Дай повече подробности,защото аз там съм била на лечение няколко пъти и бях доволна,тук в темата съм го споделила....

Мой близък  /мъж/влезе там. С тежка анемия и кървене и температура от 39 градуса, поддържана в продължение на близо 20 дни.  Приеха го за изследвания на чревния тракт.  Последва колоноскопия, гастроскопия, скенер на лимфни възли, кардиолог, уролог...и изведнъж - антибиотик венозно. През цялото време - никаква информация. Респективно - лишиха го от правото на информирано съгласие. Престоя 17 дни в болницата /фиктивно, тъй като живеем в София и ходеше само за манипулациите/. Към края на лечението му бяха поискани 600 лв. За какво - никой не можа да обясни. Първо казаха - надвишили сте клиничната пътека. После - избор на екип. Тъй като аз съм везна, а и претендирам за мозък в главата си, обадих се в здравното министерство за консултации. От там отсякоха - няма таван на въпросната пътека, има минимум. След като са отнети правата за информирано съгласие, няма диагноза все още, плащате само и единствено престой и пишете жалба. Отказахме плащането, мина без излишни разправии и взехме епикризата. И....о, изненада!
В епикризата /подписана от "уважаван" професор/ нямаше и думичка за -скопиите, които бяха направени. Заключението е за тежко белодробно заболяване /чийто максимум живот е 5 години/. В същото време кардиологът казва, че проблем няма. Гледан е от пулмолог 2 пъти. И там проблем няма. Според въпросния документ /подписан от "уважаван" професор/- матката на въпросният мъж е с нормални размери, но яйчниците му са атрофирали. Същото пише и на диска от скенера, който му беше правен...та....сами си водете изводите. За нас остана поуката за тази болница...и надеждата, че кошмарът няма да се повтори...

p.s. Пропуснах да кажа, че се обърнахме към болницата по препоръка на близък, работещ там...

Последна редакция: пн, 28 дек 2015, 10:41 от Cru Devill