Игри и занимания с деца от 3 до 6 години

  • 11 104
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Реших да ви предложа някои игри и занимания с децата. Не се колебайте, споделете занимателни игри, дейности за деца от 3 до 6 години.
Снежна колибка от хрупкави бисквити
Нека детето да построи колибка от хрупкави бисквити и крем. За основа използвайте чиния. Върху покрива и основата нанесете бяла глазура (сметана) от флакон, така че да имитира сняг.
Намери другата ръкавичка
Изрежете ръкавички от хартия, като на всяка двойка направите различна украса. Разбъркайте ръкавичките и поставете на детето задача да намери двойките.
Какво ще се случи, ако...
Играйте играта "Какво ще се случи, ако...". Започнете разговор с детето. Питайте го "Какво ще се случи, ако тревата стане много голяма" или "Какво ще се случи, ако татко получи три заплати". Избягвайте негативните мисли. Проведете разговор по темите, които поставите.
Ще се радвам, ако и Вие споделите на какви игри играете с детето.

# 1
  • Мнения: 47
Аз предпочитам играта на мълчанка....от всяка игра при нас става лигня, съответно става неадекватен... Играе 15 минути на каквото и да било и после почва да говори обидни думи, да се кикоти, да се лигави с чашата вода и след това да я блъсне на земята и т.н. и т.н.
А като кажа "Стоп на играта, докато се успокоиш!" съвсем нещата стават неконтролируеми... изкарва си го на котката, тя мяучи, бяга и чупи нещо....това са ни наще игри.

А иначе онзи ден играха с баща си на "Топло и студено", като той имаше неблагоразумието да скрие вазата с лалетата под леглото му, където веднага я намери, взе я гордо и я пусна на земята...

# 2
  • Мнения: 1 610
когато пътуваме броим коли:
когато беше малък- броихме по цветове  car003
сега си избираме различни марки автомобили и се състезаваме кой ще преброи повече от избрания модел... travel
или играем познай думата/предмета... newsm78
или кой ще каже повече думи с определена буква.... Rage

# 3
  • Мнения: 422
Много подходящо за пролетните дни е да засадите заедно растения и цветя. Може да засадите заедно боб в подходящ съд с пръст. Дори най - малките обичат да поливат цветята. Наблюдавайте как растенията поникват и растат от водата и слънчевата светлина.
Друга идея е да заведете детето в зоопарка. Може да заведете детето в парка край езеро, където има патици и да наблюдавате малките патета. Ако живеете в провинцията може да отидете в двор или ферма, където има новородени малки животни. Ако сте в града, посетете близкия магазин за домашни животни.
Цветно забавление
Направете от хартия цветчета, с които вашето дете може да се забавлява. Поставете на гърба им тиксо. Нека детето да затвори очи и да залепи цветчето на листа, на който предварително сте нарисували стъбло и листа.
Галопиращо жабче
Изведете детето навън и се повеселете, преструвайки се на жабчета. Препускайте през двора, скачайте като жабчета, ритайте с крака, наслаждавайки се на хубавото време.
Бягане с препядствия и локви
Превърнете следващия дъждовен ден в състезание по прескачане на локви. Обуйте гумените ботуши и вижте кой ще прескочи най - голямата локва. Малчуганите обожават да газят в локви и понякога трябва да се съгласим с тази тяхна прищявка. А защо и да не вземете участие и вие?
Танц с чадърче
Извадете чадърите по време на пролетния дъжд и изпълнете с тях импровизиран танц. Въртете ги, танцувайте в кръг и се наслаждавайте на забавлението.

# 4
  • Мнения: X
Цитат
или играем познай думата/предмета...
честичко я играем тази игра  и много и е интересна Simple Smile .
Цитат
Играйте играта "Какво ще се случи, ако...".
звучи ми много интересно и забавно мисля да опитам да видим Simple Smile

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И ние играем на думи, броим през едно, играем на Черен петър, Не се сърди човече, Домино.
Ще следа темата за още идеи  Simple Smile.

# 6
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Ние също много играем с колите. Научихме всички марки, сега учим моделите /засега само на Ауди и Фолксваген, защото иначе са ужасно много и ще се объркаме/. Имаме цял файл в уърд - на всяка страница имаме емблема и снимка на съответната кола. Някой ако иска да ми прати майл, ще му го изпратя. Учим също и кои са Хеджбек, Седан, Комби, Ван, Джип и Бус. Много му е забавно. Но  си е до дете. Големия ми син с мъка научи дори и марките на колите. Той се интересува от животни и динозавни, природно ориентиран е.
С малките рисуваме. Донесла съм от работата използвана от едната страна хартия, куп стари фулмастери и за 15 минути имат чудно забавление.
Учим буквите и числата. Имаме от тези дървените пъзели, за най-малките, много обичат да ги редят.
Имаме и килим с улици и там пада голяма игра. Много обичат да правят "задръстване" - нареждат всички коли една след друга.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 498
Записвам се и аз в темата.
Малкия много обича да готви и реже, но прави голяма бъркотия.
Колите сам си ги научи и вече знае всички марки.
Ще пробвам "Какво ще се случи, ако..."

# 8
  • София
  • Мнения: 1 609
Записвам се и аз тук. Ние основно играем футбол или друга игра с топка, редим пъзели и се гоним. Ще черпя от вашите идеи.

# 9
  • Злокучене
  • Мнения: 456
здравейте,
ние наблягаме на настолните игри:
http://www.hippoland.net/mbg-zanimatelna-igra-golemijat-parad
черен петър
навън - топка; колело;

# 10
  • Мнения: 918
Една дреболия от мен - ако ще давате малък подарък или лакомство, скрийте го и накарайте детето да го търси. Децата обожават да търсят съкровища, а удоволствието от лакомството се удължава многократно.
Често го правя с шоколадчета Киндер или други дребни неща, които са опаковани и не цапат.

# 11
  • Мнения: 422
Да направим модерни джапанки
За лятото вие и вашето дете може да направите чифт модерни джапанки за бабата или някой приятел. Изберете панделка, камъчета или мъниста и други неща за украса на джапанките. Вземете около 50 см. лента (панделка) и направете цвете или я вържете като панделка. Отрежете краищата и по диагонал. Използвайте лепило за гума, за да залепите панделката на У - образната част на джапанките (това трябва да се направи от възрастен). Поставете заедно мъниста или друг подходящ декоративен елемент. Направете джапанките заедно и вашият малчуган може да ги подари.
На сянка
Изберете открито сенчесто място, подходящо за четене. Сложете одеало и превърнете лятното четене навън в традиция. Изберете книги за лятото и ги четете в компанията на вашето дете.
Рисувай като Ван Гог
Защо да не позволим на малките художници да покажат таланта си, като рисуват навън? Поставете върху статив или друга равна повърхност голям лист хартия. Облечете малчугана със стари дрехи, осигурете бои и нека рисуването да започне. За вдъхновение разгледайте походящи за деца картини.
Мокър отпечатък
Облечете банските костюми ( може и на плаж). Един от играчите "гони". Неговата цел е да улучи с мокра гъба и да остави отпечатък върху друг играч. Когато някой е улучен, той започва да "гони". Осигурете наблизо кофа с вода за "презареждане".
Динени бисквити
Нарежете една диня на равни парчета с дебелина 2 см. Изнесете ги навън върху поднос, за да избегнете цапането вкъщи. Използвайте форми за изрязване на тесто и превърнете резените в динени бисквити. Децата направо ще се влюбят в новите "бисквити".

# 12
  • Мнения: X
Страхотни предложения давате.
Ще ви следя.
Според мен това е една от най интересните и добри теми във форума  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 17
Най-често играем на "Не се сърди, човече" или редим пъзели.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дядо Коледа ни донесе играта "Хотел",но нямаме търпение да я изиграем по правилата

Общи условия

Активация на акаунт