Въпрос за ареолите на гърдите

  • 18 800
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 670
И в двата случая има промяна в пигментацията. За чертата която се получава на корема знам, че е следствие увеличеното отделяне на един хипофизен хормон. За пигментациата на и около самата ареола мога само да гадая. При мен не се получи голяма промяна. Чертата на корема ми вече е мнооого бледа. Ареолите ми не са тъмни, а много светло кафеви. Мисля, че до няколко месеца ще си възстановят цвета.

# 16
  • Мнения: 341
Да, точно така стана и при мен - кожата около ареолите ми потъмня на петънца. Изчисти се няколко месеца след раждането, може би 3-4, заедно с тъмната ивица на корема.

# 17
  • Мнения: 6 164
Споко, те първа ще откриваш на какви чудеса е способна пигментацията през бременността. Ще се оправят. Wink

# 18
  • Мнения: 992
И моите са така, потъмняха и станаха два пъти по-големи.
Не се притеснявай, нормално е.

# 19
  • Мнения: 1 934
Да!От розови станаха кафеви Embarassedи така си останаха Crazy
И моите.

# 20
  • Мнения: 318
И аз забелязах , че са ми увеличени ареолите, и имам такива петънца както казваш. А относно чертата на корема бихте ли ми казали кога се появява, защото аз сега като се вгледам си я имам,, а още нямам коремче дето се вика. newsm78

# 21
При мен чертата на корема започна да се появява към 5месец,като постепенно потъмнява.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Тъкмо се зарадавах, че няма да имам такава черта, но (чак) като влязох в 7 месец и се появи. #Cussing out Не ме подмина и тази ЕКСТРА! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 069
И  при мен е така, около тях също си има някакви кафеникави петънца!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
При мен кафявата линия се появи около 3-я месец и постепенно увеличава дължината си - сега е стигнала до над пъпа и леко се е удебелила. Казват, че след раждането постепенно изчезвала.

# 25
  • Мнения: 3 537
Потъмняха,даже станаха по -големи.И си и останаха такива вече година и половина мина

# 26
  • Мнения: 7 091
 Благодаря много на всички майчета за мненията! Simple Smile Явно е нормално, просто като не ми се беше случвало с първата бременност и се изненадах, че може да имам такива петна.
Мерси! bowuu

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мойте също се уголемиха и потъмняха- и то не само ареолите, но и покрай тях се образуваха някакви петънца като лунички.

# 28
  • Мнения: 1 410
Мойте потъмняха и станаха много големи, е и гърдите ми станаха големи. Сега няма нито гърди, нито ореоли, пак си стана като преди.

# 29
  • Мнения: 3 760
Аз имах подобни петна, но малко по малко започнаха да избледняват...
И аз така. Гинеколожката ми каза, че е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт