Как процедирате с нощното кърмене?

  • 1 427
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 739
можеш да изчакаш още. Отказах Мони от нощното хранене на 3м. и половина. Пие сега чай или вода. Жадна е, защото от парното въздуха става сух, независимо от мокрите кърпи по радиаторите. Бебето на приятелка е на 7м и още го кърми нощем. Радвам се, че отпадна това приключение. Няма доказателство, че е гладно, но кърма няма да откаже  Wink.

# 31
  • Мнения: 352
Мислиш ли че ако не качва добре - може да е гладна? Моята бебка наистина не качва по много - но нали ти казвам - тя и не яде по много.....

Дени вече е на 10 месеца и половина и също по-малко от 5 будения нощем рядко има. Вече свикнах. Първите 5-6 месеца се борех срещу взимането да спи при нас, но в един момент не издържах на недоспиването и вече спи с мен. Трудно ми е да броя буденията, защото някои ги проспивам. Но поне по 5 на нощ... Веднага давам цица,на всяко будене, вода определено не помага, той не я иска. За себе си съм сигурна, че не го прави от глад (на последната консултация беше качил 1,100), просто му е ужасно неспокоен съня и се приспива сучейки. Денем също заспива така. Понякога се случва дори и гърдата да не го приспи отново, тогава давам бибата.

# 32
  • Мнения: 180
Бебоцка се буди 3-4 пъти.Гърдата си остава единственото решение,защото не иска бибка,а вода не пие от шише,как да й дам посред нощ с лъжица newsm78Тя не суче всеки път,защото  е гладна,а и за да се успокои.Всяко бебе  е индивидуално,но щом се буди толкова много пъти,значи нещо го притеснява.Така че освен съчувствие и ласка май друго не му е нужно в този момент

# 33
  • София
  • Мнения: 3 787
Ако спи при теб едно че няма да "скачаш" за да я накърмиш, и второ, може би ще спи по-спокойно и ще се буди по-рядко.

И аз така мисля.Калоян спи при нас и ми е много удобно така.Доскоро нямах никакви проблеми с нощните кърмения,но откакто започнаха зъбите,стана много зле.Буди се с рев,сукне малко и прожължава да реве.Понякога дори не иска да суче,а просто да го гушне мама.Или тати Grinning
Когато нямаме зъбни мъки се буди само веднъж-към 2-3 часа и после към 5.30-6.00 за сутрешното кърмене.

# 34
  • Мнения: 739
стигнах до извода /от изписаното/, че дори с кърмене нощем бебето няма да се буди по-малко пъти!

# 35
  • Мнения: 3 810
Ако спи при теб едно че няма да "скачаш" за да я накърмиш, и второ, може би ще спи по-спокойно и ще се буди по-рядко.
И аз така процедирам!

# 36
  • Мнения: 3 926
Заспива в леглото си и на първото будене, когато аз съм вече легнала я взимам при мен и се започва... никнат й зъби и така е от петия месец, а зъбът изби преди 10 дни. Съчувствам на всички ви Hug Аз се успокоявам така - сега поне иска да я гушкам. След 5 години ще се бори за самостоятелност, а аз все още ще искам да я гушкам. При добър късмет след 25-6-7 години ще имам внуче и пак ще гушкам бебе. Еми ще преглътна една година будения Wink

# 37
  • Мнения: 64
Само кърмене ни оправя случвало се е по 1 пътда се буди  и по 10 пъти ,когато е веднъж яде повече и заспива до сутринта,а като започне повече само по-2-3 мин цока и заспива после пак,опитвала съм с потупване по гръбчето с галене по главичка,но като не стане взимам и на гърдата да не се събуди,защото после по-трудно за мен Simple Smile
ние не цокаме биба ,нито пиеме вода

# 38
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Успокоява се единствено с цица. Не пие чай, вода, не смуче биберон. Усетя ли го че почва да мрънка давам веднага цица, спи до мен по тази причина. Никога не съм броила по колко пъти на вечер се пробужда, просто приех че така ще бъде, не знам до кога, и затова съм по-спокойна. Вярно е че съня ми не е пълноценен, но мисля че е по-важно детенце да се чувства добре.

# 39
  • Мнения: 3 591
А защо не спиш с бебето?
Ние ядем на всеки 1-2 часа нощем и се наспивам и съм като репичка почти Crazy сутрин стягайки се за работа.
незнам как щях да издържа ако трябваше да се будя докато яде Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 072
Аз го взех при мене в леглото когато започна да се буди и да иска да суче по 100 пъти на нощ. Сега, слава Богу, сме само на 1-2 пъти нощем и пробвам когато стане да го слагам в креватчето му, но ако не стане - пак си спим заедно.

Общи условия

Активация на акаунт