Белгия - 27

  • 124 847
  • 705
  •   1
Отговори
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Здравейте в новата ни темичка !  Simple Smile  Нека запазим добрия тон !   bouquet
Добре дошли на всички нови момичета ! Надяваме се, че ще ви е уютно при нас !  Hug


Полезна информация:
Българско посолство в Белгия
Белгийското посолство в България
Туристическа информация за Белгия
VDAB - трудовата борса във Фландрия
ACTRIS - Търсещите работа в Брюксел
Друг сайт за търсене на работа

Наемане или купуване на жилище
Детски консултации Kind en Gezin
Детски консултации ONE
Имунизационна схема в Белгия /единствено полиомелита е задължителен/

Българското училище в Антверпен
Българското училище в Брюксел


Български магазин в Антверпен : Bisschopstraat 17/19, Antwerpen
Български магазин в Брюксел
1. Rue Metsys 76, 1030 Schaerbeek Bruxelles
2. Rue Gray 7, 1040, Etterbeek, Bruxelles
3. Rue Vonck 122, 1030 Schaerbeek, Bruxelles

Български ресторанти в Брюксел

Mehana Bulgaria
Chaussee de Louvain 307
1030 Bruxelles
Tel : 0488 28 24 58
Mehana_balgaria@abv.bg

Механа Кошарата
Avenue du Parc 4
1060 BRUSSELS ( SAINT-GILLES )

La Vieille Maison - Старата къща
Chaussée de Waterloo 355
1060 Saint - Gilles, Bruxelles
GSM : 0478 48 11 80
diana.nedyalkova@gmail.com

Превоз на товари - Ивайло Стоянов: български GSM +359 888 317 690  белгийски GSM - +32486 23 50 82
Всяка сряда сутрин тръгва от Перник (София), всяка събота от Брюксел.

Превоз на товари  Георги Райков GSM1:  +32 (0) 488 400 802, GSM2: +359 (0) 898 429 971, e-mail: gr_speedmover@yahoo.com,  http://www.gr-moving.eu/
Също и премества в Белгия

Зъболекар в Брюксел - д-р Димитрова - Clos du Parnasse 2A, 1050 Ixelles - 02 514 24 20 и GSM 0474 45 62 46
Зъболекар в Антверпен - д-р Петя Жекова - 03 237 38 36

Експерт СЧЕТОВОДИТЕЛ и данъчен СЪВЕТНИК
РОСИ ДИМИТРОВА
Expert Comptable et Conseil Fiscal
Avenue de Tervueren, 32-34 bte 2
1040 Bruxelles
tél: 02/735.63.22
fax: 02/735.62.44
mail: rosidimi@gmail.com

ДЕТСКИ ПЕДИАТЪР в болница Edith Cavell (Едит Кавел), адрес - Rue Edith Cavell 32, Uccle, Bruxelles,
д-р Бойка Грънчарска - 026126479 (телефон на регистратура)
Всеки ден е там, но в някои от дните е дежурна в отделението

ДЕТСКИ ПЕДИАТЪР във Ватерлоо - д-р Вачева 0473 83 32 69 преглежда вторник и четвъртък следобед.

ХОМЕОПАТ и ПЕДИАТЪР с Български език в Брюксел -
Д-р Ерна Хаджолян-Латифиян (dr. Hadzholyan-Latifyan),  dr.hadjolian@gmail.com

ОФТАЛМОЛОГ Камелия Илиева - в клиника Dr. VRYGHEM в Брюксел http://www.vryghem.eu/nl/team/member/dr.-kamelia-ilieva

ОСТЕОПАТ Боян Добрев в OsteoZuid, Антверпен http://www.osteozuid.be/nl/team.php

МАНИКЮР, Педикюр, изграждане с гел и ноктопластика - Ани Владимирова, представител на козметика JAFRA. Може да си я поръчате и на адрес  Wink Иначе работи в:
салон ELITT, 2060 Antverpen, Wan Kerckhovenstraat 72
GSM 0473291835 - личен

АВТОМОНТЬОР в Брюксел с български език - Митко 0476 84 67 64

ЕЗИКОВИ курсове
Ваня Иванова - Завършила в Белгия превод с френски, холандски и испански. Има опит с курсове за възрастни и деца и на трите езика.
Белгийски тел: 0472 95 16 42, БГ GSM +359 876 660 789, vanya@live.be. Живее в Брюксел.

ХОРА за любители и ценители - танцова група "Светулка" - Антверпен http://users.skynet.be/svetulka/indexold.html

Предишни темички:
Белгия - 25, Белгия - 24, Белгия - 23, Белгия - 22, Белгия - 21, Белгия - 20

# 1
  • Мнения: 600
  Благодаря Сони !   bouquet

# 2
  • Мнения: 600
  Благодаря Сони !   bouquet

# 3
  • Мнения: 918
Благодаря за темата.

# 4
  • Мнения: 4 723
Мерси, Сони!

Много подходяща снимка си сложила - тъкмо не съм виждала килима от 2010 г.!

На въпроса на Найк80 от предишната тема - може би Намюр, защото е по-голям град, т.е. предполага се, че там лекарите са по-добри. Ама пък ако Динант ти е по-близо... По принцип раждаш в болницата, в която изражда гинекологът, който ще ти следи бременността и съответно ще те изражда (ако точно по това време не се окаже в отпуск).

# 5
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Моля, за нищо  Hug. Не мога да се справям като Nelli Di, но все пак трябва да си имаме нова тема Simple Smile
Nedinka, от 6 години в Белгия, срам - несрам ще си призная, че го виждам само на снимки този килим, все се каним да отидем, и нещо се обърква Simple Smile Следващият път  Peace
За раждането, най - добре е в болницага на следящият те лекар, както и Nedinka ти е написала. Найк80 лека бременност и пухкаво бебче на финала.

# 6
  • Мнения: 1 810
Сони, много благодарим за темичката   bouquet Дано наистина да няма повече кавги и сръдни защото те натоварват всички...

Исках само да споделя, че на деца с астма много добре се отразяват кънките на лед. Това само като идея за Кайсия и Нединка Wink Дано дечицата ви бързо се оправят Praynig

Климатът в Белгия и на мен не ми се отразява добре, та на децата...

Хубав ден на всички!

# 7
  • Мнения: 2
Нединка, много благодаря за отговора! И благодаря на момичето , което ми каза за новата тема Simple Smile
Много се радвам, че реших да се включа в тази тема и виждам,че има много полезна информация!
И аз така мислех, че по добре в Намюр,но сега една белгийка ми препоръча един гинеколог в Динант и на 03.06 имам час. Ще видим дали ще ми вдъхне доверие.
Доста ми е притеснено понеже ми е първа бременност и то Ин Витро, така че ако някоя от вас е раждала в Намюр или Динант ще съм благодарна ако сподели мнение! Ин витрото го правих в Брюксел и съм много доволна от клиниката,но ми идва далече за раждане Simple Smile

Хубав ден ви желая!

# 8
  • Мнения: 4 723
soni, то как да го видиш този килим като е хем на всеки две години, хем за 2-3 дни. Аз мисля, че съм го виждала два пъти, а съм в Брюксел от почти десет години, живея на половин час пеша от Гранд плас.

shimbite, мерси за идеята за кънки на лед. Чувала съм, че е добре за астма, но може би е по-подходящо за по-големи деца. Моето още се спъва като ходи  Joy Но ще проуча въпроса с пързалките в Брюксел. Иначе мисля моето да го запиша от есента на мини тенис, че тази енергия трябва да я изразходва някъде.

# 9
  • Мнения: 1 810
Съжалявам не знаех, че сте толкова малки:) Нищо за дъщеря й на Кайсия е подходящ спорт, а за вас по-натам:)

# 10
  • тук и там
  • Мнения: 11 313
Благодаря на Сони за новата тема!И на shimbite-за идеята за кънки,но за сега май ще се въздържа.Моята и без това все е ранена,до сега почти нямам случай в който да се върне от градина без насинени крака,и на две седмици е със скъсани дънки-не мога да и насмогна.Но ще си помисля -може да стане по-стабилна и на земя след тренировки на лед. Simple SmileКилима и аз не съм го виждала Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 810
Кайсийка, кънките на лед се учат страшно бързо, още първия път много ще й хареса на дъщеря ти! Трябва поне да опитате следващата зима Wink
Килимът и аз не съм го виждала Embarassed винаги сме си у дома по това време на годината...

# 12
  • Мнения: 7
Привет! В момента съм в Белгия и ми се налага да пратя няколко пратки от тук до други държави (eBay). Намирам се в Брюксел. Някой може ли да ме ориентира кой е най-изгодният международен куриер до Европа, Щатите, Азия и т.н.? Търсих в нета и попаднах само на dpd, но те мисля пращат само в Европа? Ще пращам колети с тегло до 10кг. Благодаря предварително на всички, които имат наблюдения по този въпрос.

# 13
  • Мнения: 147
Да се запиша в новата тема.

# 14
  • Мнения: 208
Здравейте момичета.Съпер форум сте направили Simple Smile И го открих точно когато ми трябва.С мажът ми мислим да се местим в Белгия-Брюксел.Имаме и дъщея на 3г.Имам мноого въпроси,хо ще напиша само няколко като за начало Simple Smile.Много ни е объркано и не знаем от къде да започнем.Значе:
-След като дойдем в Белгия какво следва да направим първо?Да наемем квартира или да идем до някоя институция да кажем,че искаме да живеем там?С тези квартири е малко трудно,защото за да ти направят контракт всички искат документи и договор за работа,а като идеш да си вадиш документи ти искат договор за апартамент и е един кръговрат...Като за начало има къде да останем при приятели,но няма как да ни направят там регистрация.
-Къде трябва да идем за да си изкараме документи и съответно какви такива от БГ трябва да представим?И колко парички горе долу струват?Говоря за документи на самоосигуряващи се,защото така предполагам после най-лесно ще си намерим работа (аз като козметик,а мм като фитнес инструктор или спа терапист).
-Можем ли да запишем детето на градина след като не знае нито френски,нито фламански нито английски език?Мисля,ше с градината няма да намерим места и също ме интересува цената на частните такива ко някой знае Simple Smile.Извинявам се за дългия пост,но просто као видях темата много се зарадвах все едно нз какво виждам хахаха.

Общи условия

Активация на акаунт