Искам обич от мъжа си, самотна съм

  • 17 073
  • 189
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 840
Живееш в някаква жестока заблуда.Търсиш нещо за което да се хванеш само и само отново да му влезеш в положението и да го оправдаеш.Това вече ти е станало навик и ако не го промениш винаги и за всичко ще му намираш оправдание.И сега правиш същото.Виждаш проблема,огромен проблем ,но продължаваш някак си да му намираш извинение-обича ме ,ще помага ,плакал е/те такива като него винаги плачат като ги притиснеш/,обещал е.
Мога ли да те попитам къде са парите от неговата заплата.Не дава пари за ток ,вода и др. ,не дава пари за детето ,ремонта не върви
Къде е заплатата му.И защо ти си се примирила да поемеш сама разходите на детето

# 31
  • Мнения: 55
Никога няма да ми каже, че за ремонта трябват някви пари и да ги проиграе, защото по- скоро ще иска назаем от майка си. Милиони пъти съм му казвала ако му трябват пари да каже на мен и да де научим сами да се справяме финансово, но нищо не се променя.
Не се опитвам да се оправдавам или защитавам, не приемайте така писанията ми. Просто събирам мнения от хора, които не ни познават и могат да са обективни, опитвайки се да пресъздам реално ситуацията. Не стм сигурна как точно стоят нещата през неговата гледна точка, освен желанието му два пъти седмично да разпусне играейки карти

# 32
  • Мнения: X
а съм убедена, че няма да пренебрегне никога ипотеката или храната и дрехите за детето

Ами това е много, много наивно! Cry Предупредена си, няма да имаш извинение един ден за това, че си допуснала да ви повлече всичките надолу. Всичко крещи, че човекът ти затъва бързо и сигурно, че живее извън реалността, и че е напълно неспособен да носи отговорности. Освен това те лъже. Не трябва в никакъв случай да има право да се разпорежда с ваша собственост на своя глава (защото ще си продаде и ризата на гърба, като дойдат букмейкърите да си събират борчовете, както и да те баламосва), а най-добре да е изцяло на твое име, щом така и така плащаш ипотеката ти. От него не чакай да се включи в материалната част - щом сега не го прави, когато има всички удобства (никакви режийни разходи и пълно освобождаване от грижи за детето), какво остава ако се отделите самостоятелно! Cry

Неговата гледна точка е повече от ясна: същата, както на алкохолика за чашката. Винаги другите са му виновни, винаги има повод да "разпусне", никой друг проблем от реалния живот не е толкова важен. Отвори си очите, спри да го "разбираш", вече не си отговорна само за себе си.

# 33
  • Мнения: 55
Сметките плащат родителите му. Аз плащам ипотеката и млеката, памперси и пюрета за детето. Той изплаща личния ни автомобил и рефинансира заради дълговете да започнем на чисто. Изплаща и мобилния си телефон. Аз телефони не плащам, защото съм със служебен номер с неограничени разговори. Когато излизаме някъде той плаща

# 34
  • Мнения: 834
Грешката ти е че донякъде го подкрепяш да разпусне в друга компания което само по себе си не е лошо,но при него е станало начин на живот.И ти от ден на ден се примиряваш с това,криейки се зад някаква криворазбрана подкрепа.
А той просто се възползва-от теб , от твоята"подкрепа" от страхотните си родители.И си живее живота
Именно.
А идеята, че сте "прекрасна двойка" май е само в твоята глава и не искаш да погледнеш реалността, защото те е страх от това, което ще видиш и осъзнаеш. Не си помагаш по този начин обаче.
На твоичкия си му е адски удобен този начин на живот и няма никакъв стимул да променя каквото и да било. Вярваш му за всичко, прави си каквото си поиска, мама и тати помагат без да възразяват - идилия.
Ти, от своя страна, вместо да му поставиш ясно картите на масата, си затваряш очите за безобразното му държание и си успокояваш съвестта с някакви абсолютно минимални усилия от негова страна. Оправдаваш всяка една негова грешка с някакво обстоятелство. Сляпа ли си?
Изглеждаш ми добронамерена жена на място и не мисля, че заслужаваш подобно отношение, но с цялото си поведение ти изискваш точно това. Не ми изглежда този мъж да изпитва уважение и респект към теб, за любов няма да говоря (защото моите лични представи за любовта за доста по-различни от общоприетите).
И колкото по-дълго продължаваш сама да поддържаш тази илюзия за добрия ти мъж и прекрасната ви връзка, толкова по-дълго ще бъдеш неудовлетворена и нещастна, толкова по-тежко ще ти бъде и накрая, когато ще ти се наложи в един момент наистина да погледнеш нещата реално.

# 35
  • Мнения: 14 840
Ще се само цитирам и пак ще те попитам


Цитат
Момичетата те посъветваха да го оставиш за малко  и да идеш при твоите родители.Нещо обаче те спира-дали не е страх че на него няма да му дреме и ще се хвърли в живота още по настървено

И отново - родителите му знаят ли за всичко това и какво мислят ако знаят

# 36
  • Мнения: X
Толкова страхотен е бил животът ни досега, че не мога да приема, че нещата отиват толкова на зле, колкото описвате. За съжаление и мнението на близките ми приятелки, които ни познават е подобно. Как да говоря с него като той приема словоизлиянията и мнението ми за нападки към него

Ами то от голи приказки полза няма. Той си знае, че го обичаш, че като те целуне и заведе някъде, и си готова всичко да простиш и забравиш. И така ще е, докато не ти писне, но тогава вече ще си се обзавела с душевни рани и материални проблеми. Трябва да престане да е сигурен, че ще те намери на сутринта след поредното изчезване, но за целта ти трябва да си готова да рискуваш. А ти не си и аз те разбирам напълно, знам какво е капанът на любовта. Освен това трябва родителите му да му спрат незабавно кранчето. А ти трябва да поставиш няколко изисквания без право на пазарлък (и да си готова да поемеш последиците, ако той не е съгласен). Всички семейни пари трябва да идват в тебе. Да престанат всякакви посещения на игрални клубове и нощни изчезвания. Да се прехвърли всяка собственост на твое име. Да има стриктно разпределение на домашните задължения. Човек с доказани прецеденти на зависимост е загубил правото си на лична свобода, така че няма нищо неморално в това да му се наруши личното пространство. Той просто няма право на такова. Добре е да тръгнете на семейна терапия и той да започне лечение на зависимостта си. Представяш ли си всичко това да се случи? Аз - не. Но иначе нямате никакъв шанс. Пак ти казвам, виж къде жени в подобна ситуация споделят какво правят с живота си.

# 37
  • Мнения: 55
Претендирам, че съм интелигентен човек и със сълзи на очите изчетох коментарите колко съм наивна, как давам всичко и се самозаблуждавам и го оправдавам. Дяволски прави сте, че описвайки тревогите си и искайки съвет, аз знам какво ще получа като отговор, но не желая да го приема, защото искам реалността да е друга. Но какво по дяволите да направя като той не е отворен за диалог и когато ми се е натрупало толкова и си отворя устата става скандал без нищо да се изясни

# 38
  • Мнения: 14 840
Ще ти разкажа нещо.Извода си го направи сама

Имам познат/съсед е на майка ми/който е на 56-57г.Семеен с две деца ,вече и с внуци.Играе хазарт.Първо по малко сега вече често.
Разбрахме проблема когато поиска на заем пари от майка ми уж за да си купи лекарства-100лв.Едвам си ги взе жената обратно .
После проблема излезе наяве.Търси постоянно пари от майка си /тя е на76г/ кара я да ходи да търси пари от съседите,плаче ,моли я ,пада на колене ,заплашва я че ще се беси  и жената му дава
После започна да му отказва и последва насилие от негова страна
Съпругата му се скъсва от работа.Жената е видимо нещастна и повяхнала.Децата му не искат да чуят за него.
Нищо от това не го интересува.Единственото е да намери поредната сума

Искаш ли да бъдеш така след години

# 39
  • Мнения: 834
Но какво по дяволите да направя като той не е отворен за диалог и когато ми се е натрупало толкова и си отворя устата става скандал без нищо да се изясни
Опитай да запазиш пълно спокойствие пред него. Не повишавай тон и не започвай да плачеш, но бъди напълно категорична, че не го ли проведете този разговор веднъж завинаги, ще има сериозни последици. Дотук всеки път когато той е извъртал нещата, че го нападаш, ти си се отказвала да продължиш спора, за да избегнеш скандал. Е, какво си спечелила от това? Нищо. Затова веднъж завинаги настоявай и не се поддавай на приказките му как той е жертвата.
Успех!  Hug

# 40
  • Мнения: 1 844
Вероятно някъде в себе си мъжът ти те обича.
Зависимостите му, безотговорността му, склоността му към лесното, егоизмът, твоята видна мекушавост, обаче са го накарали в даден момент да те възприеме за една удобна, симпатична, лека досадна на моменти даденост.
Единственото, което можеш да направиш, за да го разтърсиш евентуално, е да станеш по-твърда, по-изискваща, по-принципна. Да му покажеш, че ако той не отговори на очакванията ти за добър съпруг и баща, ще те загуби. И ще му се спука удобният балон.
Ако проявиш тази смелост, развитието е 50/50. Възможно е да се осъзнае и да положи някакви усилия да се промени. Може пък и да се разделите.
Но ако оставиш ситуацията да се развива както досега, със сигурност, ще става все по-зле.
Успех!

# 41
  • Мнения: 55
Родителите му не знаят за хазарта. Много пъти са правили коментари за излизанията му пред мен и когато му кажа той е безизразен и без коментар. На прага на нервна криза съм и не знам как да проведа разговор без да ревна. През бременността така се мобилизирах веднъж и подходих като към дете без укор, без обвинения исках да изкажа гледната си точка и да получа неговата, колкото и да е горчива. Разговора беше телефонен, такива бяха обстоятелствата, което в някои ситуации дори е добре, затваряш очите и си изпяваш всичко, като си получил обещание само да те слушат без да те обвиняват. Това, което постигнах беше да пуша цигара след цигара с корема скрита в колата, паркирана така че да не ме вижда никой в 22:00 вечерта. Тогава нямаше никаква комуникация и го потах как мисли, че ще се развият нещата като дойде бебето и несъмнено ще сме по- нервни, ще трябват повече пари, градим уж собствен дом, а комуникация никаква. Е, нищо не стана ревях си, за да изпускам парата и ТЕ ТАКА

# 42
  • Мнения: 2 160
Разтърсването първо е за теб  .Отърси се от "страхотните" илюзии и първо потърси съдействие от родителите му.
Като начало може да изискаш краен срок на ремонта . Какво е това две години за ремонт и още нищо в завършек ?
Не отговори родителите му как гледат на ситуацията. А твойте родители в течение ли са на случващото се ?

# 43
  • Мнения: X
Ами стига си го щадила и си му пазила реномето, не му правиш услуга така. Кажи на родителите му, пък те ако имат мозък, ще видят истината. Разговорът с него трябва да е последен, след като ти сама за себе си си взела твърди решения, отстранила си страховете си и си осигурила външна подкрепа, включително за място, където да живееш при най-лошия вариант. Винаги помни, че макар евентуална раздяла да ти се струва ад сега, това е нищо в сравнение с реалния ад, който ви чака с детето, ако не направиш нищо.
Не си напускай работата, не отлагай с една година, тръгни отново при първа възможност. Знам, колко е хубаво да си гледа детето човек до трите години, но за целта трябва да има на кого да се опреш, а ти не си в такава позиция. Както се вижда, твоята работа ще е основен стълб на това семейство, добре платена работа не се изпуска с лека ръка. Не разчитай на мъжа си, ще те провали. Потърси отсега още ясла, че и това не е лесно.
И да си знаеш - алкохолик, наркоман и комарджия излекувани няма, има само такива в ремисия с различна продължителност. При някои (но много малко, които имат искрено желание да се борят и желязна воля) - до гроб. И при всичките важи едно и също: без една мога, с една не мога. Няма такова положение - всичко е под контрол. Те са царе на заблудата и самозаблудата, само дето могат да изкарат десетилетия, съсипвайки живота на всички хора, свързани с тях.

# 44
  • Мнения: 2 160
Писала си, че родителите му не знаят / не мисля така /. Ами вече е време да разберат и да затегнат кранчето,
защото и тях ги лъже и злоупотребява с всички вас.Всички вие, които го обичате и се обедините - има шанс !

Общи условия

Активация на акаунт