Кюретаж и забременяване след това - тема 59

  • 30 462
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Полинче, ще пусна утре сутрин и TSH ще проверя, така или иначе ще се ходи до лабораторията.
Кофеин, стискам палци, всичко да е наред с теб.

# 721
  • Мнения: 470
Кофеин, да но всичко мине леко и безпроблемно при теб Praynig Трябва да се справим със ситуацията Hug

# 722
  • Мнения: 1 622
Чета ви, че "си носите стерилна" урина. Имайте предвид, че пишкането на средна урина с тампон във влагалището в стерилен контейнер не е стерилна урина.
Стерилната урина се взема с катетър на гинекологичен стол от вашия АГ лекар или акушерка.

# 723
# 724
  • NE
  • Мнения: 10 999
Хубаво е да се пусне ТСХ след тест, но ако хормона е бил под 2 непосредствено преди забременяването не се стига до фатален край. ТСХ се покачва с имплантацията. По мои наблюдения се стига до аборт чак при стойности над 5, но е ясно че никой няма да чака това да се случи. Мисълта ми ако хормона е бил в нормални граници, обикновено не фърчи след имплантацията.

# 725
  • Мнения: 1 739
На мен доц. Русев ми обясни следното за ТСХто. Трябва да е под 2, защото когато оплодената яйцеклетка започне да се имплантира, в този момент ТСХ скача в пъти и ако се повиши над 10, тялото изхвърля яйцеклетката. То се повишава за кратко и след това спада, но ако се повиши прекалено е фатално.

# 726
  • NE
  • Мнения: 10 999
Да, точно така е. Peace Също влияе и върху органогенезата, а сърцето е първия орган със самостоятелна функция и се стига до мисед аборт.
Въпреки, че мисля че всичко над 5 е опасно.

# 727
  • Мнения: 1 419
TSH ако си е в нормални граници /при мен беше 2,5/ след това с едни стандартни комбинирани витамини би трябвало да се контролира на безопасно ниво.
Аз бях с около 2,5 преди бременността, седмица някъде след установяването беше 2,65, но като почнах огестан, който ми изписаха само след някой друг ден беше 2,4 някъде. Проблемът е бил другаде, дано да е този който идентифицирахме- тромбофилия и следващия път мерките да дадат резултат  Praynig

# 728
  • Мнения: 8
Момичета днес се взех епикризата и искам да ви попитам нормално ли и да не пише какво ми е било лечението и какви инжекций са ми слагани? И понеже доктора беше в операция и ми казаха,че няма кой да ми разчете изследванията,ако има някой който е по-наясно с нещата от мен ще бъда благодарна да удари едно рамо  Hug

# 729
  • Мнения: 1 633
e.mladenova, можеш да споделиш изследванията тук и ще помогнем с каквото можем.

# 730
  • Русе
  • Мнения: 499
Вчера ходих на консултация при един гинеколог в Русе и след известни размисли неговото мнение е че може би е нещо свързано с развитието на плода, нямало индикации по изследванията ми за наличие на инфекции, но все пак за да сме сигурни ми назначи - листериоза, бруцелоза и токсоплазмоза - и главно ги пускаме за да не са причина те за миссед аборта ми.
Днес ходих при д-р Узунова, тя дори ми даде зелена светлина след 2 месеца да започваме пак с опитите и тя каза че няма индикации за някакви инфекции и нещо което да подсказва че има нужда да се изследва, и като цяло каза че няма нужда от никакви изследвания. Но поне ме успокои че добре се възстановявам, понеже имах много оскъден първи цикъл, но каза че лигавицата ми е добре, и нямало смисъл чак 6 месеца да чакаме.
Утре ще ходя да пускам листериозата, бруцелозата и токсоплазмозата, та въпроса ми е самоназначавали ли сте си и изследване за тромбофилия, понеже ми се иска и това да проверим и възможно ли е после да си разчетем сами резултата или трябва специалист да го погледне изследването? И има ли начин някои изследвания да се поемат от Здравната каса?

# 731
  • София
  • Мнения: 11 775
Gepsy заучени неща са ти наговорили. По здравна каса знам че щитовидните минават. Много от нас си самоназначават изследванията, включително и аз троюбофилията.

# 732
  • NE
  • Мнения: 10 999
Облаче Чиста случайност е спадането на ТСХ от Огестана. ТСХ се контролира с тироксин.
Джипси Надявам се, че знаеш че тези изследвания се правят само в Национален център по заразни и паразитни болести, София.

# 733
  • Русе
  • Мнения: 499
Flower Fairy не знаех, мислех утре в лаборатория здраве да отида, там в ценоразписа открих че има за бруцелоза и токсоплазмоза, листериозата не я видях. На мен до София ми е трудно да стигна, а и този въпросния д-р нищо такова не спомена  newsm78

# 734
  • Мнения: 1 633
Момичета, а листериозата не се лу събуждаше само по време на бременност, ако я има или нещо се бъркам? Чудя се има ли смисъл да я изследвам сега.

Общи условия

Активация на акаунт