 месец и ни взе здравето направо.Всички казваха,че е така болезнено,защото вече му се втвърдявали венците.Да но на едни познати дъщеря им се сдоби с първото зъбче на година и 2 месеца без дори да разберат.Така че е много индивидуално при всяко дете.

# 20
  • Мнения: 136
Дъщеря ми още няма признаци, макар че скоро ще навърши 7 месеца. Не се притеснявам, понеже е наследствено - моите зъби също са тръгнали късно (след 9 месец). Няма лекарство, доколкото знам. Докторите препоръчват калции (на мен са ми давали във вид на стрити яйчни черупки в кашите, можеш да пробваш, ако искаш), но не мисля, че става въпрос за липса на калции в случая, а по-скоро е индивидуална особеност или наследственост.

За успокоение - аз нямам нито една пломба сега с късно поникналите ми зъби  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 550
Имам точно 32 зъба. Последните 4ри порастнаха напълно безболезнено  Peace

# 22
  • Мнения: 7 430
Колкото по-късно, толкова по-здрави Peace
На Вики първото изби към 11-я месец  Wink

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Колкото по-късно, толкова по-здрави Peace

И аз така съм чувала.Иначе първото зъбче ни излезе на 5 мес. и половина.В момента имаме два tooth
Аз лично не бих ползвала никакви медикаменти   bouquet
А и ако знаеше какъв кошмар е като никнат нямаше да бързаш толкова smile3511

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Имам точно 32 зъба. Последните 4ри порастнаха напълно безболезнено  Peace
Peace Peace Peace
Що се отнася до сина ми вече е на 1год и 3 дни и все още няма зъби. Белеят обаче и май скоро ще избият долните две зъбчета.
Няма за какво да се притесняваш.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син е на на 11 месеца; има 6 зъбчета; първото му изникна някъде около 8ми месец;
но има деца, при които 1во зъбче избива на около годинка;
Не се притеснявай излишно;
не давай никакви лекарства!!!!!!

# 26
  • Мнения: 3 116
На 8 месеца и половина и нямаме зъбчета Simple Smile

Долните се белеят и венеца е подут от 2 месеца, но засега  няма никой   Sunglasses

# 27
  • Мнения: 6 472
На голямата първият зъб и изби на 10 месеца. Дребното още е зеззъбо.

# 28
  • Мнения: 3 360
Да,над 20 саизвинявай,не се сдържах

На каката и се появи първото зъбче на 8 и половина месеца,а на бебка -на 7 и половина

# 29
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте момичета!
Ние сме вече на 10м а още нямаме зъбчета.Споделете трябва ли да ме тревожи това и има ли и други такива случай? Благод аря ви.

# 30
  • София
  • Мнения: 9 878
Познавам поне4-5 дечица,чиито зъбчета порастнаха след годинката.Нямаш причина да се притесняваш,бебе без зъби няма.Споко.

# 31
  • Мнения: 217
Не се притеснявай,на нас ни изби първото на 11месеца и след това излизаха по две едновременно,при всяко дете е разли4но  Simple Smile

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Знам дечица, при който първото зъбче изникна на 1 годинка и 1 месец
не се тревожи излишно; няма дете без зъбки Peace

# 33
  • Мнения: 3 861
Миличка, първият ни зъб изби за първият рожден ден при зъбни кризи от 6 месечен. До момента има само 8 зъба като нито един от тях не е кътник, а виж ми лентичката. Споко, при всяко дете е различно, сигурно пък в друга област ще се развива по бързо. Ето Калоян говори много, често го бъркат с дете на 2 години и кусур като го слушат как дрънка Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 74
Мили мами ,много  ви благодаря за отделеното време и успокоението!
Няма да се притеснявам повече. Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И на Ангелина първото зъбче излезе на 10 месеца и следващите две през 40 дни. А на кръщелницата ми - точно на първият и рожден ден. Тя вече е на две години и половина и още вади зъби. Не се притеснявай, просто трябва търпение.   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 059
Няма причина да се притесняваш.

# 37
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И моята госпожица още няма, а е почти на 11 месеца. За сметка на това целият й венец е с релефа на "Стара планина" и много я мъчи. На една приятелка детенцето изкарало първо зъбче на година и половина - кътник Shocked

# 38
  • Мнения: 922
о, споко Wink
на нашия батко първото зъбче се показа на 11месеца - отгоре при това. Беше доста смешен - като "щърба баба" hahaha
след това имаше застой и като се започна от годинка и месец до годинка и пет месеца - избиха му всичките зъбчета. Преживяхме ад, но пък всичко мина на един път. Пробиваха му по 4 зъбчета едновременно ooooh!
При всяко дете си е различно. Моето първо зъбче се е показало на 5м, на брат ми на 1г и 1-2м
 Grinning

# 39
  • Мнения: 3 478
Споко, няма страшно. На приятелката ми на малката първото зъбче проби на 14 месеца. Аз съм чувала, че колкото по-късно, толкова по-здрави щяли да бъдат зъбките, ама незнам дали е истина.

# 40
и аз се притеснявах,за моето дете.сега е почти на годинка а няма зъбче.какво да се прави,ще чакаме.............. Grinning

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая посрещна първият си рожден ден абсолютно беззъба, а вторият- с 16 броя. На 1 год. и 10 мес. проби последният резец.

# 42
  • Мнения: 2 910
Не се притеснявай!
Нашето първо зъбче изби на 1г и .1м., а месец по- късно избиха 4 наведнъж, един, от които кътник. Дано наистина е вярно, че, колкото по-късно избият, толкова по- здрави ще бъдат Wink

# 43
  • Мнения: 3 042
Не се притеснявай. На някой дечица им поникват зъбчетата по-рано, на други по-късно. На дъщеря ми първото зъбче и поникна на 6м, а на синът ми на 8м.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 688
първото зъбче на 6месеца,точно на деня:)а второто след два дена
но няма място за притеснение!

# 45
  • Петрич
  • Мнения: 321
Е, не мога без да се похваля-преди няколко дни ни избиха първите две зъбчета Simple Smile.Бях почнала да се притеснявам вече и аз,защото зор в зъбките има още откакто навърши 3м,а зъб няма.Венците ту се подуваха,ту спадаха.Но вече избиха.Знам че има лекарства за облекчаване на напрежението във венците,но май няма лекарство за никнене на зъби.
Пожелавам ви в скоро време да се похвалите с първо зъбче.  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 089
първият (и единствен за сега зъб) се показа преди 3 седмици - на 4 месеца и 1 седмица. и от тогава почти всяка нощ ни разказва играта.
не се притеснявай - наслаждавай се на нощите ви такива, каквито са (дано са спокойни), че ако нашата история стане и ваша история, то няма да спите много-много

# 47
  • Мнения: 10 758
На щерката - на 10 месеца.
На сина - на 8.

# 48
  • Мнения: 270
и ние точно като вас на 11 месеца нямахме нито едно зъбче, но на 11 месеца и две седмици му излезнаха първите две (долните), след една седмица изби първото горно, а вчера се показа и другото горно! Преди да му избият нито са му били подути венците, нито пък много слюнка е имал! споко, колкото по-големи са, когато им излизат зъбчетата, толкова по-лесно го понасят!

# 49
  • Мнения: 160
и ние сме на 11 месеца и още нямаме зъбче(на 23 03.  бяхме на консултация и педито каза че до 2 дни ще имаме зъб но още няма )но не ми е притеснено щото знам че ще се покажат все някога тия зъбки Grinning

# 50
  • Мнения: 177
На нас ни изби първото зъбче в началото на 8 месец, вече имаме две.Рано или късно зъбчетата избиват. При всички деца е различно. yesyes

# 51
  • Мнения: 485
На 6 месеца излязоха долните 2.

Не се притеснявай, нормално е да излязат по-късно. Дори и да има такова лекарство, не ти го препоръчвам  Crossing Arms

# 52
  • София
  • Мнения: 1 057
Първото зъбче на Калоян изби точно на 6 месеца, двадесет дена по-късно - второто. Аз също съм чувала, че колкото по-късно излязат зъбките, толкова по-здрави ще бъдат.

# 53
  • Мнения: 11 555
Бебка още няма зъбче,но дори и да не излезе скоро това не ме тревожи.А относно лекарството-не бях чувала и малко смешно ми прозвуча.Аз не бих го използвала. Laughing

# 54
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
На Дени първото зъбче проби на 3 месеца. Но на мъжа ми са почнали да пробиват след 9-я месец. Така че - споко, няма да останете без зъбчета. Grinning

# 55
  • Мнения: 1 004
На нас първото излезе в края на 6ти месец, а сега ни излизат горните два.
Докато не бяха тръгнали си живеехме живот и тя и аз. От както тръгнаха от 2.5 месеца не сме спали като хората  Crazy Tired

# 56
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
два долу и zа сега 1 горе в ляво....чакаме дясното Grinning

# 57
  • Мнения: 345
първите ни излязоха на 6 месеца долните два на веднъж избиха  #Crazy сега си имаме вече 7 зъбчета и чакаме тези дни още едно което напира да излиза  Grinning

# 58
  • Мнения: 2 959
Нелина, не се притеснявай, всяко дете си е една индивидуалност, така че спокойно. Рано или късно ще излязат, така че не го мисли толкова и не си създавай сама главоболия.  Hug

# 59
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ние имаме две зъбчето отдолу и 1 пробива в момента отгоре.
Нелина и аз бих казала да не се притесняваш. Имам приятелка, чиято дъщеря на година и половина нямаше зъби. Много се притесни, свекърва й е мед. сестра на педиатър и уреди снимка да видят дали детето има зародиш на зъби. Направиха снимка и се оказа, че всичко е наред. След седмица започнаха да излизат едно по едно - сега си има страхотни красиви подредени бели зъбки. В България няма случай на човек без зъби. Имало само един такъв случай в смета някъде в Африка май беше  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 2 271
На 4 и 1/2м избиха почти едновременно първите 2.Днес навършва 7м и все още са си толкова.

Общи условия

Активация на акаунт