Бебешка близнашка тема XXV

  • 37 368
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 080
На първата триколка доставката е 72 долара. Втората не може да се поръча в момента. На първата търговеца има доста добър рейтинг. Можеш да платиш с карта, най-добре с Пей-пал естествено. Тя така триколката си излиза около 500лв, а ако някой търговец се съгласи да ти го достави ще бъде 600-700 На мен лично много ми се виждат за триколка и 500, но всеки си решава.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 713
И на мен тъй.+факта,че е от али експрес+че не можеш да я върнеш ако нещо се прецакаи + че 99% от мненията са,че са неуправляеми и се трошат понеже 2 деца си тежат

# 737
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте! Да се похваля, приети сме в ясла в София по 1во желание. Вчера ги записах. Много съм щастлива!
За триколката, бутах такава с 1 дете, беше ужас! С 2 деца не знам какво ще е.

# 738
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Здравейте! Да се похваля, приети сме в ясла в София по 1во желание. Вчера ги записах. Много съм щастлива!
За триколката, бутах такава с 1 дете, беше ужас! С 2 деца не знам какво ще е.

Честито на ясленчетата Simple Smile

Нашите триколки 2 бр. единични си останаха неползвани именно заради ужасно неудобното управление  Peace Тогава се замислях за двойна, но си остана само замисляне с две деца ми беше по-удобно да ги водя отколкото да ги бутам, лично мнение.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 713
Честито Simple Smile И моите са приети най-после в градината до нас, утре са рожденички и ще ходим да се разправяме да ги записвам...белким мине по-бързо...

# 740
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Честито и на вас Канари  Hug

Ние завършваме ДГ в края на май Simple Smile На есен с песен в първи клас ще са госпожиците ми. А сякаш беше вчера първият им ден на ясла преди 5 години, кога мина това време така и не разбрах  Rolling Eyes

Най-новото при нас е алергична реакция, която Миша направи ден след поставянето на Тетраксим. Край на комбинираните ваксини за нея. Утре сутрин е последната таблетка Преднизолон и дано наистина всичко е отшумяло  Praynig При Вали също имаше реакция с болки в ръката и обрив за кратко, който сам отшумя за няколко часа, но ръчичката на Мишето стана тройна а обрива се засилваше със всяка следваща минута  Tired

# 741
  • София
  • Мнения: 336
Искам да ви попитам на каква възраст тръгнаха дечицата ви на ясла. Моите ще са на 1.8г през септември. Според мен това е идеална възраст. Но някои познати твърдят, че малки и да отлагам тръгването възможно повече. Но майчинството ми е до януари. А тръгване на ясла през зимата май не е много добре. Боледуваха ли много вашите деца? Моите са доносени и засега са карали варицела и веднага след нея се разболяха леко, защото им падна имунитета след шарката. Иначе са много здрави деца. Благодаря предварително за отговорите и съветите.

# 742
  • Мнения: 66
Искам да ви попитам на каква възраст тръгнаха дечицата ви на ясла. Моите ще са на 1.8г през септември. Според мен това е идеална възраст. Но някои познати твърдят, че малки и да отлагам тръгването възможно повече. Но майчинството ми е до януари. А тръгване на ясла през зимата май не е много добре. Боледуваха ли много вашите деца? Моите са доносени и засега са карали варицела и веднага след нея се разболяха леко, защото им падна имунитета след шарката. Иначе са много здрави деца. Благодаря предварително за отговорите и съветите.
моите ще ги пусна Септември, тогава ще са на 1г и 2 м. Може да е рано, но ще опитам. Естествено ако не им е добре няма да ги карам на сила:)прибирам си ги обратно:)

# 743
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
В ялата 99% от децата боледуват интезивно първата година, дали са на 1 г. или на 2 г. вирусите не подбират. От разстоянието на времето за мен това е донякъде положителната и страна, всяко дете минава през този период, онзи един процент щастливци от по-горе го минават по-късно (аз самата съм го минала в училище, въпреки че съм ходила на ДГ). Няма как да знаеш дали на детето му е добре в яслата преди да се е адаптирало там. Период който е с различна продължителност за различните деца. Моите като започнаха да боледуват от 3-тия ден там  до началото на септември средата на декмври след поредния вирус и АБ за повин ден направи бронхит едната исках първосигнално да ги отписвам, директорката ме убеди да ги оставя вкъщи ваканция за зимата и пролетта да решавам. Още не бяха адаптирани на 100%, вече пролетта се поотпуснаха и в оставащите месеци от март до 31 август (когато ги изписаха) бяха малко по-спокойни. Успях да махна и памперсите като се адаптираха там, въпреки сестрите които продължаваха упорито да ги тунинговат с чужди пелени. Но истинското спокойствие за мен дойде в ДГ, по-късно осъзнах че това нашето чудо идваше от персонала с който не случихме а не от децата ми. В първа група точно за един ден им хареса с непознати деца, на непознато място с непознат персонал. Факт като си ги взимах вечерта първия ден, не само че нямаше сълзи, посрещнаха ме с усмивки и групата и персонала Grinning а децата бяха така спокойни както когато са с мен Simple Smile На следващата сутрин нямаха търпение да отидат отново на градина Simple Smile и мама свикна да не си гледа всяка минута телефона тревожна (опит от яслата)

# 744
  • София
  • Мнения: 16 691
Добре де, каква е толкова разликата между ясла и градина, освен, че децата са по-големи.
Аз нашия 2дневен опит с ясла на 1г и 6 месеца съм го споделяла тук.
Сега пак ги записах, не знайно защо, ей така да си имаме места..та медицинското лице там ми каза: няма какво да ви лъжа, в яслата са постоянно болни, че и в първа градинска група. Водят се деца с бистър сопол и носят бележки от ЛЛ, че е от зъби...и ние сме безсилни...
Иначе и моите деца преди да стъпят в яслата бяха много здрави и не са боледували.
1г и 2 месеца пък ми се вижда супер рано, те проходили ли ще са тогава?

# 745
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ще споделя аз какво мисля, разликата идва от министерствата към които са причислени детските заведения. Яслите са към министерството на здравеопазването, не съм очаквала мед. сестри (реално такива са лицата обгрижващи децата) да ми образоват по някакъв начин близначките в яслата. Релано ги научиха да се хранят чисто, другото си беше чиста проба дресировка. За всички групи (5 или 6 вече не помня) имаше само един педагог зачислен, да им пее песнички и разказва приказки. В ДГ е обратното там има само една мед. сестра и по двама педагога на група, набляга се на образованието и още от 1-ва група имат учебници и уроци а вече 3-та и 4-та група са предучилищна подготовка. В нашата ДГ има и логопед, който работи като цяло със всяка група и поема отделно индивидуално отделни деца.
Болестите са си болести има ги навсякъде, но ми прави впечатление и различната хигиена на двете места. Не беше само това, че ме караха да се събувам на входа и да газя локвите от детските обувки зимата останали по пода, държаха нечовешки високи Т там. Докато в ДГ са по-умерени нещата и някак по ми допадат лично на мен.
Храненето също е различно. Ясленчетата ги хранеха 3 пъти на ден, веднъж се учехме да нямаме междинна закуска сутрин (това за бебета на 1-2 г.), точно свикнали без нея. В градината въпросната закуска в 10 ч. отново я има а този път се учехме да ядем  ooooh! Нищо здравословно нямаше за хапване в яслата, не съм маниячка на тази тема. Но някак не ми се виждаше ок почти всяка седмица веднъж да обядват кренвирш с кашкавал, за десерт обикновенна вафла (за това се сещам в момента по-фрапиращо), рядко плод и никога салата например. Преди да тръгнат на ясла цял месец взимах храна от яслата с идеята поне с нея вкъщи да свикнат, бях ужасена  Confused В градината имат 2 дни в които всичко им е здравословно, като започнеш от овесените ядки и стигнеш до манджи в които присъстват различни семена (дори не знам как се правят) а към всеки обяд присъства и салата, хляба не е бял в тези дни. Плодове им дават в 10 ч. а често и следобед. Като цяло явно се мисли за здравето. Или поне се опитват с наличния бюджет да възпитат и правилно хранене при децата. За грамажи изобщо не искам да коментирам, зависи си от детето на един му стига порцията на друг му остава, някои деца хапват по две, от детето си зависи. Чак сега 4-та група близначките ги прибирам зверски гладни от градина (обяснявам си го с порастването), все пак разлика в порцията на 3 и 6 годишните в ДГ няма а потребностите са различни  Peace

# 746
  • София
  • Мнения: 16 691
Как си взимала храна от яслата преди да тръгнат?
Тук мисля, че храната пристига от външна детска кухня, от такава взимам и аз храна. Кренвирши дори не са опитвали моите деца засега.
Иначе температурите са отвратително високи, факт....

# 747
  • София
  • Мнения: 1 713
Е...там ще опитат всичко Wink за нашата ясла съм разказвала-за 10 мес.бебета и 1 г.деца-закуска прясно мляко с нескуик (вс.ден),слрдпбяд-филия с шоколад или сладко...халва...и т н...+ безумната идиотия да се носят торти на рд. Ненавиждам го и нито в яслата нито в детската имам намерения да го правя.аз на децата си не давам сладко! И изкл.се дразня какви гадости ядяха там,предвид че не всеки може да си позволи торта поне с качествени продукти.
за мен най-големия плюс на яслата е,че се калява характера на родителите спрямо болести и после не всяка кашлица или сопол те хвърля в амок.
Десито,мн неприятно-толкова късно алергична реакция...моите така и са си без ваксините от 2 години...тъй ще си тръгнат и наградина.най-якото е,че има басейн Simple Smile

# 748
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И на мен в началото ми стана странно, но беше изискване от директорката. Каза си го още като подвахме документи и всичките и питомци през това минаваха. Яслата е с кухня, готви се на място. Храната я взимах в 11 сутрин за целия ден менюто (като ДК) само че бяха по 5 бр. буркани на дете за двете закуски и обяда, обмена ставаше в шкафчето в което после оставяхме вещите им в коридора, сестрите на групата слагаха храната. Та със старта на яслата вече си имахме и първата дължима такса. При боледуване пак имах право на избор, да им взимам хранта за деня и таксата да си върви или да си платя само присъствените дни. Та от тези моменти се запознах от близо с менюто към онзи момент и бях в шок и ужас.
Реимунизация е това след Пентаксим-а, при който грам реакция нямаха. Е в 7-ми и 10-ти клас (може и да бъркам класовете) ще ги пропуснем тези комбинации с Миша. Като цяло съм с големи резерви към ваксините, но тази е в задължителния списък за 6 годишните, до сега я отлагахме по една или друга причина. Но нали без ваксини (разбира се ако не са отменени по някаква причина) няма детски нямам и избор  Tired

# 749
  • София
  • Мнения: 1 713
Това е супер,аз молих нашата градина същото за обяда,но те категорично отказаха Sad и ся най-големият ми ужас е като са болни...и често ги пускам защото просто нама каквода ядат вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт