За изписването от родилния дом?!?

  • 1 875
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Всички се изсипаха в къщи и макар че преди да ме вземат пак са били тук нямаше нищо приготвено,а аз с операция...не искам да си спомням.Чак се скарахме.

# 16
  • Мнения: 136
Никакви такива, в болницата дойдоха майка ми и таткото на бебето, прибрахме се пеша. Най-близки роднини сме приемали след една седмица, а останалите - на 40 дни. От вас си зависи!

# 17
  • Мнения: 680
И аз не исках,но мъжо настояваше!И така тои се погрижи за абсолютно всичко-готвене,чистене след това и т.н.,мама помогна с бебо а аз само стоях и си почивах Hug

# 18
  • Мнения: 341
Според мен, ако са достатъчно тактични, сами няма да искат да дойдат. При нас стана така - по-тактичните сами отказаха. Кумовете ни например, които най-мното исках да дойдат, даже не си бяха и помисляли да се натресат в дом с новородено. Други пък трябваше да се връщат на работа, понеже беше делничен ден по обед. И общо взето след като си получих поздравленията в двора на родилния дом, в къщи дойдоха най-близките. Ние също живеем сами, но предварително се бяхме разбрали с майка ми и тя беше приготвила всичко.
Пожелавам ти леко раждане, другото са подробности от пеизажа Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
аз доста преди да родя започнах да казвам на бабите че неискам никой на изписването,никаква суматоха мъника таткото и аз
в последствие майка му дойде за да държим колата работеща че беше -12градуса навън и Светльо щеше да се смрази:)
после вкъщи ни беше спокойно

# 20
  • Мнения: 48
при нас на изписването дойдоха само моите родители и тези на съпруга ми , след като се прибрахме и настанихме бебчо  си тръгнаха и ни оставиха да се адаптирамеи след час дойдоха с почерпка и манджи smile3521След като хапнахме двете баби изчистиха и си тръгнаха

# 21
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ох и ние сме сумати народ рода.Всеки се точи от сега да идвал,ама.....няма да им мине номера.Само майка ми и брат ми съм съгласна да дойдат.То,че ще има хора,ще има ама да не е веднага след изписването когато и името си няма да знам.

# 22
  • Мнения: 4 406
на мен ми се искаше повече хора да споделят моята радост, затова поръчах на бабите да разтръбят... е, свекърва ми от дребен егоизъм дойде съвсем сама!!! и сега не мога да си го обясня, не споменала и дума за това, че е станала баба даже на сестра си, а аз много харесвам тези хора и се натъжих, че не дойдоха на изписването. като разбрах причината, се озлобих към свеки

# 23
  • Мнения: 213
Ами директно тогава си им го кажи,мисля че ще те разберат-нали все пак са ти близки.Да присъстват само на самото изписване,пък по-нататък да дойдат на гости.

# 24
  • Мнения: 670
На самото изписване е хубаво да дойдат най- близките ти. Цветя за теб, за израждащия лекар, за акушерката.. Коридора на болницата се изпълва с топлите погледи на твоите хора.. Усмивки, сълзи на радост, хубави бонбони и всички по къщите.
Хубаво е ако някоя от бабите дойде у вас, за да можеш да поспиш когато и бебето заспи.

# 25
  • Мнения: 5 103
Отсега съм казала, баби дядовци , чичовци и т.н. НЕИСКАМ  в болницата, само мъжа ми да дойде да ме вземе.
Майка ми да дойде  в нас да ми помогне с къпането и да си ходат неща досадници.

# 26
  • Мнения: 2 663
Аз минах по този път преди по-малко от месец и бях предупредила всички и в родилния дом да не идват.Сега е грипен период и не исках да рискувам.Вкъщи си се прибрахме само с нашите,защото сега сме в тяхната къща.И още не са идвали гости,казала съм им към 40 ден

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
При мен въпреки, че дойдоха само бабите, дядовците и сестра ми пак настана суматоха Close
Още в колата 2-те баби взеха да спорят как е редно да се отглежда бебе и понеже бяхме с такси и таксиметровият шофьор взе активно участие в спора  Twisted Evil
Като се прибрах в къщи бях шашната: беше приготвена обилна трапеза, но за сметка на това имаше кал в коридора, а мивката в кухнята беше задръстена от тенджари и мръсни тавички (явно последица от приготовлението). Не щеш ли педиатърката дойде бързо-бързо и свекърва ми я покани да си измие ръцете точно на кухненската мивка ooooh!
Хората седнаха да си се почерпят, а аз изслушах педито и после се усамотих в една стая с бебето и си полегнахме, че много ни се спеше Tired
Що мъжа ти не ги събере и да ги почерпи след като родиш и докато си в болницата?

# 28
  • Мнения: 3 537
При мен на изписването бяха мъжа ми,майка ми,баща ми и сестра ми само.Мисля,че е достатъчно Grinning

# 29
  • Мнения: 1 425
При нас беше кошмар. Мъжа ми беше във Англия, но пък майка му, баща му, и още куп тяхни роднини дойдоха на изписването, после и в къщи. Бяха си донесли пържоли, салати, какво да ти кажа. Аз се чувствах като в кошмар. Малката Вики явно се уплаши от суматохата, все пак бебе на 3-ри дни, и ревеше та се късаше. След като си заминаха след няколко часа, едвам успокойхме с майка ми детето.
Но този път няма да позволя такива неща. Който ме посрешне в родилното добре, но от там в къщи само мъжа ми и майка ми, която много ми помага и има невероятен усет за децата.
И на теб ти препоръчвам не се поддавай на излишна дандания, не си струва. Все пак за бебчо всичко е ново и много хора му идват в повече.
Леко раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт