Препоръчайте добра английска школа

  • 6 808
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Посещаваме Britanica вече една година(на 6 г. сме), но забелязахме че децата учат много малко думи, и по-скоро е като занималня отколкото да учат. Само 40 мин два пъти седмично. И все свързват някакви контури и оцветяват. Реално резултат не виждаме. Това което правят не съответства на възрастта им. Доколкото разбираме и следващата година ще е подобно. Имаме приятели децата им ходят вече трета година и не виждат нещо да са научили. Взели сме решение да търсим по-добра школа и затова разпитвам, питам и тук - можете ли да препоръчате школа от която наистина сте доволни? От София сме, живеем в центъра. Britanica имат филиал на Орлов мост, беше ни на 5 мин. път, но..

# 1
  • Мнения: 5 861
Най-много положителни мнения съм чувала за училищата Avo-Bell, но съм нямала личен опит с тях. За Британика и аз имам своите резерви. Peace

# 2
  • София, ж.к."Разсадника"
  • Мнения: 63
Бих препоръчала "Хай тайм"http://www.hightime.eu/105310721096108010901077-1091109510771085 … 108510721089.html
Моята дъщеря учи там десета година. Започна на 6 г. Само хубави неща мога да кажа: отлични учители, малки групи, спокойна и приятна атмосфера, непрекъснат контакт с родителите.
Усвояването на езика е по модела на учене на родния (преводи много рядко се използват, в повечето случаи напълно отсъстват). Децата ходят там с удоволствие, а резултатите от ученето им са отлични. Миналата година дъщеря ми взе изпита FCE (първи сертификат на Кембридж), а след две седмица ще се яви на CAE.
Много важно е школата да е сравнително близо до дома, за да не се губи време в пътуване.
Учебните центрове "Хай тайм" са в "Красна поляна", "Лозенец" и "Овча купел".

# 3
  • Мнения: 64
Те са най-добрите, според мен. http://www.prestige.bg/

# 4
  • Мнения: 1 291
Очаквах, че ще има повече мнения и препоръки в темата. Предполагам, че много деца посещават английски школи, но явно няма достатъчно доволни за да препоръчат своята.

# 5
  • София
  • Мнения: 123
Здравей, синът ни ходи на английски в Хелен Дорон от 4-годишен.
Вече започвам да виждам резултати, започва да се отпуска и да иска да заговаря хората на английски, постоянно нещо си припява на английски.
За сега сме доволни, да видим за в бъдеще Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 291
Да посетихме открит урок на Хелен Дорон останахме с добри впечатления. Той сега на каква възраст е?

# 7
  • София
  • Мнения: 123
В момента е на 5 г. и 9  м.

# 8
  • Мнения: 76
И аз съм в същата чуденка. Моето дете вече три години ходи в Британика и все си мислех, че това, комбинирано с изучаването на езика в градината и после в училище, трябва най-сетне да даде някакви резултати. Е, не съм видяла особен напредък. Има добро произношение, знае думички, но до там. Очаквах повече, да започне вече изречения да съставя. Тази година, обаче, таксата в Британика ме втрещи. Затова реших да се огледам за друга школа. Засега съм се спряла на Фондация "Английски клуб" и "Интелект". Техните такси са сходни, групите са по-малки - 4-6 деца и 3-9 деца. Намерих положителни отзиви, но все пак смятам да посетя и двете школи и след срещата с тях да преценя накъде ще се насочим.
Така че, ако някой има по-актуални наблюдения, ще съм благодарна да сподели.

# 9
  • Мнения: 64
И аз съм в същата чуденка. Моето дете вече три години ходи в Британика и все си мислех, че това, комбинирано с изучаването на езика в градината и после в училище, трябва най-сетне да даде някакви резултати. Е, не съм видяла особен напредък. Има добро произношение, знае думички, но до там. Очаквах повече, да започне вече изречения да съставя. Тази година, обаче, таксата в Британика ме втрещи. Затова реших да се огледам за друга школа. Засега съм се спряла на Фондация "Английски клуб" и "Интелект". Техните такси са сходни, групите са по-малки - 4-6 деца и 3-9 деца. Намерих положителни отзиви, но все пак смятам да посетя и двете школи и след срещата с тях да преценя накъде ще се насочим.
Така че, ако някой има по-актуални наблюдения, ще съм благодарна да сподели.

Аз не бих записала детето си в Британика. Има само една учителка там дето знае езика. Другите си знаят за себе си нямат подход.

# 10
  • софия
  • Мнения: 45
В Алианса е единственото място, където децата получават 290 часа предучилищна подготовка.
Страшно много научават! Намират се в Лозенец, на гърба на 120 училище. моите деца завършиха там и на много познати децата им учат там. Няма такова място......

http://alliance-bg.com/

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 243
Здравейте,
моят син сега е на 3г. и 4м. - от частната ясла научи много думички и песнички, иска ми се да продължим и занапред с английския - за толкова малки дечица има ли някой отзиви, за Хелен Дорон примерно?
Живеем в Горна Баня и някак си западните райони ще са ми по-удобни,
Благодаря предварително!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 526
Да посетихме открит урок на Хелен Дорон останахме с добри впечатления. Той сега на каква възраст е?
Моята дъщеря ходи в Британика от 6 годишна. Наистина в началото е повече като английска занималня, но все пак децата са малки, трябва да им е забавно, а с течение на времето нещата си идват на мястото. Вече е 6 клас, т. е. 7-ма година учи във филиала на Плиска и съм много доволна. Абсолютно самостоятелна е, никога не съм й помагала с езика и се справя много добре. Няма притесненя да говори, да пише и т.н. Всяка година ходи на тестове на Кембридж и ги взима с най-висок резултат. Децата от нейната група са по същия начин.
Всеки има право на мнение, аз съм ОК с Британика, бих я препоръчала като школа. Вярно е, че цените са високи, но и в другите школи са горе-долу подобни. Успех ви желая! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2
Здравейте, Момичета! Някой случайно има ли опит или мнение за школите Елпида, Детелина, Сити, Европейски езиков център?
Става дума за курсове за възрастни, не за дечица.
 newsm78

# 14
  • Мнения: 937
Дъщеря ми е в Алианс група първи клас при тях, а тя самата е трети на 9 г. не сме ходили в предучилищната и мога да пиша само за тази група, започнаха от началото, азбуката думички, песнички, за сега тя е много щастлива и ходи с невероятно желание, домашните са леки и не досадни. казаха ми че там ще завърши със знания които ще вземат и в четвърти клас в уч-щето.

Общи условия

Активация на акаунт