138 СОУ -5-7 клас МАТЕМАТИЧЕСКИ паралелки

  • 5 766
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 559
Моля за мнение за математическите паралелки с 138 СОУ както и за прогимназията в училището (5-7 клас) въобще .
Интересува ме обучението по математика, но и учителите, отношението и средата в училището като цяло.
Предварително благодаря на всички включили се !   bouquet

# 1
  • Мнения: 10 547
Биби, благодаря за темата, записвам се в нея със същата молба и желание за повече информация.

# 2
  • Мнения: 84
В 138 СОУ не е ли минало математическото състезание - май 16 май?

# 3
  • Мнения: 21 455
В 138 СОУ не е ли минало математическото състезание - май 16 май?
А какво пречи децата да са се явили и майката да се опитва да събере допълнителна информация за училището?

# 4
  • Мнения: 84
Добре, нищо не пречи? Просто попитах?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 559
Да явили са се, представили са се перфектно и ще са пред първите приети, аз затова трескаво търся инфо.
Дидева !   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 165
Паралелките в 138 СОУ  изобщо не могат да се нарекат математически. За жалост нивото е ниско и нищо не се прави, за да се подобри положението. Трагично е положението.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 824
Математическите паралелки имат ЗИП математика - 2 часа, общо 5 часа седмично математика. Учат училищната математика, нищо странично. Не ги подготвят за олимпидиади и състезания. Дори не ги уведомяват. Ако някой има лични амбиции да ходи, или има постижение, то си остава само за него - може да получи 4 за срока по мат. ако учителката не харесва поведението му. Разгледай резултатите от олимпиади - 138 е с ниски резултати и минимално участие.

Иначе учителите са от старата школа, на принципа са "разделяй и владей". Много обичат да осмиват и порицават провинилите се пред класа. Държи се най-вече на дисциплината.
Нямат добре оборудвани канинети - кабинета по химия е за големите, а кабинета по бит и техника - винаги зает. За оборудван кабинет по физика не съм чула. Децата нямат възможност за практически упражнения.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 559
Хм, в сайта им пише 7 часа математика седмично  Rolling Eyes ? Така ми казаха от училището и в личен разговор.
Извинявам се за въпроса към Елл и Adelle08 - вашите впечатления преки ли са или косвени, защото съм в шах... Мои познати много ми хвалят мат.паралелки и определени учители, а прочетеното тук е диаметрално противоположно. Rolling Eyes Децата им в момента са 7 и  8 клас т.е. впечатленията са пресни.
Говорила съм и с частни учители, които готвят деца по БЕЛ и мат. за след 7-ми клас и имат наблюдения от последните поне 5-6 г. и те също ме уверяват, че децата от 138-мо са на добро ниво.
Аз съм гледала статистики (специално за математиката) и съм наясно, че нивото е средно, но винаги трябва да има и план Б, а нашето квартално у-ще не е вариант.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 824
Лични. Седми клас е, но напусна училището преди година. Имах възможност да видя разликата. В новото започна да получава знания. Ако държите на реда и послушанието 138 е вашето училище. Ако държите детето да получи знания в училище - не е за вас.

Разгледайте резултатите от общинските кръгове на олимпиадите 5-7 клас. Непретенциозни квартални училища са пред него.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 559
Лични. Седми клас е, но напусна училището преди година. Имах възможност да видя разликата. В новото започна да получава знания. Ако държите на реда и послушанието 138 е вашето училище. Ако държите детето да получи знания в училище - не е за вас.

Разгледайте резултатите от общинските кръгове на олимпиадите 5-7 клас. Непретенциозни квартални училища са пред него.
Благодаря !   bouquet

# 11
  • Мнения: 349
Елл, а от кое училище сте доволна сега?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 824
Едва ли ще ви хареса, то е квартално, но е сто пъти по-полезно на децата - 4оу в Дружба, София Simple Smile

- имат страхотно оборудвани кабинети по всички предмети. По химия не само им правят демонстрации, а и за всяка двойка деца има реактиви. Правят всички експерименти от учебника и допълнително. В 138мо гледаха видеата от уча.се
- имат оборудвани кабинет по физика и биология. В 138 ни караха да купуваме жички, лампички и батери, за да сковем електрическа верига в къщи. А ако веригата се разпадне в чантата детето получава 4 Simple Smile
- по бит и техника имат кухня и всичко необходимо за макетите на ел.мрежи, които учат
- имат и страхотни учители, за които е по-важно класа да е сплотен и да има диалог и обсъждане в часовете. В 138 трябва само да слушаш. Ако не гъкваш в часовете няма причина да не си отличник. Ако взимаш участие или имаш мнение по някой въпрос си невъзпитан и получаваш лоши оценки
-  вярно майките и децата не са кой знае колко амбициозни, обаче моето дете там започна да учи и да научава разни неща. В 138 беше отличник без да има в действителност знания по нищо и без да има никакви интереси.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 559
Хм, още една изненада с 4-то СОУ. Моите момичета в момента са в 108-мо в Дружба, защото ни е до блока и защото намерих страхотна класна за 1-4 клас.  Половината ученици от техния випуск живеят около 4-то СОУ и или са от 1-ви клас в нашето у-ще, или се преместиха във втори и трети клас от 4-то и 69-то, защото нашето било "много по-добро".  Rolling Eyes
Убеждавам се, че колкото повече се ровя, чета и събирам мнения, толкова повече се раздвоявам.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 349
Разликата между 1-4 клас и 5-7ми е голяма, bibi. Може би преместените деца не са били доволни от класните си в началния етап, но в прогимназията училището и подготовката да е достатъчно добра да се усвояват знания.  Thinking Питала ли си родители на деца в 5-7 клас за мнение за  4 ОУ?
Аз се чудя така  за 143 ОУ, Подуяне - също квартално училище, но четох тук много хубави отзиви. А не е профилирано или нещо подобно.  

Общи условия

Активация на акаунт