Човешкото тяло има ресурси за 150 години живот

  • 14 705
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Темата не е безсмислена като се има предвид какви фантасмагории се пишат, каква романтика относно миналите времена има, какво възхищение към ресурсите на човешкото тяло за 150 години! Или нещо искаш да ми кажеш, че темата е само за вярващи?

# 61
  • Мнения: 507
Незнам какво сте писали по назад прочетох само от последната страница десетина мнения.
Но на мен лично не ми трябват 150 години, и какво около 90-100 години да трябва да живея като възрастна. Не, благодаря!

Ако младостта беше до около 75-85 години, ...и от там нататък старостта до 150 може....

# 62
  • Мнения: 1 793
Незнам какво сте писали по назад прочетох само от последната страница десетина мнения.
Но на мен лично не ми трябват 150 години, и какво около 90-100 години да трябва да живея като възрастна. Не, благодаря!

Ако младостта беше до около 75-85 години, ...и от там нататък старостта до 150 може....

Така е.  Sunglasses Ама си представям някои хора колко деца ще създадат за 60 фертилни години. И сега има проблем с пренаселване, пък тогава... Децата ти и децата на внуците ти ще са си набори. Crazy

Тези мечти за 150 години живот са просто израз на страх от смъртта. Човек за 60 години започва да поизпада от обществото, губи адаптивност, затруднява се с прогреса и с промените, какво остава за 150-годишен живот. Някой, роден по време на турското робство, сега ще цъка смс-и.

Колкото до спомените на детето за столетниците в селото - първо, това са спомени на дете, а не факти; второ - дори и да е вярно, доказва точно нищо. Забелязала съм от статии по вестници, че дълголетието има силен генетичен елемент - обикновено 100-летниците имат и много възрастни братя/сестри, или някой в родата им е доживял до дълбоки старини. Така че като нищо из селото може да е разпространена тази комбинация от гени, която осигурява по-дълъг живот.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
именно. Страх от смъртта и гени. Старостта става все по-нелицеприятна с времето, но явно доста хора си представят как ще живеят по сто и кусур години, а ще са с физическите и умствени ресурси на 30-годишни. Е, да, ама не, както беше казал Петко Бучаров!

# 64
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз пък се чудя кой измисли тази граница 150 години?
В Библията пише 120 години, а един колега, който е фен на всякакви такива подобни "познания", твърди, че са 160. newsm78
Аз пък казвам 360 години. Mr. Green Мога и да се обоснова. Crossing Arms

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Давай!  Grinning

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Може и да объркам малко терминологията, но:
В астрологичната карта на човека има 12 зодии по 30 години, като на всеки 30 години характеристиките на човека минават от зодия в зодия.  Flutter
Така, че за завършен човешки път смятам - 12 зодии по 30 години = 360 години, както и изглежда астр. карта на човека.
Не може щом ни е звездно определено, то да не ни е и ресурсно заложено. Twisted Evil

Триста и шейсет години са, не сто и педесет. smile3534

# 67
  • Мнения: 1 793
Ей така си ги изсмукват от пръстите тези 150 години... Поисках някакви имена на хора, които да са достигнали до 150. Щом има ресурси, значи е възможно, щом е възможно - значи се е случвало все някога, и то не по изключение, щом всички тела имат този ресурс? И пак ми се извадиха монаси от 16 век с неясна биография и хора вероятно без нужните документи да докажат възрастта си, иначе щяха да са на тази страница на Уикипедия:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_verified_oldest_people

Максимумът е 122 г. В топ 10 няма нито един мъж. Вижда се и прогресията - цели 3 години разлика между първо и второ място, към 2 години между 2 и 3 място.

Описаното от Людмил е към статията Митове за дълголетието Simple Smile


13 души НАД 100 години. Само в едно село!!! Тогава сигурно 90 годишните въобще не са ги броели за стари. Днес едва ли има 10 човека над 100 години в ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ, а тогава толкова са били в ЕДНО село.

Столетниците в България са 306 към 2014 г. Източник

# 68
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Максимумът е 122 г. В топ 10 няма нито един мъж. Вижда се и прогресията - цели 3 години разлика между първо и второ място, към 2 години между 2 и 3 място.
Значи възрастта, описана в Библията, е най-точна.

# 69
  • Мнения: 2 616
В Библията пише също, че Ной живял 950 г.  Rolling Eyes  Simple Smile Пък май и други като него си поживели доста.  Simple Smile

# 70
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В Библията пише също, че Ной живял 950 г.  Rolling Eyes  Simple Smile Пък май и други като него си поживели доста.  Simple Smile
Но не пише по кой календар са смятани тези години.
Ей тук хората вече са разсъждавали по темата.
http://www.gotquestions.org/Bulgarian/Bulgarian-age-limit.html

А пък тази статия бие всички по години.
http://offnews.bg/news/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0_34/%D0%A7% … D0%B8_474465.html

# 71
  • Мнения: 1 793
На мен смисълът ми убягва... За чий му е на някой да живее 150 години, да не говорим за безсмъртие? Хората нямат търпение и се изнервят на опашка да стоят вече или да чакат автобуса, пък ще живеят векове. Laughing Богаташите ги е страх, че няма да успеят да си изхарчат парите, а в гроба няма да ги занесат. Laughing Ех, его.

# 72
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моят колега, който ще живее около 160 години, го е страх от болести и смърт. Според него, ако се храниш и живееш по определен начин, то няма да умреш мъчително, заспиваш и това е. Предполага, че си мисли, че за тези 160 години ще превъзмогне страха си от смърт.
И той като Людмил е към някакво християнско течение, аз му викам секта, ама той твърди, че не е.

# 73
  • Мнения: 1 793
И аз познавам такива - ако се хранят еди как си, ще сключат сделка със Съдбата и са на сигурност. Във форума също има доста хора, които считат, че храната едва ли не на 100% определя здравето.

За съжаление виждам и какво се случва с човек, който е вярвал в това, но животът си действа. Моя позната веганка и суровоядка разви рак на няма и 30 години. Допълнителният шок е голям, защото идеята на този тип хранене е точно да си чист, освободен от "токсини", бягаш от отровите на медицината, грижиш се за здравето си и пак - греда. Реакцията ѝ беше да откаже медицинска помощ и да "изчиства" още храненето си, както и да се лекува с рейки. Мислите ѝ не били чисти, затова била болна.

# 74
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Нека си вярват хората, явно така им е по-лесно да живеят.

негативна, много жалко за момичето. Дано успее да се пребори с рака. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт