The North Remembers - GoT тема 14

  • 28 013
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 442
Ясно ми е, че в началото беше необходимост. После обаче трябваше да спре и да тръгне към истинската си цел. Вместо да стане завоевател, реши да поеме ролята на освободител. Мийрийн аз го отчитам като грешка.
Вярно, че три дракона не може да управлява, но три затворени дракона се убиват много по-лесно от свободни такива. Отново, тя не се замисли върху това. Прие думите на онзи човек за чиста монета.
И все пак не мога да разбера целта и - да завладее и Вестерос и Есос? Няма как да стане. Обаче аз не виждам тя какво точно иска. Може би защото и тя не знае. Прави краткосрочни планове и дори тях не може да изпълни.
А относно Джора - разбирам, че не можеше просто така да му прости. Обаче когато Баристан или Даарио и обясняваха как са се променили го прие. Разбра, че хората се променят. Ама Джора - няма как.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Ясно ми е, че в началото беше необходимост. После обаче трябваше да спре и да тръгне към истинската си цел. Вместо да стане завоевател, реши да поеме ролята на освободител. Мийрийн аз го отчитам като грешка.
Вярно, че три дракона не може да управлява, но три затворени дракона се убиват много по-лесно от свободни такива. Отново, тя не се замисли върху това. Прие думите на онзи човек за чиста монета.
И все пак не мога да разбера целта и - да завладее и Вестерос и Есос? Няма как да стане. Обаче аз не виждам тя какво точно иска. Може би защото и тя не знае. Прави краткосрочни планове и дори тях не може да изпълни.
А относно Джора - разбирам, че не можеше просто така да му прости. Обаче когато Баристан или Даарио и обясняваха как са се променили го прие. Разбра, че хората се променят. Ама Джора - няма как.

Сериалната и на мен ми е нелогична, още като започна да изгаря хора по почина на баща си.
Оригинално идеята й да се задържи в Мийрин е да се докаже, че става за владетел. Как да претендира за трона на Вестерос, след като вече се е провалила като кралица?
 

П,П. Пак ще питам. Какъв е по-умния план?
Хваща кораб и пристига във Вестерос?

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 12:39 от Хексе

# 272
  • Мнения: 10 028
Тя няма флота. Това май и беше проблема. Мирийнския флот го изгориха местните, за да не попадне в ръцете и, но сериалния такъв го плени Даарио. Точната бройка на Железния флот е. Може да и стигнат за Неопетнените, но ако обедини и Дотраките в един каласар, ще трябва да се изселват на части...

# 273
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Тя няма флота. Това май и беше проблема. Мирийнския флот го изгориха местните, за да не попадне в ръцете и, но сериалния такъв го плени Даарио. Точната бройка на Железния флот е. Може да и стигнат за Неопетнените, но ако обедини и Дотраките в един каласар, ще трябва да се изселват на части...

Сериалната има.
Но става въпрос за решението й да остане на изток, а не да тръгне към Вестерос.
Скрит текст:
В книгите, вече се бяха затегнали нещата, но така или иначе трябваше да изчака някъде Дрогон да порасне за да може да го яхне. Иначе корабите потъват, нападат ги пирати... Whistling
Има шанс Юрон да се появи в 6 сезон, така, че и за дотраките място ще има.

# 274
  • Мнения: 1 469
Денерис трябваше да прави нещо докато пораснат драконите. Неопетнените сами нямаше да и стигнат да презвеме Вестерос. Смятам, че това решение е правилно.
За изгореното дете, провокация или не, тя по-скоро осъзна, че не може да контролира драконите. Липсва и знанието на предците и за да ги дресира, около нея също никои не може да и помогне.
Да се надяваме, че Тирион ще допринесе в тая насока.

Ако ги беше пуснала над града или ги държеше близо до себе си можеше и по лошо да стане.
Сега, че местните се бунтуват и не и играят по свирката е нормално. Във Вестерос я чака същото, ако не отиде като спасител, но дори и тогава ще се намерят недоволни.

 

# 275
  • Мнения: 10 028
Представям си как след всички перипетии Денерис сяда на ЖТ в седма книга след победата над Другите, само за да и изпратят Аря от Браавос, защото там не търпят дракони.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Представям си как след всички перипетии Денерис сяда на ЖТ в седма книга след победата над Другите, само за да и изпратят Аря от Браавос, защото там не търпят дракони.
Joy
A защо досега не й изпратиха? Laughing Липсват им кадри ли?
Безликите са орден на много години и все пак не е трябвало да се намесват в изтреблението на драконите.  Thinking

В моя вариант на край,  няма нито дракони, нито Други. Край на магията! До следващия път. Whistling

# 277
  • Мнения: 10 028
Досега не са и изпратили, надяват се да я изядат.  Laughing
Много ми е интересно как и кога ще се намесят.
Според Тайко Несторис (т.е. Майкрофт) в Браавос дори не се шегуват относно дракони. Много беше остър, което ме изненада. А Джакен е инфилтрирал Цитаделата, ще има някаква интрига там. Въпросът е дали са свързани, или става дума за частна поръчка, на Юрон примерно.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Досега не са и изпратили, надяват се да я изядат.  Laughing
Много ми е интересно как и кога ще се намесят.
Според Тайко Несторис (т.е. Майкрофт) в Браавос дори не се шегуват относно дракони. Много беше остър, което ме изненада. А Джакен е инфилтрирал Цитаделата, ще има някаква интрига там. Въпросът е дали са свързани, или става дума за частна поръчка, на Юрон примерно.

Още не се знае дали ще покажат Цитаделата. Щом има кастинг за семейство Тарли, най-вероятно Сам няма да стигне до Староград, а до Рогов хълм

# 279
  • Мнения: 1 466
Действията на Денерис в книгите са логични.Освен това Мартин я е и направил и много интуитивна,защото животът й така се  е стекъл,че тя от бебе е принцеса в изгнание и никой не я е учил да управлява,всъщност никой не е и предполагал,че тя ще стане кралица.
Както по-горе са писали други - драконите трябваше да пораснат.Затвори ги,защото осъзна,че не може да ги контролира.Като пропуск мога да отбележа,че тя не се сети да потърси начинът,по който се управляват - примерно да прати някого да търси в дебелите книги във Вестерос.
Защо се задържа в Мирийн - трябва й флот.Освен това й трябва и самочувствие - тя сама си признава,че ако не може да се справи с един град,как ще управлява 7 кралства.
Има още нещо важно-не се сещам имаше ли го в сериала:
Скрит текст:
Китката й щипеше, изтръпнала от докосването на Куайте.
— Къде ме съветваш да отида? — попита тя.
— За да стигнеш севера, трябва да тръгнеш на юг. За да стигнеш на запад, трябва да поемеш на изток. За да тръгнеш напред, трябва да се върнеш, а за да пипнеш светлината, трябва да преминеш под сянката.
„Асшаи — помисли Дани. — Тя ме кара да замина за Асшаи.“
— Ще ми даде ли Асшаи армия? — настоя тя. — Ще се намери ли за мен злато в Асшаи? Ще има ли там кораби за мен? Какво толкова има в Асшаи, дето не мога да го намеря в Карт?
— Истина — каза жената с маската. И след като се поклони, се скри в тълпата.

Преди да тръгне за Вестерос,Денерис трябва да знае как да управлява драконите.Освен това й трябват още 2-ма ездача,никой още не знае кои са те (само предполагаме  Wink ).
Иначе на мен лично от главните женските образи са ми любимки Аря,Марджъри и Олена;Церсей ми е много интересна,искам я жива дълго време и ... страдаща  Grinning Twisted Evilслучващото се при Денерис не ми е така интересно,но в никакъв случай не смятам,че е тъпа. Wink А сериалната Санса спрях да възприемам като Санса Старк,защото просто не е тя. Crossing Arms

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 16:28 от irena681

# 280
  • Мнения: 9 144
Няма нужда да праща за книги във Вестерос, там нещата са потулени или унищожени, най-вероятно умишлено. Волантис, обаче и е под носа.

# 281
  • Мнения: 1 466
Няма нужда да праща за книги във Вестерос, там нещата са потулени или унищожени, най-вероятно умишлено. Волантис, обаче и е под носа.
Все едно,просто трябваше да се поинтересува.Но то пък сума неща й се бяха струпали и продължаваха да я засипват.

 newsm78 Някой може ли да ме светне какво искат сериалните пясъчни змии от Мирцела.Нещо не намирам логика в случващото се в Дорн,освен че е комично.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Няма нужда да праща за книги във Вестерос, там нещата са потулени или унищожени, най-вероятно умишлено. Волантис, обаче и е под носа.

Не помня дали в сериала, Джора подари на Дани на сватбата книги. В книгата и подари, а тези книги щял да ги прочете Тирион. Сигурно в тях има информация и й е под носа.

# 283
  • Мнения: 1 466
Защо Тирион ще ги чете?Това откъде се знае?

# 284
  • Мнения: 1 469
Сериалните змии май искат да убият Мирцела, за отмъщение на Оберин.
Понеже им е под ръка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт