Пак за секса по време на бременност?

  • 1 300
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
А не бях ли чела някъде, че в спермата се съдържат вещества, които могат да предизвикат раждането? newsm78, в смисъл, че контракциите може да идват не само от оргазма
Да, така е, ама има кондоми за тая работа, така се предполага,
че спермата няма да отиде, там, където й се иска.

# 16
  • Мнения: 1 947
А не бях ли чела някъде, че в спермата се съдържат вещества, които могат да предизвикат раждането? newsm78, в смисъл, че контракциите може да идват не само от оргазма

   Простагландини - използват се в медицината за предизвикване на раждането.

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моята докторка каза да се сексим колкото се може повече.Ако дойдела датата и не съм родила ще е виновен моя мъж.Каза и да го правим не леко и нежно,а здравата,че да може да родя по-лесно.Ти си в началото и мисля,че няма опасност,стига ти да се чувстваш добре.

# 18
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравей! Simple Smile С моя мъж правихме секс до края Simple Smile Е, не е много удобно предвид големи корем,но все пак е хубаво. Това втвърдяване го имах от началото на 6-ти месец и продължи до края. Моя лекар ми предписа Гинипрал + Изоптин и ги пих докато влязох в 9-ти месец,така че е нормално да ги имаш,но трябва да ги стопираш с лекарства,за да не прерастнат в по-силни контракции. Иначе няма нищо страшно Simple Smile Успех и продължавайте да правите най-приятното нещо на света !!!

# 19
  • София
  • Мнения: 39 765
И ние правехме секс до края. Консултирай се с гинеколога за проблемите, които възникват след половия акт. Той най-добре ще ти обясни дали, кога, защо Simple Smile

# 20
  • Мнения: 201
"Правенето на секс не е препоръчително, но не е забранено и всичко си зависи от вас. Щом се чувствате добре и имате желание няма причина да се спирате. Само трябва да знаете, че след оргазъм матката получава контракции. Имайте го в предвид."

Това намерих, но е в графа "Първи триместър". Не знам дали важи за по-напреднала бременност.  newsm78 newsm78

И още нещо... "Някои жени се притесняват да имат оргазъм, защото това може да доведе до контракции на матката. При една нормална бременност не би трябвало да имате такива притеснения. Матката контрахира с т.нар. Braxton-Hick контракции, което е едно съвсем естествено явление по време на бременността."

Общи условия

Активация на акаунт