Трябва ли лаборантките, които взимат кръв, да са с ръкавици?

  • 5 196
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз работя като лаборантка 15 години.Ако не слагаме ръкавици ни глобяват.Работя в "Св.Екатерина".Раздават ни ръкавици всякакви размери.,така,че и оправдяние нямаме.Simple Smile

# 16
Абсолютно задължително е,но риска е изцяло за тях.Както се знае, всеки човек по всяко време има миниатюрни,незабележими ранички по ръцете,които са потенциална входна врата за различни кръвни заболявания.В повачето случаи не носят ръкавици,защото просто нямат достатъчно в отделението,лабораторията и т.н(зная го от личен опит).Нищо ново за нашата държава.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
По принцип след всяка манипулация се мият ръцете.Ръкавиците наистина са за лична защита.

# 18
  • Мнения: 3 161
Защо пък да са само за лична защита? Ами ако пациентът също има миниатюрни ранички? И на нас скоро ни взимаха кръв без ръкавици и като попитах (ама се усетих след като вече беше взела) - точно това каза, то си е за мен.

# 19
  • София
  • Мнения: 558
Защо пък да са само за лична защита? Ами ако пациентът също има миниатюрни ранички? И на нас скоро ни взимаха кръв без ръкавици и като попитах (ама се усетих след като вече беше взела) - точно това каза, то си е за мен.
Разбира се! Защото кръвта попаднала по ръкавицата също е в досег с теб - тя предпазва само ръката на лаборанта! Няма значение за теб дали кръвта е по кожата на персонала или по ръкавицата му... Така мисля, че трабва да стане ясно... Rolling Eyes

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Естествено, че е задължителна употребата на ръкавици.
Много съм обикаляла по лаборатории- винаги съм попадала на съвестни лаборантки. Виж, в болницата не е чак така, но там е друга работа.

# 21
  • Мнения: 7 640
Защо пък да са само за лична защита? Ами ако пациентът също има миниатюрни ранички? И на нас скоро ни взимаха кръв без ръкавици и като попитах (ама се усетих след като вече беше взела) - точно това каза, то си е за мен.
Разбира се! Защото кръвта попаднала по ръкавицата също е в досег с теб - тя предпазва само ръката на лаборанта! Няма значение за теб дали кръвта е по кожата на персонала или по ръкавицата му... Така мисля, че трабва да стане ясно... Rolling Eyes
е, идеята е да се сменят ръкавиците за всеки, или да се мият ръцете- това пази  пациента.

# 22
  • Мнения: 1 393
Масова практика е Thinking

# 23
  • Мнения: 8 505
В последните няколко години не ми се е случвало да ми правят някаква манипулация без ръкавици.На дъщеря ми също.

# 24
  • Мнения: 5 297
За големия ми ужас наблюдавах как бременна лаборантка взима кръв без ръкавици  #Crazy !

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Хей аз работих бременна през цялото време.Дори седмица след началото на 45 дни преди раждане.И кръв взимах(с ръкавици) разбира се.То да пази господ има една приказка.Правех си тестове за хепатит на всеки 3 месеца.

# 26
  • Мнения: 403
Задължително трябва да са с ръкавици има толкова много болести, друг е въпросът, че не го правят.

# 27
  • Мнения: 5 370
И себе си, и Стани водя само и единствено в ЦИБАЛАБ. Те работят с касата и единственото, което правя, е да си взема направление.
Освен това го правят много фино и безболезнено-Станито като беше на 6 месеца-не разбрахме кога го боцнаха изобщо. Hug

# 28
  • Мнения: 7 640
те децата докъм 1 год. изобщо не плачат като им вземат кръв.
Невероятно, но факт Peace

# 29
  • Мнения: 5 370
те децата докъм 1 год. изобщо не плачат като им вземат кръв.
Невероятно, но факт Peace
А аз бях вземала баба му, за да го държи, понеже се страхувах.
Сори за офф-а.

Общи условия

Активация на акаунт