АПРИЛЧЕТО за плаж се стяга и към Слънчо се протяга :)

  • 62 742
  • 741
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 325
и аз така и в крайна сметка четейки се спрях май на тези двата - Omron и PIC. Майките с инхалаторите да изкажат по-компетентно мнение  Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 794
Вили, дано периода с заболяванията остане в миналото!
С какво маза/мажеш - с лидокаин? или само с изписания ви кортикостероид?

Някои мами на опашка за ясла в Младост, София?

# 707
  • Мнения: 2 009
Ani4ka,нашият е на Pic,но не този модел,който си показала. Ако искаш ще погледна точно как се казва. Препоръча ми го лекарката,която лекува малкия. Не е специализиран за деца,а е с приставки и за тях,и за възрастни. Цената му беше около 100лв. Разликата с показания от теб е единствено в дизайна,но според мен не си заслужава да дадеш 70лв горница за едната картинка

# 708
  • elhovo
  • Мнения: 341
Честит Празник на всички мамчета! Живи, здрави и всичко най-хубаво!!!  bouquet

# 709
  • Мнения: 794
Мерси, Гери:) bouquet Честито на всички - да сте винаги усмихнати и весели Simple Smile

# 710
  • Мнения: 547
Честит празник, Мамчета! Да сте винаги много желани, обичани и щастливи!

# 711
  • Мнения: 593
 Grinning честит празник на всички  bouquet
да са здрави и палави дечицата ни  Simple Smile
ние отгоре имаме 8 зъбчета, отдолу не дава да видя добре, и сме до под кривата круша с гърнето  Confused
стискайте палци, купих даум ексол против смучене на пръсти  Crazy започваме от утре

# 712
  • Мнения: 493
Честит празник, дами, макар и на патерици! bouquet

На Хриси му остават само последните 4 кътника да излязат и приключваме със сагата със зъбките Whistling Чакаме сега в края на месеца да излезе класирането за яслената група към градината в квартала и стискаме много силно палци да го приемат Blush
Имаме напредък с гърнето - от около седмица и половина започна да го ползва - засега само за пишкане, около 3 пъти на ден успява да се изпишка в него, но поне вече се научи да ми показва, когато му се пишка. Чакам още малко да се затопли, за да може да го оставям у нас по 1 панталонче и само блузка, без бодита и чорапогащници, че те много ме бавят при свалянето на дрешките и сядането на гърнето. Надявам се до лятото да сме махнали тия памперси, че вече ми писна от тях #Crazy

# 713
  • Мнения: 794
Ръмжел, За 1 яслена група ли кандидаствахте?

Ако приемаш съвет относно гърнето (и ако е приложимо при вас, разбира се) - мнението ми, че ако не го оставяш без памперс да се напикава няколко пъти (дори и по 3-4 пъти на ден) няма да има съществен напредък. Или поне ще е бавен. Така, като усещат дискомфорт и стигат до извода, че тяхното действие  го предизвиква, се научават много по-бързо Wink

# 714
  • Мнения: 493
Да, в квартала има единствено ОДЗ, което е отпуснало 1 яслена група от 28 деца, а градината обслужва два големи и млади квартала.

А за гърнето аз съвети приемам, но още е доста хладно у дома, за да го оставям така да се мокри, защото не мога да гарантирам, че на момента ще успея да го хвана и сменя, а няма да преседи известно време мокър. Не ми се иска да рискувам, той все по земята лежи, на паркет сме, под нас никой не живее и самият под е студен, колкото и топъл да е въздухът. Затова искам да изчакам да се затопли времето трайно и тогава вече действаме. А и той много добре съзнава за какво служи гърнето (за момента само с пишкането го асоциира) и като се усети, че му се пишка - или ми го носи, или показва чрез вдигане на блузката и дърпане на гащите надолу, че иска да ходи по нужда. Peace

# 715
  • Мнения: 794
Еее, ама вие сте добре, значи Simple Smile щом ти го носи, за да пика. Браво!

Хм, аз нещо не разбирам (относно яслата) - сега гледам календара и през целия март месец има текущи обявявания на места + класирания само за по-големи дечица. Набор 2014 не виждам. Останах с впечатление, че класиране за нашия набор ще има чак през май (демек, на основното класиране, за 2016/2017). Аз ли нещо не разбрах?

# 716
  • Мнения: 493
Тук, в Стара Загора, в края на март излизат класиранията за градините. И т.к. съм подала за яслена група в градина, класирането също е тогава (то е основно едно през цялата година - т.нар. голямо класиране, други през останалото време почти няма, освен ако някое дете не бъде отписано) Peace Не знам дали сега го обясних както трябва Hug

# 717
  • Мнения: 2 009
Охх,много ви съчувствам за всички тези дълги и тягостни процедури за ясла и градина. При нас днес да реша ,че ще го пусна от следващия ден,водя го и почва. Няма класирания,няма чакане. Това е от малкото предимства на малкия град.
Ние относно гърнето сме в криза. От почти 1г е без памперс,казваше си кога му се ходи,имаше по цели седмици без напишкани гащи. На път бяхме и нощния памперс да махнем,понеже ме будеше като му се ходи,в просъница сядаше на гърнето,свършваше си работата и заспиваше пак. От известно време нещо му стана и не казва нито денем,нито нощем. Ако случайно съобщи е в секундата,в която почва да върши работата. Не се впечатлява грам ,че е мокър,игрите са му по-важни. Защо така се получи ,обяснение нямам...

# 718
  • Мнения: 794
Гери, ще мине този период. Търпение! При нас така стана след един запек.

Сега разбрах за яслата. То, кой да мисли, че сме от различни градове  bouquet

# 719
  • Мнения: 174
Тук класиране за ясла има през два месеца , добре че вече го минахме класиране , адаптиране. Успех на всички , които тепърва ще тръгват , и на тези махащи памперс

Общи условия

Активация на акаунт