Движения на бебето-рязка промяна!

  • 4 735
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
В 35г.с съм и за втори път през бременноста ми се случва бебето да спира да се движи за по 2-3дни.Сигурна съм, че причината не е това, че му е тясно, защото сега отново движенията се върнаха със същата сила и честота. То е страшно активно попринцип. Не се спира почти. Целия корем се движи и подскача и мести, точно за това една така рязка промяна няма как да не бъде забелязана от мен. Първия ден не обърнах внимание, втория отидох на запис и тоновете си бяха ок, чак на третия вечерта се раздвижи и до днес отново не е спрял и за 10мин. През тези три дни  помръдваше само, ако бъде побутнат от мен, а ако случайно го направи сам, беше по 4-5 пъти на ден и то с много, много леко поместване(както при началното усещане в 4-5месец), нямаше ги постоянните издувания, изпъвания и показване на крачета и ръчички. Може ли тези временни затишия да са знак за проблем, имали ли сте такива периоди, при толкова активни бебета? В началото се стреснах, че причината е антибиотик Панцеф, който ми се налага да приемам, но аз все още го пия,а нещата се нормализораха, така, че го изключвам като възможност.

# 1
  • Мнения: X
Да, за съжаление е възможно да са знак за проблем и не бива да бъдат пренебрегвани. На твое място бих отишла незабавно на лекар и бих настояла за доплерово изследване на кръвотока към бебето, както и за ехографски преглед на плацентата. Ако трябва и срещу заплащане.

# 2
  • Мнения: 118
Преди 10дни е гледан кръвотока и нямаше проблем, а и от два дни нещата се нормализираха и бебчо си шава, но ако въпреки това мислите, че е редно да се погледне пак отивам още утре сутринта. И още един въпрос всеки 4д ехограф ли може да проследи кръвотока, защото моя доктор е на 100км и ако се налага ще посетя някой тук в моя град?

# 3
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
4Д режимът е за атракция на мамите. Той показва нещата отвън. Кръвотокът се гледа на 3Д  Peace

# 4
  • Мнения: X
10 дни е много време. Аз лично, ако ставаше въпрос за моето бебе, бих отишла на лекар.

# 5
  • Мнения: 1 844
10 дни е много време. Аз лично, ако ставаше въпрос за моето бебе, бих отишла на лекар.
Peace
Някоя мама в друга тема беше се изказала по начин, който за мен е абсолютно правилният: По-добре напразно обезпокоена, отколкото напразно успокоена.
Отивай на преглед, колкото се може по-бързо и дано всичко е наред!
Поздрави и желая едно много здраво, сладко бебе на финала! Peace

# 6
  • Мнения: 263
Някоя мама в друга тема беше се изказала по начин, който за мен е абсолютно правилният: По-добре напразно обезпокоена, отколкото напразно успокоена.
Отивай на преглед, колкото се може по-бързо и дано всичко е наред!
Поздрави и желая едно много здраво, сладко бебе на финала! Peace
  202uu
Аз също смятам, че трябва да отидеш на преглед. Дано всичко е наред, но по-добре е да се провери.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 241
Авторката още в първия пост е писала, че е била на преглед и вече детето шава както преди.

# 8
  • Мнения: 118
Да, ама нещата от снощи пак са същите. Отговаряме само след като бъдем побутнати няколко пъти. В 13 и 30 съм на преглед.

# 9
  • Мнения: 263
Да, ама нещата от снощи пак са същите. Отговаряме само след като бъдем побутнати няколко пъти. В 13 и 30 съм на преглед.

March01, как сте с бебчето?

# 10
  • Мнения: 118
Бяхме на доктор, всичко си е нормално, кръвотоци, пъпна връв, тонове. Док каза, че няма място за притеснение. Човека просто си заспива явно. Сега си го чакам след 2-3седмици да го нагушкам  Party

# 11
  • Мнения: 263
Супер, много се радвам. Прекрасна среща с малчо ти желая!   bouquet

# 12
  • Мнения: 878
На мен ми се е случвало веднъж.Бебето си беше суперактивно и в него ден почти не го усещах,само след раздрусване на корема вяло помръдване.Много се притесних и отидох на запис на тоновете,където ме успокоиха, че всичко е наред.Няколко часа по-късно ми изтекоха водите и бяха кафеви,но аз преносих доста.
Дано при теб наистина всичко да е наред и след около месец да гушкаш бебе  Heart Eyes

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Аз пък помня, че докато бях бременна следях една подобна тема, в която майката разказваше как почти всеки ден ходи на тонове и нещата са добре, а бебето продължава да не мърда почти. Нещата не завършиха добре. Няма да я забравя тази майка. Съветът ми е винаги щом ви притеснява нещо търсете отговор докрай. Имате ли усещане за притеснение, не се успокоявайте.

# 14
  • Мнения: 263
Аз пък помня, че докато бях бременна следях една подобна тема, в която майката разказваше как почти всеки ден ходи на тонове и нещата са добре, а бебето продължава да не мърда почти. Нещата не завършиха добре. Няма да я забравя тази майка. Съветът ми е винаги щом ви притеснява нещо търсете отговор докрай. Имате ли усещане за притеснение, не се успокоявайте.

Много се надявам случаите да нямат нищо общо.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт