Ваксините:ПолЗата или Вредата от тях?

  • 24 319
  • 356
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Вие освен слухове за тимерозал можете ли да представите собствено проучване в което да докажете вредното му влияние? Ако нямате такова е етично да си замълчите. Слухове и "арменски телефон" не вършат работа...

Всяка ваксина си има специфични и характерни странични ефекти. Ако посочите коя точно ваксина имате пред вид може да Ви отговоря. На общо лафче не съм склонен... Например за HHE след ваксинация с цяла коклюшна ваксина...

"За каква храна става вьпрос,която сьдьржа тиомерzал?"-колко храни съдържат живачни замърсявания от промишлено естество?
Колко формалдехид се съдържа в една ваксина?  и в коя точно? защото не всички имат тези консерванти. В Акт-Хиб например се съдържа феноксиетанол (но не като консервант) 0.6% и нищо друго... И той ли е токсичен? Да си попрочетем урока май трябва ? Simple Smile

Токсичен ли е алуминиевият фосфат в количество 1.55мг (алуминий 0.33 мг) съдържащ се в АДАЦЕЛ, например?

Колко формалдехид се съдържа в замърсен въздух на една голяма столица и какво е това количество в съотношение с ваксиналното съдържание?

"Аz мисля,4е има по опасни болести от детските,но zа тях не се раzработват ваксини." Не за всички заболявания технологично или научно могат да се изработят ваксини. Би трябвало да го знаете, ако сте завършили медицина...

"Дали някой Ще ви повярва?"- А на Вас??

# 16
  • Мнения: 4 150
Умело успявате да се иzмькнете.

"Колко формалдехид се съдържа в замърсен въздух на една голяма столица и какво е това количество в съотношение с ваксиналното съдържание.."

В какво коли4ество формалдехид се приема от
 едно дете на 3 месеца и 5кг тегло беz страни4ен ефект? Иzследвано ли е това?

"Колко формалдехид се съдържа в замърсен въздух на една голяма столица и какво е това количество в съотношение с ваксиналното съдържание?"

Правите погреШно сравнение.Ето ви едно подобно.
Гьлтам парите на определено коли4ество живак и умирам.Бият ми сьЩото коли4ество веноzно или мускулно и ниЩо ми няма.
Реzорбацията по раzли4ни пьтиЩа има раzли4ни ефекти.Ама трябва да го zнаете като лекар,или просто така си давате пример,zа да млькна някак си....

"Дали някой Ще ви повярва?"- А на Вас??"
На какво да ми се вярва?Вие досега давате обяснения и отговори.Аz само ви питам.В вас би трябвало да се тьрси вяра....

Като раzгледах вси4ките ви мнения,сьдя zа вьzрастта ви,4е можете да ми бьдете син.А zа 10 годиШния ви опит в Гьрция е малко да се слагат паунови пера.

# 17
  • Мнения: 5 370
Не ми е ясно само едно-ако това е самоцелен спор и надскачане-няма лошо, ама може и на лични. Но давате ли се дефакто сметка колко майки четат тук и какво объркване вече настава в главите ни ooooh! newsm78
Питане към Кристиан-във връзка с какво са дадените от Вас линкове?

# 18
  • Мнения: 8 585
"Гьлтам парите на определено коли4ество живак и умирам.Бият ми сьЩото коли4ество веноzно или мускулно и ниЩо ми няма." въпрос на доза и абсорбция. Каква концентрация имат на живак живачните пари? и какви-хилиограм следи от живак?
Ето тук за да си опресните познанията:
http://www.fda.gov/Cber/vaccine/thimerosal.htm#t1

И веществото се нарича тимерозал, а не вашите вариации...

В 0.5 мл ваксина се съдържа 25 μg Живак.
Този живак във ваксините е под формата на ethylmercury, докато хранителният живак с потенциален риск е под формата на methylmercury.
Общото натоварване от ваксини, съдържащи тимерозал за първите 6 месеца на детето варират от 0 до 187.5 мкг под формата на ethylmercury.
Общото хранително натоварване на детето за същата възраст и то под формата на органичен и неорганичен живак е в ранга на от 0.05 micrograms/kg/дневно до 0.1 micrograms/kg/дневно. Кърмата от само себе си съдържа 0.6 micrograms/Литър органичен живак (Oskarsson 1996).

Не ме интересува възрастта Ви или амбициийте Ви да ми бъдете баща. Фактите са от значение, а те не са във Ваша полза. Защитавайте се с факти, иначе не правите добро впечатление... Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 21:03 от Birdie

# 19
  • Мнения: 4 150
http://www.who.int/vaccine_safety/topics/thiomersal/questions/en/

Да видите как то4но се пиШе,Щом до там стигнахме...Тиомерzал може да се иzпиШе и по много други на4ини,но явно не zнаехте това и се опитвате да ме нападате ли4но.

"въпрос на доза и абсорбция"  То4но така,вьпрос на АБСОРБАЦИЯ,и то индивидуална.

Линковете са дадени zа информация.4етете.И да сте живи и zдрави.

Забележете....
Вьпросният лекар Бьрди, продьлжава да не дава обяснение zа формалдехида и другите отрови,които всеки ден ТОЙ ЛИ4но бие на малки бебета и деца (това са негови думи от стар постинг) zаедно с ваксините.

Това тук не е спор,а доиzясняване на някои много важни неЩа,касаеЩи zдравето на вси4ки деца,4иито майки тук 4етат.

# 20
  • Мнения: 4 150
Ето ви страници да погледнете какво бият в органиzма на децата ви.И zнаят какво инжектират и какво може да последва и вьпреки това го правят.И винаги твьрдят,4е те или децата им са имуниzирани.Каква перверzия и гавра с 4овеШкия индивид. #Crazy

http://www.vaccination.inoz.com/ingredie.html

http://www.gval.com/toxic.htm

http://www.rense.com/general32/thru.htm

http://www.vaccinationnews.com/dailynews/may2001/whatsinvax.htm

# 21
  • Мнения: 8 585
http://www.vaccination.inoz.com/ingredie.html
Четат съставките на консервантите, след което посочват страничните ефекти на токсичните свръх дози от същите съставки. Само че във ваксината има хилядни от токсичните дози. Манипулация-чиста проба. Съдържанието на веществата във ваксините са несъпоставими с дозите на същите вещества ,които би трябвало да поемете за да получите описваните странични ефекти. Дело на некомпетентни. Логика от типа- "шизофрениците имат аквариум. Ти имаш също. Значи и ти си шизофреник."

http://www.gval.com/toxic.htm
Това пък не се коментира изобщо...

http://www.rense.com/general32/thru.htm
Това е разговор между Пати и Джеф-кои са те? не се знае. Те си бъбрят просто и си пишат...изброяват ваксини и това, което са прочели на опаковките им.

http://www.vaccinationnews.com/dailynews/may2001/whatsinvax.htm
Това също е бисер. Тук някоя госпожа заявява че не иска да си ваксинира децата...Моля...Но след това пише ето това:

HIB
Aluminum: toxic, cancerous.
Ама какъв е този алуминий, в какво количество, как така вреден в това количество? няма отговор. Тя дава токсичните ефекти на веществото, както го е прочела някъде...

Слаби са Ви линковете. Дайте нещо по-достоверно, моля.

# 22
  • Мнения: 4 150
 "Дайте нещо по-достоверно, моля"

Едно неЩо или е достоверно или е льжа.Няма ПО ДОСТОВЕРНО.

КОментарьт ви кьм линковете е опит zа прикритие на истината,която и вие не по zле от мен zнаете.

Продьлжавате да не давате мнение zа вредните сьставки в ваксините и техните последствия....А може би неzнаете....Виж това не сьм си го помислил,ама zапо4вам....

Др.Даундерер има една голяма книга по токсикология,която се вzима zа основа на вси4ки опити с ваксини от Фармаиндустрията.Може да прибегнете до нея,ако я имате.

И zапо4ва да ми става ску4но ве4е с вас. Tired

Ще пиШа zа родителите,ако някой се интересува от неЩо.

Поzдрави на вси4ки

# 23
  • Мнения: 280
Днес сина ми го ваксинираха (на 6 месеца е) за 3ти път по тукашната схема (САЩ) отново с 4 инжекции.

Много ми е любопитно дали в други места по света така ваксинират - 4 различни инжекции в крачетата? Няма ли комбинирани ваксини да се избегне това болезнено боцкане 4 пъти Sad ?

# 24
  • Мнения: 4 150
http://www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=38784

 Премахването на Тиомерzал от ваксините,който според Др.Бьрди добре се е понасял винаги и при4ината да се махне била...
 
   "За да не намират поводи да оплюват иначе полезни ваксини тимерозалът го премахнаха. Е, някакъв консервант би трябвало да има във ваксината и тези които се използват сега са без странични ефекти (както и тимерозалът бе)." Цитат на др.Бьрди

В линка може да се про4ете zа колко деца носи отговорност Др.Бьрди,който е инжектирал тиомерzалносьдьржаЩи ваксини,както той самият твьрди в друг постинг.Някои болести в последствие на ваксини не се появяват веднага ,а след много години,които той явно няма като практика zа да може да наблиудава краен реzултат.

Тиомерzал продьлжава да има в ваксините.Това е факт.4етете опаковката на ваксината,ако иzобЩо ви дадат да я видите. Sick

http://www.909shot.com/  Страницата е с калкулатор колко живак е полу4ило детето ви с една ваксина и други интересни неЩа...

http://www.alanlam.demon.co.uk/vac2f.htm
Особено последния апостроф zа кой какви интереси гони."Бед медицин"

http://vaccines.net/newpage114.htm  Тук може да се видят делата на родителите в сьда и иzвадки от пресата по темата.

http://f1.grp.yahoofs.com/v1/kAUIRFOObpCtmdGFdiesv01BEnfmvUayAMU … ccine%20issue.pdf   
Колко е полеzна ваксината zа менингококен? В горния линк е описано.

и тн... 

# 25
  • Мнения: 8 585
http://www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=38784
Тази статия препраща към друга, публикувана в елитно списание, която наистина си струва да се коментира.
Основният проблем на тази статия е тънката манипулация. Тя изследва между другото, какъв процент от общият поет живак през първите 6 месеца от живота се пада на тимерозал съдържащите ваксини. И твърди, че това е 50%-"...represent almost 50% of the total mercury dose some infants received."
Но не казва откъде се вземат другите 50% за да се надхвърли критичната доза. Факт е, че в райони, където има повишено живачно замърсяване, дозите живак, които се поемат И от ваксинацийте могат да превишат позволените, но това не е във връзка с ваксината като такава, а И с повишеното живачно съдържание в обкръжаващата среда. По този начин, ако индивид живее в обкръжение, където няма висок живачен товар САМО от ваксината не може да се превиши минимално допустимото количество живак.
След което започват обяснения за вредността на живака като химичен продукт. И за това, че изхвърлянето на живака от ваксините намалява общият живачен товар. Да, намалява го, НО ТОВАРЪТ,КОЙТО ДЕЦАТА ПОЕМАТ ОТ ОБКРЪЖАВАЩАТА СРЕДА ОСТАВА НЕПРОМЕНЕН. Вследствие на това не се надхвърля позволеният минимум.

В останалите линкове има информация която общо взето е на ниво журналистическо-сензационна, клюки, "този чул, онзи видял."
В друг линк майка описва Синдром на внезапна детска смърт и го свързва с ваксината. Странно защо обаче, симптомите, които описва са симптоми на сепсис.

Менингококовата ваксина е много полезна, но незадължителна. Благодарение на нея тук, където ендемично има доста случаи на смъртоносен Менингококов менингит имаме много добър резултати. Прилага се от 2002. За страни, където това заболяване не е проблем, не се прави рутинно.

# 26
  • Мнения: 4 150
"НО ТОВАРЪТ,КОЙТО ДЕЦАТА ПОЕМАТ ОТ ОБКРЪЖАВАЩАТА СРЕДА ОСТАВА НЕПРОМЕНЕН. Вследствие на това не се надхвърля позволеният минимум."

Интересно zаЩо винаги се оправдавате с природата,околната среда,водата,на4ина на живот,който бил така или ина4е много вреден,и по тоzи на4ин zаобикаляте да кажете ясно и то4но

ЗАЩО е нужно да се добавя отрова в органиzма на едно едномесе4но БЕБЕ,4йито органиzьм СЬЩО е подложен на таzи околна среда,след като НИТО един лекар не може да zнае в каква среда се отглежда това бебе и следователно НЕ МОЖЕ да прецени реално дали доzата Ще надхвьрли крити4на граница zа ТО4НО ТОВА БЕБЕ?

"Менингококовата ваксина е много полезна, но незадължителна. Благодарение на нея тук, където ендемично има доста случаи на смъртоносен Менингококов менингит имаме много добър резултати. Прилага се от 2002. За страни, където това заболяване не е проблем, не се прави рутинно"

Дори сте цини4ен."Достата слу4аи",zа които споменавате са 2,от които децата са имали имунна недостать4ност.

Искам да ви припомня неЩо от ваШ предиШен постинг.
Вие твьрдяхте,4е в БГ се бият ваксини,zа да не иzбухват епидемии и пандемии,макар и вьпросните болести да не вьрлуват ве4е от години в БГ.
В по горното си становиЩе си противоре4ите напьлно като покаzвате,4е в страни,в които "zаболяването не е проблем" (което неzнам как да го третирам),не се правят рутинно теzи ваксини.

Питам ви тогава    Crossing Arms
    ЗаЩо в БГ се правят и препорь4ват ваксини среЩу болести,които от години няма регистрирани да сьЩествуват,а и да има един слу4ай,той е от гост в страната (и той се брои zа "слу4ай" zа страната) и не е проследено неговото zаболяване или не е zавьрШило летално?

За какви смьртоносни болести говорим,които иzбиват децата ни всяка година поголовно, zаради които превентивно се налагат така гореЩо имуниzации,които всьЩност така и не водят до 100% имунност?

Може да се zараzя преz живота си,НО може и да НЕ СЕ zараzя и да се "спася".
Бия ли си ваксина,няма спасение и няма врьЩане наzад.
Никой,нито вие можете да гарантирате дали аz или моето дете Ще понесем ваксината.
Лекарският екип бие ваксини ,като 4е ли 100%вото  ни zараzяване с болести е неминуемо.
Вси4ко е толкова смеШно и проzра4но.
Една малка тайна zа Тиомерzала. Иzполzван е преz войните zа пре4упване на волята на zаложниците и като серум на истината zаедно с други добави...
Който рискува тиомерzал в крьвта си,може спокойно да се предаде и zа следваЩата ваксина... Embarassed

# 27
  • Мнения: 8 585
"Интересно zаЩо винаги се оправдавате с природата,околната среда,водата,..."
->> прочетете по-внимателно какво съм написал по-горе. Мисля, ясно е.

"НИТО един лекар не може да zнае в каква среда се отглежда това бебе и следователно НЕ МОЖЕ да прецени реално дали доzата Ще надхвьрли крити4на граница zа ТО4НО ТОВА БЕБЕ?"
->>това са популистки лафчета, които не водят до никъде. Според Вас тогава, едно дете с бронхопнемвония, което никога досега не е реагирало на определен АБ, трябва да се остави на съдбата, защото не се знае дали повторната употреба на същият АБ може да даде алергична реакция. Така ли?

Менингококовите заболявания имат огнищен характер и са ендемични, изолирани. Особенността на менингокока определя и географското разположение на заболяванията. Оттам и нуждата или не от ваксинация.

"Вие твьрдяхте,4е в БГ се бият ваксини,zа да не иzбухват епидемии и пандемии,макар и вьпросните болести да не вьрлуват ве4е от години в БГ."
->>Ако ще разсъждаваме да е професионално...и на ниво. Не искам да пиша пак лекции, които по принцип се четат в Университета. Да поотворим малко някоя книжка? Какво е напрегнат имунитет, поддържане на имунитет в общността, борба със спорадични случаи, какво е спорадичен случай и т.н. А, да, аз забравих Вие сте от "антимедицинските" среди...

"които всьЩност така и не водят до 100% имунност?..."
->> в кое има 100%? наивно...100% е фикция на безнадежден оптимист.

"Може да се zараzя преz живота си,НО може и да НЕ СЕ zараzя и да се "спася"."
->>педиатрията и изобщо медицината не е тото, че да дърпаме цветчетата на маргаритката-"обича ме", "не ме обича".

"Който рискува тиомерzал в крьвта си,може спокойно да се предаде и zа следваЩата ваксина..."
->>Вие рискувате толкова много неща в ежедневното си съществуване без да ги знаете...защото само ако ги знаехте бихте веднага прибегнали до "радикално" решение за самия себе си.

Бъдете по-конкретен, моля. На общи лафчета и пикантни моменти от историята на немските тайни служби не бих желал да отговарям повече...

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 11:25 от Birdie

# 28
  • Мнения: 8 585
Днес сина ми го ваксинираха (на 6 месеца е) за 3ти път по тукашната схема (САЩ) отново с 4 инжекции.

Много ми е любопитно дали в други места по света така ваксинират - 4 различни инжекции в крачетата? Няма ли комбинирани ваксини да се избегне това болезнено боцкане 4 пъти Sad ?

Те не признават за доза Акт-Хиб в състава на комбинираните ваксини за основните имунизации-2,4,6. Затова не можете да използвате Пента или някоя от другите поливалентни ваксини. Но 4 инжекции за една визита са наистина много. Аз не поставям повече от една ваксина на визита. Уговорете се да ги слагате през седмица по една, ако Ви е възможно.

# 29
  • Мнения: 4 150
Доста време ви отне да ми отговорите на предния постинг.
Просто ми направи впе4атление. Thinking

И друго ми прави впе4атление както Ще направи и на други 4етяЩи форума.

Вие НИТО 1 ПЬТ не се zамислихте и не zадьлбо4ихте над информацията която дадох.Сляпо вярвате в своята фикс идея zа полеzността на ваксините,което покаzва колко тесногрьдие ИЛИ други при4ини стоят zад ваШите постоянни опити МЕН ЛИ4НО да оборите или компрометирате,беz дори да си поемете дьх.

Желая ви вси4ко най хубаво и да zнаете,4е Ще дойде ден,когато Ще ви тьрсят не zа добро.

Общи условия

Активация на акаунт