Явлението "Бг-продавачка"

  • 95 880
  • 1 465
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 178
Не сме обсъждали един по-специален тип продавачки - МОЛските.. Е там всяка се има за голямта рабта..с онзи оценяващ поглед в стил "не си мина нивото, нямаш толкоз кинти"
Аз имам един случай с една продавачка в детски магазин след въпроса "ще купуваШ или само гледаШ"  последваха редовни посещения за разглеждане без купуване..,  но със стабилно разкатаване на продавачката. Всъшност харесвах нещата при нея и пазарувах от по-далечен магазин на същата верига

Преди време имаше базар с най-разни магазини в НДК - съществува ли още?  Не съм минавала от години. Та там преди време без да искам чух как продавачите наричат клиенти, които само обикалят, ровят без да купуват...  дзурльовци. Laughing   "Пфф, никакъв оборот днеска баси - цел ден само дзурльовци ... "  Mr. Green
 

Джурльо (дзурльо) е човек, който рови.. А моля, аз не ровя ..те сами си вадят и показват стоката  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 3 154
Скрит текст:
Не сме обсъждали един по-специален тип продавачки - МОЛските.. Е там всяка се има за голямта рабта..с онзи оценяващ поглед в стил "не си мина нивото, нямаш толкоз кинти"
Аз имам един случай с една продавачка в детски магазин след въпроса "ще купуваШ или само гледаШ"  последваха редовни посещения за разглеждане без купуване..,  но със стабилно разкатаване на продавачката. Всъшност харесвах нещата при нея и пазарувах от по-далечен магазин на същата верига

Преди време имаше базар с най-разни магазини в НДК - съществува ли още?  Не съм минавала от години. Та там преди време без да искам чух как продавачите наричат клиенти, които само обикалят, ровят без да купуват...  дзурльовци. Laughing   "Пфф, никакъв оборот днеска баси - цел ден само дзурльовци ... "  Mr. Green
 

Джурльо (дзурльо) е човек, който рови.. А моля, аз не ровя ..те сами си вадят и показват стоката  Mr. Green

Е, хубаво де - то и аз понякога се сещам за този "термин", когато си изляза без да купя, ама не ми дреме пък  Laughing

# 677
  • Мнения: 1 788
Познавам ИТ специалисти, доктори и прочие без грам мисъл в главата, вие за продавачките и чистачките се засегнахте.

... то не беше онзи със заплахите да ни избие ...
Това пък, вярно ли?

# 678
  • София
  • Мнения: 12 374
Да, накрая в темата за сандалите и мъжките ризи се появи някакъв психо, с ник Съсипан от живота, и започна да заплашва  Tired

# 679
  • Мнения: 5 178
Може жена му да е съфорумка и да е прозряла модните недостатъци на мъж си
Там не можах да се съглася за диагоналките и ризите с къс ръкав.. Ако е за офис с костюм- дълъг ок,  ама цял ден на вън на жегата и пак с дълъг..
Диагоналката е спасението за багажа на мъжо - 2ката ключове,  документи,  портфейл,  отделни разни разпечатки.. Ако това го натъпчи в джобовете ще са като бузите на преяла катериця

# 680
  • София
  • Мнения: 12 374
То в онази тема почти никой не се съгласи с форумните модни спецове  Laughing

# 681
  • Мнения: 207
СУПЕР тема! Mr. GreenИскам да споделя мойто виждане-веднага се сещам за магазин,в който те гледат като хлебарка-ZARA!Иронията е,че точно в тази марка ВИНАГИ си откривам това,което търся Mr. GreenИначе най-готини са продавач-консултантите в Теранова,Ню Йоркър,RESERVED,магазини за обувки МЕГИЯС,H&M,Bershka....само защото хем са там и работят,хем не ти досаждат!В магазини по улиците отдавна не влизам-хем продавачките ядат дюнери с чеснов сос вътре,хем продават скъпи и уникално ментаджийски боклуци!Ако се сетя още нещо ще пиша  Mr. Green

# 682
  • Другата България
  • Мнения: 37 833
Да, накрая в темата за сандалите и мъжките ризи се появи някакъв психо, с ник Съсипан от живота, и започна да заплашва  Tired
Shocked
А уж я следях онази тема....
Да заплашва за кое?

В магазини по улиците отдавна не влизам-хем продавачките ядат дюнери с чеснов сос вътре,хем продават скъпи и уникално ментаджийски боклуци!
"По улиците" - тоест, не в мол? Къде ги намираш тези магазини?
Аз лично в магазин, в който продавачката да яде дюнер или мазна баница, дори и закуска не съм влизала, тоест, не съм срещала подобно нещо.

# 683
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да, накрая в темата за сандалите и мъжките ризи се появи някакъв психо, с ник Съсипан от живота, и започна да заплашва  Tired
Shocked
А уж я следях онази тема....
Да заплашва за кое?

\\
Мери Ан, май го изтриха, та ето част, публикувана в смешките -
Скрит текст:
Вече и в затвора ли им позволяват да ползват Интернет  Joy
Директно включване от психиатрията. С тъп нож tooth
Надявам се осъзнаваш, че един луд наистина би ти резнал гръцмуля без колебание. И няма да изпита капка вина. Така че не се смей а имай едно на ум.
Леко си в грешка. На змии не съм фен. Предпочитам да им режа главите или да ги газя при първа възможност.
Много се забавлявах вчера с този hahaha Но е изтрито, хубаво завършваше, нещо от рода - "Внимавайте, ще има тежки последствия"  Joy

# 684
  • Другата България
  • Мнения: 37 833
 #Shocked smile3555 smile3505
Много изтрещял народ нещо напоследък, то, че непостоянно времето и градусите - така е, но пък това е диагноза....
Иначе самият ник кърти..... hahaha
Някой много отчаян ще да е.

# 685
  • Мнения: 455
Днес попаднах на много отзивчива продавачка в мола. Прерови целия склад в търсене на моя размер. Накрая се оказа, че в точно този магазин го няма. Обади се по телефона и след едно кафе време донесоха въпросната дреха от друг техен магазин.

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 6 626
Аз попаднах на голям киселяк в Хуманата в Бургас.Само дето не ме наби!
Така се притесних от тази злоба и агресия,че загубих дар слово!
Обясних и с усмивка както ме съветвате тук,че не съм разбрала правило етикета,но с такъв поглед ме застреля! Rolling Eyes

# 687
  • Другата България
  • Мнения: 37 833
Аз също имам много добро впечатление от една продавачка в магазина на Теодор в МОЛ на Стамболийски...май. Embarassed /със Софийските молове ме няма много/.
За абсолвентската на сина ми, понеже е голям мъж точно това сако, което искаше той като цвят /корал май се водеше/ нямаше в неговия номер.
Момичето донесе на следващия ден от друг магазин, като беше предвидливо донесла и още един нагоре, който се оказа "неговия", но ръкавите бяха дълги.
След два часа го взехме напълно готово, скъсени ръкави, номер и цвят какъвто искахме.

# 688
  • София
  • Мнения: 12 374
Всички сте купували дрехи днес  Crossing Arms  Laughing

Аз пък минах през любимата ми пекарна на Кракра и Янко Сакъзов, Patisserie de Provance, за да купя прясно изпечен хляб и едни локумки. Обслужването беше акуратно и любезно, както винаги.

# 689
  • Мнения: 4 188
Изглеждаш секси за толкова голям син. Аз рядко пазарувам по моловете но все попадам на добри продавачи момчент и момичета

Общи условия

Активация на акаунт