Рим - единадесета тема

  • 68 842
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Термини не е ли името на централната им гара и съответно там се пресичат и двете линии на метрото. Не мисля, че е име на квартал  Thinking Но естествено може и да греша  Peace

# 31
  • Мнения: 1 478
Нямам идея Simple Smile Някъде го бях чела, вероятно грешката е моя. Просто търсим нещо централно по възможност. Намерихме в Лацио - идея има ли някой близо ли се намира до някои забележителности? Как е като локация?

# 32
  • Мнения: 19 007
Нямам идея Simple Smile Някъде го бях чела, вероятно грешката е моя. Просто търсим нещо централно по възможност. Намерихме в Лацио - идея има ли някой близо ли се намира до някои забележителности? Как е като локация?

Лацио е регионът, в който се намира Рим...

# 33
  • Мнения: 1 478
Личи си колко съм чела Simple Smile

# 34
  • Мнения: 19 007
Личи си колко съм чела Simple Smile

Дай линкове за да ти помогнем по-лесно

# 35
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Това е централната част със забележителностите



и се явява 1 от тази карта



ето още една, предполагам са имената на кварталите, като в жълтото е центъра


# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета много по лесно е с гугъл мапс.Пишете адреса и се ориентирате веднага.

# 37
  • Мнения: X

Досега не съм ползвала сайта airbnb, може ли да ми кажете плащането как става? С карта при букването или може и на място?
В този сайт,за който питаш,първо се изпраща запитване за твоите дати,след одобрение на собственика на апартамента от сайта ще ти потвърдят резервацията.Сумата за престоя заедно с таксата на сайта ти ще ти я вземат предварително,а не на място.Внимателно гледай каква е опцията за канселиране,има няколко различни възможни,но дори и да канселираш в указания срок,губиш комисионната ,която начислява сайта.
Във всяка обява се вижда къде е адреса на картата,даже като търсиш , отстрани ти излиза карта с отбелязани местоположения на свободните апартаменти.Имаш възможност да зададеш филтри за твоите критерии. Peace Можеш да си съставиш и уиш-листа.

# 38
  • Мнения: 1 478
Благодаря за инфото.
Спряхме се на този апартамент:

https://www.airbnb.com/rooms/2427532

Не съм цъкала да гледам къде е, какво е, надявам се, че ще е ок.

Писах му на човека, ако може да ми прати банкова сметка да преведем парите, не да плащаме с карта, че ми е по-лесно, пък да видим.


# 39
  • Мнения: 659
Този апартамент е на Добро място. Не те съветвам да плащаш па банка. Сигурността на сайта е точно в това - всичко да минава през него.

# 40
  • Мнения: 1 478
Мислиш ли? Така с букване на апартманент миналата седмица през букинг на един приятел му дръпнаха всичките пари от картата и не успя да замине за Флоренция.  Thinking
Досега и аз винаги съм плащала с карта, но сега сме повече хора и трябва да се видим, за да събере, парите, за да платим.

# 41
  • Мнения: 30
Казах че е претъпкано, тъй като бях там преди 2 седмици и на това се натъкнах, но съм далеч от мисълта, че не е удобно. Точно обратното. Просто ако има възможност и за прибиране пеша, според мен, е по-добре, отколкото да е на 15 км, където няма.
Иначе за резервирането на хотел, прочетете внимателно условията. Някой път пише, че плащаш само капаро, след което ти теглят от картата цялата сума, защото е написано някъде с дребни букви и трябва да се рови. Около гара Термини определено е удобно да се отседне; обикновено в описанията на хотелите пише "на Х брой минути от гара Термини". Иначе самият квартал се казва L’Esquilino (на италиански). Успех!  

# 42
  • Мнения: 139
Относно метрото, в пиковите часове (конкретно за средата на април), наистина е доста претъпкано, по-точно вечерта, когато всички се прибират, случвало се е хора да остават за следващото влакче, но това  само на гара Термини. Там двете линии се пресичат и е обясним потокът от хората! И все пак този начин на придвижване си остава най-бързият и най-предпочитаният. Използвахме Рома пас.
Относно сладоледа - от лявата страна на фонтана Ди Треви, ядох за 2,50евро, на летището мисля същата кутия беше 4,50:). Евтини сувенири от типа на магнити и малки чашки (такива си взимаме от почти всички места, които посетим),взехме от пазара до Сейнт Анджело. И магнитите и чашките бяха по 1 евро.
Относно Ватиканските музеи, благодаря на момичетата тук, които бяха споменали за прекия изход от Сикстинската капела към двора на Базиликата. Спестихме си поне час или два чакане на още една опашка. Успях да видя отгоре и  красивото стълбище:)

# 43
  • в семейството
  • Мнения: 404
Във връзка с възникналия въпрос относно плащането към "airbnb" моят съвет е да си направите регистрация в PayPal. Това ще Ви даде сигурност при плащането не само за този сайт.
Когато избирах апартаменти имаше и такива, които ми харесваха и от други сайтове, но се спрях на "airbnb" единствено заради плащане чрез PayPal.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,прочетох някъде,че тази вечер всички музеи ще бъдат с такса по 1 евро заради Инициативата-Нощ на музеите.Някой ходил ли е?Всички музеи в Рим ли са включени?

Общи условия

Активация на акаунт