"Песен за огън и лед" 19 "Stick them with the pointy end"

  • 33 350
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 401
Аз си мисля, че всичко, което знаем за ГЧ го знаем от тях самите.
Не мислите ли, че може да лъжат или по-меко казано да подвеждат Бран. Реално дакота са живели под земята да са увеличили значително броя си - няма кой да ги убива. Освен това в тунелите е възможно, че мобе да са открили нещо, което да им дава увереност, че ще успеяр да си възвурнат властта над Вестерос.
А за Кръпчо си мислям че около него има нещо специално, но не мога да го напипам... Определено не е това - Джон да се вартне в него....

# 721
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Съгласна съм , че нарушен договор има, ама кво им е на малките под земята Simple Smile . Скатани и си приказват с Бран Simple Smile .
Отношения в смисъл Кръпчо да го е хванал зя ръка, да е паднал върху него, да му е казал нещо, да са се погледнали странно.... Да е имало контакт. Ийаче ни в клин, ни в ръкав- хоп Джон в Кръпчо.
Ако първата снимка от последния даден линк е афтентична, то значи Джон се е варгнал и изтичащата кръв е само, за да отклони вниманието.

Не е автентична снимката.
Кръпчо е добра опция за варгване ако някой иска да присъства на съветите на кралицата.  Wink Всъщност и гарвана на Стария Мормон е добра опция.

Дори да допуснем, че на малките им е добре под земята, договорът си е договор. Crossing Arms

П.П. Джон със сигурност се е варгнал, а няма нужда да пребелва очите, защото тялото му е мъртво. Просто е.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Духът на Варамир след като напуска Трън  е известно време свободен преди да се върне в неговото тяло. Има време да огледа обстановката.:
Скрит текст:
Белият свят се завъртя и пропадна. За миг сякаш беше в язовото дърво, зяпнал през издълбани червени очи как един издъхващ мъж вяло се гърчи на земята, а една полудяла жена се лута сляпа и цялата в кръв под луната, как плаче с червени сълзи и раздира дрехите си. После двамата изчезнаха и той вече се извисяваше, стапяше се и духът му се понесе в студения вятър. Беше в снега и в облаците, беше лястовица, катерица, дъб. Рогат бухал прелетя тихо между дърветата, подгонил заек. Варамир беше в бухала, в заека, в дърветата. Дълбоко в замръзналата земя червеи ровеха слепешком в тъмното, а той беше и в тях. „Аз съм дървото и всичко, което е в него“, помисли ликуващо. Сто гарвана се понесоха във въздуха и заграчиха, щом го усетиха как премина през тях. Грамаден лос нададе тръбен рев и вся смут в присвилите се на гърба му деца. Заспало вълчище вдигна глава и изръмжа на пустия въздух. Преди сърцата им да забият отново, той вече ги беше подминал, за да подири своите, Едноокия, Хитрата и Крадливеца, да подири глутницата си. Вълците му щяха да го спасят.

Това бе последната му мисъл като човек.

Ето какво усеща, когато собственото му тяло умира:
Скрит текст:
Истинската смърт дойде внезапно. Усети как го удари студът все едно, че се бе гмурнал в ледените води на замръзнало езеро. След това се усети, че тича по огрените от лунна светлина снегове с глутницата по петите му. Половината свят бе помръкнал. „Едноокия“, разбра той. Излая, а Хитрата и Крадливеца му отвърнаха.

Джон умира:
Скрит текст:
Болката го обля. „Бодеш ги с острия край.“ Когато третата кама го порази отзад между раменете, изпъшка и падна по очи в снега. Така и не усети четвъртия нож. Само студа…

Последна редакция: ср, 17 юни 2015, 17:48 от Хексе

# 723
  • Мнения: 9 144
На чедата да им е спокойно под земята? Не знам. В момента те са под земята, защото е студено и навън са Другите. А Другите са навън, защото хората са нарушили договора.

Андалите, не всички хора, чудя се дали това има значение за Чадата  Thinking
Ако те са докарали Таргите, със сигурност


пп Хексе, май ще ни трябва нова тема преди вечерта

# 724
  • Варна
  • Мнения: 17 954
На чедата да им е спокойно под земята? Не знам. В момента те са под земята, защото е студено и навън са Другите. А Другите са навън, защото хората са нарушили договора.

Андалите, не всички хора, чудя се дали това има значение за Чадата  Thinking
Ако те са докарали Таргите, със сигурност


Ами ако договора е нарушен в Летен замък, то той е нарушен от Таргите +Блакууд. А те не са андали.
Сега трябва да разберем коя точка са нарушили.

# 725
  • Мнения: 1 604
Значи за гарвана съм съгласна. Но за Кръпчо- не. Опциите са Дух и гарвана. Че Джон ще се възроди от пепелта е ясно.
Добре Хексе, може да има някаква вероятност да се варгне в Кръпчо, но според теб ще е логично ли при положение, че си има странен гарван и вълчище?
А подчертания в червено 'студ' може и нищо да не означава.
Чедата няма да си увеличават бройката. Те са наясно, че са пътници. Всеки по реда си. Следват последните великани, Чедата и накрая след много години и вълчищата. Колкото повече мисля за тях толкова повече се убеждавам, че няма как да са зли кукловоди.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Колкото повече мисля за тях толкова повече се убеждавам, че няма как да са зли кукловоди.

При мен е обратното, колкото си мисля повече за тях, толкова по-зловещи ми се струват.  Blush А и са си прибрали при тях Бриндън Ривърс.. случайно ли

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Ъм, що само Кръпчо, Дух и гарвана да са опции? Ако се варгне във Вун-Вун може да се развърти здраво из Черен замък и "братчетата" му да го отнесат - като си припомня великана как размазваше зомбитата като хлебарки в Хардхоум  Joy
Шегата настрана, предполагам първата опция ще е Дух. Бран се варгваше първо в Лято, а с Ходор стана случайно. Но все още се надявам Джон да не си остане само варгнат, но и да има опция да оживее - но не чрез магиите на Мел, а по по-естествен начин. Колкото и да са тежки раните, предполагам има 0,00001% вероятност да може да оцелее. Ама предполагам няма да ме огрее.
Едит. Хексе, Бриндън е бил магьосник, кой знае какви книги и пророчества е прочел, носи гените и на Първите и на Блакууд и на Тарг. Може и той да е разбрал нещо и да е хукнал да урежда последния отпор срещу Другите.
Бтв, Бриндън за играч от такъв калибър, ми се струва малко вероятно така да се издъни при екзекуцията на онзи Блекфир. Предполагам е знаел, какво му се пише - не е като да не е познавал Ег и каква би била реакцията му към стореното. Може и сам да си е уредил ходенето на Вала. А може и чак като е стигнал там да е разбрал какво трябва да прави.

# 728
  • Мнения: 9 144
На чедата да им е спокойно под земята? Не знам. В момента те са под земята, защото е студено и навън са Другите. А Другите са навън, защото хората са нарушили договора.

Андалите, не всички хора, чудя се дали това има значение за Чадата  Thinking
Ако те са докарали Таргите, със сигурност


Ами ако договора е нарушен в Летен замък, то той е нарушен от Таргите +Блакууд. А те не са андали.
Сега трябва да разберем коя точка са нарушили.

Не мисля, че е нарушен в Летен замък, не забравяй, че там е имало Чедо да наблюдава експеримента, по-вероятно Ег се е опитал да поправи някоя по-ранна беля, но е станало нещо непредвидимо и я е задълбочил...
Мисля, че сме единодушни, че не е случайно изпращането и на Емон и на КГ на Вала.
Ег е имал някакви сериозни интереси зад Вала, може още във Вълчиците да научим каква е причината за това.

Ако вкарам в теорията си, че Хоуланд е предал някакво съобщение на Регар (и Лиана),
а и като бонус теорията РГ=МР, отношенията на Таргите с Чедата стават все по-интригуващи.

Напълно е възможно да е имало някакви договорки, вероятно дори от Егон Завоевателя (препотвърдени от кралица Алисанна), да не забравяме че единствените, които веднага безусловно прекланят глава са именно Старките, при това там партизанска война, подобна на Дорн би имала успех, защо капитулацията да не е внушена от Чадата на Торен  Thinking

Особено пък, ако Чадата са спасили Таргите от Ориста и са ги докарали на Вестерос...

пп Бих се поупражнявала в теоретизиране Андалите с майстерите и Вярата на 7-те, срещу съюза на Тарги + Старки под благословията на Чадата

# 729
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Скрит текст:
На чедата да им е спокойно под земята? Не знам. В момента те са под земята, защото е студено и навън са Другите. А Другите са навън, защото хората са нарушили договора.

Андалите, не всички хора, чудя се дали това има значение за Чадата  Thinking
Ако те са докарали Таргите, със сигурност


Ами ако договора е нарушен в Летен замък, то той е нарушен от Таргите +Блакууд. А те не са андали.
Сега трябва да разберем коя точка са нарушили.

Не мисля, че е нарушен в Летен замък, не забравяй, че там е имало Чедо да наблюдава експеримента, по-вероятно Ег се е опитал да поправи някоя по-ранна беля, но е станало нещо непредвидимо и я е задълбочил...
Мисля, че сме единодушни, че не е случайно изпращането и на Емон и на КГ на Вала.
Ег е имал някакви сериозни интереси зад Вала, може още във Вълчиците да научим каква е причината за това.

[/spoiler]

Бум, според мен Ег е пионка в целия план. Всичко започва преди той изобщо да стане крал. КГ е  разчистил пътя му до короната.. Ще трябва да прочета пак за участието на бабата в ритуала, може да са пренебрегнали някой неин съвет.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Одеве някой беше постнал един линк към http://podmosta.bg/game-of-thrones-teorii-you-know-nothin-about- … now/#comment-8012. Както и да е, в коментарите отдолу открих една много интересна теория на МАЯ, която не мисля, че сме обсъждали досега. Става дума за трите глави на дракона - Тирион, Денерис, Джон (е, все пак повечето тях спрягаме за глави  Mr. Green) и приликите помежду им.
Става въпрос, че и тримата са трето и последно дете и съответно майките им са умрели при раждането:
- Рела (умира при раждане) и Ерис Таргариен - Денерис
- после на Регар също трето дете - тук малко издиша, защото за Лиана е първо, но тя умира при раждането - тук е Джон
- последно Тивин и Джоана Ланистър - и тя умира при раждането на Тирион.
И тримата са последни за единия поне родител... трите глави на дракона... На мен ми звучи логично.

# 731
  • Мнения: 9 144
Бум, според мен Ег е пионка в целия план. Всичко започва преди той изобщо да стане крал. КГ е  разчистил пътя му до короната.. Ще трябва да прочета пак за участието на бабата в ритуала, може да са пренебрегнали някой неин съвет.

Eг е бил специален, с какво?
затова КГ разчиства трона именно за него, убедена съм че не е обикновена пешка, ако беше проста пионка, няма нужда да се чисти до 4-ия син на 4-ия син, със сигурност е имало достатъчно други подходящи за манипулиране кандидат-крале преди него.

пп Официалната версия е че в Летен Замък са искали да излюпят яйца, ами ако наистина е така, на Чадата да им трябват дракони, същите тези дракони избити с активното участие на майстери и Вярата

# 732
  • Мнения: 3 604
Бум, според мен Ег е пионка в целия план. Всичко започва преди той изобщо да стане крал. КГ е  разчистил пътя му до короната.. Ще трябва да прочета пак за участието на бабата в ритуала, може да са пренебрегнали някой неин съвет.

Eг е бил специален, с какво?
затова КГ разчиства трона именно за него, убедена съм че не е обикновена пешка, ако беше проста пионка, няма нужда да се чисти до 4-ия син на 4-ия син, със сигурност е имало достатъчно други подходящи за манипулиране кандидат-крале преди него.

пп Официалната версия е че в Летен Замък са искали да излюпят яйца, ами ако наистина е така, на Чадата да им трябват дракони, същите тези дракони избити с активното участие на майстери и Вярата

Само не се смейте.
А ако предисторията е малко по-друга? В миналото, да кажем преди повече от 8000 години е имало връзка между белите бродници и Валирия (реално не се знае колко е стара). Нещо от типа два клона на една цивилизация, но едните си падат по топлото, другите по студеното. Или при ширещият се политеизъм, едните остават верни на Този, чието име не се произнася (май така се превеждаше), а другите по останалите от валирианския пантеон. Но нещо не са се разбрали и резултатът е бил дългата нощ, а в последствие и унищожаването на Валирия.
То може и още да се отплесна, но тряба да готвя.

# 733
  • Мнения: 442
Вярвам, че за да разберем с какво Ег е бил специален трябва да изчакаме до излизането на четвъртата новела за Дънк и Ег. Вероятно нещо се е случило на север, за което тепърва ни предстои да разберем и ще отговори на много въпроси.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Само не се смейте.
А ако предисторията е малко по-друга? В миналото, да кажем преди повече от 8000 години е имало връзка между белите бродници и Валирия (реално не се знае колко е стара). Нещо от типа два клона на една цивилизация, но едните си падат по топлото, другите по студеното. Или при ширещият се политеизъм, едните остават верни на Този, чието име не се произнася (май така се превеждаше), а другите по останалите от валирианския пантеон. Но нещо не са се разбрали и резултатът е бил дългата нощ, а в последствие и унищожаването на Валирия.
То може и още да се отплесна, но тряба да готвя.


Не е смешно. Интересно е .
Само трябва да измислим, кои са алтернативата на ББ във Валирия, защото валирианците са човеци.

Бум, според мен Ег е пионка в целия план. Всичко започва преди той изобщо да стане крал. КГ е  разчистил пътя му до короната.. Ще трябва да прочета пак за участието на бабата в ритуала, може да са пренебрегнали някой неин съвет.

Eг е бил специален, с какво?
затова КГ разчиства трона именно за него, убедена съм че не е обикновена пешка, ако беше проста пионка, няма нужда да се чисти до 4-ия син на 4-ия син, със сигурност е имало достатъчно други подходящи за манипулиране кандидат-крале преди него.

Специален е, защото е женен за братовчедка му - Черната Бета Блакууд.
Ако Ег беше престолонаследник, никога не биха разрешили подобен брак. Бил е толкова далечен в линията за унаследяване, че са му разрешили да свърже Таргите с брак  с толкова незначителен дом. И децата родени от този брак да управляват.
Първо КГ урежда брака, после започва разчистването на наследниците. Някои наследници са разчистени и преди брака за да не се плодят излишно.
На КГ му трябват хора с точно определена кръв. затова може би и  е и организирал любовта на Р+Л


П.П. Един любопитен факт - корабът на Давос се нарича Черната Бета.

Общи условия

Активация на акаунт