HIPP за кърмачки

  • 3 955
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
аз мисля че всичко зависи от самата теб.при мен също беше така след една депресия.почети ми беше спряла,но с лактогония чай и много желание за 1сед. всичко се оправи.мисли сапо позитивно и предлагай по често гардата това също е от голямо значение.стискам палци и успех  Hug Hug

# 16
какво е това рицинуса.извинявам се за невежеството newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 2 614
Рицинус Комюнис е хомеопатичен продукт на Боарон, който стимулира лактацията, но само в потенция 5 СН, при другата (30СН) е обратен ефекта.
А сега на въпроса - при мен за съжаление резултата от Рицинуса нямаше (или поне аз не забелязах), за разлика от чая на Хипп, който поне при мен има мигновен ефект.
Явно всичко е строго индивидуално, и трябва да се консултираш с хомеопат. 
Тук Хедра е публикувала хубава статия за кърмене и хомеопатия.
Успех!  bouquet

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 08:02 от правда_z

# 18
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
На мен чая на Хип ми действа добре и все още го ползвам.И моя съвет е да слагаш бебето по често на гърдата PeaceА педиатърката ти е за  #2gunfire

# 19
  • Мнения: 1 737
Рицинус Комюнис е хомеопатичен продукт на Боарон, който стимулира лактацията, но само в потенция 5 СН, при другата (3СН) е обратен ефекта.

Ricinus от 3 CH няма, може би имаш в предвид 30 CH?  Високите потенции имат обратен ефект.

# 20
  • Мнения: 1 771
Аз го пия, но кой зная къкъв ефект няма. Иначе е приятен на вкус и ако нямаш навик да пиеш много течности, това е еднин чин да си осигуриш поне 3 чаши течност на ден. А и става по-лесно от българския такъв
А за бозата - прави само дупе, а не кърма.
За да си увеличиш кърмата трябва цедене или често сукане

Сигурна ли си, че проблема е кърмата и от къде мислиш, че не достига.
Във време сте където моя син мина през кърмаческа стачка.
Винаги ли плаче, кога плаче?

# 21
  • Мнения: 272
Според мен чая на Хип е чисто обирджийство- нищо и половина срещу над 4 лв. От Форума разбрах за прост български чай- "Лактогонно средство- при недостатъчност на мляко при кърмачките". Струва около 1 лв и поне при мен има поразяващ ефект. Оттогава и аз не спирам да го хваля.
И да махнеш добавката!

# 22
  • Мнения: 86
И аз го пих в началото този чай и си мислех,че благодарение на него си подържам кърмата.Ами оказа се че не е така.Тъпчех се с орехи,течности повече от колкото ми се искаше.
 Сега ям нормално не пия нищо за увеличаване на кърмата и всичко си е ОК,дажа по-добре от колкото в началото,рпосто кърмата ми се е регулирала в зависимост от нуждите на бебето.
 Затова както и други са ти писали тоя чай е живо обирджийство.

# 23
  • Мнения: 2 271
Аз го пиех,но нямаше ефект при мен.
По-добре вземи Рицинус-от хомеопатичните.И лактогонен чай.

# 24
  • Мнения: 11 547
Повечко цоцкане от страна на бебчо.Суровите орехи също имат ефект но никаква боза-възможно е да плаче от колики предизвикани от нея,а не от глад.

# 25
  • Мнения: 1 559
 Хомеопатичните лекарства не трябва да се приемат едновременно с лактогонни чайове,мента (вкл. и ментова паста за зъби),шоколад,кафе и т.н стимуланти.Пилулките трябва да не се пипат с ръка (активното им вещество е от външната страна),а директно да падат в устата.
   Пробвай 2-3 дни с рицинуса. Ако няма ефект, няма и да проима. Тогава можеш да се наливаш спокойно с лактогонен чай (вместо вода). Изобщо пий повечко течности (2 - 3 л),хапвай жито, овесени ядки, мюсли + кисело мляко (до 1 кофичка дневно), ядки (без фъстъци), месце. И никакви режими, никакви води,сокове, биберони, добавки! Rolling Eyes Съветвам те да намериш кой да те отмени в домакинската работа и 2-3 дни само да се гушкате и да папате с бебо - резултатът скоро ще се усети! Grinning
    Прегледай библиотеката - има хубави статии за увеличаване на млекопроизводството. И не забравяй - кърменето е на принципа на търсенето и предлагането, т.е. колкото повече биват стимулирани гърдите ти, толкова повече млекце ще правят Grinning

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не прави грешката да заместваш хранене. Аз имах проблем в началото и пих чая на Хипп. Не знам дали помогна, като че ли наистина всичко е в главата. Дохранвах с АМ една седмица, но винаги след като е сукала поне 30 мин. Пълното заместване на кърма с АМ е "верния път към края на кърменето" Stop

Общи условия

Активация на акаунт