Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Аз работя с много хора.Фризьор съм.Наскоро една клиентка ми се оплака, че процедурата по осиновяване от втори баща (както е в нейния случай)е същата както при нас.Този човек живее с нея, синът и от първия брак и роденото общо дете вече 14 години,но и него го проверяват социални работници дали може да стане осиновител.Това е в този случай, а за такива като нас какво остава.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен ми се струва странен и факта, че някой друг определя кое дете е подходящо за дадена мама и татко и ви вика на среща само с това дете  newsm78. По филмите дават инак си нещата и ми се струва по нормално д агостуваш на дома известно време явно или не (тук въпроса е към психолозите) и да определиш детенцето което ще ти грабне сърцето  Heart Eyes
Аз не мога да разбера какъв е проблема, ти сам да избереш детенцето си? Как може хора които не те познават да преценят кое дете става за теб. И в повечето случаи ти се обаждат за не подходящи деца. Много жени се оплакват от едно и също, че социалните работници не се съобразяват с исканията им, нито за пола на детето, нито за възрастта му, нито за националността му (тук имам в предвид циганчета и българчета). Е как преценяват, че циганче на 5 години е подходящо за майка която иска бебе, което да е българче, примерно!? Да не ви говоря какъв видях. Цигани които са осиновили българче като бебе, и то гледано при невъзможна среда за животни, пък да не говорим за хора. Живеят в една изоставена къща, без прозорци и врати, полу срутена, детето ходи да проси дрехи и храна от комшиите. Държи се и говори като циганче, мръсно, босо и голо и това става във Варненско село... А да не говорим, че има хора с психични отклонения на които им се дава за осиновяване дете... Как е възможно това да се случи въобще!?

# 17
  • Мнения: 127
  Как няма да става,като и тук като навсякъде има корупция.И назначените хора не са подбирани по някакъв по специален критерий,а най вероятно с връзки.За тази работа трябва да имаш сърце и душа като камбанария.Може би трябва да има комисии, които да определят социалните работници,и тези комисии да са подбрани от различни региони за да се избегне възможност за подкупи.Вярно че е много сложно, но тук става въпрос за децата на България newsm78

# 18
  • Мнения: 1 878
Ами ако си харесаш някое конкретно детенце и искаш да му дадеш дом и семейство   Thinking - има ли такава процедура, която ти позволява да го поискаш за оиновяване или трябва да играеш на лотария с душичките при всички положения Rolling Eyes

Мами, няма как да дам конкретни текстове за промяна, защото не съм така запозната, но тия противоречия просто ми се набодоха в очите на непристрастен и леко страничен наблюдател, тук за да издържат нещата мисля трябва да си кажат думата спезовете пъкние можем да подсказваме посоката по този начин.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 444
Нямам представа дали можеш да вземеш детенцето, което ти си избрал и как ще стане това, мисля не е възможно така, но не съм убедена.За жалост наистина отвратително неуреден е този въпрос, имам чувството дори че социалните служби и разните домове гледат на това като на продажба на стока... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт