Човешкото тяло има ресурси за 150 години живот

  • 14 700
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 793
Според мен темата по-скоро е за наличието на потенциал да живеем по-дълго, ако начинът ни на живот е различен  Peace 

Ако беше възможно да живеем по 150 години, щеше да има хора, доживели до толкова. Най-възрастната жена е доживяла до 122. Останалото - библейски разкази, йоги от 16 век и хора от държави без смислена документация - са приказки за малки деца.

Функцията ни в природата е да се размножим. След постигането на тази цел започва бавен физически упадък и следва смърт. Така е и в природата, на свобода стари животни няма. Цивилизацията ни е подарила едни +30 години живот, но шубето от смъртта е толкова голямо, че мечтаем за повече. И за какво? За идеализирания образ на дядкото, дето е на 90 години, но бил здрав и пийвал ракийка всеки ден на обед. Изпопадали са ти зъбите, движението е затруднено, мисленето си е отишло, очи, слух също, болки и болежки непрекъснато, затворник си в апартамента или къщата си, бориш се със самота, защото приятелите ти са измрели или трудно подвижни, а за роднините си в тежест. Нищо не произвеждаш, само консумираш... Дълголетие-мечта.

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
Дотук виждам как Людмил, жена му и Мамасита ще останат. Само дето не се знае какво ще се получи от този триъгълник многолетници. Wink

# 47
  • Мнения: X
Людмил , ако твоята мисия за здравословен живот е била именно такава ,не виждам защо си се преместил в България.
 По степен на девствени гори, липса на радиация, плътност на озонов слой ,чистота на въздуха и на водата ,както и на локално произведена качествена еко храна Канада е на първите местя в света .
Тук мисията да сив вземеш ферма с няколко Акра борова гора  в някое божествено място с никакви съседи с километри ,да си отглеждаш храната и да си в унисон с природата е напълно възможна и ще си струва проповедта.

# 48
  • Мнения: 1 161
Според мен темата по-скоро е за наличието на потенциал да живеем по-дълго, ако начинът ни на живот е различен  Peace  

Ако беше възможно да живеем по 150 години, щеше да има хора, доживели до толкова. Най-възрастната жена е доживяла до 122. Останалото - библейски разкази, йоги от 16 век и хора от държави без смислена документация - са приказки за малки деца.

Функцията ни в природата е да се размножим. След постигането на тази цел започва бавен физически упадък и следва смърт. Така е и в природата, на свобода стари животни няма. Цивилизацията ни е подарила едни +30 години живот, но шубето от смъртта е толкова голямо, че мечтаем за повече. И за какво? За идеализирания образ на дядкото, дето е на 90 години, но бил здрав и пийвал ракийка всеки ден на обед. Изпопадали са ти зъбите, движението е затруднено, мисленето си е отишло, очи, слух също, болки и болежки непрекъснато, затворник си в апартамента или къщата си, бориш се със самота, защото приятелите ти са измрели или трудно подвижни, а за роднините си в тежест. Нищо не произвеждаш, само консумираш... Дълголетие-мечта.
Учителят Лу Зиджиан на 118 години

Вижте видео с демонстрация на учителя по кунг-фу Лу Зиджиян, записано, когато е бил на 93 години.
https://www.youtube.com/watch?v=4PeZsHQaFQE

Eто го на 116 години:
https://www.youtube.com/watch?v=eU6MBn_nvaQ

В момента е на 118 години: http://luzijian.com

127 годишна жена, която никога не е стъпвала в болница (според мен в това е тайната на дълголетието  Laughing): https://www.youtube.com/watch?v=T09_xTT_zes

Последна редакция: пт, 12 юни 2015, 06:02 от Людмил

# 49
  • Мнения: 2 616
Според мен темата по-скоро е за наличието на потенциал да живеем по-дълго, ако начинът ни на живот е различен  Peace  

Ако беше възможно да живеем по 150 години, щеше да има хора, доживели до толкова. Най-възрастната жена е доживяла до 122. Останалото - библейски разкази, йоги от 16 век и хора от държави без смислена документация - са приказки за малки деца.

Функцията ни в природата е да се размножим. След постигането на тази цел започва бавен физически упадък и следва смърт. Така е и в природата, на свобода стари животни няма. Цивилизацията ни е подарила едни +30 години живот, но шубето от смъртта е толкова голямо, че мечтаем за повече. И за какво? За идеализирания образ на дядкото, дето е на 90 години, но бил здрав и пийвал ракийка всеки ден на обед. Изпопадали са ти зъбите, движението е затруднено, мисленето си е отишло, очи, слух също, болки и болежки непрекъснато, затворник си в апартамента или къщата си, бориш се със самота, защото приятелите ти са измрели или трудно подвижни, а за роднините си в тежест. Нищо не произвеждаш, само консумираш... Дълголетие-мечта.
Учителят Лу Зиджиан на 118 години

Вижте видео с демонстрация на учителя по кунг-фу Лу Зиджиян, записано, когато е бил на 93 години.
https://www.youtube.com/watch?v=4PeZsHQaFQE

Eто го на 116 години:
https://www.youtube.com/watch?v=eU6MBn_nvaQ

В момента е на 118 години: http://luzijian.com

127 годишна жена, която никога не е стъпвала в болница (според мен в това е тайната на дълголетието  Laughing): https://www.youtube.com/watch?v=T09_xTT_zes


Това са просто изключения.  Simple Smile И освен това годините си им личат. Ако можеш на 150 да си с тялото и възможностите на 25-30 годишен, тогава има смисъл. Grinning Ако някой получи перфорация на апендикса с перитонит или друго животозастрашаващо състояние, мислиш ли, че ще оживее без болнично лечение?!  Rolling Eyes  chef

# 50
  • Мнения: 1 161
Според мен темата по-скоро е за наличието на потенциал да живеем по-дълго, ако начинът ни на живот е различен  Peace  

Ако беше възможно да живеем по 150 години, щеше да има хора, доживели до толкова. Най-възрастната жена е доживяла до 122. Останалото - библейски разкази, йоги от 16 век и хора от държави без смислена документация - са приказки за малки деца.

Функцията ни в природата е да се размножим. След постигането на тази цел започва бавен физически упадък и следва смърт. Така е и в природата, на свобода стари животни няма. Цивилизацията ни е подарила едни +30 години живот, но шубето от смъртта е толкова голямо, че мечтаем за повече. И за какво? За идеализирания образ на дядкото, дето е на 90 години, но бил здрав и пийвал ракийка всеки ден на обед. Изпопадали са ти зъбите, движението е затруднено, мисленето си е отишло, очи, слух също, болки и болежки непрекъснато, затворник си в апартамента или къщата си, бориш се със самота, защото приятелите ти са измрели или трудно подвижни, а за роднините си в тежест. Нищо не произвеждаш, само консумираш... Дълголетие-мечта.
Учителят Лу Зиджиан на 118 години

Вижте видео с демонстрация на учителя по кунг-фу Лу Зиджиян, записано, когато е бил на 93 години.
https://www.youtube.com/watch?v=4PeZsHQaFQE

Eто го на 116 години:
https://www.youtube.com/watch?v=eU6MBn_nvaQ

В момента е на 118 години: http://luzijian.com

127 годишна жена, която никога не е стъпвала в болница (според мен в това е тайната на дълголетието  Laughing): https://www.youtube.com/watch?v=T09_xTT_zes


Това са просто изключения.  Simple Smile И освен това годините си им личат. Ако можеш на 150 да си с тялото и възможностите на 25-30 годишен, тогава има смисъл. Grinning Ако някой получи перфорация на апендикса с перитонит или друго животозастрашаващо състояние, мислиш ли, че ще оживее без болнично лечение?!  Rolling Eyes  chef
Ето какво ми писа преди време една позната:

"Майка ми казва, че когато била на 10 - 11 годинки помни, че в тяхното село е имало 13 души над 100 години. Това е село Тракиец, Хасковско - в полите на Източните Родопи. Селото не е било от богатите села и хората са се хранили с проста, еднообразна храна. Често са ядели булгур - едро смлени житени зърна и от него са готвели каша. Също - гледали са много овце - всяко домакинство е имало овце. Съответно - сирене, мляко, масло (без консерванти ) Много са се движели - защото са нямали асансьори и леки коли. А - и не са били нервни - нямали са часовници на ръцете си.
Селото не е голямо. Това го помни от майка си.

Това, което аз помня е, че ми правеше впечатление, че хората от селото бяха много дружелюбни, отворени, слънчеви. Благи хора. Заведох веднъж един французин през 80-те години - той следваше българистика. И после като ми каза за впечатленията си ми каза: "Обиколил съм цяла Европа, но такива благи хора не съм виждал - искрени, естествени. От тях лъха някакъв здравословен наивизъм" Имаше предвид искреността и доверчивостта. Имат обичай - където и да отидеш на гости на изпращане ти пълнят чантата (или джобовете на децата) с неща, които си произвеждат от двора - сливи, плодове, някои бонбонки.
Като дете ми беше любимо място да ходя там. И неволно сравнявах с други места, където ходех - хората бяха различни. Особено в полските села. Едни такива студени, сметкаджии ... Имам наблюдения от едно от пазарджишките села - големи къщи, затворени в себе си хора, само за домати и пари говорят. А обществените им сгради - никакви ги няма. Нямаха читалище, църквата им - като барака ... А в онова село къщите бяха малки и бедни, а общественните сгради - големи. Имаха читалище с голям театрален салон и голяма библиотека!!! В онези години си мислех, че обществените сгради могат да бъдат критерий за духовността на хората - защото те разкриват задружността и обществения дух.
това помня аз. Познавах един - двама души, за които се казваше, че бяха над 100 години. Това беше през 70-те години на миналия век.
Сега в това село живеят предимно турци - изселници, а българи вече почти няма - изселиха се из градовете... "

# 51
  • Мнения: 2 616
Едно време си е било за едно време.  Simple Smile Важното е в момента 90% от хората как живеят - в градовете и под непрекъснат стрес. #Crazy Grinning То и в селата останалите на много места са под постоянен стрес - дали няма да ги нападнат например цигани, за да ги ограбят и убият, а и как ще преживеят остатъка от живота си с мизерни пенсии и в забрава. #Cussing out Ей го един столетник, радетел за депопулацията и контрол над човеците - и той на 100 изглежда като грохнал старец, а е милиардер, но това явно не му е помогнало да има стойката и здравето на 20 годишен.  Rolling Eyes Сигурно има гени, които отговарят за по-продължителен и изпълнен с енергия живот, но никой няма да иска да ги отключи!  Sunglasses А да живееш в усамотение с контролирани емоции и по цял ден да правиш някакви практики, само и само да доживееш 300 години - и това не мисля, че е вариант.  Rolling Eyes Grinning Предпочитам да живея пълноценен живот и само до 100, но с възможностите на здрав 25-годишен момък.  Grinning

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 065
Eat, Fast and Live Longer! – Яж, пости и живей по-дълго! (2012)
има го в колибка

Търсейки начин да остане млад, да живее по-дълго и да свали излишните килограми без да прави генерални промени в начина си на живот, журналистът Майкъл Моусли разкрива нови факти и научни доказателства за ползата от древната традиция на постите. Във всички народи по света е имало и все още има древна практика да се гладува и да се дава на тялото почивка. Ние ли днес, западняците, сме по-умни от предците си и казваме „НЕ!“ на гладуването, а за сметка на това се тъпчем с хамбургери и пици и се надяваме здравето само да почука на вратата ти?….

# 53
  • Мнения: 1 161
Eat, Fast and Live Longer! – Яж, пости и живей по-дълго! (2012)
има го в колибка

Търсейки начин да остане млад, да живее по-дълго и да свали излишните килограми без да прави генерални промени в начина си на живот, журналистът Майкъл Моусли разкрива нови факти и научни доказателства за ползата от древната традиция на постите. Във всички народи по света е имало и все още има древна практика да се гладува и да се дава на тялото почивка. Ние ли днес, западняците, сме по-умни от предците си и казваме „НЕ!“ на гладуването, а за сметка на това се тъпчем с хамбургери и пици и се надяваме здравето само да почука на вратата ти?….
Абсолютно съм убеден, че голямата тайна на българското дълголетие не са киселото мляко или ракията, както мнозина твърдят, а това, че той ревностно е спазвал постите. Които са... над 200 дена в годината. Така, че тези, които свързват българските народни традиции с чевермета, шишчета и наденици жестоко се лъжат - българинът е ядял МНОГО малко месо. И това го е запазвало дълголетен и жив.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Ахам, като в онова "с изключение на геройски загиналите... от глад и болести от недохранване". Иначе е бил дълголетен народът, няма начин да не е бил!
Понякога се изненадвам колко късопаметни са хората и как са склонни да идеализират минало, което не познават.

# 55
  • Мнения: 1 161
Ахам, като в онова "с изключение на геройски загиналите... от глад и болести от недохранване". Иначе е бил дълголетен народът, няма начин да не е бил!
Понякога се изненадвам колко късопаметни са хората и как са склонни да идеализират минало, което не познават.
Aз познавам миналото от паметта на близките ми. А ето какво казват те:

"Майка ми казва, че когато била на 10 - 11 годинки помни, че в тяхното село е имало 13 души над 100 години. Това е село Тракиец, Хасковско - в полите на Източните Родопи. Селото не е било от богатите села и хората са се хранили с проста, еднообразна храна. Често са ядели булгур - едро смлени житени зърна и от него са готвели каша. Също - гледали са много овце - всяко домакинство е имало овце. Съответно - сирене, мляко, масло (без консерванти ) Много са се движели - защото са нямали асансьори и леки коли. А - и не са били нервни - нямали са часовници на ръцете си.
Селото не е голямо. Това го помни от майка си.

Това, което аз помня е, че ми правеше впечатление, че хората от селото бяха много дружелюбни, отворени, слънчеви. Благи хора. Заведох веднъж един французин през 80-те години - той следваше българистика. И после като ми каза за впечатленията си ми каза: "Обиколил съм цяла Европа, но такива благи хора не съм виждал - искрени, естествени. От тях лъха някакъв здравословен наивизъм" Имаше предвид искреността и доверчивостта. Имат обичай - където и да отидеш на гости на изпращане ти пълнят чантата (или джобовете на децата) с неща, които си произвеждат от двора - сливи, плодове, някои бонбонки."


13 души НАД 100 години. Само в едно село!!! Тогава сигурно 90 годишните въобще не са ги броели за стари. Днес едва ли има 10 човека над 100 години в ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ, а тогава толкова са били в ЕДНО село.

Като говорим за геройски загиналите - в наше време измрелите са много повече. Всеки божи ден 2-3-ма човека умират в катастрофи, а поне 10 биват осакатени за цял живот по пътищата. За умрели от лекарски грешки и непълноценно хранене пенсионери - тях въобще не ги броим. Сега поне има статистики - погледни ги. ВСЕКИ ДЕН Измират, само че не от глад и недохранване, а по техногенни причини. Но разлика има ли?

Последна редакция: нд, 02 авг 2015, 22:16 от Людмил

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
а майка ти разказвала ли ти е колко се е гладувало? Защото на мен моята баба ми е разказвала как са яли царевичен хляб, защото пшеничното брашно е било дефицитно. И колко зле е било с месото, а сирене и мляко също недоимък, баница само на празник. Особено пък покрай войната. Хич не ми приказвай ти колко столетници е имало! Я, кажи, колко народ е измирал от глад и колко са боледували и умирали от туберкулоза именно от недохранване, а за детската смърност дори не ми се отваря дума. Ти си типичен пример на белия европеец, в криза на средната възраст, който бърка туризма с емиграцията, намерил си някаква мешавица от мистики и изживяващ се като живеещ природо и духовнообразно! И самоуверен в инфантилността си, защото знае, че винаги може да прибяга до цивилизацията за някоя презряна благинка като храна или медицинско обслужване! Да те опна на глада в миналото, пък тогава ще те питам колко си био.-еко и дълголетен! Защото тогава нямаше да имаш никаква представа дали утре ще имаш какво да ядеш и дали детето ти няма да развие туберкулоза или рахит от недохранване.

# 57
  • Мнения: 1 161
Виж, този форум отдавна е място за изливане на всякаква жлъч и нечистотии по адрес на другия пол. Затова и вече не влизам, защото тук е пълно с хора, които не могат да се въздържат да бълват по адрес на другите, да съдят и дават оценки. Но иначе са цинично самоуверени, та дори се пишат християни де... Нищо че Христос е казал - не съди!

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
хайде, хайде, няма нужда да го играеш ощипана мома! Разбирам за жлъч и нечистотии да пише някоя фръцла, но точно от теб не го очаквах. Възрастни хора сме, много добре разбра какво съм написала! Само ми кажи, ако по някакъв магичен начин бъдеш върнат преди соца, и то в някое бедно село, без никаква идея за светлото бъдеще, дали щеше да си толкова ербап със столетниците и месото? Нямаше да имаш слънчеви батерии, електрически трион и бъдещето щеше да ти е нейде не у светлото, а у нищото? Работата е там, че ти просто в момента моожеш да си позволиш да си играеш на био-еко-гладуване-близо-до-природата-с-ванчето-и-болницата-на-трийсет-километра-ако-видиш-зора. Ако гладуването беше твоят и на семейството  ти живот без алтернатива, тогава щеше да броиш дните до момента, в който някоя кокошка си счупи крака или спрее да носи, за да я заколиш.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 065
Изгледайте филма и тогава да коментираме. Това е предложение. Темата ми хареса и реших да се включа в нея. Андариел, ако ти се струва безмислена, винаги можеш да излезеш от нея.
Пожелавам ви ден изпълнен с хубави емоции.

Общи условия

Активация на акаунт