Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 11

  • 138 647
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 495
Дъщеря ми (9 год.) много хареса книгата за Чичо Фьодор. На панаира видях и една новоиздадена:

# 721
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685


За децата които могат да четат на анг език препоръчвам - 8-9 годишни

Ето тази книга му взех ,много му хареса и взехме другите продължения

# 722
  • София
  • Мнения: 3 444
На дъщеря ми ( 12 г) взех

# 723
  • Мнения: 4 000
Мария Пар, „Вафлено сърце”, „Туне Глимердал”'.

# 724
  • Мнения: 275
Пърси Джаксън-втори том

# 725
  • Мнения: 3 453
Поредицата за Мери Попинз. Изгълта я на един дъх. Набелязала съм "Вафлено сърце" и " Туне Глимералд " на Мария Пар.  

# 726
  • София
  • Мнения: 12 374
'Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада' - сега за Коледа. Дъщеря ми е на 8, но не чете. Купуваме й книги, опитваме се да я прикоткаме, но не й е интересно. За мен е необяснимо, аз на нейните години четях като луда, и досега книгите са ми страст. Трябва да приема факта, че тя е различна и толкоз. Единственото, което чете сама с желание са детските енциклопедии за животни, космоса и т.н. Книги - по задължение.

# 727
  • Мнения: 275
'Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада' - сега за Коледа. Дъщеря ми е на 8, но не чете. Купуваме й книги, опитваме се да я прикоткаме, но не й е интересно. За мен е необяснимо, аз на нейните години четях като луда, и досега книгите са ми страст. Трябва да приема факта, че тя е различна и толкоз. Единственото, което чете сама с желание са детските енциклопедии за животни, космоса и т.н. Книги - по задължение.

Не се отчайвайте, и моето момче на 8 четеше само детски енциклопедии, но на 10 си разшири интересите и сега е едно от четящите деца в класа.Важно е да няма упрек и сравнения с други(и с мама дори), всеки се развива по свой път.Все пак огънчето тлее, вие съвсем по малко може да добавяте само съчки за сега, за да не угасне, а по-късно и по-тежички дръвца и едва тогава -смело напред.И друго много важно е ограничаване в комп. игри и телевизия!Даже е изключително важно.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Много е важно и с какви деца се общува. Ако обкръжението чете само Дръндьо е трудно. Но ако в училище обсъждат Хари Потър примерно, вероятността да се зариби и да чете се увеличава.

# 729
  • София
  • Мнения: 12 374
северносияние, изобщо не се отчайвам, има хора, започнали да четат дори в зряла възраст.
Игри не играе, ТВ нямаме у дома от 10-11 години. Гледаме филмчета заедно, и двете сме фенове на Марвел, Хари Потър, Властелинът и прочие поредици. Тя изкарва много време навън, в движение - с колело, кънки и търчане след кучето. Децата около нея не са идиоти, четат, с интелигентни родители са. И ние с баща й четем, четем и на нея - тогава слуша така, сякаш животът й зависи от това. Но сама да хване книга не иска, въпреки че чете гладко. Не я сравнявам с никого, това ми е едно от топ три на най-важните родителски правила.

Най-странното е, че постоянно си измисля сама истории и прави илюстрации. Лепи, маже, ползва връзки и тиксо, по половин ден сглобява, но накрая си има собствена книга. Лошо няма, но ми се иска да хване Пипи или Лукчо, и да вложи същата страст Simple Smile

# 730
  • Мнения: 2 083
И обкръжението е важно, защото да има с кого да споделиш и обсъдиш е също много вълнуващо. Но след ХП моето отказваше да чете други книги или ги чете с досада, бавно, за запълване на времето, не знам защо е толкова достойна тази поредица и след нея потоп...
Но започна да пише страхотни истории, получават се много сполучливи разкази, приказки, а от скоро прописа и в рими.

# 731
  • София
  • Мнения: 973
Бихте ли ме ориентирали Мери Попинз за колко големи деца е? Питам, въпреки че едната от близначките ми чете Пиши Дългото Чорапче, Приключенията на Карлсон,...буквално чете на един дъх, нищо че е първи клас. Другата е пълна противоположност 😁

# 732
  • Мнения: 275
Дяволът на числата- много интересно и на достъпен език са обяснени по-трудните задачи и концепции в математиката, точно като за деца е написана.

# 733
  • Мнения: 275
северносияние, изобщо не се отчайвам, има хора, започнали да четат дори в зряла възраст.


Най-странното е, че постоянно си измисля сама истории и прави илюстрации. Лепи, маже, ползва връзки и тиксо, по половин ден сглобява, но накрая си има собствена книга. Лошо няма, но ми се иска да хване Пипи или Лукчо, и да вложи същата страст Simple Smile

Най-вероятно е надраснала Пипи и Лукчо и тя е много умна,  интелигентна творческа личност и прекрасно дете!

# 734

Общи условия

Активация на акаунт