Име за момиченце, подходящо за Б-я и САЩ

  • 3 211
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте! Преди няколко дни разбрах, че чакам момиченце и сега започва голямото умуване за име. За мен няма значение дали ще е кръстено на някой, по-важно е името да ми харесва. ММ  пък много би се радвал да е на баща му като аз нямам нищо против, но проблема е че с неговата буква П нищо не ми допада. В крайна сметка единодушно решихме, че независимо буквичката, ще изберем име което и двамата да харесваме. Държим  да е интернационално, тъй като живеем в САЩ и искаме да е добре възприемано както тук, така и в Б-я (напр. Даниела, Александра, Виктория - тези не ми допадат, само ги давам за пример). Засега сме се спрели на няколко варианта, които пускам в анкетата. Ще се радвам много ако ми помогнете в избора. Ако имате и други предложния - споделяйте ги. Simple Smile Благодаря ви предварително!

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 09:14 от jolly4

# 1
  • Мнения: 7 005
Нора от мен.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 513
В БГ  Лора и Нора са по скоро имена на кучета.

От трите Лилия най-ми допада.Не мисля ,че е много интернационално.
Кръстете го с име типично за държавата ,където живеете.Да му е лесно на детето.Тук се възприемат всякакви имена.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 331
Гласувах за Нора.
Лилия по принцип го харесвам... но не знам там точно как би се възприело. Лора ми е най-никакво от трите, но общо взето и трите имена ги харесвам много.

В БГ  Лора и Нора са по скоро имена на кучета.
Глупости.

# 4
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Гласувах за Лора  Peace
Веднага асоциирам с любовта Лора-Яворов. Кви кучета ви преследват  newsm78
Лилия там ще е просто Лили. А Лора/Нора и в американския паспорт, и в Бг л.к. ще се изписват еднакво.

# 5
  • Мнения: 5 513
Гласувах за Нора.
Лилия по принцип го харесвам... но не знам там точно как би се възприело. Лора ми е най-никакво от трите, но общо взето и трите имена ги харесвам много.

В БГ  Лора и Нора са по скоро имена на кучета.
Глупости.


Повярвай,че не са глупости.Гледаме и развъждаме кучета от години.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 331
Хората кръщават кучетата си с красиви, звучни(да им е лесно да си ги викат) човешки имена... няма кучешки имена.
Има ужасно много жени, със сигурност в пъти повече от кучетата носещи тези имена. Въобще този довод с кучетата е  сред най-абсурдните за и против име на дете.
Аз докато се чудех за името на моето дете, колко пъти чух , че Макс/и/м било кучешко име не е  истина. И да, много кучета са Макс, Макси, което не пречи да е чудесно  момчешко име и даже да стане доста модерно и разпространено в последните години сред децата.

И с трите имена на детето ще му е чудесно лесно в  щатите, Лили обаче за мен е по-точно галено, та наистина това малко или много би ми отпаднало, ако няма да си е Лилия. А Лора и Нора са лесни имена (за Нора със сигурност си е и достатъчно познато там).
След изказването ти за едни типично български имена, че били кучешки, ми е странна логиката как твърдиш, че у нас се приемат всякакви имена, та по-добре да си кръсти детето с чуждо име, от колкото с някое толкова типично за страната ни, като тези в анкетата...

# 7
# 8
  • Мнения: 5 513
Имената на кучетата си имат правила.Като изключим породистите кучета и кръщаването им кучетата помнят  буквичките „р” и „к” .Трябва да е кратко.
Затова определени имена са по-предпочитани.Друго име което е подходящо за куче е Дара.Но се избягва заради по-честия му човешки еквивалент.

И наистина вече кучетата се отглеждат масово и могат да бъдат кръстени с всякакво име.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 335
Гласувах за Нора. Heart Eyes
Анна
Алиса
София
Сара
Мартина
Микаела

# 10
  • Мнения: 3 031
Глас за Лора, но също толкова ми харесва и Нора. Представям си хубави и нежни момичета с тези имена и със сигурност никакви кучета Simple Smile

# 11
  • Мнения: 8 925
Гласувах за Лилия, но харесвам и Лора. Нора също е хубаво, но в сравнение с другите две губи.
Имам познати дами с такива имена, познати кучета - не.

# 12
  • Мнения: 4 569
Лора

София
Габриела
Мария

# 13
  • Мнения: 72
Мия или Микаела Simple Smile Много ми харесват

# 14
  • Мнения: 505
Нора от мен. Лора и Лилия са по - често срещани. Освен това познавам Нора - човек.

Общи условия

Активация на акаунт